Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

valka
17. máj 2009

no to, ze si nebola s nou u lekara este neznamena, ze chore nie je 😉 napr. ja som bola iba na preventivkach a to s malou riesim nadchy pravidelne kazdy mesiac...no naco chodit a nechat ju este viac nakazit, ked viem, ze aj tak s tym nic neurobia - iba odsavat a nechat to na prirodu... 😉 no ockovat by som v tomto stave urcite nedala...

sue
17. máj 2009

Elika a načo by ho mal lekár vidieť ak je všetko v poriadku? My sme vlani boli keď mal Maci 5.mesiacov na začiatku júna a potom až v októbri...

asitka
17. máj 2009

vypadne asi fedor,...alebo filip...obaja sú na f...takže je to jedno 😀

asitka
17. máj 2009

sorry...neviem, ako sa mi toto prihodilo...že som sa sem votrela....namiesto let´s dance 😀

martina46
17. máj 2009

asitka 😀

konja
18. máj 2009

Asi mě tu ukamenujete, ale chtěla bych se zeptat - proč odmítáte nechat své dítě očkovat? Myslím tím povinné očkování, ne nadstandartní. Já to trotiž stále nějak nechápu... 😕

denduska
18. máj 2009

konja, pretoze ma koooopu neziaducich ucinkov o ktorych sa bohuzial absolutne nehovori...

konja
18. máj 2009

denduska: no to sice ano, ale umíte si také představit co je to záškrt, tetanus, černý kašel,pravé neštovice, atd.? Vždyť to jsou nemoci, na které mohou být smrtelné! A říkat si, že dneska už máme dobrou výživu, skvělou lékařskou péči atd. je podle mě teda úžasně naivní (či co vás vede k přesvědčení, že tyto nemoci už pro vaše děti nejsou strašákem). Máš krásnou skoro devíti měsíční holčičku, jak by ses cítila kdyby se ti dusila při černém kašli? Nebo takový hezoučký záškrt? Já bych asi zešílela, kdyby mě dítě zemřelo na nemoc, které bych mohla předejít. Já vím, že nežádoucích reakcí může být velké množství, můžou být i hodně ošklivé ( ale jsou i hodně vzácné), ale ty nemoci, proti kterým se očkuje jsou ještě ošklivější!

denduska
18. máj 2009

konja, ja nevravim ze sa tych chorob nebojim...bohuzial ani ockovanie stopercent neochrani dieta pred nakazou.
Ja mam dceru zaockovanu dokonca aj nepovinnou vakcinou. nikdy by som neuvazovala o tom ako sa vyhnut ockovaniu keby prave jednu z tych veeeelmi zriedkavych reakcii nemala. clovek musi mat osobnu skusenost aby zacal trosku inak uvazovat. nech si kazdy ockuje co chce...ale ja sa znova na to iste pozerat nechcem...

konja
18. máj 2009

denduska: neochrání, ale průběh onemocnění je slabší. Denduska, pokud dcera měla silnou reakci na očkování, měla by ses poradit s odborníkem - imunologem. Jedině on by měl posoudit, zda je další očkování vhodné, či bude lepší dítě neočkovat, jaká jsou rizika při dalším očkování atd. Já nevím jaké přesně kroky jsi podnikala ty, když měla dcera reakci, ale přijde mě, že hodně rodičů to neřeší a rovnou řeknou, že dítě další očkování již nedostane atd. aniž by to s odborníkem probralo. Když jsem psala svůj první příspěvek, měla jsem na mysli hlavně rodiče, které hned od začátku odmítají nechávat děti očkovat s tím, že je to víc škodlivé než prospěšné. Dokonce jsem slyšela názor, že už to vůbec není nutné, protože ty nemoci se přeci už nevyskytují! No nezlobte se nikdo na mě,ale tento názor snad ani nejde slušně okomentovat. Pokud má někdo obavy o zdraví svého dítěte měl by se poradit s imunologem, který posoudí vhodnost očkování pro to a to dítě, ale neočkovat ho jen kvůli tomu, že mělo špatnou reakci, nebo jsem jen slyšela o tom, že by ta reakce mohla být, je krajně nezodpovědné 😔(denduska, teď to nebylo myšleno proti tobě 😉)

vanish1
18. máj 2009

konja, chápem, že absolútne nedokážeš pochopiť, prečo odmietame očkovanie a preto sa ti nečudujem, že píšeš to, čo píšeš, ak by si o tom mala trochu viac naštudované a trochu sa zaujímala o túto problematiku, takto by si určite nepísala 😉 moja dcéra mala po očkovaní "len" teplotu a začal sa jej tvoriť atop. ekzém, odmietla som dcéru ďalej očkovať (nie len kvôli teplote, skús si prečítať niečo na www.rizikaockovania.sk), lekárka to nechápala a nevidela dôvod, ale odborník mi to potvrdil (po roku odmietania!!!), pretože malá má poruchu imunity ☹ čo sa týka chorôb, musela by si si o nich niečo naštudovať, napr. taký čierny kašeľ - vieš o tom, že niektoré deti by sa s ním nikdy nestretli nebyť vakcíny, z ktorej ho dostali, vieš o tom,

vanish1
18. máj 2009

dcérka mi to odoslala skôr, takže pokračovanie: že, vakcína má pochybnú účinnosť (pri epidémiách sa väčšinou nakazia plne zaočkované deti) , vieš o tom, že je najnebezpečnejší do jedného roka.....

vanish1
18. máj 2009

nemôžem pokračovať, musím sa venovať dcérke......

lucia123
18. máj 2009

konja:

Opýtajte sa lekárov, prečo vakcíny obsahujú nervové jedy (thimerosal resp. merkur-thiolát,...), rakovinotvorné látky (formaldehyd,..) a ťažké kovy (hliník, ortuť). Možno budú veľmi prekvapení. Aké lahodné vitamíny to púšťame deťom do krvného obehu.. Prečítajte si príbalový leták a skúste si na Internete vyhľadať informácie o jednotlivých zložkách. U nás sa nebezpečnejšia (LACNEJŠIA) celobunková vakcína proti čiernemu kašľu používala ešte celkom nedávno, za doplatok si mohli rodičia kúpiť "lepšie znášanú" necelobunkovú. V Japonsku a Rusku sa celobunková vakcína nepoužíva od 70.rokov minulého storočia a prestali ju používať už aj v USA, lebo už nedokázali udržať tlak verejnosti kvôli prípadom úmrtí a ťažkého poškodenia detí. Fakt, že je nebezpečná, bol známy už v 30.rokoch, avšak účinnejšia a menej nebezpečná necelobunková bola DRAHŠIA na výrobu, tak sa dlho nevedela presadiť. Pre naše deti len to najlepšie, však. (The True Story of Pertussis Vaccination) Vakcína TBC, ktorá vedie u mnohých detí ku komplikáciám, najmä hnisaniu, ale aj zápalu lymfatických uzlín či ešte ťažším, sa u nás veselo pichá novorodencom už vyše roka, kompetentí "nevidia nijaký dôvod pre jej stiahnutie". V západnom svete sa vyšetruje súvislosť medzi 100-násobným nárastom autizmu detí a vakcínou mumps-osýpky-rubeola (MMR), ako aj ortuťou vo vakcínach (thimerosal). Kto nás informuje? Očkovanie je tvrdý biznis a nezdá sa, že by nás kompetentné orgány čo i len informovali, nieto ešte chránili pred rizikami

Toto som nasla na http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa... a nedalo mi to neposlat aj sem.
Co na to hovoris konja?

denduska
18. máj 2009

konja, ja som o tom nevedela, nikto mi nedal letak, sama som si ho nasla na internete, a co taki ludia co net nemaju? je ich stale vela.. tu je problem v uplnej neinformovanosti, berieme to tak ze to tak musi byt, lebo uz 50 rokov to tak je, a deti sa ockuju odkedy sa teliatka ockovali na JRD.... 😝
teraz odkedy u nas plati ten zakon o odoberani rodicovskeho prispevku a bla bla, uz velmi malo sa ockovanie posuva alebo rusi...to mi potvrdila kamaratka z detskej nemocnice..kazdy sa boji..ze ho budu vysetrovat...to uz ako Stb proste ak takmer na to neumries, nikto to neodobri
a ja predsa nebudem davat testovat dieta na vsetky choroby a este z vlastnej vole a penazenky, zbytocne ju tym traumatizujem, len aby som si vyprosila odklad...

mozes mi verit ze som bola absolutne sokovana ked som sa dostala k niektorym info o ockovani...a to este ja beriem s velmi velkou rezervou, kedze mam vystudovanu LF....ale aj keby len 10% z toho bola pravda, je to dost na to aby sa to bralo aspon trosicku vazne...

valka
18. máj 2009

inak, v tom clanku sa pise, ze je moznost vyberu roznych vakcin..to asi mysleli iba povodnu proti polio, ze? lebo som sa teraz pytala na tu hexu, ze ci su tam moznosti vyberu a MUDr. Kubovcakova mi povedala, ze nie ☹ proste hexa a bodka ☹ mozno na vynimku z ministerstva..ale ked vidim, aku robia propagandu, obavam sa,ze by ju aj tak nepovolili...

konja
18. máj 2009

vanish1: pokud by si důkladně četla to co jsem napsala, tak by si z toho pochopila, že jsem zastábcem názoru PORADIT SE S ODBORNÍKEM! Přesně to co píšeš ty! Pokud je k tomu vážný důvod, po poradě s odborníkem vyplívá jasně, že dítěti více uškodí očkování než neočkování, tak není co řešit! Sama píšeš, že jsi se radila s odborníkem, takže máme stejný názor! Já mám spíše na mysli rodiče, kteří se s nikým neradí, vychází pouze z článků a internetu (promiňte, ale inteligentní člověk se nikdy nebude řídit pouze tím co si někde přečetl a to se stránky můžou tvářit sebevíc důležitě a můžou pocházet já nevím z jakých výzkumů. Pokud něco nemám potvrzené z více na sobě nezávislých zdrojů a nemám to potvrzeno odborníkem, tak se pro mě jedná o nedůvěryhodný zdroj, který mě může max. přivést na myšlenku, že něco nebude v pořádku atd., ale nemůžu se jím 100% řídit!) a názorů dalších rodičů.
Lucia123: nehovořím na to nic, pro mě je prostě neočkování dětí proti smrtelným onemocněním hazard!!!(a už nebudu zmiňovat, že chápu, že jsou případy kdy je vhodnější neočkovat, že existují vyjímky atd., ale je spoustu rodičů, kteří "nemají" důvod nenechat očkovat dítě sa stejně je nenaočkují, pro jejich blaho atdd.) Moji prababičce zemřeli během jediné noci čtyři sourozenci na záškrt! Ona přežila, protože v té době nebyla doma a nedostala se do kontaktu s nemocí. Tomu já říkám neštěstí a hrůza! Viděla jsem i na vlastní oči dítě s černým kašlem a to bylo dítě, které prodělalo pouze slabší variantu tohoto hnusného onemocnění!Nepřála bych žádnému rodiči, aby u jejich dítěte propukla tato nemoc v plné síle 😔 . Nebo opravdu věříte, že když se přestane očkovat proti, záškrtu, pravým neštovicím, dětské obrně, že se tyto nemoci již neoběví? Nebo že je lepší aby vám dítě touto nemocí onemocnělo, než ho vystavit riziku, že bude mít po očkování reakci? Já prostě stále nechápu, co se tím sleduje? Co myslíte, že se stane, když přestaneme děti očkovat? Nic?Budou zdravější? 😕

valka
18. máj 2009

konja, to bola tvoja prababicka..vtedy o antibiotikach nebola ani zmienka nikde..dnes sa uz vela tychto chorob da zvladnut relativne bezpecne...ak si precitas o stranu alebo dve vysiie, pise jedna mamicka, co jej dcera umrela po ockovani...a to nikto ani netusil, ze nejaky problem by mohol byt...a o tom sa nehovori ☹

denduska
18. máj 2009

konja, niektori rodicia ktori maju aj zaockovane aj nezaockovane dieta, presne toto tvrdia - to nezaockovane je zdravsie. Ja nie som odbornicka na ockovanie, to len z reakcii okolia
A este k tomu zaskrtu...okej...cierny kasel..obrna..okej... ale povedz mi naco sa trojmesacne dieta ockuje na hepatitidu B prenosnu pohlavnym stykom a krvnou cestou...? prepac ale ja tomu nerozumiem a naozaj okrem penazi v tomto konkretnom ockovani nic ine nevidim 🙄 a keby som chcela vakcinu bez toho? mam smolu. to tento system nuti rodicov k extremistickym postojom...

saska.t
18. máj 2009

konja - a vies ze po ockovani urcitymi vakcinami moze nastat u dietata dozivotna porucha imunity, cukrovka, autizmus atd a to sa ti zda malo a slaba reakcia len na ockovanie? By si sa divila kolko % deticiek tym po ockovani trpi a vsetci to taja alebo nespajaju s ockovanim napriek tomu, ze je to dokazane institutmi, alebo preco deticky ockovane trebars na rubeolu mumps ovcie kiahne atd. dostanu tuto chorobu a prezivaju priebeh o 100% horsie ako neockovane deticky a pritom su to klasicke detske choroby ktorymi vela z nas preslo a po brati ATB jeden tyzden sme boli fit, tymito ockov. akurat oddialuju choroby do vyssieho veku kedze vakc. ma ucinnost cca. 5 rokov a potom je to este horsie ☹ takze neviem co riskovat viac...

konja
18. máj 2009

Děvčata ono asi záleží o kterrém očkování je tu řeč. Já tu mluvím o očkování proti smrtelným chorobám, které díky očkování jsou úplně, nebo z velké části zlikvidované!

denduska: k očkování proti hepatitidě B - nechci se s níkým přít o tom zda je logické očkovat tak malé dítě (ano,, bylo by lepší očkovat děti v pozdějším věku,ale s tím nic neuděláme), ale nenechat ho proto očkovat vůbec (ruku na srdce, kdyby jsme si vydupali, že teď ho nenecháme očkovat, protože je na to moc malé, ale necháme ho očkovat později až riziko nákazy- sexuální život atd. - bude reálnější, kolik rodičů by to udělalo? Většina by na to už dávno zapoměla). Znáte někdo člověka s hepatitidou B? Vykašlete se na informace, které se o průběhu nemoci dočtete, já se ptám, jestli znáte někoho kdo tuto nemoc má? Znáte jejich život? Já ano! A tak posranej život bych teda nikomu nepřála!A tato slavná nemoc je mnohem častější než opravdu vážné následky po jejím očkování.

Saska.t a ostatní: Co myslíte, že se stane, když přestaneme očkovat děti proti vážným smrtelným chorobám? Odpověztě mě prosím někdo na toto! Víte co je to za nemoci? Jak vypadají? Jak rychle umějí některé zabíjet? Víte to? Jste si tím jisté? Keci o antibiotikách laskavě nechte někde jinde! Některé ty potvory umějí zabíjet tak rychle, že si nezobnete ještě ani první bobulky (sourozencům mé prababičky by nepomohli ani antibiotika, večer se nemoc projevila, v noci se z horšila a do rána byly všichni děti mrtví!). Jste informované o všem co se týká negativních účincích očkování, ale o důvodech proč se k očkování přistoupilo víte většinou žalostně málo... přeji vašim dětem aby se s těmito potvorami nikdy nesetkali ( a řeči o tom, že dodržujeme přeci hygienu, máme dobrou zdravotní péči, antibiotika atd. fakt nechce někde jinde, jestli se tímhle chce někdo ohánět tak je mě ho líto)

denduska
18. máj 2009

konja, moj muz ako rocny dostal hepatitidu B zo spinavej ihly pri ockovani...to je ale ironia jak delo, ze? asi tou ihlou uz niekoho ockovali predtym, dost desiva predstava ze ano? ale je uplne zdravy, nie je nosic, hepatalne testy ma ako novorodenec...

co tak vychovat dieta k tomu aby nesexovalo s kazdym koho stretne? to sice zalezi uz na celkovom postoji k zivotu, ale malo by mi to byt umoznene, aj ked je to mozno tazsie nez sa nechat jednoducho zaockovat.

ja som sa v 18 proti hep B zaockovat dala - musela som, kvoli studiu. Nic mi z toho nie je, bola som uz dospela a predstav si do toho veku (a este neskorsieho) som sa pohlavnemu styku vyhla...mozno som nemoderna, ale nechybal mi, aj ked som mala prilezitost. Som jednoducho vychovana inak.

konja
18. máj 2009

denduska: no tak o výchově snad už vůbec nebudeme diskutovat. Víš, jsem speciální pedagog a nad hláškama o zodpovědné výchově občas nevím jestli mám brečet nebo se smát. Věty typu - jak je možné, že je náš syn na drogách? Vždyť jsme se mu tak věnovali, ví, že jsou nebezpečné atd. atd. atd.Je to docela běžné. Nikdy nevíš co s dítětem udělá puberta.Denduska jestli si myslíš, že tomuhle dokážeš zabránit svoji výchovou a spoléháš se na to, tak tě opravdu lituju.Ano, správná výchova je základ, ale není všemocná! Tvoje děti možná budou úplně stejně slušné jako ty, ale nemusí a ty se můžeš na hlavu stavět a ještě se odrážet ušima! To že ty jsi slušný člověk a vzorně vychováváš svoje děti prostě není záruka, že i oni budou slušné a zodpovědné 😉 Tvoje děti nejsou TY!

petot
18. máj 2009

konja: "Co myslíte, že se stane, když přestaneme očkovat děti proti vážným smrtelným chorobám? Odpověztě mě prosím někdo na toto!"

Nestalo by sa nič. Tie choroby vymizli bez ohľadu na očkovanie. Pozri si prosím toto:
http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/
a toto:
http://www.rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-infor...

Takže je síce veľmi smutné, čo sa stalo súrodencom Tvojej prababičky, ale bolo by lepšie, keby sme porovnávali porovnateľné. Mimochodom, aká choroba ich zabila?

petot
18. máj 2009

konja: Hepatitída B sa prenáša rovnakým spôsobom ako AIDS, malým deťom prakticky nehrozí. Ochorie približne 120 ľudí ročne, približne 1% má trvalé následky. Trend výskytu je už 20 rokov súvisle klesajúci. Očkovať deti kvôli ochrane v puberte nemá zmysel, pretože účinnosť vakcíny, ak vôbec, je nanajvýš 5-10 rokov. Takže deti dostávajú vakcínu úplne zbytočne (s potenciálnymy vážnymi vedľajšími účinkami, ako roztrúsená skleróza, autoimunitné ochorenia, reumatická artritída).

konja
18. máj 2009

Tvůj muž měl veliké štěstí. Můj nejlepší kamarád se nakazil hepatitidou B, když mu bylo 17. Byl děsně nezodpovědnej (podle tebe). Představ si, že si našel holku. Úplně obyčejnou holku, chodili spolu půl roku a po nějaké době spolu začli spát (to není otázka věku jak dlouho se p.s.zdržíš,to je o tom s kým do té postele lezeš! Nikdy nevíš s kým kdy lez do postele člověk s kterým do té postele lezeš ty). Nejprve spolu spali s kondomem a po nějaké době se spolehli na prášky. Ale představ si, že mu ta holčina zapoměla říct jednu důležitou věc (dlouho to nevěděla ani ona) - že má hepatitidu B. A průšvih byl na světě! Nepomohlo by mu ani kdyby se zdržel sexuálního života do třiceti! Denduska, nezlob se na mě, ale to co si napsala je prostě strašně naivní!

denduska
18. máj 2009

aj moja svokra je specialny pedagog a len sa divi kolko autistov sa len tak sype v poslednej dobe...a to musis teda vediet aj ty aj ked urcite nemas taku dlhu prax ako ona 😉

Ja sa na to spolieham. Je mi jedno ci ma lutujes, mozeme sa pisat o dvadsat rokov a uvidime kto mal pravdu. Mna jednoducho ini ludia nezaujimaju, je mi jedno co si myslia, uplne. Mam uplne ine problemy ako sa zaoberat este tym co si kto mysli.

ale ta skusenost s hepatitidou B, na to si uz nereagovala, hihi 😅

denduska
18. máj 2009

konja, paneboze 😀
co ti na mne tak zalezi? mas typicky ucitelsky komplex!
predstav si ze ja si by som si to ustriehla a dala pred pubertou malu zaockovat. Ja mam totiz pamat ako slon. a na taketo veci duplom. Nie su vsetci nezodpovedni vo vsetkom, ved sa zobud!

denduska
18. máj 2009

a reagovala si pardon...super ze to beries ze mal stastie...lebo podla mna mal neuveritelnu smolu!

denduska
18. máj 2009

stastie som mala ja, lebo on uz je naveky imunny 😉