Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenocka80
28. máj 2012

ahojte. Poradite mi ''vzorec'' na liecbu vit. C...neviem to nikde najst. Myslim kolko mg vit. C na vahu dietata...dakujem!!!

petah82
28. máj 2012

@manof 6.6. si rada pridem pani dr. vypocut.

monikamajova
28. máj 2012

@prevenar Pozeral si včera na stv1 správy hovorili tam o očkovaní,vieš tu hodiť link? ja som nie technický tip a hovorili o tom ako to teraz bude na RUVZ ako sa "dostať" k pokute takže nevidela som to,len mi to starký hovoril tak nás poinformuj,prosím ťa

tamix
28. máj 2012

Ahojte, viete mi poradiť dobrý, kvalitný koenzym Q10? Ďakujem

prevenar
28. máj 2012

@monikamajova ..nepozeral, uz niekolko rokov nemame televizor lol ..skusim to vypatrat v archive 🙂

zuzana17
28. máj 2012

Ahojte, tak zajtra idem k dr. oznámiť, že MMR nedávam očkovať. Strašne sa bojím ako zareaguje dr. Takže nemám nič podpisovať? Ako sa mám obrániť ak by ma nútila, že je to potrebné pre ňu??? Ďakujem za radu.

prevenar
28. máj 2012

@tamix v tom ti asi neporadi nikto , totizto ..kto a ako zisti,ze ten jeho je fakt "kvalitny" ? co sa tyka vyzivovych doplnkov tak tieto nakupujem v internetovych obchodoch s potrebami pre kulturistiku 🙂 maju tam v fakt vsetko mozne aj nemozne ..az uplne sialene. ..a myslim ,ze aj vo velmi dobrej kvalite.

prevenar
28. máj 2012

@zuzana17

1) neboj sa 🙂 -ty si boss ! ty si platis lekarku a nie lekarka teba. ty rozhodujes co a ako bude a ona to musi respektovat. viem,ze takto to lekari neradi vidia napisane, ale kedze je to pravda, tak to nie je hanba 😉
2) nic nepodpisuj - a do zajtra si precitaj poslednych 50 stran tejto diskusie !
3) a) oznam jej ze jej nazor ,je sice zaujimavy, ale ,ze v zasade ta vobec nezaujima. vysvetli jej , ze ak sa tvoje osob. udaje dostanu mimo ordinaciu ,ze to budes riesit na prokurature a UOOU . b) ak to nezaberie tak jej chytis oboma rukami hlavu zozadu, prekrizis prsty . potom ju prudkym pohybom stiahnes smerom ku kolenu a zaroven kolenom rychlo vykopnes na hor. spravis prienik tvojho kolena a jej xichtu . po tomto uz bude ticho urcite. ^^ 😕 NIKTO nebude ublizovat tvojmu dietatu ! 🤐

- vela stastia 🙂

vefi89
28. máj 2012

@prevenar 3 b) vlastná skúsenosť? 😀 😀

prevenar
28. máj 2012

@vefi89 temer 😀

vefi89
28. máj 2012

@prevenar že ja som si teba nezaplatila na obranu dieťaťa, keď sme mali MMR aktuálne 😀

prevenar
28. máj 2012

@vefi89 vsetci by sme skoncili za mrezami 😝

didulka85
28. máj 2012

@zuzana17 je to tvoje dieta. Ty si sa rozhodla.

prevenar
28. máj 2012

o RUVZ na STV1 - spravy http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv#995 je to na 16:40.

podla mna ako som uz vela krat pisal je to klamstvo a zavadzanie. lekar moze poskytnut o.u. len na ucel priestupkoveho konania, co sa jasne pise v dokumente UOOU. samozrejme RUVZ netusi ako sa volate, tak nuti lekara vydat tieto udaje este pred PRIESTUPKOVYM KONANIM. co je podla mna rovnako protizakonne ako to bolo aj doteraz.

viac ma znervoznuje ten dodatok , ze idu "zosuladovat" tieto dva zakony aby si "neodporovali" inym slovom tie kurvy fasisticke chcu odrezat vsetky moznosti ktorych sa dalo chytit a docielit nutene-povinne ockovanie. 😕

tamix
28. máj 2012

@prevenar Ďakujem, ale hádam má niekto niečo odskúšané, veď uvidím.

monikamajova
28. máj 2012

@tamix Q 10 od firmy Klas 🙂

monikamajova
28. máj 2012

@prevenar dík,
lebo my síce televízor máme ale nepozeráme,lebo nemáme kedy na "vysedávanie"-výnimočne si ho pozrieme,ale potom nám ho malý pokazí a zasa sme dlho bez 🙂 ja som niekedy pozerávala reflex ten bol ok aj čo sa týkalo očkovania

zuzana17
28. máj 2012

@prevenar Ďakujem za radu.
Čítala som to zbežne a vychádza mi v skratke:
1) nič nepodpisať, len odmietnúť,
2) nemá právo ma nahlásiť, môže nahlásiť len počet nezaočkovaných detí, ale nie osobné údaje
3) osobné údaje môže poskytnúť len na účel riešenia priestupkového konania podľa Z.č.372/90Zb.

alikaa
28. máj 2012

Na STV2 v relacii Medicina akurat hovoria o ockovani proti HPV (tema je gynekologicke vysetrenia). Som nevedela, ze sa odporuca ockovat uz od 9. roku

bobocka
28. máj 2012

@alikaa im hrabe nacisto.nech uz v porodnici zaockuju male dievcatka,pre istotu 😠 😠 😠

prevenar
28. máj 2012

@zuzana17 hlavne neodmietaj OCKOVANIE ..ale len konkretny vyrobok/vakcinu. ty predsa chces ockovat ! len akurat nie potencionalne nebezpecnou latkou.

lekarka by mala zapisat do karty "ockovanie ockovacou latkou X sarza XYZ sa neuskutocnilo, diagnoza z28.2" -vysvetlenie na predchadzajucich stranach. - nic nepodpisovat.

-ocakavaj,ze akekolvek zakony kludne porusia + tvoja lekarka nebude mat ani ponatia o zakonoch ktore sa tykaju jej samotneho podnikania / prace. 😕

zuzana17
28. máj 2012

@prevenar na MMR je len 1očkovacia vakcína/výrobok? Nie je ich viac???

prevenar
28. máj 2012

@alikaa
@bobocka ..na HPV v USA uz "pre istotu" ockuju aj chlapcov ..aby neboli "nosici" lol ..samozrejme , ciel je jasny ockovat uplne kazdeho bez rozdielu a co najcastejsie. to si nemoze vsimnut uz len uplny cvok.

-najprv to boli len dievcata v pomerne uzkom vekovom pasme, potom pripojili zeny , potom pripojili vyslovene deti , neskor chlapcov a o chvilu to bude "povinne" a pekne vsetci . 😕 😕 😕 😕

staci si pozriet tie spravy na STV o kusok vyssie a kazdemu je jasne, aky "trend" kopu + fakt netusim co a kto ich zastavi . 😖 😖

prevenar
28. máj 2012

@zuzana17 uhh netusim , kedze my neockujeme vobec nic o vakciny sa nezaujimam lol tu je zoznam http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

- teda MMR je samozrejme len jedna vakcina, ale neviem ci ich nie je viac druhov na nasom trhu ..aj ked to je momentalne irelevantne. ak ta niekedy predvolaju doporucujem odmietnut uplne vsetko z toho zoznamu. ..ale to uz je na tebe 🙂

zuzana17
28. máj 2012

@prevenar toto som pozerala a vychádza mi z toho že je 1 výrobca tej vakcíny. Len chcem byť pripravená na otázky dr., keď poviem, že nechcem očkovať touto vakcínou.

bobocka
28. máj 2012

@prevenar ja mam kadejaky postoj k ockovaniu,no co sa tyka tohto konkretne,tak mi hned tlak stupne a hlavne ak sa narusa intimita este malickych dievcatiek. a uz vobec nepochopim ako mozu ockovat malych chlapcov aby naaahodou neboli nosicmi.no raz by chcel niekto zaockovat na hpv mojho syna a cely by domov nesiel.co sa tohto ockovania tyka,tak fakt az agresine reagujem hlavne na spojenie s chlapcami.nepoviem,keby to bolo odporucane ockovanie u dievcat,ktore maju geneticku predispoziciu,kde maminka ci starka ci blizka rodina z mamkinej strany rakovinu krcka maternice mala-ok ,tam by som to mozno pochopila,ale len tak hlava nehlava ockovat dievcatka ba aj chlapcov je stupidita do neba volajuca 😠 😠 😠

prevenar
28. máj 2012

...nieco mi napoveda, ze Fico to asi nebude, ze 😖 😲

prevenar
28. máj 2012

@bobocka o tej vakcine si nastuduj urcite viac, je to snat nasmrtelnejsia vakcina aku vyrobili, je uplne neucinna je to hra par psychopatov na bohov. po tej vakcine mas celkom dobru sancu dostat rakovinu , alebo nieco podobne.

samozrejme hlavnym motivom su zisky. cim viac predaju, tym viac zarobia. velmi jednoduche. + si myslim,ze vyslovene vyrabaju chorych a po cely zvysok zivota zavislych ludi od pharmapriemyslu co su len dalsie a dalsie miliardy.

tito ludia , nerozmyslaju ako ty , alebo ja .. ty hlavny v nas vidia mysi a potkany ktore su predurcene na to, aby na nich mohli prevadzat svoje chore pokusi a smeju sa z toho ako si to nechame. v predvoji samozrejme kraca horda naivnych hlupakov ako zamestnanci RUVZ, lekari, politici , uradnici .. ktori si vsetci "krali" a "generali" vo svojich malych privatnych "kralovstvach" .

kto ockuje stava sa sucastou velmi chorej hry velmi chorych ludi. kto tomu veri uz teraz, dobre prenho, kto nie ..k tomuto poznaniu pride skor ci neskor velmi bolestivou cestou. to co ockovanie napachalo sa bude automaticky kumulovat genetickou cestou. je celkom mozne ,ze tak 3tia -4tvrta generacia od dnes nebude schopna samostatne prezit bez "liekov" ktore samozrejme dostanu len ti, ktori si ich "zasluzia" .

-komu by sa nieco taketo zdalo "nemozne" ..staci sa pozriet 60 rokov dozadu co sa tu dialo ...resp. staci sa pozriet co sa deje v USA dnes ! zbrane hromadneho nicenia v iraku ? niekto ? - este akosi do dnes ich tam "hladaju" a zomieraju tisice nevinnych ludi, deti, zien , muzov - ktori sa brania okupantom . to ,ze je to "daleko" od nas neznamena ,ze to neexistuje . to ,ze vy ste normaly , neznamena ,ze je kazdy ..ani z daleka. 😔

prevenar
28. máj 2012

@zuzana17

1) nemusis odpovedat na ziadne otazky - nie si na vysluchu. len jej oznamis ,ze odmietas ockovat touto latkou koli vlastnym dovodom do kt. nikoho nic nie je .
2) ale ked uz chces s nou komunikovat 🙂 tak tu mas par tipov.
a) na to aby mohla ockovat potrebuje informovany suhlas , coho automaticky druhou stranou je ,ze po prestudovani vsetkych faktov proste NESUHLASIS. mas na to ustavne pravo ! (ano , to je viac ako nazor lekarky ^^)
b) lekar ma za zakona zakazane nutit a vyvyjat natlak na pacienta do ockovania, alebo podobneho ukonu.
c) dokonca zakon zakazuje nutit kohokolvek podavat potencionalne nebezpecnu latku pre zdravie - pribalovy letak vyrobcu je dokazom,ze ockovanie je presna takouto latkou.
dalo by sa pokracovat, ale nic mi uz nenapada 🙂

proste nechces a to staci . dalsiu diskusiu ukonci, ze sa o tom proste nemienis bavit. je to tvoje prasive pravo a ty ho len vyuzivat, zatial este nezijeme ani v cine ..ani v trestaneckej kolonii ... zatial 😕