Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

z.u.z.k.a.
12. máj 2012

ahojte, mam 2 rocnz dceru,ockovali sme haxa vakcinu,MMR uz nie,kedze sa tu skutocne vyznate idem k vam po radu....stahujeme sa pri les kde je vysoky vyskyt kliestov,vedeli by ste mi poradit nejaky uciny sposob prevencie proti tymto mrskam? B komplex sme uz nasadili,ale niekde som citala, ze nie je vedecky dokazany jeho ucinok pred postipnutim kliestov.
Ockovaniu sa chcem vyhnut, prirodzene,ale moj muz na mna tlaci 😖 poradte nejaky argument,moje nejako nezaberaju.
Dakujem

manof
12. máj 2012

@prevenar
Je to trefné a dokonale výstižné označenie toho, čo sa v rámci toho týždňa reálne dialo.

manof
12. máj 2012

@z.u.z.k.a.
Argument č. 1:
Drvivá väčšina nákaz, prenášaných kliešťami, je lymská borelióza, NIE kliešťová encefalitída.
Tzn.: očkovanie proti kliešťovej encefalitíde je pre drvivú väčšinu ľudí, postihnutých kliešťami prenášanými chorobami, úplne nanič.

Čo sa B-komplexu týka, tak mnohí ľudia majú chronický nedostatok vitamínov B skupiny, tzn. užívanie bežne odporúčaných dávok ledva vykryje ich nedostatok (ak vôbec) a na prevenciu proti kliešťom už nezvýši. V prípade, že si niekto napriek niekoľko-týždňovému užívaniu solídnych dávok B-komplexu nájde na sebe zahryznutého kliešťa, mal by asi výrazne zvýšiť dávkovanie a nie ísť sa dať zaočkovať.

manof
12. máj 2012

Za necelý mesiac by mala vyjsť zbrusu nová kniha o rizikách očkovania "Varovné signály očkování" od prof. Struneckej, spoluautorky best-sellerov "Doba jedová" (vyšlo v máji 2011) a "Doba jedová 2" (vyšlo pred 2 týždňami). Obsah knihy a ďalšie info tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/kniha-varov...

heimdalls
12. máj 2012

@z.u.z.k.a. - podľa mňa Zuzka nie je nad poriadny kvalitný repelent, ktorý tento hmyz, podobne ako širokú škálu ďalších "príjemných" bezstavoucov a článkonožcov odpudzuje. Je to v podstate jediná ochrana pred touto pliagou.

manof
12. máj 2012

@z.u.z.k.a.
Ešte niečo, čo by sa oplatilo vyskúšať:

Recept na rozmarínový repelent proti kliešťom:

Na prípravu potrebujete 1 vrecúško rozmarínu, ktoré kúpite v obchode
ako prísadu do jedla, 1 liter vody a 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Do
hrnca nalejte vodu a nechajte zovrieť. Potom odstavte nabok a vysypte
do vody rozmarín, aby sa vylúhoval. Rozmarín môže byť vo vode, až kým
odvar nevychladne. Potom sceďte rozmarín a pridajte 1 lyžicu bieleho
vínneho octu. Prírodný repelent prelejte do sprejových fľaštičiek a
uchovávajte v chladničke. Pred každým výletom do prírody si
nasprejujte telo, najmä nohy od kolien dole a aj obuv.

bobocka
12. máj 2012

@z.u.z.k.a. maleho pediatricka,ktora je btw proockovacia,mi rovno povedala,ze ona by ockovanie na kliestovu encefalitidu vobec neriesila.to mi rovno zatrhla(co ja povazujem za plus od nej,ze nie je ako konik s klapkami na ociach a su ockovania,ktore su podla nej dobre a su aj tie,ktore ona sama neodporuca).povedala mi,ze keby sa ockovalo proti borelioze,tak by sa na to hladela inak.
osobne to vobec nezvazujem.staci podla mna dobry repelent a deti kazdy vecer poriadne od hlavy po paty prezriet.ak sa nejaky dobrak na dietatko nalepi,tak by som sla do nemocnice vyberat,urcite by som nad tym nematurovala sama doma,kedze sa poznam a bola by som tak vyplasena ,ze by som to potentovala a hlavicka by iste dnu ostala.

jonas17
12. máj 2012

v časopise Zdravie som čítala rozhovor s Kvetou Horvátovou..vraj mala podozrenie na boreliozu, ale sa to našťastei nepotvrdilo, tak zvažuje zaočkovať celú rodinu 😉 len ma zarazilo, že ju nikto neupozornil, že na boreliozu očkovanie neexistuje 😉 a na otázku, či sa nebojí nežiadúcich účinkov,tak rázne odpovedala: "Nebojím!" 😒

denduska
12. máj 2012

@jonas17 čoby sa nedalo, ale proti psej borelióze 😀

eaka
12. máj 2012

@jonas17 No...to sú mi veci...to keď sa nebojí Kvetka, tak sa nebudem už ani ja!!! 😉

l81
12. máj 2012

Chcela by som vedieť váš názor na toto: pred par dňami som od známej-ktorá je mimochodom odporcom očkovania-počula, že jej niekto(tiež odporca očkovania) povedal, že pokiaľ ale nebýva v prírode, mala by svoje dieťa nechať očkovať do 1 roku žvota.Hlavne by ma zaujímalo, čo si o tom myslí @manof .

prevenar
12. máj 2012

@l81 manof si o tom mysli to iste co ja (aspon dufam 😉 ) a ja si myslim,ze je to uplna totalna howadina 😝 😀

jezibosorka
12. máj 2012

@petot juj no ved to, len mi to prislo dost cudne,lebo pravde som sa velmi nezaoberala co bolo, ale co je aktualne teraz,,a vela ludi tvrdi,led volakedy sa neockvalo, a z coho je tato generacia taka chora,,,, no zjavne sa ockovlo viac ako si sami mysleli.....ja si pametam na 3 ockovania, z toho raz v skole asi tbc.....a to sme sa tesili,ze odpadne hodina 😝

bobocka
12. máj 2012
https://www.youtube.com/watch?v=pnxAsrAK2hw

pre tych,ktori anglicky vedia .akurat to pozeram.ach jo ☹

l81
12. máj 2012

@prevenar ja len , ze ta pani tvrdi, ze jej to takto povedal manof, co ma dost prekvapilo....

silviaa
12. máj 2012

@bobocka no skoda, ze neviem po aj, daj vediet o com bolo video 😵

prevenar
12. máj 2012

@l81 ..tak keby to fakt takto bolo, to by sme boli prekvapeni uz minimalne dvaja 🙂 ..seriozne pochybujem, ze by Manof niekomu radil, aby ockoval dieta lol (alebo kohokolvek v akomkolvek veku) resp. si take nieco neviem ani predstavit .

viem si predstavit v tomto smere len 2 situacie - a) ze to nie je pravda b) niekto nieco strasidelne nepochopil lol
.................................................................................................................................................................................................

tak za seba ti vravim ,ze je to uplna blbost , ockovaniu sa treba vyhnut takym sirokym oblukom akym sa len da. ockovat dietatko je nieco ako popravit jeho imunitny system. z coho potom vznikaju nepredvidatelne rekcie okamzite, alebo aj s odstupom par rokov.

ariela22
12. máj 2012

@prevenar to tam davaju podpisovať zapisnicu??? tak super a dovod preco by si ju nepodpisal by si im povedal,lebo nemusis???
A aké staré je tvoje dietatko? ako dlho už s tým bojujete?
To je úžasné,že to nemože byť z očkovania ,preto sa to rozvinulo práve po očkovaní 😠

ariela22
12. máj 2012

@strociatka prečo si odporcom homeopatie...ja som myslela že je to na prírodnej báze ........... a ak sa možem opýtať aké lieky používaš?

l81
12. máj 2012

@prevenar toto mi je vsetko uplne jasne 😉 prave preto som bola v pomykove, ked to ta pani tvrdila.

ariela22
12. máj 2012

@samiana hlavne ked sú priznaky dosť podobné tak by som sa bála či podám správny liek - preto tazke 😀

ariela22
12. máj 2012

Proti kliešťom je potrebné si dávať vit B? panačku a odkial vy máte také zaujímavosti..... nechcete napísať knihu,ja by som si ju kúpila 😀 Kolko B sa može denne davať? Zevraj kojace matky nemožu b-komplex čo je na tom pravdy?........... Ja veľmi priťahujem všetok hmyz 😀 😀 😀

prevenar
12. máj 2012

@ariela22 ...moja motivacia bude zvedavost, ze ako ma prinutia :-P (good luck)

1.5 roka temer 1.5 roka 😨

nahoda , ockovane je uplne maximale super, ultra , mega über bezpecne ...SICE sa nesmie vyliat kanala , lebo ...zrejme by zdochli vsetky potkany v danej kanalizacnej rure 😕

prevenar
12. máj 2012

@l81 jo, asi ti s tym uz viac nepomozem 🙂

ariela22
12. máj 2012

@prevenar no to vie kazdý že je bezpečné,však nebud smiešny 😀 😀 😀 😀 😀moje kamosky maju choré detička a vobec netušia že to moze byt aj z očkovania,na tuto temu ma nepočúvajú..... ☹ ☹ tak to sa dost dlho trapite .... takže ste zatial neboli predvolaní..hmm no teraz nechapem podla coho predvolavaju...takze lekar kazdopadne musi bonznut lebo podla mna by nechodili po ambulanciach a nesnorili do kazdej karty ci je alebo nieje dieta zaockovane..

ariela22
12. máj 2012

ako tak čítam tak na všetko je nejaký liek, len nieje uznávaný .... aké sú všetky alternatívy liečenia? Ja stále tieto veci studujem, ale nemám asi velmi velke vedomosti aj ked sa snazim.... viete odporučit nejaku dobrú knihu?

bobocka
12. máj 2012

@silviaa prave som to dopozerala.je to dokument ukazujuci neziaduce ucinky vakcin,su tam deti i dospeli,ktori boli poznaceni neziaducimi ucinkami vakcin,bol tam boj ludi proti obsahu vakcin-hlavne ortuti,sudne pojednavania-sice sa na zapade odskodnuju ludia postihnuti po ockovani.,no nie je to take jednoduche,je to beh na dlhe trate a len mizive percento z postihnutych aj odskodnene bolo.boli tam vyjadrenia ludi z labakov,cast venovana britskemu lekarovi wakefieldovi,ktory oficialne uznal spojenie medzi MMR a autizmom ...proste jasne protiockovaci dokument. najhorsie bolo vidiet tie deticky.to ja nezvladam. 😔
ide hlavne o tu neinformovanost z druhej strany.mnohi rodicia vedia len jednu stranu a teda vakcina chrani proti tej ci onej chorobe,ale to,ze latky obsahujuce vo vakcinach mozu zdravie i poskodit,tak to uz nik nahlas nepovie.mne dr nikdy nedala pribalovy precitat.no zas nemozem povedat,ze by mi nevenovala svoj cas.ponukla mi vsak len svoj postoj k ockovaniu,nie vsetky dostupne info co mala.a to je chyba.

prevenar
12. máj 2012

@ariela22 ...no to bude zlym vzduchom ,alebo vodou . voda a vzduch su v dnesnej dobe priam smrtiace lol jasne, ze su z toho chore ! 😕

myslim,ze predvolanie a nepredvolanie zavisi hlavne od toho ci ta lekar uda. ak ta neuda , mas velku sancu,ze sa o teba nebude nikto zaujimat. s nasou sme si pekne vysvetlili,ze prve co urobim ak ma niekto predvola , bude,ze dam presetrit prokuraturou a UOOU odkial maju moje osobne udaje a ,ze bude pre nu lepsie , aby tym zdrojom nebola zrovna ona lol . ale popravne netusim ,ze v com je pes zakopany.

prevenar
13. máj 2012

Myšlienky Paľa Barabáša k naším potravinám

MYŠLIENKA JE URČITE HLBŠIA, AKO PODAKTORÝMI PLYTKÉ, POKRYTECKY VYSLOVENÉ FÚÚÚJ.

Po nakrúcaní na Širokej veži som navštívil chatára na Zbojníckej chate. Oheň z petrolejovej lampy presvetľoval poháre s červeným vínom a prebúdzal dávne spomienky od spoločných vynášok večernou dolinou až po jarné lyžovačky na Svišťáku. O polnoci sa na rad dostali vážne témy. Od kalamity a vízie nových Tatier sme prešli až k zmenám v spoločnosti. Po jej kritike si chatár vzdychne: "Veď už ani tie hovná nie sú, ako bývali." Na môj udivený pohľad naštvato odpovedá: "Keď sa vonku latrína naplnila, posypal som jej obsah biologickým prípravkom, ktorý za dva mesiace tú kopu rozložil. Posledné roky však to isté množstvo trvá dva razy toľko!!!" Pamätám si, ako sme spolu tieto záchody stavali. Jeden používali turisti a druhý bol zamknutý, lebo sa jeho obsah práve rozkladal. Po naplnení sa ich úloha vymenila. Chatár pokračuje: "Pamätáš na chlieb zo Smokoveckej pekárne? Ten vydržal mäkký len pár dní. Otvorené mlieko skyslo za deň. A dnes?" Pomaly mi začína dochádzať, kam mieri. Potravinársky biznis so svojimi rozvinutými technológiami spracovania a konzervovania nás prepcháva podozrivými E-čkami, aby si zabezpečil čo najvyššiu trvanlivosť výrobku. A E-čka si taktiež prerazia cestu do každodenného produktu nášho ľudského tela. Pri týchto úvahách som podvedome prestal žuť večne mäkkú bábovku, ktorú som na chatu priniesol z hypermarketu Lidl, rozmýšľajúc nad tým, či vôbec nejaké vedecké laboratória vo svete systematickejšie skúmajú to, na čo prišiel chatár. Pri debate ako reaguje náš organizmus na túto pomalšie rozkladajúcu sa zmes toxínov v našom tele už idem radšej spať! Ráno prší. Schádzam dolinou, teším sa na Smokovecku pekárň. Kúpim si na raňajky tie tradičné rožky, ktoré sme kedysi dávno vynášali na Zbojníčku. Na môj údiv pekáreň zrušili. Ľudia vraj radšej kupujú trvácnejšie pečivo z hypermarketov... Možno by bolo dobré, aby si každý postavil vlastnú latrínu. Aby sa sem tam do nej pozrel a zamyslel nad tým, prečo tie jeho produkty už nie sú také, ako bývali...

Paľo Barabáš