Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
10. máj 2012

@vefi89 nahoda .. a nech sa nezabudne dostavit na ockovanie aj s druhym dietatom , lebo dostane pokutu. 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😔 😔 😔 😔 😔 😔

co k tomu dodat ☹ aj toto je cesta ako sa dopracovat k pravde , avsak ludi sa snazim skor nabadat ,aby radsej neockovali a tomuto sa vyhli. je zarazajuce, kolkym je to stale k smiechu.

didulka85
10. máj 2012

@prevenar ani nie ze kolkym je to k smiechu, ale kolkym je to jedno... 😕

prevenar
10. máj 2012

@didulka85 ..alebo. 😨

prevenar
10. máj 2012

zarazajuca reportaz o pedofilnych skupinach na Facebooku a o nezaujme tejto spolocnosti riesit tento problem. je to o zene ,ktora infiltrovala tieto skupiny vsetky informacie dodala Facebooku a FBI , zo strany Facebooku reakcia - nic za strany FBI - stiahli par fotiek. hlavne ,ze ked pridate "politicky nevhodny" koment zmizne okamzite + dostanete ban. skutocne zaujimave.

https://www.youtube.com/watch?v=Bcs6pIslv1A

anglictina, 15 minut.

sisinka76
10. máj 2012

ahojte 🙂

neviem,ci to tu uz je alebo nie,ak ano,ospravedlnujem sa 😉

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotnictv...

lupatko
10. máj 2012

@samiana ak môžem aj aj by som ťa rada poprosila o ten Rozpis homeopatických liekov podľa príznakov 🙂 Ďakujem 😉

alikaa
10. máj 2012

@prevenar nie som si ista, ci si sem uz o tom nepisal, ale myslim, ze by teba alebo aj viacerych tu mohla zaujimat tato stranka - http://www.povstan.sk/
Dnes som v meste narazila na transparenty a okolo par ludi co zbierali podpisy na peticiu. Su asi vo viacerych mestach, v sobotu je v Bratislave na Namesti SNP protest pod nazvom Global Evolution Day.

"12. mája sa koná celosvetový protest proti problémom tejto spoločnosti, ako sú kontrola takmer celého prírodného bohatstva niekoľkými finačnými skupinami, korupcia, sociálne rozdiely, Európska Únia, NATO, OSN, manipulácia ľudí cez médiá, kontrolovanie internetu cez rôzne zákony ktoré porušujú ochranu osobných údajov a informácií a plno ďaľších problémov ktoré sa nás týkajú priamo alebo nepriamo...

Slovensko sa pridáva k tomuto celosvetovému protestu. Protest sa bude konať v Bratislave na Námestí SNP, začiatok protestu je o 16:00. "

prevenar
10. máj 2012

@alikaa uz som to sem daval davnejsie ,, ale upozornovania na protesty nikdy nie je dost 🙂 super,ze si to pridala. prosim , kazdy kto len trochu mozte, chodte. !!!

prevenar
10. máj 2012

@sisinka76 myslim,ze si prva 🙂

alikaa
10. máj 2012

@prevenar skoda, ze som nemala cas tam s nimi pokecat, len som rychlo podpisala peticiu.

cinamon7
10. máj 2012

@samiana dakujem, az jedna v KE

prevenar
10. máj 2012

@tepka necudoval by som sa uz nicomu ^^

zdeniii
10. máj 2012

Ahoj, nejsem také moc velký zastánce očkovn ale přesto se neočkovt bojím eda to povinné... máte někdo zkušenost jak nahradit hexavakcínu? tu bych chtěl nějak rozložit, nelíbí se m tam ta žloutenka mimojiné... vím o variantě infarix hib, máte zušenost?

ariela22
10. máj 2012

@samiana Ďakujem...no keď som to tak prešla trošku tak rozlíšiť aké príznaky pri danej chorobe sú ,je dosť ťažké..... no možno videla raz priebeh danej choroby tak by som vedela o čo ide 🙂 tieto všetky lieky sú en na lekársky predpis?

ariela22
10. máj 2012

@prevenar hmm no tak to som rada že som sa opýtala 🙂 takže je to tak trošku zložitejšie 🙂 🙂 ani som nemala potuchy že toľko očkovaní existuje 😠 Ďakujem

prevenar
10. máj 2012

@ariela22 ockovani je nekonecne a kazdym rokom budu pribudat dalsie + budu sa rozsirovat vekove skupiny. ..aky kolvek limit je pre zisk skodlivy - idealny stav je aplikovat ich

1) v co najvacsom mnozstve
2) na 100% populacie
3) v kazdom veku
4) v pravidelnych a co najkratsich intervaloch az do smrti.
5) bez moznosti sa tomu vyhnut.

- toto je ciel ktori sa snazia dosiahnut. ci sa im to podari,zalezi v podstate len na nas. oni na tom pracuju denne a co my ? (staci si pozriet co sa dialo v legislative , len za poslednych 6 mesiacov)

ariela22
10. máj 2012

@prevenar hmm a nejaký príklad ako by sa to mohlo napísať existuje? lebo si vobec neviem predstaviť ako to štilizovať ak by ma náhodou predvolali...čo je dosť možné lebo dr. ma pocit že musí povedať presne mená neočkovaných detí ☹ ...

ariela22
10. máj 2012

@prevenar je to kruté ale to že čo môže urobiť očkovanie som zistila čistou náhodou, lebo rada študujem...aj tak som na to prišla neskoro lebo jednu očkovaciu látku už drobec má v tele 😠 .....niektoré mamičky o tom nemajú informácie ☹ ....... je mi z toho čo sa deje do plaču .....normálne som si musela dať mesiac pauzu a neriešiť

prevenar
10. máj 2012

@zdeniii ahoj, neockovania sa boji len clovek ktory ma o ockovani strasne malo skutocnych informacii. najlepsim liekom je informacie si doplnit , co si vyzaduje len 1) volu a 2) cas. v kratkosti povedane.

toto forum je dobrym zdrojom tychto informacii priamo + najdes vela linkov na dalsie vyborne stranky. skus si precitat aspon poslednych 300 stran a uvidis coho sa budes bat potom. nasledky ockovania su casto nezvratne a kruto zasiahnu do zivota rodiny vymenou za uplne nic. lebo nic je presne to co ti ockovanie poskytuje. je to pasca.

dnes o jednu stranu dozadu ^^

" vefi89 Čaute,
včera bol u nás jeden obchoďák,mimo iného veľmi fajn chlapík,myslím z Kováčovej. vravel že má 3 ročnú dcérku, ktorá dva týždne po MMR očkovaní prestala dýchať a kým sa dovalila záchranka, tak jej to poškodilo mozog dôsledkom čoho prestala chodiť aj rozprávať. "

myslim,ze som svojim sposobom na tvoju otazku odpovedal . ..ale pre istotu budem konkretnejsi , pytas sa ci sa ci existuje zmysluplne riesenie nahradit jeden nezmyslel inym nezmyslom .. nie, neexistuje.

prevenar
10. máj 2012

@ariela22 no jo , ale co narobis, v tomto si clovek proste musi pomoct sam , nemozes sa rozhodnut za niekoho ineho, ani mu nanutit zaujem , ked ho raz nema.

my sme sa k tomuto dostali az po "vysledkoch" (myslim skutocnych) vakcinacie ^^ - cize neskoro.

prevenar
10. máj 2012

@ariela22 na poslednych 10tich stranach som ten priklad napisal asi 30x 😉 😀

ariela22
10. máj 2012

@prevenar no dúfam,že to že má TBC nebude až také zlé,aj keď už teraz sa mi zdá že má alergiu ☹ takže som rada že o tom vôbec viem.......... a keď sa môžem opýtať aké ste mali výsledky?

Heheh no ja tu zásadne nikdy niesom keď sa dávajú doležité stránky a potom nestíham čitať 😀 😀 😀 idem pohladať 😀

prevenar
10. máj 2012

@ariela22 ...ekzem po TBC vakcine ^^

..aby si nepovedala,ze nemam srdce 🙂 " ockovanie vakcinou X sarza ABC sa nevykonalo , diagnoza Z28.2 . rodic odmietol VAKCINU X (nie ockovanie) z dovodu moznych neziaducich ucinkov, ktore su uvedene v pribalovom letaku danej vakciny "

alebo toto mas od Petota

" vakcína (obchodný názov), výrobca, šarža, dátum, dávka, očkovanie odmietnuté - rodičia nesúhlasili. Dg. Z28.2. A pod to urobte čiaru, aby sa náhodou nestalo, že tam doktor niečo dopíše (aj také prípady už údajne boli). "

😝

ariela22
10. máj 2012

@prevenar no tak to si ma nepotešil tým ekzémom... a dostali ste sa z toho?
--- už som stihla nájsť to tvoje 😀 😀 😀 😀 😀 ďakujem už som skopírovala aby som nestratila 🙂

Mala som na mysli skôr list pre RUVZ keby ma náhodou predvolali.....alebo to je len na mne čo napíšem .. podarilo sa niekomu vyjsť bez pokuty?

A to že ste dostali ekzém nebola kontraindikácia?? nútili vás očkovať ďalej?

kedicik
10. máj 2012

Ahoite, mam na vas prosbu. Tato otazka nesuvisi bezprostredne s ockovanim, i ked... Som tehotna, v tretom trimestri, koncim 7.lunarny mesiac. Pred troma tyzdnami, ani neviem poriadne preco, som poziadala (na vlastnu ziadost) o vysetrenie proti toxoplazmoze, tak mi urobili kompletku toxikologiu, a vyslo mi, ze mam zvysene protilatky proti rubeole (IgG = 27,1), a dokonca aj ten druhy ukazovatel, IgM bol v sedej zone. O dva tyzdne teda zobrali krv opakovane, a tentoraz uz mam IgM pozitivne, a teda mi to bolo vysvetlene, ze to je ako by som mala ruzienku. ale nemam ziadne priznaky, takze je to zvlastne. V kazdom pripade som tieto hodnoty mala v prvom trimestri v poriadkku, inac by ma upozornili, a teraz sa na to prislo fakt uplnou nahodou. MAm aj dcerku, ktora neni ockovana MMR, odmietla som, a tiez nevyzera, ze by mala rubeolu. Sice pred dvoma tyzdnami prekonala vraj laryngitidu, ale priebeh bol lahky, mne doteraz z toho este ostali hlieny, ale inac mi nic nie je... Citam vase prispevky, nakolko som tiez neni zastupcom povivnneho ockovania, atd... a viem, ze ste tu ludia, ktori sa rozumeju tymto veciam... preto by som vas rada poprosila o radu... ci ste sa uz nahodou nestretli s takymto pripadom... ?? neviem totiz, ci sa mam obavat, dost ma to trapi, aj ked sa snazim rozmyslat pozitivne. V pondelok idem k infektologovi, a zaroven aj k mojej homeopatke, ktora vsak tvrdi, ze sa nemam obavat... No lahko sa hovori, ked clovek nie je v tejto situacii... Myslite, ze je mozne aby som mala bezpriznakovu rubeolu? aj ked som proti nej ako dieta asi bola ockovana (rok narodenia 1979, neviem, ci bolo vtedy povinne ockovanie proti rubeole, ale asi ano...) ??? a moze to mat aj v takto pokrocilom stadiu tehotenstva nejaky negativny vplyv na plod??

prevenar
10. máj 2012

@ariela22 myslim,ze sa pomalicky z toho dostava. uvidim o rok ci naozaj.

nebola, lebo ked sa detska pozrela do gule, videla tam "ze to urcite nemoze byt z ockovania" ^^ ..samozrejme ,ze nutili lol ockovanie je predsa uplne bezpecne a neskodne 🤐

-ak by nas predvolali n RUVZ tak by som si tam pripravil vyhlasenie , ze odmietam podat mojmu dietatu nasledovne vyrobky (vsetky vakciny na slovenskom trhu) z dovodu moznych vaznych neziaducich ucinkov. ako dokaz pripojim vsetky pribalove letaky danych vakcin. ^^

-zrejme by som este pripojil nejake zakony ..

nemam to nejak extra pripravene 🙂 ale toto by bolo gro mojho vyhlasenia.

- samozrejme cele konanie by som nahraval na diktafon a urcite by som nepodpisal zapisnicu 😀

keziah
11. máj 2012

@kedicik ak si rocnik 1979, tak si proti rubeole, pokial viem, zaockovana nebola
ked trosku pohladas, tusim 25.4. vecer som sem vkladala taky nie moc dobre citatelny obrazok a naskedne komentar, boli tam vypisane povinne ocko podla zdravovedy z roku 1979-80.

heimdalls
11. máj 2012

@kedicik - Ak ste narodená v roku 1979 očkovaná ste proti rubeole určite nebola. Ja som tiež 79-ka, pozeral som zdravotný záznam, je tam len morbili - čiže osýpky, vakcína proti mumpsu ani rubeole ešte v tej dobe buď neexistovala, alebo nebola povinná.
Okrem toho, vakcína, ak by ste ju aj ako dieťa dostali, Vám ako 32-33 ročnej osobe určite nepomôže v prípade infektovania sa rubeolou, očkovacia látka "chráni" len niekoľko rokov, možno 10, kedže sa preočkúva MMR v 11 roku života.
Paradoxne najpravdepodobnejšia možnosť nakazenia sa rubeolou je práve od očkovaného človeka, jedná sa totiž to o živé oslabené vírusy v očkovacej látke priorix (MMR očkovanie 18 mesiac života a 11 roku) mumpsu, rubeoly a osýpok, ktoré najskôr dokážu nakaziť osoby okolo zaočkovaného dieťaťa

tin007
11. máj 2012

@kedicik citala si, ze pri cca stvrtine pripadov rubeoly nie su pozorovane ziadne priznaky choroby. a priznaky mozu byt napr. mierna teplota (cize ta sa da "napasovat" snad na vsetko), ci vysyp (napr. v lete zamenitelny za potnicky)

tamix
11. máj 2012

@kedicik Ahoj, naša pediatrička má 45 rokov a tvrdí, že už aj ona bola proti rubeole očkovaná, tak viem. Ja som 73ročník a neviem, či som bola, ale kamoška je 78 alebo 79 a pamätá sa, že bola očkovaná proti rubeole. Keď bola tehotná, tak aj je vyšli vysoké hladiny a musela ísť na infekčné do BB a tam jej povedali, že je O.K., len niektorým očkovaným tehotným maminkám vyskočia hladiny (a nevedia prečo), ale že to na bábo nemá vplyv. Teraz ich dcérka má 4 roky a je úplne zdravá. Tak takúto info mám ja, ale určite si to odkonzultuj s lekárom, prípadne na infekčnom