Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
3. máj 2012

@strociatka ja mam skusenost, ze ona "konzultuje" s ruvz, co ma robit :(

strociatka
3. máj 2012

@tin007 ale to neznamena, ze sa nebudem branit, ved nech skusi nahlasit nase udaje, budem sa branit a ohlasim aj ja

tin007
3. máj 2012

@strociatka podla stanoviska UOOU to uz nie je porusenie osob. udajov, zial :( http://www.slobodavockovani.sk/news/zavazne-sta...

strociatka
3. máj 2012

@tin007 ak to urobi a nahlasi nas, budeme sa branit a karty od nej zoberiem, nebudem dalej k nej chciet vobec chodit

strociatka
3. máj 2012

@tin007 drz mi palce tin, dufam,ze to bude OK, malickej sa urobil taky mini exemik, tak som zvedava co z toho bude dalej, starsia zacina byt atopicka, toho sa desne obavam, musim s nou na kozne

nensyke
3. máj 2012

...ahojte, ešte musím vás asi dočítat, ale moj syn bude mta septembri 6 rokov a teraz má ist na očkovanie, len neviem či ho mám dat alebo nie....
máme aj strach, lebo mám ešte dvojičky, z ktorého jednému diagnostikovali autizmus a podla manžela može za to očkovanie... ja až tak presvečená nie som...ale mám obavu aj tak..

shakti9
4. máj 2012

@tin007 neskutocne ma to stanovisko Uradu na ochranu os. udajov rozculilo.... len ma este zaujima, ci to ustanovenie suvisi s novou vladou... nasa lekarka nas doteraz nikde nenahlasovala, vravela, ze ani z hygieny sa dlho nehlasili, som zvedava, co bude teraz....

prevenar
4. máj 2012

@strociatka drzime palce 🙂 nech ta hreje pocit, ze ide o zdravie tvojho DIETATKA.

didulka85
4. máj 2012

@shakti9 moja doktorka hovorila, ze jej volaju kazdy mesiac, ci ma nejakych neockujucich.

strociatka
4. máj 2012

@prevenar uz ten strach (nahlasi-nenahlasi) mam za sebou, nic mi zdravie dietata nenahradi. Ked som nehcala u zubara tento mesiac 300e (zlomil sa mi zub a robili mi fazetu), tak co by som neobetovala pre zdravie a buducnost svojich deti? Ved pokuta predsa nie je to najhorsie, co sa nam moze stat.. Zuby ma vychadzaju akosi drahsie 😖

prevenar
4. máj 2012

@nensyke ..ahojky, no .. presviedcat ta tu nikto k nicomu nebude, je to tvoje dieta a tvoja zodpovednost a cokolvek spravis nevyzerie my si to my, ani lekar, ani uradnici ,, ale TVOJE DIETA a VY. takze.

osobne si myslim,ze nemas o danej problematike dost informacii , co sa da velmi lahko zmenit studiom, napriklad aj tychto stranok. najdes tu informacie priamo , ale aj linky na dalsie dobre stranky. ci si ten cas najdes, je zas uz len na tebe a tvojom manzelovi/partnerovi. (ano deti zvyknu mat aj otcov ^^ )

v kratkosti kazda vakcina obsahuje rozne mnozstva adjuvantov , ako hlinik , ortut,, formaldehyd a pod. pricom ortut je je najsilnejsi neuroxin aky sa na nasej planete nachadza , ak nepocitam radioaktivne latky. treba si precitat aj taky pribalovy letak daneho vyrobku a tie cisla ktore tam uvadzaju vynasobit tak 100x ..tak sa snad clovek dostane na realne pocty poskodenych ludi vakcinami.

vela stastia.

heimdalls
4. máj 2012

@strociatka - presne tak, je veľmi správne mať takýto postoj, dôležité je zdravie, nie riziko nejakej potencionálnej pokuty, ktorá môže byť kľudne cca 50€ alebo dokonca žiadna.
Bola to len otázka času, kedy zákon ÚOOÚ zahrnie do svojho programu, aj niečo takéto, kde hlásenie osobných údajov pediatra RÚVZ nebude porušením zákona o osobných údajoch. Dole v odôvodnení je to dokonca "krásne" vysvetlené -

"Úrad v roku 2012 riešil a rieši viaceré oznámenia dotknutých osôb týkajúce sa poskytovania ich osobných údajov poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti regionálnym úradom verejného zdravotníctva za to, že odmietli podrobiť seba alebo svoje dieťa povinnému očkovaniu"

takže reakcia bola celkom očakávaná, škoda no, vzali nám ďalšie "eso z rukáva" bude problematickejšie brániť sa, pomaličky odmietnutie očkovania podchytávajú právne, môžme do budúcnosti očakávať kľudne niečo ako "povinné hlásenie neočkovaných osôb pediatrom na RÚVZ" doplneného niekde do vyhlášky. Isté je, že všetko toto má svôj podnet, v tomto prípade ním určite je masívny romach neočkovania na území SR. Treba sa však na veci pozerať pozitívne, ľudia si konečne otvárajú oči a začínajú logicky uvažovať, či kôli osýpkam a mumpsu risknú pri tom najcennejšom celoživotnú invaliditu s autistickou poruchou, alebo cukrovku, prípadne ďaleko horšie následky.

denduska
4. máj 2012

@shakti9 aj nášmu dokimu vyvolávajú z hygieny..nielen kvôli neočkovaniu ale kvôli všelijakým somarinám..bola som toho osobne svedkom... ani on nás nenahlásil, ale oni sa mu spätne ozvali, ktože to má tie deti neočkované (to bolo pred vyše rokom, keďže toho času sme boli jediní uňho čo neočkovali, tak to asi svietilo)...a už nás mali..čiže to záleží asi na tom akí sú iniciatívni na danom RÚVZ..ale ako vidím ten vývoj, bude sa len pritvrdzovať 😕

lucula73
4. máj 2012

@denduska ahoj a ako ste na tom teraz?ja som furt nič nedala,ale každým dňom trpnem,že nás dokina ohlási 😠

denduska
4. máj 2012

@lucula73 nič 😀 aj keby som chcela, staršia je stále zasoplená zo škôlky, takže ak niečo bude, tak až cez letné prázdniny. My sme už dávno nahlásení, ale u nás sú asi klop klop klop nejakí leniví na naháňanie neočkovačov, lebo neviem o nikom žeby ho predvolali...hádam to nezakríknem 🤐 🤐 🤐

nensyke
4. máj 2012

...volala som nášmu pediatrovi, že možem odmietnút očkovanie..ale musí nás nahlásit na hygienu, kde nás maju informovat...a potom že to máme nahlásit do školky...

lucula73
4. máj 2012

@denduska však aj nás nahlásila vtedy pred dvomi,rokmi,teraz zatiaľ nie a dva roky sme mali v januári

prevenar
4. máj 2012

@strociatka ..moze ta nahlasit aj 1000x dieta ta zaockovat nemoze prinutit nikto a to je to najhlavnejsie. samozrejme , treba sa branit do posledneho dychu 🙂
@shakti9 @tin007 - to s tym UOOU je strasne svinstvo , aspon vidno s akymi ludmi mame docinenia , ze RUVZ kludne nabada / nuti lekara do trestneho protizakonneho jednania a bez problemov vystavia lekara sudnemu stihaniu . co dokazuju tym,ze po case skutocne vydaju nieco cim to akoze kryju.

ono, ako niekto napisal na slobode, skutocne je v tom papieri napisane

" .. na účel prejednávania priestupku ... " co znamena (podla mna) ,ze lekar proste stale nemoze byt iniciatorom, lebo by porusil zakon. to znamena , najprv musi existovat priestupkove konanie ,az potom si moze RUVZ vyziadat vase osobne udaja a az potom je lekar opravneny ich vydat. nie skor ! ak lekar svojvolne poskytne tretej strane osobne udaje v dobe ked neexistuje voci vam priestupkove konanie , stale sa dopusti trestneho cinu. na tom sa nic nezmenilo. teda..ak viem citat O_o .

CIZE na nasom postupe obrany sa nic nezmenilo.

prevenar
4. máj 2012

@heimdalls "na spravodlivého a nebojácneho prevenara" LOL ..tolko myslienok a energie venovanej nejakej nahodnej osobe na nahodnom internetovom fore ..skutocne zasnem. dufam,ze si sa do mna nezalubil, lebo musim ta upozornit, ze nie som "takto" orientovany. ..musis skusit stastie s niekym inym. vela stastia. 😕

prevenar
4. máj 2012

@heimdalls skutocne nemyslim,ze nam nieco vzali ...len skonstatovali, ze v pripade, ze je vedene napr. voci tebe priestupkove konanie , tak je lekar po vyzve z RUVZ opravneny vydat tvoje / vase osobne udaje. zaroven si myslim,ze takto to vlastne bolo aj do teraz.

v tom papieri sa nikde nepise, ze lekar moze svojvolne z vlastnej iniciativy poskytovat osobne udaje komukolvek v dobe , ked neexistuje konanie voci osobe. zaroven lekar nema pravomoc zacat taketo konanie. cize, lekar moze jedine svojvolne porusit zakon , poskytnut udaje v case ked je to trestnym cinom a na zaklade tohto sa spusti konanie voci osobe. v tomto papieri sa, ale opisuje uplne iny postup.

heimdalls
4. máj 2012

@prevenar - kamarát môj 🙂 kde si bol tak dlho stratený.
Neboj sa nič, moja orientácia je absolútne v poriadku, som šťastne ženatý.

prevenar
4. máj 2012

@heimdalls takych uz bolo ,ze boli zenaty a mali deti ..az jedno dna prisla manzelka necakane domov a nacapala ho .. s NIM . pruser jak hovado 🙂

robota + problemy rozneho druhu , napriklad s uchom mojho psika a tak 😔

strociatka
4. máj 2012

@prevenar a psa ockujes?

prevenar
4. máj 2012

@strociatka ..ani len psa lol uz 2 roky nevidel ziadne ockovanie 😕

strociatka
4. máj 2012

@prevenar tak davaj pozor, aby nikoho nepohryzol, to by si mohol mat problemy

heimdalls
4. máj 2012

@prevenar - psa by si určite mal, minimálne proti besnote, psinke a paroviróze. Tie posledné dve menované totiž môže chytiť hocikde a rozchodí ich veľmi ťažko. O besnote a jej následkoch ani nehovoriac, nebuď takýto ortodoxný.

prevenar
4. máj 2012

@strociatka ten by nepohryzol ani mys 😀 ..hmm, na problemy som pomerne zvyknuty . 🤐

strociatka
4. máj 2012

@prevenar konfliktny typ?

prevenar
4. máj 2012

@heimdalls eeee.. nie , ja mam svojho psa rad . besnota neexistuje ^^ ..respektive existuje asi tak ako tetanus, cize neexistuje 😕

minule som sa len tak nezavezne rospraval so zverolekarom o vselicom , nejak dosla rec na rakovinu, a hovori "v poslednych rokoch je TOLKO rakoviny u psov, nikdy predtym take nieco nebolo" ..no fuck , KTO VIE z coho to tak moze byt 😕 .

podla mna latky ktore zakazu pouzivat na ludoch pichaju do zvierat.

prevenar
4. máj 2012

@strociatka ja ? 😀 prave naopak , velmi ocenujem ked sa kazdy stara hlavne o seba a svoj zivot a nie O MOJ 🙂