Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
14. apr 2012

@bobocka srat na vsetky kupene poondene televizie ..zaveste ten link vsade kde je to len mozne. facebook, trwitter, hromadny mail ... atd.

bobocka
15. apr 2012

@prevenar ked uz zdielat,tak opatrne,nech to nestrati na efekte.pretoze pokial ludia len tak z brucha zacnu video zdielat a k tomu rozhorcene vypisovat svoj pohlad na vec,tak to prave ockujucich rodicov poburi,lebo budu mat pocit,ze zas ludia co sa tomu nerozumeju sa nadraduju nad lekarov,ktori roky medicinu studuju.(to nehovorim moj momentalny postoj,ale ako to vnimau ockujuci rodicia).neockujuco rodicia maju vo veci jasno,nepotrebuju si teraz rozhorcene zdielat nazor na vec a tlapkat sa zan po pleci.ja som ockujuci rodic(momentalne v stadiu spoznavania aj druhej strany ockovania) a viem ako som reagovala na to,ked ma odvsadial zaplavovali videa o neockovani a hrozbach ockovania.mna to odpudzovalo a dvihalo mi to tlak.vobec to nemalo ten efekt v ktory zdielajuci ludia dufali.prave naopak.ale ak to bolo prezentovane v tv,tak to mne ako laikovi davalo pocit serioznosti.akokolvek nespravne to je,tak to je.
takze osobne si myslim,ze ak neockujuci ludia ozaj chcu aby sa verejnost dozvedela aj o neziaducich ucinkoch ockovania a aby sa sloboda v ockovani ozaj stala realnou u nas,tak treba mat chladnu hlavu a istu davku diplomacie.ak chce neockujuca skupina ozaj uspiet,tak musi byt sikovnejsia a poviem to skaredo,prefikanejsia nez ockujuca komunita. ked zdielat videa,tak bez rozhnevanych komentov.proste to robit len ako rozsirenie informovanosti verejnosti,nie vnucovanie svojho nazoru a postoju k ockovaniu inym.treba medzi ludi posunut info,no nechat ludi si formovat vlastny nazor.pretoze uz zverejnenim videa davame najavo ,ze zjavne nie je nico ok,ale musime nechat ostatnych aby mali pocit,ze na to prisli sami a tym padom sa o problematiku zacnu zaujimat viac a videa vyhladavat.neviem ci chapes ako to myslim.neviem ci sa viem vyjadrit jasne 😅 poviem to na priklade.mam znameho,ktory je politicky aktivista a napriek tomu,ze jeho nazor na politicku scenu zdielam,tak ma neuveritelne odpuzduje to ako svoj nazor on prezentuje.keby volil diplomatickejsiu cestu prezentovania svojho nazoru,tak by som mala chut sa s nim o tom aj rozpravat aj by som mu tu jeho pravdu uznala,no takto ma ten jeho radikalny postoj len vytaca do vysin a pritom zdielame rovnaky nazor na vec,no jeho prezentovanie mi neuveritelne vadi.
je velmi dolezite aby bola verejnost informovana aj o odvratenej strane ockovania,no v sposobe informovanosti verejnosti treba byt rozumni.osobne by som si pockala na vyjadrenie TA3 o dovode neodvysielania dokumentu a na zaklade toho jednala.podla mna je dolezite presvedcit vedenie televizie,ze ich konanie nebolo spravne a docielit,aby bol dokument odvysielany v nahradnom vysielacom case.mozno to nebude o tyzden ani o dva,ale takyto dokument odvysielany v tv,ktora je sirokou verejnostou respektovana, ma podla mna vyssiu vypovednu hodnotu ako zdielanie videa kadekde po socialnych sietach.jeho serioznost sa podla mna odvisielanim v tv zvysi a tak to bude laicka verejnost vnimat.

alikaa
15. apr 2012

@nikimax vo videu hovorite, ze sa z toho snazite maleho dostat. Napisete aj co vsetko ste uz skusali? Mozno to tu niekomu pomoze.
Mne keby sa dieta stalo autisticke po ockovani, urcite by som skusila liecbu pomocou MMS - http://www.mms1.wbl.sk/Uvod.html tieto kvapky detoxikuju organizmus a zaroven obnovuju jadra poskodenych buniek. Tak isto zelene potraviny - Chlorella odvadza tazke kovy z tela a Zeleny jacmen obnovuje jadra buniek. Tiez by som detoxikovala od vakcin pomocou homeopatie. Mojmu malemu to pomohlo, ale my sme mali ovela mensi problem. Pise o tom aj MUDr. Elekova - http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... alebo viac tu - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...

nikimax
15. apr 2012

zdravíme všetkých, ktorým sa dokument páčil a ktorých oslovil. on v podstate nebol určený do TV, ale bol vybratý a ešte vo štvrtok bolo všetko OK. Režisérka si túto evidentne chúlostivú tému vybrala preto, že mala sama veľmi zlú skúsenosť s očkovaním (rosypanú imunitu po očk. hep.B?) a náš prípad bol vybraný z niekoľkých vážnych poškodení po očkovaní. Váhali sme, či to zobrať, sme skôr v ústraní, s kamerou sa príliš nekamarátime....ale s výsledkom sme veľmi spokojní...Bolo toho viacej natočeného, ale myslím, že to podstatné tam je perfektne a dosť citlivo zachytené.Malo sa točiť aj na "hygiene" a SUKL ale vraj to nebolo použiteľné. Tak isto lekári (proti očko) nechceli ísť na kameru.
@alikaa hned ako sme zistili,čo sa deje (a medicína neponúkala nič) sme boli u homeopata a v podstate doteraz sme na vysokých potenciách. Max berie aj biochemické soli na prečistenie nerv. a moč. systému a metylkobalamín B12. Niektoré veci sa asi nebudú dať praktizovať(jačmeň ...) lebo on, čo mu nechutí, proste vypľuje, alebo vyvráti. MMS sme brali, ale bez väčšieho efektu. Občas dávame na trávenie a aspoň aké-také vstrebanie živín koloidné striebro-výborná vec. Ešte neskôr zvažujeme MATUZALEM, ale to bude veľmi nákladné (finančne).Tieto linky už máme prelúsknuté, už pátrame 2roky, dokonca túto diskusiu 2 roky poctivo čítam. Ozaj, filmík bude prezentovaný hlavne na festivaloch, tak len tak snád nezanikne🙂

jezibosorka
15. apr 2012

@alikaa ja som tiez potratila na zaciatku tehu, na svadobnej ceste v Grecku a to som ani u dokiho nebola, lebo sa ani nedalo,bolo to asi v 7 tyzni a teraz mam krasne babo, ale po porode mi regu pichli, Znamej syn zle chodi a to uz velky aj mentalne je mimo ale teraz je uz pubertak, neviem nic o nom, je to mamina kolegyna z roboty, prve dievcatko je ok, a on je poskodeny, ale ked na tom tak rozmyslam, tak by mohlo ist aj o obrnu,, no neviem tazko, ale po prvom porode jej regu nepichli, mozno zhoda nahod, a mozno naozaj poskodeny je koli rh faktoru..

palesandra
15. apr 2012

ide o tento clanok, na nete ma skorsie vydanie ako v novinach http://www.sme.sk/c/6316304/odmietnutie-povinne...

shakti9
15. apr 2012

@bobocka presneeee tak!!! uplne si to vystihla! za seba dodavam, ze som neockujuci rodic, ale fanaticke nazory, arogantne vyjadrovanie a silacke reci niektorych tiez neockujucich rodicov (konkretne aj na tomto fore) mi dvihaju tlak, preto ak si nechcem kazit naladu, tak sem ani casto uz nejdem... to tvoj prispevok by sa mal zdielat!

prevenar
15. apr 2012

@bobocka ok 🙂 ja ti samozrejme drzim palce.

nikimax
15. apr 2012

Dakujeme všetkým za podporu a ohlasy,ste zlatí🙂Ked si spätne spomínam, neviem,že by som bola taká kludná a "slušná"ako to tam vyzerá. Rozoberala som tam aj úrady, inštitúcie, lekárov,ako sa to všetci snažili zametať, dokonca režis. sa aj vyhrážali žalobami...pichlo sa do osieho hniezda,no...

halienka
15. apr 2012

@nikimax no veru, to mi tam aj trošku chýbalo, také poukázanie na to, že ale čo s tým ďalej robili lekári, úrady a tak, aby sa vedelo, že ešte aj k tomu zlému čo sa stalo sa všetcia potom stavajú odmietavo, poprípade podkopávajú nohy a robia z ľudí bláznov. No len z môjho pohľadu, pretože už čosi o tom s príbehov ľudí tu viem a tiež ma to riadne štve. Ale tak možno to nebol režisérov cieľ, možno mu išlo len o to poukázať na ten základný fakt, že očkovanie nie je tak bezpečné a neškodné, ako sa všeobecne tvrdí a verí. Aby to ľudí trklo a zamyslela sa trošku. A myslím, že tento účel by to splnilo 😉 Kto chce si zistí potom aj ďalšie veci 😉 🙂

zaockujte_aj_slnko
15. apr 2012

@shakti9
dokazes vobec vyjst sama so sebou, alebo ani to nie? 🙂

zaockujte_aj_slnko
15. apr 2012

@bobocka
uprimne, rozmlatit sprachnivenu hubu par ludom (jeden kandidat na tuto terapiu sa prezentuje casto odkazom na pitny rezim) by pomohlo ovela viac UPOZORNIT ze s v oblasti ockovanie zdalaka nie je vstko v poriadku, ani zdaleka v poriadku dokonca je to svinstvo ako nejake diplomaticke atjak nikam neveduce sragoriny.....

ved si uvedom proti komu stojis.......skorumpovani politici, skorumpovana stata sprava, skorumpovani lekari, alebo lekari plni strachu........ to nie je o nevedomosti, oni dobre vedia co robia, ale o tom ze nikto NEZASIAHNE PROTI..... nie je taka radikalna PROTIsila aby niekto videl ze proste si to SCHYTA AK BUDE UBLIZOVAT.....

v tomto ti diplomacia naozaj "pomoze" :D :D

zaockujte_aj_slnko
15. apr 2012

tam kde nefunguje pravo a riesenie veci "slusnym" sposobom, nastupuje nasilie........okej.......nefunguje pravo, vsetko je skorumpovane...... tak sa to zvrhne..... uplne logicka naslednost.....

shakti9
15. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko trafena hus zagagala...

zaockujte_aj_slnko
15. apr 2012

@shakti9
ak niekto ublizi mojej rodine, tak si to schyta..... jednoduche a priame.... jedna lekarka radsej dala ruky odo mna prec, co sa bala o svoj zivot, a urobila dobre.....

fialllka
15. apr 2012

@manof dnes to na TA3 slo 😉

jezibosorka
15. apr 2012

@tamix pan liptak ma skolu v ktorej zjedol vsetku mudrost sveta, chudak ta starka, zabil dalsi klinec do truhly, a o tej rodinke a Maximovi na to nemam ani slov, ako este predychavam... ☹

zaockujte_aj_slnko
15. apr 2012

@jezibosorka
panko je taky humorista 😀, alias neviem si predstavit cloveka aky nizky musi mat intelekt aby sa na nom nezasmial...... uz len staci pozriet na znamylekar.sk, ake tam ma hodnotenia svojich "lekarskych zrucnosti" od ludi... jaaaaaames potrebujem lekara......pane pite viac vody!!!

nikimax
15. apr 2012

@fialllka Prosím ťa o koľkej to išlo, neboli sme doma. Zajtra budeme volať do TV, tak nech mám prehlad...

tamix
15. apr 2012

Poznám od nás jednu babu, ktorá hovorila, že jej stará mama bola zdravá a čiperná babka, kým sa nedala zaočkovať proti chrípke. To ju vraj úplne zničilo. A

tamix
15. apr 2012

A poznám aj taký prípad, že zavolali lekára k staršej pani, lebo sa necítila dobre a on skonštatoval, že potrebuje injekciu. Keď jej ju dal, tak sa opýtala, na čo to vlastne je, tak jej povedal, že to bolo na prasačiu chrípku (či ktorá to bola tá smrteľná epidémia pre Dr. Liptáka). A ona chúďa úplne v šoku, že ona sa nechcela dať proti nej zaočkovať.

jezibosorka
15. apr 2012

ako je to s povinnymi prehliadkami, kedy su u deti 😖

jezibosorka
15. apr 2012

@tamix moja babka vravi to iste-.ze po chripko- ocko sa jej pohorsilo... a povedala to sama o seba

manof
15. apr 2012

@jezibosorka
preventívne prehliadky (podotýkam, že sú poisťovňou hradené, nie však povinné!!!):
10 v prvom roku života
1 v roku a pol
1 každé dva roky (3., 5., 7., ... 17.)

manof
15. apr 2012

@nikimax
o 15:13 mi volala kamarátka, že jej volala nejaká známa, že to šlo na TA3.

Tak podľa všetkého to šlo podľa plánu, tzn. 14:30.

eaka
15. apr 2012

@manof nie sú povinné? to fakt? to som nevedela... ale vyplatenie dávky pri narodení dieťaťa je podmienené tým, že chodí tehula na prehliadky a tuším potom aj dieťa... aspoň nejakých pár... takže nepovinné ale tiež ošetrené tak, že každý radšej pôjde..

zaockujte_aj_slnko
15. apr 2012

@eaka
samozerejme potrebujes potvrdenie od gynekologa ze sa zena zucasntovala prehlaidok...... a to vlastne plati az 28 dni po narodeni dietata.......lebo skor ti to potvrdenie ajtak nevydaju - dieta sa musi dozit 28 dni cim oficialne prestava byt novorodenec ale stava sa dojca......

nasledne po narodeni / prepusteni z nemocnice musis dieta do 2 dni (tusim) prihlasit k vybranej pediatricke.....alebo k tej kam patri podla obvodu co eviduje VUC....

....prehliadky potom DIETATA neviem, vraj ak neprides na kontrolu tak ti do 3 rokov dietata mozu zobrat rodicovsky prispevok a pridavky. ale ci je to realne neviem...........mozes tvrdit ze nie si V SR, a tiez mozes tvrdit ze si sa nikde nezaevidovala na pobyt mimo SR lebo si sa presuvala po EU.....

fialllka
15. apr 2012

@nikimax o 14:30 hod ... ja som to zapla neskor, nahodou bolo tusim 14:37 ale boli ste tam 😉

nikimax
16. apr 2012

Takže máme vyjadrenie z TA3, dokument nebol v sobotu odvysielaný preto, lebo menili celú programovú štruktúru. Nevedeli uviesť, či bude ešte jedna repríza , alebo nie.To je všetko.Presunuli celý cyklus /študentskou kamerou/ na SOBOTU o 12,30h. repríza v NEDELU o 8,30h. ale len každý druhý týždeň.

@manof , takže asi tak.

heimdalls
16. apr 2012

A je to tu....povinná prehliadka môjho anjelika v 18 mesiacoch pripadla na dnešný deň. MMR vakcína priorix bude rázne ODMIETNUTÁ, mám už pripravený vytlačený podpísaný informovaný nesúhlas (inak prevenar vďaka zaň) tak sa s vami poobede podelím o zážitok u pediatričky.