Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerryjanka
2. máj 2012

tak som to kukla - ach jaj. nožík sa mi otváral keby sa cez telku dalo vraždiť tak by mal dluhoneludský asi 100 vpichov odomna za tu chvilu

strociatka
2. máj 2012

ja som to nestihla, nedalo sa ☹

evca35
2. máj 2012

aj mi slzy vyšli pri tej reportáži. Podľa mňa to bol veľmi krátky príspevok, asi to dosť postrihali, mohli dať toho viac namiesto Noida 😠

bobocka
2. máj 2012

@verinka100 da sa to pozerat aj v archive,ale markizaci to spravili tak,ze je to pre predplatitelov voyo 😠

ja som to pozerala a veru som aj zaslzila.to je strasne nestastie 😢 taky bol krasny 😢 😢 😢 inak kto je ta pani co potom hovorila proti ockovaniu? take dlhe cierne vlasy mala ,tmave obocie-ona bola aj v tom predoslom dokumente co bol na TA3.

verinka100
2. máj 2012

@bobocka Nakoniec som to stihla. Ach jaj,ked som videla toho stareho slintosa, mala som chut ho vyfliaskat. Ta pani je myslim Iva Vranska, ale nie som ista.

bobocka
2. máj 2012

@verinka100 ja som volala aj muza k tomu.nepovedal ani pol slova ,len smutne z obyvacky odisiel.vecer preberieme co si o tom mysli.ja som velmi rada,ze v blizkej dobe nemusime riesit ockovanie.a dluholudsky vyzera ako dedusko z rozpravky,skoda,ze je taky jednostranny.ale zas ok,ma pravo mat na vec svoj nazor,ma dlhorocnu prax a pokial mu z nej vyslo,ze vakciny su ok,tak nech si tu svoju pravdu ma.ale nemalo by to byt prezentovane ako vseobecna pravda.
inak viete mi niekto povedat,co sa robi pre slobodnu volbu v ockovani? vcera som sa na to pytala.viem,ze je stranka o slobode v ockovani,viem ze su besedy,viem,ze sem na forum sa pridu rodicia rozculit. ale to nepomoze. ake konkretne kroky sa spravili aby sa kompetentni museli zaoberat otazkou slobody v ockovani?

evca35
2. máj 2012

@bobocka @verinka100 áno Iva Vranská Rojková z Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania.

petot
2. máj 2012

@heimdalls @tamichloe Nie je to celkom tak. Lekár môže odovzdať osobné údaje v prípade, keď sú potrebné na účely priestupkového konania, vtedy sa uplatní zákon o priestupkoch ktorý toto umožňuje. To znamená, že najprv tu musí nejaké priestupkové konanie existovať. Lekár neotvára priestupkové konanie, môže to urobiť v prípade (ne)očkovania len RÚVZ. Lekár sám od seba môže dať len mesačný výkaz s vyznačeným anonymným počtom odmietnutia očkovania. RÚVZ môže následne začať priestupkové konanie a vyžiadať si podrobné údaje.

Menovité udanie od lekára bolo a je nelegálne.

Uvedomte si, že ÚOOÚ nie je zákonodarca, nemôže meniť ani dopĺňať zákony. Je to inštitúcia, ktorá je povinná strážiť dodržiavanie zákona o osobných údajoch. V prípade marenia tejto povinnosti môžu byť stíhaní.

Uvedomte si tiež, že podpisovaním nejakého pripraveného lajstra u lekára sa SAMI udávate pre účely priestupkového konania. Ak je tam navyše formulácia, že ste spáchali priestupok, tak umožňujete lekárovi nabomzovať vás aj s osobnými údajmi. Preto stále hovorím -NEPODPISOVAŤ. Zápis v zdravotnej dokumentácii "vakcína XY výrobca KLM dávka Z dátum DD.MM.RRRR. Očkovanie sa nevykonalo - rodič nesúhlasil. Dg:Z28"

manof
2. máj 2012

@tamichloe
huh, to sú drsné skúsenosti... Veľa zdravia prajem obom detičkám. Ak chceš, radi Tvoj príbeh zverejníme tu: http://www.slobodaVockovani.sk/pribehy - v takom pripade napíš, prosím, na sloboda.v.ockovani@gmail.com

jezibosorka
2. máj 2012

@januss24 hej kupila som v dm dneska,,, s mufinami iba zaciname, takze ich az tak vela nepojedol... inac 😒 fakt by clovek uz nic nejedol,.. je to strasne... ale zase lepsie ako hladomor... nevyberies si....

jezibosorka
2. máj 2012

@strociatka ani ja som to tiez nestihla,

nestiahol to niekto?? nebudem za to platit markize na vojo

alikaa
2. máj 2012

Ahojte, na baby-webe v teme o tehulkach, je jedna protiockovacia mamicka. Mozte sa tam zapojit aj do diskusie 🙂
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a3801-Tehulka-L...

bobocka
2. máj 2012

@jezibosorka na voyo sa da si nastavit tyzden zadara.akoze ten vstupny a potom sa clovek rozhodne,ci si to platit chce,alebo nie.no osobne som to este neskusala.na cely ten ich voyo archiv sa im mozem 😠 velmi zle to maju teraz spravene.pozerala som youtube ci naaaahodou nieco tam nebude,ale na toto je asi moc skoro.ale podla mna to behom par dni na youtube bude.

jezibosorka
2. máj 2012

@heimdalls mas este neaky zlepsovak na nieco? co by sa dalo robit, varit lepsie, zdravsie? ja domacu pekaren este nemam,,, ale snad neskor, mame teraz vela vydavkov so stahovanim,,,,

tamichloe
2. máj 2012

@manof hm..a to stale neni koniec..mala stale teplotuje 😵 😵

tamichloe
2. máj 2012

@petot takže ani to posledne znenie,čo ste napisali nemam podpisať? nie som povinna podpisať,ked lekarka napiše,že dieťa nebolo zaočkovane,lebo matka nesuhlasila?.......vieš ked piše lieky,ked su choree...tak sa podpisuje,že suhlasim s liečbou ..a bla

petot
2. máj 2012

@tamichloe Nemusíš podpisovať nič. Ak veľmi veľmi vychádzaš v ústrety lekárke, môžeš z vlastnej vôle dobrovoľne podpísať krátky zápis ako som uviedol.

tamichloe
2. máj 2012

@petot ok

petot
2. máj 2012

@tamichloe V každom prípade, nepodpisovať nejaké lekárom ponúkané lajstrá.

tamichloe
2. máj 2012

@petot napriklad,čo maš na mysli??

manof
2. máj 2012

@tamichloe
napr. také, ako je uvedené tu (viď vložený obrázok v 2. polovici článku):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

manof
2. máj 2012

@tamichloe
joj, tak držím palce, nech sa z toho bábo pozbiera čo najskôr.
Každopádne, tá ponuka na zverejnenie príbehu platí pre ľubovoľné štádium riešenia problému. Prípadne sa dá aktualizovať neskôr na Tvoje požiadanie.

manof
2. máj 2012

@tean nenahrával si náhodou dnešný (streda 2.V.2012) Reflex z Markízy? Ak nie, vedel by si stiahnuť z archívu, vyseknúť tú pre nás zaujímavú časť a šmariť na YouTube.com?

@katrenka sa vraj chystala nahrávať, ale zatiaľ nemám správu, či sa jej podarilo.

strociatka
3. máj 2012

ahojte suputnici, idem o chvilku zobudit babatenko a vstupit s nim do "jamy levovej" cim chcem povedat, po odlozeni ockovania ideme komplet odmietnut
@prevenar dakujem za velmi dobry link, nemusim hladat narychlo a len to vytlacim, dostudujem, pripadne podam aj lekarke

ved neidem spachat masovu vrazdu... ale aj tak sa mi srdiecko trepoce 😀

heimdalls
3. máj 2012

@strociatka - toto je presne to najhoršie, keď príde deň D a človek sa bojí a má strach, ako by sa šiel dopustiť trestného činu....prajem Vám veľa šťastia a nech to rýchlo a bez zbytočných rečí zo strany pediatra prebehne.

strociatka
3. máj 2012

@heimdalls dakujem, ja sa vpodstate nebojim odmietnutia, ale toho, co tu uz prevenar pisal, ze je teraz medzi lekarmi taky novy pristup, akoze mili, vpohode, vsak nic sa nedeje, len pekne ostante v nasej starostlivosti, ale ja vas udam, ja chcem nadstandardne vztahy s RUVZ...

didulka85
3. máj 2012

@heimdalls k tomu vcerajsiemu prispevku. Cez vikend som dala mame kypriaci prasok bez fosfatu so slovami, ze ked da ten normalny, tak si z kolaca nedam. Dali sme o tom pokec a na druhy den si take prasky isla nakupit. 😀
Samozrejme, ze by som si dala aj takeho kolaca, ale...
Dietatu rozok nekupujem, dokonca manzel je pobureny, ked vidi male dieta v kociku s bielym rozkom.
Kazdy nech sa tlaci cim chce, jeho vec.

heimdalls
3. máj 2012

@didulka85 - čaves, ten rožok bol viacmenej len príklad, bohužiaľ platí to pre väčšinu potravín. Ja som neskutočne rád, že naša malá odmieta akékoľvek ochutené nápoje, jediné čoho sa napije je Lucka. Nedávno nejakí vedci zistili, že plastová fľaša vystavená slnečnému žiareniu, produkoje nejaké látky do samotnej vody, ktoré sa v niektorých prípadoch ukázali ako karcinómne. Takže de facto možno ani tá lucka nie je, keby sme šli hlboko do problematiky najsprávnejšou voĺbou. Pamätám sa na deti manželkynej sestry, ktoré keď boli malé, jediným druhom a spôsobom ich uhasenia smedu bol jupík a podobný bordel prešpikovaný chémiou.
Celým som tým chcel, vlastne aj v predošlom príspevku povedať, že by to stálo nepredstavyteľné množstvo času na štúdium všetkého zdravého čo dieťa má spapať.

strociatka
3. máj 2012

som spat, lev ma prekvapivo nezozral 😀

som milo prekvapena, ako to lekarka vzala, zjavne pochopila, ze aj ked nemam dve atestacie z pediatrie viem citat. Ziadne presvedcovanie sa nekonalo, ani ziadna prednaska a jedine co mi dala podpisat je to, co aj prevenar pisal - nazov a sarza vyrobcu ockovacej latky a moj podpis. Ci nas vsak nahlasi aj na RUVZ neviem, dufam, ze milo prekvapi 😉

didulka85
3. máj 2012

@heimdalls jasne... Ale co mozem, to ovplyvnim. Ked idem do obchodu, tak kupim radsej prasok bez fosfatu, pecivo celozrnne a nie biele, chemikalie do domacnosti biologicky odburatelne a nie tie sajrajty od P&G a podobnych atd atd.
S tou vodou je to diskutabilne... Ani ta voda co tecie v kohutiku nie je vyhra. Kamoska si dala otestovat ruzinovsku vodu a nedopadla najlepsie. Na druhej strane sme niekam cestovali a isli okolo miesta kde plnia MagneVia a mali milion plnych paliet vod na slnku. 😒
Nemozes sa na vsetko pozerat tak, ze kaslat na to... Aj malickosti pomozu.
Ako si deti vychovame, take ich budeme mat. Dieta nezje jablko, ale brumikov by zjedlo aj 10. Radsej daju dietatu jupika aby vobec nieco pilo.
Ja mam na to cas a nie je mi jedno, co jeme. V sukromke medzi neockovacmi su vitariani, co si tak vyriesili zdravotne problemy. Nase zdravie vychadza zvnutra. A preto netreba podcenovat stravu.
Mozno raz aj ty budes mat nejake zdravotne tazkosti a zacnes sa na to inak pozerat.