Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bobocka
15. máj 2012

@eaka no predomnou sestricka dieta udrela za to,ze sa pocikal a to na nu hodne dlho krical nech ho da na serblik 😠 cele zle.dieta place v izbe za maminkou a okoloiduca sestra na neho skrikla-nehuc!!! no fakt to bola sila.videli ma tam a aj tak sa otrasne spravali.cest vynimkam.jedna ma zviezla pod ciernu zem,ze som nejaka mancipka matka,ked som vtedy svojmu 16mesacnemu dojcenemu synovi s laryngitidou odmietla dat nemocnicny hnusny cierny caj prineseny v storocnej plastovej doze,ktora bola tak zanesena od toho cierneho caju,ze to proste dole neslo.a ked som lezala so synom 26mesacnym vtedy stale dojcenym,tak na mna pozerali akoby som bola z marsu a ze naco dojcim,ze to je pre neho zle! no nemala som chut sa tam s nimi natahovat.

vejula
16. máj 2012

@denduska vdaka za odpoved. Ešte posledna otazka 😅 Ako dlho po prekonani rubeoly by bolo to IgM pozitivne? Ďakujem. Dufam že ťa moc neotravujem mojimi otazkami

vejula
16. máj 2012

@vejula Ešte jedna otazka. Mohla by som dostať tu ružienku od dieťaťa očkovaneho na MMR?

monikamajova
16. máj 2012

@petot dakujem 🙂 ale ponuka platí...domáce je len domáce 😉

monikamajova
16. máj 2012

@bobocka to nie si prvá ani posledná..to je bežná prax-kamoška robí v nemocnici..záleží na aké sestry natrafíš..jednu mamičku vychvália,a do inej sú schopní a polnoci kričať ked kojila"že a toto čo má znamenať!" ☹ dieťa po očkovaní bolo s teplotami v nemocnici..len sa netreba zľaknúť a nedať sa a napísať do knihy sťažností alebo im aspoň pohroziť že sa budeš sťažovať...vieš o robotu sa bojí každý..možno sa aspoň zamyslí

heimdalls
16. máj 2012

Toto sem musím uverejniť, zdroj www.sprievodcaockovanim.sk - 10 mýtov o očkovaní:

Mýtus č. 7. Súčasné podanie viac ako jednej vakcíny dieťaťu môže zvýšiť riziko škodlivých vedľajších účinkov a ohroziť tak jeho imunitný systém.

Fakt č. 7. Detský imunitný systém každodenne zvláda niekoľko stoviek cudzích telies a ľahko zvládne niekoľko vakcín podaných súčasne.
Protilátky sú bielkoviny vytvorené na rozpoznanie škodlivých napadnutí organizmu. Antigény, ktorým je dieťa počas očkovania vystavené, sú zanedbateľné v porovnaní s tým, čomu je dieťa vystavené počas bežného dňa alebo v prípade obyčajného prechladnutia či zápalu hrdla.

eaka
16. máj 2012

@bobocka fuj, to sa mi zle číta... to je hnus..teda...to keby mamičky vedeli, čo tam tie deti nechávajú, tak by si to nabudúce asi tiež rozmysleli... ☹

eaka
16. máj 2012

@monikamajova Mne sa rozum zastavuje, kde chodia niektori ľudia na to, že sa k niekomu môžu takto správať??? To je jedno, či je to sestrička ku pacientovi alebo jeho rodičovi, ale ku komukoľvek!!!

monikamajova
16. máj 2012

A ešte sa chcem spýtať-viete niečo o nejakom očkovacom centre alebo oddelenie v KE??? tam má ísť kamarátka zaočkovať dieťa pod dozorom,lebo je alergické na nejakú zložku v očkovacej vakcíne ☹
Povedala som jej,že ja by som si hned odtiaľ radšej vypýtala papier,že nemusím očkovať.. 🙂 povedala,že ona to "musí"...no ked musí,tak musí 😒

heimdalls
16. máj 2012

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. 24.01.2011 23:29:42

U tetanu je ochrana dvojaká: 1./ Od zavedenia očkovania úplne vymizol tzv. novorodenecký tetanus, ktorý dostávali novorodenci od neočkovanej matky počas pôrodu a bol 100% smrteľný. 2./ Očkovanie proti tetanu chráni očkovaného pri poranení, aby tetanus nedostal. Ak ho dostane, zomrie. Teda – máte pravdu, ak sa nedáte očkovať, neohrozujete nikoho iného, len seba. Pokiaľ nie ste tehotná – vtedy ohrozujete aj svoje očakávané dieťa. Či je prijateľné riziko nedať sa očkovať a prípadne dostať tetanus a zomrieť, to je na Vašom uvážení. Možno, že Vám až tak na vlastnom živote nezáleží... Len – ak už sme takí dôslední: Ak by ste dostali tetanus preto, že ste neočkovaná, bolo by dobré, aby ste odmietli písomne aj liečbu prepuknutej choroby. Pretože sa jedná o ťažký a v konečnom dôsledku smrteľný priebeh a náklady na takúto liečbu sú vysoké a nesieme ich všetci na svojich daniach. A úplne zbytočne – veď ste sa rozhodli radšej zomrieť...

Riadne klame a zavádza toto monštrum, čiže podľa neho, keď dostane človek tetanus, je už de facto mŕtvy.

monikamajova
16. máj 2012

@eaka aj mne..ja som tam stála s dieťaťom 2,5 hodiny na rukách a malá už plakala a oni celá "perepúť" na čele s primárom -všetci doktori a sestričky,praktikanti tam sa iba usmievali.. hučali do mňa ,že čo som to za matka,ked som nedala očkovať...ale to som tu už písala..oni ma poslali akože do nemocnice - ale teraz som rada za takýto "výcvik" myslím,že som to zvládla a teraz sa už viem brániť..riadna presila 😲

strociatka
16. máj 2012

@kbeata ma len 6 mesiacov, takze sa skriabat este nevie, neviem posudit, ci ju to svrbi, ale je strasne nepokojna a nespava mi cez den takmer vobec

eaka
16. máj 2012

@heimdalls To je imbecil, prečo sa také niečo nenalepí na čelo aj každému fajčiarovi, že má odmietnuť liečbu, ak uňho prepukne rakovina...
Inak, chápem to dobre... ak sa nedám zaočkovať, tak proste ZÁKONITE nakazým tetanom svoje dieťa, ktoré 100% zomrie? Nemusela by som sa najprv nakaziť? A nebola by som podľa Dluh. logiky teda v dobe očakávaného pôrodu už dávno mŕtva??? Teraz neviem, či to logické myslenie hapruje mne, alebo pánovi profesorovi sociálnej práce.. 😉

eaka
16. máj 2012

@monikamajova však rada najmúdrejších sa blahosklonne usmieva na trúbku, čo si myslí, že by nebodaj mohla niečomu rozumieť a nebodaj mať aj vlastný názor V ROZPORE s tým ich!!!

eaka
16. máj 2012

@heimdalls Inak aj samovrahovia sa rozhodnú umrieť a aj tak pre ne letí záchranka z našich daní a snažia sa ho zachrániť a ak sa to podarí, ešte mu je z našich (aj jeho) daní platená aj psychiatrická liečba... 😝

denduska
16. máj 2012

@vejula aspoň trochu potrénujem môj zlenivetý mozog 😀 no...pogooglila som a, voľný preklad - " úloha IgM protilátok pri rubeole je stále diskutovaná...u väčšiny pacientov nie sú detekovateľné cca 4 týždne po prekonaní akútnej infekcie, ale sú aj prípady keď sa ich prítomnosť dokázala aj 10 (!) mesiacov po prekonaní rubeoly..." 😨 😨 😨
teoreticky je to možné chytiť od očkovanca, myslím že to písala aj jedna maminka v téme MMR očkovanie...chytila to od vlastného syna, ktorý sa osypal 2 týždne po očkovaní..ona za ďalšie 2 týždne po ňom...ale samozrejme asi niečo pojedla 😀 😅 😅 😅

monky978
16. máj 2012

@vejula tak som vyhrabala moje výsledky počas tehotenstva čo mi robili.... Rubeola IgM negatívne, IgG 63,00 IU/ml pozitívne... a že v pohode... aj bábo vyzerá normálne 😀 tak možno ti to pomôže...

monikamajova
16. máj 2012

@heimdalls
@eaka lebo "pán" Dluho...si myslí,že očkovanie je asi zadarmo..koľko peňazí štát na to vynakladá..a prečo napr.ja ked si mesačne platím zdravotné poistenie nemôžem aspoň spolurozhodovať o tom ,kam tie peniaze pôjdu..prečo napr.ja musím platiť výjazd pre nejakého alkoholika či fajčiara alebo narkomana,ktorý si za to môže sám...a ked sa nechcem očkovať tak poisťovňa môže byť rada-ušetrí...ale dealer s očk.látkami príde o províziu a firma o zákazku atd...ked som si prečítala Dr.Buchwald-Obchod so strachom až sa mi hlava krútila,koľké sú to peniaze a aký je to biznis...ved keby napr.tie peniaze investovali do niečoho iného..napr.len také kúpele pre 1 občana 1x do roka..alebo napr. 1x masáž do mesiaca,alebo zdravá výživa,plávanie hocičo..tak hned by sme boli zdravší národ 😉

luba41
16. máj 2012

@strociatka tak skočte kožnej lekárke, tá by mala s istotou zistiť, či máte AE alebo nie. A potom tu v témach o atopickom exéme / aj keby ste ho nemali / nájdeš "poradkyňu". Alebo skús sa v téme hned opýtať. 😉

strociatka
16. máj 2012

@luba41 vcera vecer sa to rozsirilo aj na chrbatik a je to cervene a suche, ako keby sa to chcelo aj olupovat, natrela som to excipialom z lekarne, ale dnes ziadna zmena, skocim ku koznej, ze co sa to deje???

heimdalls
16. máj 2012

@monikamajova - úplne najhnusnejšie na týchto kreatúrach je, ako strašia. O osýpkach ti nebude hovoriť ako o infekčnom ochorení s komplikáciami 1:1000 ale hodí štatistiku koľko podvíživených detí na ne umrie v Afrike a o aké strašné a nebezpečné ochorenie sa jedná. Z tetanu, liečiťeľnej infekčnej choroby urobí 100% smrteľný vírus, len aby sa celoplošne očkovalo. Poďme sa pozrieť čo na tetanus hovorí odborná literatúra a ako pán D opeť raz cielene a podlo zavádza:

Tetanus je vo vyspelých štátoch sveta veľmi zriedkavý, a to aj v tých krajinách, kde očkovanie proti tetanu nie je povinné, ale len odporúčané. V USA sa v období 1990-1999 vyskytlo 473 prípadov tetanu, čiže v priemere 47 prípadov ročne. Z nich bolo 70 prípadov smrteľných - približne 7 prípadov ročne. Úmrtnosť bola teda 15%. V Austrálii sa ročne vyskytuje v priemere 10 prípadov tetanu, s úmrtnosťou 10%. V Kanade bolo za posledné roky (od roku 1991) zaznamenaných v priemere 5 prípadov tetanu ročne, so žiadnymi smrteľnými prípadmi.

eaka
16. máj 2012

"Obě používané vakcíny proti HPV infekci prošly extenzivním klinickým hodnocením a jejich bezpečnost byla mnohokrát ověřena. " (cit. z tlač.správy o hradení očkovania proti HPV v Čechách zdrav.poisťovňami)

eaka
16. máj 2012

"Jedná se o moderní preventivní vakcíny, jejichž používání povede v budoucnosti ke kontinuálnímu snižování ekonomické zátěže spojené s léčbou rakoviny děložního čípku.

Stanovisko NIKO vychází z doporučení pěti odborných lékařských společností, které považují toto očkování za jedno z prioritních a doporučují jeho zařazení do národního imunizačního schématu právě pro tuto věkovou kategorii dívek. Data o bezpečnosti vakcín vychází z klinických hodnocení v řadě zemí světa i ze studie, která byla provedena v České republice.

Komise na svém zasedání vyjádřila zároveň znepokojení nad prezentováním nepravdivých informací, které se v posledních dnech objevily v některých sdělovacích prostředcích, a jejich vydáváním za informace od odborníků pro oblast očkování. Členové Národní imunizační komise jsou připraveni zodpovědět mediím jakékoliv otázky z oblasti očkování. Svou nezávislost musí deklarovat podpisem konfliktu zájmů, kde stvrzují, že nemají žádné vazby na výrobce očkovacích látek. Text této deklarace je také veřejně přístupný."

no nedá mi v tom citovaní nepokračovať... ☹

monikamajova
16. máj 2012

@heimdalls veru-aj ja som si zažila svoje..preto mám doktorku homeopatku a tak som si čo -to prečítala.,lebo som pravidelne chodievala na prednášky 1 lekára homeopata a moje šťastie že si zapisujem tak sa jej vždy na niečo opýtam a veľakrát počujem,že...no,neviem,z tohoto som skúšku ešte nemala..
ináč najlepšie na tom je,že u nás v rodine majú skoro všetci "zdravotnícky postih" tak tam si chodím po rozumy a info niekedy -od sestričiek,cez lekárky,dentálne hygieničky,zubárka,farmaceutička,liečiteľka-aj tá je zdravotná setra ináč,dalej biologička-chemička potravinárska,magistra v lekárni a končí sa to prednostom kliniky v Ba-nemenujem,lebo to je 1 skromný skvelý človek s ktorým sa dá o všetkom...a zlatý klinec programu 1 naša blízka osoba na Rúvz 😉 možno ani netuší,že neočkujem..ale nikdy sme sa k tomu nedostali..
Tak ked mi náhodou nejaká zdravotná sestra niečo povie,tak jej poviem,že : Vy ste presne ako moja sesternica -ona je tiež zdrav.sestra...to ako keby som ju počula od A po Z ..Potom je ticho a ja využijem chvíľu... vždy poviem" to si z toho nič nerobte,sestrička to je tiež diagnoza ako učiteľ.."ja som zdravotník a kto je viac?" ja to poznám 😀 (a mám pokoj) 🙂
Doktorke ale inej som raz povedala,že si prosím príbalový leták z vakcíny a ona že čo??? no nemám..tak ja jej na to,že viete čo,netrápte sa,ten dealer čo chodí aj za vaším mužom(tiež je lekár)tak to je Jankin muž,ja si zoženiem od neho... ale aby reč nestála,dobre sa majú,však? taká robota mu dobre vynáša,chatu kúpili,nový dom majú, hypotéku splatili...3 deti a ona na materskej,...no musím povedať aj môjmu mužovi,či to nejde robiť 😲 a že odkiaľ sa poznáme? tak som jej povedala odkiaľ-že od malička a nezabudla som ju pinformovať o tom,že jej deti sú na homeo a nejedia žiadne tabletky že ktovie prečo 😀 😉 tak takto sa ja ventilujem 🙂
a niekedy je to taká sranda 🙂

vejula
16. máj 2012

@monky978 to važne si mala 63???? Tak to si ma potešila že mate všetko v poriadku 🙂 Ďakujem

@denduska tak to nechapem, prečo robia tie krvne testy v 12 tyždni, ked vlastne môžu vyjsť negativne a virus na začiatku tehu kludne mohol byť prekonany 😕 To mi pride celkom zbytočne. To by teda mali robiť skôr podla mna

nae
16. máj 2012

@eaka @bobocka Zeny, ja to samozrejme neberiem ako kritiku na mna, to naozaj nie 🙂 Nie je to nastastie moja skusenost a dufam, ze ani nikdy nebude. Jeden pribeh kamaratky je popisany aj tu (aby som bola konkretna):
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...
Este dodavam, ze to, ze sa deti tlmia liekmi, "aby dali pokoj", mam potvrdene aj od inej mamicky, ktora bola pre zmenu na odd. pre najmensie deticky (rodila doma a jej syn mal zltacku, tak museli s nim do nemocnice pod UV). Chyba tu zvracajuci smajlik...

eaka
16. máj 2012

@monikamajova Aj čítať to je sranda... musia sa na Tvoje návštevy tešiť 🙂

kbeata
16. máj 2012

@strociatka ale skriabala by sa 😒 ,som videla na kamoskinej dcerke s AE,od malicka,teda aj v mladsom veku,tak isto mensie deticky na koznom kde som chodila teraz s malym
inac aj moj bol max.nespokojny,aj zrovna ked ho to nesvrbelo,lebo obcas som dala aj fenistil kvapky,najma na noc 😉
ja som chodila na kramare,inac ok,len to cakanie,predlho dlho ☹
akurat som vymenila prasok za lovelu,to mydlo,krem na premastenie,stravu som nemenila,bohvie z coho to mal,doktorka si dva krat myslela ze svrab,ale brali mu vzorku z koze a ta bola negativna 😀 drzim palce 😉

luthien.k
16. máj 2012

@strociatka určitě to chce správnou diagnózu od kožního lékaře, pak se s tím dá pracovat (i bez kortikoidů a imunomodulancií).