Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

musko
13. apr 2012

v ČR je to od 1.4. tak, že pediater je povinný poskytnúť k nahliadnutiu dokumentácie ak príde kontrola z hygieny, ale NESMIE sám aktívne niekde niekoho informovať, že niekto nehcce da´t očkovať - je to porušenie lekárskeho tajomstva -čiže žalovateľné

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@ivetka007
co aky zakon? vsetky zakony platne v SR, zakladne osobne, obcianske prava.... zakon o rodine....napr.

odmietnutie konkretnych ockovacich latok.....

V súlade s právom na informovaný súhlas o zdravotnej starostlivosti, zakotveným v Dohovore o ľudských právach a biomedicíne (čl. 5 a čl. 6 — ods. 2), ktorý je na území Slovenskej republiky platný od 1.XII.1999 v znení Oznámenia MZV SR č. 40/2000 Z.z., bližšie upraveným v § 6 a § 11 ods. 8 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle ustanovení Ústavy SR o základných ľudských právach a slobodách

fialllka
13. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko ona toto vie 🙂 nasa lekarka je super, ako ona nas do nicoho nenuti, len mi dala vediet, ze nas bude musiet hlasit 🙂 a mladsia uz presvihla hranicu 18M kedy mala byt zaockovana, boli sme chori ... a momentalne sme sice zdrave, ale starsiu mam uz mesiac doma, co kasle skaredo, ja detto a aj vsetci v rodine mame nejaky otrasny kasel ... neviem, co sme to nachytali 🙂

ja mam s nasou lekarkou velmi dobre vztahy, bola lekarkou mne aj mojmu manzelovi, uplne ustretova a nechcem si s nou "pokazit" vztahy, vyhovela mi zatial vo vsetkom a dakujem ti, ja som nasla toto, tak ju budem informovat, ze co vsetko spada do osobnych udajov, ze ich zle informovali uradnici z RUVZ 😀

Čo sú osobné údaje
Presná definícia osobných údajov je uvedená v § 3 zákona 428/2002 Z.z. o Ochrane osobných údajov. Pomocou osobných údajov je možné určiť a identifikovať konkrétnu osobu. Medzi osobné údaje patria:

Identifikačné údaje:
titul, meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu, číslo pasu alebo iného dokladu totožnosti.

Kontaktné údaje:
adresa bydliska, telefónne čísla, e-mailová adresa, adresa na facebooku.

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@ivetka007
nikto ti nemoze zakazat uzatvorit akukolvek "nadstandardnu" dohodu o poskytovani zdravotnej starosltivosti s lekarkou........ ak s tym lekarka nesuhlasi, tak nech napise "nesuhlasim" alebo nepodpise.......

my mame pediatru ktora uz vypovedat zmluvu nemoze, je to rajonna lekarka urcena VUC, cize podpisat akekolvek moje podmienky starostlivosti o MOJE DIETA PROSTE musi :D......lebo zo zakona pokial moje dieta neohrozuje aktivne inych infekcnym ochorenim, alebo ma sud nezbavil tohto prava, tak LEN A LEN JA AKO RODIC ROZHODUJEM O VSETKOM!

zbavit sa ma aj s dietatom tiez nemoze...... ako otca ma vylucit nemoze........proste musi poskytovat zdr.starostlivost tak ako si ja poviem a nepoviem.... inak zanedbava svoje povinnosti ONA.....

jerryjanka
13. apr 2012

@simmi80 ja som jej dala linky tu z konika napriklad či deti mali po mmr nejake nežiaduce učinky, potom rozhovor s DR. Elekovou z manofovej stránky, a hlavne som jej dala link ta besedu s Anitou Petek.

simmi80
13. apr 2012

@jerryjanka jaaaj tu besedu som pozerala. az mi zle bolo z toho.

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

ja som povinny poskytovat svojmu dietatu preventivne kontroly, a opateru..........ale na akekolvek podanie lieciva alebo liecbu potrebuju zasadne moj informovany suhlas, a ten ja nedam............ ak sa im nepaci ze zanedbavam starostlivost o svoje dieta......nech sa paci kto sa citi ze sa ho to dotyka moze sa obratit na sud a ziadat zbavit ma rodicovskych prav 😀 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

co sa tyka argumentu ze "moje dieta ma pravo byt ockovane"...........tak nech sa opytaju jeho...........😀 ........podla mna (ako zastupujuceho za dieta) moje dieta NECHCE BYT OCKOVANE....... tak ako ja som nechcel byt ockovany ako dieta a napriek tomu som bol........... tak nech sa paci komu sa chce a nevie co s volnym casom, moze toto tvrdenie na sude vyvracat............

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

zbavenie ma rodicovskych prav pretoze som nedovolil ockovat svoje dieta by bolo vaznym signalom pre europsku uniu ze sa tu pacha zavazna trestna cinnost porusujuca zakladne ludske prava.......... tak nech sa paci RUVZ do toho!

ivetka007
13. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko tak to teda pochybujem, že by mi lekárka podpísala "nadštandardnú" dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

simmi80
13. apr 2012

@musko to potom ani ATB by nemala predpisovat ked ho nevyrabala 🙂

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@ivetka007
no, ak je to urcena lekarka zo zakona, tak nema na vyber :D ........presne to iste ako mudr. manipuluju typ ze si ty povinna ockovat svoje dieta a tvoj suhlas na to akoze nie je potrebny......

ona je povinna poskytovat mojmu dietatu zdravotnu starostlivost, ale tak ako si ja poviem a co jej odsuhlasim.....

jej prava su vykonavat pracu lekara..........nic viac..... moje rodicovske prava su rozhodovat CI a AKO a KEDY....

takze ja rozhodujem ze sa bude poskytovat zdravotna starostlivost TAKTO!..... komu sa to nepaci, tam je sud, nech sa paci, musia dokazovat ze som zanedbal nejaku opateru svojmu dietatu........ ale dalsie riziko pre nich..ak to nedokazu = moje podanie na okresnu prokuraturu pre ohovaranie a krive obvinenie

jjanica
13. apr 2012

Nenechajte si ujsť na TV stanici TA3 v rámci cyklu "Študentskou kamerou"
TV reportáž o autistickom chlapcovi, ktorý sa stal autistickým následkom očkovania:
v túto sobotu - 14.4.2012 (ZAJTRA) o 13:30
alebo
v túto nedeľu - 15.4.2012 (POZAJTRA) o 14:30

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

mudr. nam chcela nam nanutit test a podavanie zeleza dietatu....... povedali sme ze nie..... moze drzat uz len hubicku a krok......... ak sa to niekomu nepaci RUVZ, alebo socialke..... nech sa paci, podanie na sud ze sme tym dietatu strasne ublizili a nie sme schopni byt rodicia :D......

ockovanie je ten isty pripad.. uplne to iste, dokazovat ublizenie musia oni nie ja sa vyvinovat....

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

ja nepotrebujem mat s pediatrou "dobry vztah"............mne staci ked si bude robit svoju pracu, napise lieky co treba a odsuhlasim jej a dalej bude akurat tak drzat hubu a starat sa sama o seba alebo otravovat niekoho ineho....

zenam ide o ten "dobry vztah" mne to je uprdele.......

petot
14. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko Fakty sa dajú podať aj bez útočenia.

zaockujte_aj_slnko
14. apr 2012

@petot
ha ha ha ha, zaiste....... ale tak "trochu" zalezi na tom aj komu ich podavas

zaockujte_aj_slnko
14. apr 2012

takze este raz.........odmeitnutie ockovacich latok, nemusi byt podpisane oboma rodicmi......... staci jeden rodic aj v manzelstve a toboz mimo manzelstva rodicov......

RUVZ vyzaduje podpis oboch rodicov aby mohli konat a dat pokutu za neockovanie........bez podpisu oboch rodicov je to ich konanie zmatocne a vlastne neplatne.... pretoze nemozu sa odvolat na neockovanie ked nie je jasne kto za to moze a ci dieta vlastne bude a nebude ockovane.......nie je jasny pravny stav veci ohladom ockovania dietata.....

zo zakona o rodine vyplyva ze ak nedojde k dohode o poskytnuti zdr.starostlivosti dietatu medzi rodicmi, tak na tom ci sa ako sa poskytne opatera dietatu rozhodne na navrh jedneho rodica az sud......dovtedy plati stav ze sa nesmie urobit s dietatom vobec nic...... a ak to takto rodicom vyhovuje, tak to tak moze bt aj do konca zivota..

zaockujte_aj_slnko
14. apr 2012

a ockovoanie je je poskytnutie akutnej zdravotnej starostlivosti na ktoru sa nevyzaduje informovany suhlas.......

takze z toho vyplyva ze ak odmietnutie popdise len jeden rodic pricom druhy rodic zije, a je pravne sposobily na pravne ukony, tak sa tym da elegantne vyhnut dalsim opletackam aj ockovaniu vo vseobecnosti......

vefi89
14. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko očkovanie je akútna zdr. star.?? to sa kde píše? 😕 však to je len prevencia nie? a prevencia nemôže byť akútna

zaockujte_aj_slnko
14. apr 2012

@vefi89
to je preklep, praveze nie je akutna

mgrartdrzka
14. apr 2012

Dostala som taku radu:
Ideálne je podpísať, že odklad očkovania bol zvolený na žiadosť a zodpovednosť rodičov – získate tým čas.
- obrátiť na Úrad verejného zdravotníctva a priamo im oznámiť, že nechcete očkovať a svoje dôvody, ktoré môžu mat vplyv na posúdenie závažnosti „priestupku“.
- môžete tiež skúsiť požiadať priamo Ministerstvo zdravotníctva ako orgán ochrany verejného zdravia o výnimku z povinného očkovania, čo je potrebné tiež dôkladne odôvodniť.
Takže si vypracujte dokument, kde budú všetky dôvody, prečo nie, atď....

Co si o tom myslite?

vefi89
14. apr 2012

@mgrartdrzka že sa pokute nevyhne i tak 😀

vefi89
14. apr 2012

@mgrartdrzka UVZ sa môžeš sama udať, pretože nevieš predpokladať, či lekár nahlási, alebo nie... a s ministerstvom zdravotníctva sa neoplatí o tomto debatovať, pretože ťa presmeruje na UVZ ak nie na pediatra

ivetka007
14. apr 2012

Máte niekto zapnutú TA3? Študentskou kamerou tam ale nie je, beží niečo o Turecku a EÚ...

tean
14. apr 2012

@ivetka007
pozeram a vidim dokument o turecku. zeby zase zvitazili prachy nad objektivitou ?
na ta3 to nevrha dobre svetlo

tamix
14. apr 2012

@ivetka007 práve som sa aj chcela opýtať, či to bolo len také krátke, že som to nestihla.

bobocka
14. apr 2012

@ivetka007 tiez to pozeram online a nic ,ale hlavne,ze v programe to maju ako odvysielane 😝 http://www.ta3.com/tv/program-ta3.html

tamix
14. apr 2012

teraz som pozerala TA3 program a majú to na pláne, ako "študentskou kamerou" - len nie je napísaná téma a tak predpokladám, že to jednoducho zmenili.

misa0411
14. apr 2012

Áno, bolo to "študentskou kamerou", ale žiaľ, nie to čo malo byť....Pol hodinu som pozerala na turkov...super 😖