Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kbeata
16. máj 2012

@luba41 o tych rotavirusoch som ja pocula len ked sa maly narodil 😀
citala som,ze nie kazda hnacka je pozitivna na rotavir.,ale zas ked take babatko co nema ani rok par krat prezenie,rychlo je tym dehydrovane,ide sa do nemocnice,tam infuzka...
moj prvy ked mal dva roky hnackoval vyse dvoch tyzdnov 😲 ,asi tri krat som s nim bola o doky,okrem toho mu nic nebolo,dostal len dietu,najhorsie bolo ze som nestihala prat,plienky uz nenosil,a este bol furt hladny 😉 ked uz asi dva dni moc nekakal,ale dieta este bola,tak uchmatol vyprazany karfiol,rychlo zjedol,a hnacka znova 😉

denduska
16. máj 2012

@vejula neviem, mne ich robil moj gyndoš okamžite ako som dokvitla že som tehu...v 6.tt, a pri druhom dokonca v 3.tt...teda asi o týždeň na to.....a každej to tak robí, poznám ešte tri ďalšie baby, čo k nemu chodia, a rovnaký scenár...ešte sa zvykne na výsledky niekedy aj dlho čakať, tak asi preto má taký systém. Ten 12.tt je asi maximum si myslím, ale fakt neviem aké majú "gajdlájny" 😅

monky978
16. máj 2012

@vejula smrteľne vážne.... vtedy mi povedali, že keď je IgM negatívne tak je to OK...

vejula
16. máj 2012

@denduska no čo ja poznam kočky tak všetkym robili odbery na konci prveho trimestra. Aj čo čitam po rôznych tehu strankach tak pišu že od toho 10 tt sa robia odbery. Mne ich robil v 11 tyždni, som sa pomylila, no ale velky rozdiel to nieje

vejula
16. máj 2012

@monky978 snad ano. Ešte raz vdaka 🙂

strociatka
16. máj 2012

@kbeata aj tak si neviem predstavit, ako by si ritusku skrabala cez taku riadnu vrstvu plienok (pouzivame latkove), ked nema ani najmensiu sancu sa tam dostat??? a na chrbatiku to ma v takom mieste, kde si ani ja neviem dociahnut, ale nespokojna je veeelmi preveeelmi, dnes mi spala iba raz necelu hodinu, uz som na nervy

monikamajova
16. máj 2012

@eaka tak je 🙂 a teraz sa zasa "teší" táto doktorka čo ju máme ..tej som povedala,že ak náhodou sa dostanem na hygienu,ale to sa určite nestane,že môže naozaj pokojne spať,že nech sa nebojí,že poviem pravdu,že urobila všetko čo bolo v jej silách,ale neočkovať je moje rozhodnutie a že dúfam,že nebudú ju za to karhať a ako lekárka si svedomito plní povinnosti 🙂
no pozerala na mňa či to asi myslím vážne... lebo ona si to berie osobné zlyhanie,tak som jej na to,že to je citové vydieranie,že to sa nerobí a že keby ja som si mala všetko tak k srdcu brať tak už mám rakovinu alebo infarkt 😉
Hovorím jej"-vy ponúkate očkovanie ako prevenciu a ja vám hovorím o zelených potravinách(jačmeň a chlorela) rozdiel je v tom,že toto je kvázi "povinné" a vy dostanete za to zaplatené ale má to vedľajšie negatívne účinky..toto moje nie je povinné,nikoho to nenútim ani jesť ani piť a úžitkovo sa to nedá ani len porovnať a moje nemá žiadne vedľajšie účinky "iba " zdravie a nikto ma stým do kelu neposlal..jediné čo riešili boli peniaze..takže máte vysokú úspešnosť oproti mne,tak by ste sa mali tešiť..ale ja to vôbec neberiem ako osobné zlyhanie ,ked mi niekto povie,že nie..a moja výplata je ked mi šťastná mamička dieťatka povie,že kaká 🙂 a ináč aj ona to užíva,lebo jej to pomáha
a čo ponúka pacientom?no predsa očkovanie-to je najlepšia prevencia 😀 a ešte homeo-no nejde mi to nijako dokopy 😒

jezibosorka
16. máj 2012

@heimdalls ano, rovnako,by mali odmietnut liecbu aj ludia, ktori mozu zacat drogovat, prezierat sa, a pit, a tiez horolezci, podpalaci a aj poziarnici, motorkari,lebo riskuju svoje zivoty dobrovolne a liecba ich, zavislosti,zraneni, je nakladna... sak to nema zmysel, on uz trpi demenciou, same nezmysly ... 😝

kbeata
16. máj 2012

@strociatka sice ano,ale som iba myslela deti s AE,ktory je vlastne vsade 😒 ,na rukach napr.tie si to male dievcatko skrabkalo stale,alebo pri prezliekani,ked aj bola chvilu nahata,tak nozicky,no proste kde sa dalo.krk,tvaricku
vsak daj vediet,ako ste pochodili,ak pojdes k lekarovi 😉

luthien.k
16. máj 2012

Atopický ekzém nutně svědět nemusí, i když je to častý příznak...

shakti9
16. máj 2012

@eaka baby, ja budem mat nocne mory... ja som si myslela, ze to je normalna vec, ze rodic je s dietatom v nemocnici.... keby som mala nechat moju malu, tak sa zblaznim najprv ja, ani si nechcem predstavit, co by robila ona, hlavne teraz, ked ma tu "separacnu uzkost" chudatenko... a potom by sa zblaznil personal z jej revu ☹ chran nas Pan Boh, nech nemusime nikdy, nikdy, nikdy do nemocnice... ja neviem, asi by som sa v zufalstve priputala k posteli alebo co, aj na zemi by som spala...

eniii
16. máj 2012

smutny pribeh prave na markize v modrom z neba 😢 otec krasnej rodinky ktory bol uplne zdravy ostal nevladny v nemocnici po ockovani na chripku...neuritida ci co, odisiel mu cely imunitny system....

strociatka
16. máj 2012

@eniii toto co prave v tejto chvili bezi?

strociatka
16. máj 2012

@eniii len teraz som sa prebrala z uspavania jednej vrtulky a druhu nie a nie uspat... tak som si to zapla

eniii
16. máj 2012

@strociatka ano teraz prave co ide. Doktori si to vraj nazvali ako nejaka neviem aka neuritida blabla, ale jeho zena vravela ze velmi dobre vedia ze to je po ockovani na chripku.... ☹

strociatka
16. máj 2012

@eniii neskoro som zapla, takze opat raz bezpecna vakcina a nenahlasene ziadne vedlajsie ucinky, ziadne nasledky ockovania?

eniii
16. máj 2012

@strociatka presne tak ☹

strociatka
16. máj 2012

@eniii som si myslela 😠

strociatka
16. máj 2012

@eniii pozeram, ze zijes v Rakusku, tam sa na to ako pozeraju, ked nahlasis, ze pichat sa nebude?

eniii
16. máj 2012

@strociatka no zatial nam chceli dat rotarix (v AT sa to dava v 2 mes.veku) a zadarmo automaticky (na SK je to za 175eur co si este rodicia navyse kupuju, och 😠 )....velmi pekne som podakovala a ze nech to automaticky aj rovno odlozi 😀
doktor nezostal prekvapeny, iba zacal vysvetlovat co to je a naco to je, co som samozrejme vedela...ale inak nereagoval nejak prekvapene ked sme mu povedali ze ockovat sa ani potom nebude, iba ze vie o roznych internetovych antiockovacich diskusiach a skupinach, ze netreba hned verit vsetkemu a blabla, a ze odporuca ockovat proti tym vaznym chorobam hlavne....

eniii
16. máj 2012

@strociatka este stale to ide na markize, prave sa o tom zase rozpravaju....ze neziaduce ucinky vakciny proti chripke dostal

strociatka
16. máj 2012

@eniii zivitel rodiny a komu tak asi podakovat? ja si tiez spatne klepem na celo, preco som starsej doslova a do pismena kupila (prevenar - v tom case dobrovolny a drahy jak sv...a) v kombinacii s hexou je dnes starsia imunodeficientna a s ADHD 😢 😖 😠 ☹

eniii
16. máj 2012

@strociatka to mi je luto ☹ aspon ze uz nic horsie sa nestalo, aj ked aj toto je moc.... clovek chce pre ten svoj poklad to najlepsie a nevedomky spravi opak...

strociatka
16. máj 2012

@eniii ved to, dnes som rozmyslala, ake je velmi pohodlne spravat sa stadovito, na druhej strane, vobec nedokazem najst dost casu a energie si uplne vsetko overovat, preverovat z kazdej strany, no des... ale toto je hodne podstatna zalezitost, ktora moze cloveku neskutocnym sposobom zmenit kvalitu zivota. Oproti inym hroznym pribehom sme obisli vcelku dobre, mame iba imunodeficient a ADHD, no skusali ste niekto zit s dietatom s ADHD? des, niekedy sa cudujem, ze ako rodina dokazeme este fungovat, stale sa utesujem tym, ze to co teraz zazivame je este pohoda, "sranda" pride az s nastupom do skoly, ale nechcem sa tu lutovat, ved sme obisli este dobre, dieta mam inak rkasne a velmi sikovne, co by za to dali ini rodicia? urcite by im nevadilo, ze maju z bytu denne drevaren, ze dieta este teraz sialene pobehuje po byte, budi mladsie babatko v postielke, bez vonkajsej priciny reve jak tur a susedia sa na nas tak podivne pozeraju (ale uz aspon vzdali buchanie)...

strociatka
16. máj 2012

@eniii a nie je u vas ocko len na baze dobrovolnosti?

petot
16. máj 2012

@heimdalls Vieš, po všetkých jeho výrokoch ma skôr príjemne prekvapí, keď raz za čas povie o očkovaní neskreslenú a úplnú pravdu. Aby som mu nekrivdil, aj to sa mu už podarilo - očkovanie proti kliešťovej encefalitíde prirovnal k očkovaniu proti uhryznutiu žralokom, s výnimkou prípadov, keď sa pacient pohybuje v niektorej z malých endemických oblastí výskytu. Žiaľ, polopravdy, nepravdy a manipulácie som zaznamenal viackrát.

Novorodenecký tetanus sa v Európe absolútne nevyskytuje, a u nás minimálne 50 rokov nebol žiadny prípad. Je to preto, lebo používame základné hygienické opatrenia. Keď sú pôrodnícke nožnice sterilné, šnúra dezinfikovaná a riadne sa po prestrihnutí ošetrí, tak novorodenec NEMÁ ako dostať tetanus. Očkovanie s tým nemá nič spoločné. Keby u nás ženy rodili v špinavej chatrči, s hrdzavými nožnicami a v rámci folklórnych povier by sa pupočník ešte zatrel hlinou "pre lepšie hojenie", ako v Afrike, tak by sa mohli očkovať aj každý rok a aj tak by deti zomierali na tetanus, ako v Afrike.

luba41
16. máj 2012

@kbeata a asi som natvrdlá. Kde, z čoho a od koho môže dostať dieťa do 1 roku rotavírusovú infekciu?

eniii
16. máj 2012

@strociatka no mas to asi riadne tazke, ale ako pises, co by ini rodicia dali za to mat deticky krasne a sikovne ako mas ty...a teda vo vasom pripade imunodeficiente a ADHD uznali lekari vedlajsi ucinok vakcin? ci sa alibisticky vykrucaju...
a ano, co sa tyka AT, ockovanie je tu len odporucane, nie povinne...

strociatka
16. máj 2012

@eniii stacilo, ze som naznacila, ze je to nasledok ockovania a reakcia bola horliva, tak si vies asi domysliet 😒

pokusala som sa o tom komunikovat aj s nasou imunoalergologickou, ale nepadlo na urodnu podu

manof
17. máj 2012

Ako funguje súčasná globálna politika:

https://www.youtube.com/watch?v=EM31myP0tqE

toto je "MUST SEE" pre všetkých

@prevenar - Tebe sa to určite bude veľmi páčiť