Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
12. apr 2012

@mgrartdrzka
ale prosim ta, to ze "ste prvi!!!" hovoria kazdemu :D

nepodpisujte JEMU NIC DO KARTY! to je chytak........

a staci jeden rodic........nikdy nie obaja....... a to vyhlasenie o LATKACH MU DAJTE, podpisane jednym rodicom..

bobocka
12. apr 2012

@ivetka007 myslis,ze sa to do TA3 archivu dostane,ci nie? kedze vikendy mame rodinne a rozlietane,tak netusim,ze ci sa mi podari sa prave v ten dany cas pred tv posadit a s malym pri nas to asi nebudeme moct poriadne vnimat,preto ak by to bolo v archive,tak si to vecer v klude pustime. 🙂

mgrartdrzka
12. apr 2012

vyhlasenie som mu dala a je podpisane len mnou...no som zvedava, co mi povie, ma mi volat...
Ked bude na tom trvat, beriem kartu inam...len kam? Nevie niekto v Presove o "rozumnom" lekarovi?

ivetka007
12. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko - mohol by si mi poradiť, čo je lepšie - doniesť lekárke papier o odmietnutí vakcín alebo je lepšie nenosiť nič?

ivetka007
12. apr 2012

@bobocka - neviem, či to dajú do archívu, snáď áno. Mne by to tiež tak vyhovovalo.
@mgrartdrzka - ja by som tiež rada našla "rozumného" lekára, ale taký asi ani neexistuje..

tepka
12. apr 2012

Kokos tu si človek nemôže nič pridať do statusu ked pridavam članky a novinky o očkovaní ešte vás sprdnú že nech si to nechám pre seba bla bla že už ani nereagujem na tvoje članky 😠 ako nech to nečítajú a bude ved to nepridavam pre tie ktoré to nezaujíma!!!!už mám vážne tohoto tu dosť!mám vážny umysel si to tu zrušiť 😠

misa0411
12. apr 2012

@tepka na koníku vládne tvrdá diktatúra a propaganda očkovania (viď. reklamy na rotarix) 😠 😠 😠

tepka
12. apr 2012

@misa0411
@misa0411 si tak ale že by maminky takto ☹ ach bože

manof
12. apr 2012

Ľudkovia, napodiv mám teraz nazvyš niekoľko kusov vit D od Swansonu po 11,50 €.
Záruka je do mája 2013, tzn. na celú budúcu chrípkovú sezónu. Ak sa chcete zásobiť v predstihu, teraz je ten správny čas.

Tak ak niekto chcete, napíšte mi:
1. Adresu, kam ho mám poslať
2. Koľko kusov
3. Prezývku na MK

Obratom pošlem údaje k platbe.

manof
12. apr 2012

@ivetka007
Ak potrebuješ detského lekára v okolí PB, tak viem o jednom vraj "rozumnom". Prinajmenšom jedni moji neočkujúci známi si pochvaľujú.

Ak máš záujem, napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com

bobocka
12. apr 2012

@tepka tak toto vobec neries.postuj si co chces 🙂 tak ti poviem,ze mna pred cca rokom -rokom a pol clanky o neockovani vytacali do vyvrtky,fakt mi z toho strasne tlak stupal.no a dnes som otvorena novym info a praveze ich aj vyhladavam.na toto potrebuje clovek dozriet.nemozes nikoho tlacit do otvorenej mysle.to je to iste ako boj medzi dojciacimi a nedojciacimi maminkami.tie co dlhodobo dojcia si za svojim rozhodnutim dojcit stoja a nemienia prestat a nechaju to rozhodnutie na dietati,no su nechutne nazyvane kojofilkami 😠 a tie co z nejakeho dovodu nedojcili ,alebo dojcili kratsie si svoje umele mliecko brania zubami nechtami.a tieto dve skupinky sa tu uz neraz skaredo pohadali.toto su ubohe zabomysie vojny a bohuzial sa asi ani nikdy neskoncia.a tak je to aj s ockovanim a neockovanim.obe skupinky maju svoju pravdu a ockujuci rodic sa desi clankov o neockovani,lebo sa boji toho,ze nakoniec rozhodnutie ockovat nemuselo byt to najspravnejsie a jeho dietatko z toho nemusi vyjst najlepsie.preto ockujuci rodicia tieto info o neockovani a skodlivosti ockovania odmietaju.o com clovek nevie,toho sa ani neboji.

kaja73
12. apr 2012

@bobocka ja tak potichu sledujem tvoj vyvoj nazorov a celkom sa mi to paci 😉

asimon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asimon
12. apr 2012

@manof ja mam zaujem o De...poslem ti IP 😉

asimon
12. apr 2012

@manof ta adresa bola pre manofa,len pisem cez mobil,tak som zle tukla 😉 😀 😉

bobocka
12. apr 2012

@kaja73 joj ,ja ked si precitam niektore veci co som pisala pred dvoma rokmi a co pisem dnes,tak sa mi nazor riadne zmenil.ale o tom to je.neist ako kon s klapkami na ociach,ale ucit sa.rodicovstvo je o tom,nikto mudry z neba nespadol a rodic sa uci za pochodu a to sa tyka absolutne vsetkeho .
ja som stale ockujuci rodic a som rada,ze moj maly ockovania celkom dobre zvladol,aj ked sme sa ani my nevyhli neziaducim ucinkom.no velmi mi takto spatne vadi,ze som ockovala podla ockovacieho kalendara a nie podla momentalneho zdravotneho stavu mojho dietata(kym mal zapalene ramienko po bcg ,tak sme veselo ockovali dalej 🙄 a popri tom sme dali este aj tri vakciny naraz 🙄,co uz ,cas nevratim ) ako rodic,ktoreho dieta je zaockovane ,musim verit v to,ze mojmu synovi vakciny neublizili a ze splnia to co slubuju a teda pred danou chorobou ho ochrania.keby som v toto neverila,tak by som sa asi zbesnela od strachu.musim verit, v to,ze moj najvacsi poklad ostane navzdy zdravy a sikovny ako je dnes 🙂 no to ,ci budeme v ockovani aj pokracovat je zatial otazne.momentalne som v stadiu zistovania si pre a proti a ked pride ten cas preockovania a teda o tri roky,tak predpokladam,ze budem dostatocne znala,aby som sa vedela rozhodnut co a ako.nemienim sa rozhodnut na zaklade par clankov z netu.chce to trosku viac 🙂 ale co viem a za cim si momentalne stojim je to,ze som za slobodu v ockovani,pretoze kazdy rodic ma pravo sa k tejto veci vyjadrit a rozhodnut akou formou bude svoje dieta proti chorobam chranit a takisto som za to,ze ockovaci kalendar by mal byt len orientacny pre pediatrov,no kazdy jeden by mal pristupovat k ockovaniu svojich malych pacientov individulane a nie ich ockovat len preto,lebo prave dovrsili na to vek.
ja mam pred sebou este toho velmi vela.to,ze som momentalne aj na tejto stranke este neznamena,ze behom dna obratim kabat a zacnem hned na ockovanie nadavat.to nie,ale som otvorena novym info .nie som z tych co sa budu vecne buchat do prs za svoju pravdu.s novymi info sa mi nazor formuje ,ved to je normalne 🙂

kaja73
12. apr 2012

@bobocka ja len davam dolu klobuk pred tymi co nezazili vazne negativne nasledky po ockovani a napriek tomu studuju a zbieraju informcie a nejdu len s davom. 😉
ja som menila nazor rychlejsie ako ty,ale na zaklade preziteho-nie nastudovaneho-studium prislo az neskor.

manof
12. apr 2012

@asimon
Požiadaj o vymazanie príspevku s adresou, ak ju nechceš nechať tu svietiť.
Napíšem Ti mail.

halienka
12. apr 2012

@manof ja tiež beriem to D-éčko, len neviem aké sú tie balenia, na koľko vydržia a čo stoja? Aby som vedela koľko mi treba objednať. Chcem pre seba aj malú. Potom ti napíšem adresu do IP 🙂

manof
12. apr 2012

@halienka
Swanson Vitamin D3 Liquid Drops (olivový olej + vit D3 - nič viac):
http://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vi...

Balenie je 29,6 ml = cca 1020 kvapiek po 400 IU vitD na kvapku, spolu teda cca 408.000 IU

Expiračná doba, ako som už písal, do mája 2013, tzn. ešte vyše roka.

Cena: 11,50 € za kus + pošta. Ak si prídeš poň osobne do ZA alebo na nejakú besedu (treba dať vedieť vopred), tak poštovné odpadá.

halienka
12. apr 2012

@manof ďakujem, keby tak že prídem do Žiliny, tak to môžem priamo k tebe nejak prísť, či niekde inde? Bo veru sa chystáme do Baumaxu najbližšie dni, tak by sme možno aj dobehli...

manof
12. apr 2012

Nájde sa niekto z BA (najlepšie bývajúci/pracujúci v Petržalke), kto by mi skočil do

Pet Shop Goio
Šustekova 12, 85104 Bratislava
po. - pi. 10:00 - 18:00, so. 10:00 - 12:00
+421 904 810 137
http://goio.eu/kontakt/

po 1x O'TOM háčik na kliešte (O'TOM Tick Twister) - v balení sú 2 ks - a poslal poštou, alebo alternatívne doniesol na Vitalita Fest?
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-m...

Tí trúdi posielajú len cez GLS a tak by cena tovaru bola 3,75 € a preprava 3,98 €, čo mi pripadá byť naozaj úchylné. Obálka + obyčajné poštovné 2. triedou Slovenskou poštou pritom vyjde na max. 0,80 €.

manof
12. apr 2012

@halienka
Presne tak.
Ale Baumax je na Vlčincoch a my sme na Solinkách, blízko MAXu.
To máš pár km navyše.

didulka85
12. apr 2012

@manof nestacia ci take tie klieste na klieste?

manof
12. apr 2012

@didulka85
Toto je šikovnejšie

prevenar
12. apr 2012

@mgrartdrzka taku skusenost mame 😀 ..rada znie NEPODPISOVAT ..a nepodpisujem , lebo nemusim , nevybavujem si uver . inak pise sa tu presne o tomto vela , ak ta to zaujima tak na takych poslednych 100 stranach toho musis najst pozehnane na co sa tyka podpisovania a odmietania.

zaockujte_aj_slnko
12. apr 2012

@prevenar
ked nic nepodpises ani sam nenapises, tak to je odmietnutie... a nemas nad tym kontrolu vobec...

zaockujte_aj_slnko
12. apr 2012

@ivetka007
samozrejme ze je najlepsie doniest vlastny papier o odmietnuti konkretnych ockovaich latok........ to by som chcel vidiet ako sa k tomu RUVZ postavi, nema sa coho chytit......rodic ma proste pravo odmietnut konkretne liecivo pre negativne ucinky vyplyvajuce z pribalovej informacie..... ak si to ruvz nepochopi a bude to brat ako odmietnutie ockovania.......tak obratom podat trestne oznamenie vo veci zneuzitia pravomoci verejneho cinitela, obmedzovania osobnej slobody a dalsich trestnych cinov na prokuraturu.....

petot
12. apr 2012

@miliharmi Určite áno 🙂

zaockujte_aj_slnko
12. apr 2012

ak rodica nikto nezbavil rodicovskych prav a nema inak obmedzene obcianske prava napr. nesvojpravnostou tak JEDINE RODIC rozhoduje co sa moze podat jeho dietatu a AKY ZAKROK sa mu moze vykonat a co sa s jeho dietatom moze a nemoze urobit.....

jedine rodic, len a len rodic ma pravo veta, nikto iny...

ked teda odmietnutie ockovania je priestupkom, tak oficialne nikde netreba uvadzat ze clovek odmieta ockovanie ale vylucit vsetky ockovacie latky a nemozu nic...... inak konaju nezakonne oni..