Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
29. máj 2012

@l81 mne Dr. povedala, že tabletky od 3 rokov sú kvôli tomu, že ich deti nevedia spapať a je možné, že by sa zadusili. Tak mi povedala, aby som tabletku rozdrvila

l81
29. máj 2012

@tamix -aha, takze teoreticky by som moha dat uz aj od 14. mesiacov?

alexis617
29. máj 2012

@pd900bo mne malý po povinnom očkovaní 3 dni nehýbal s nožičkami zdá sa mi blbosť pichať dieťa doktorka priznala ,že to bolo z očkovania a druhú dávku nám pichla na 2 krát nebol sám zo zlými reakciami naňu bolo viac prípadov podotýkam ,že druhú nam pichla od inej firmy

jezibosorka
29. máj 2012

@alexis617 keby som videla,ze ma moje problem,po ockovani, tak by som mu uz nic pichnut nedala ani na 100 x.. a je to jedno aka firma, vo vsetkych vakcinach je len svinstvo, nic dobre a zdrave.......a urcite nie pre zdravie....

jezibosorka
29. máj 2012

....to mi pride ako sutaz.. do koho sa zmesti vicej, napichajme kto co znesie a aj viacej.... 😖

alexis617
29. máj 2012

@jezibosorka musela som po druhej nebol žiaden problém inak ak odmietneš hrozia s tresným stíhaním

samiana
29. máj 2012

@denduska
čítam teraz knihu od Natashi Campbell:Syndróm trávenia a psychológie

je to anglická lekárka, má aj tituly z neurológie a oblasti výživy

zaujímavé čítanie, píše napríklad aj o očkovaní a o poškodeniach z neho, ale príčina, pre ktorú sú niektoré deti ohrozené viac a iné menej, tak tá je individuálna, najčastejšie ide o narušenú schopnosť detoxikácie, poruchu imunitného systému v zmysle jeho oslabenia. Ak je v rodine napr. dieťa s autizmom, tak jeho súrodenci majú astmu, ekzém alebo iné poruchy.Očkovanie však s niečím takým ako oslabená imunita vôbec nepočíta. Je stavané na celkom zdravých jedincov. Kapitola sama o sebe sú kombinované vakcíny, a to v Británii nepoužívajú žiadnu hexu, iba DTP a MMR. Aj to považuje za neúnosné, aby sa látky kombinovali, ak už očkovať, tak len dokázateľne zdravé deti a monovakcínami. Názor autorky knihy.

Ale hlavne, čomu sa v celej knihe venuje, je to, ako sa imunitný systém a jeho poruchy prejavujú skrze črevá. Je úplne bežné, že deti s poruchou imunity typu ekzém, nehovoriac o autizme, majú črevá obsadené patogénnymi baktériami, parazitmi a pod. Takéto prostredie neumožňuje normálne trávenie potravy, a poruchy trávenia produkujú do tela rozličné toxíny, a tieto potom ovplyvňujú všetko, mozog, nervovú sústavu a tď.

Takže dáva v tejto knihe praktické návody, ako na takýchto pacientov, hlavne, ako upraviť výživu, aby sa normalizovalo trávenie a vykapali tie patogény, plesne a spol, aby bolo možné aj pokročiť v zložitejších veciach, napríklad v detoxikácii. Tá v podstate nie je dosť možná, ak pokračuje neustále zásobovanie toxínmi cez tráviacu sústavu.

Píše aj o takých metódach, ako je CFGF diéta a aj o tom, prečo poriadne nefunguje. Píše aj o DMSA - chelácii. O chlorelle priamo nepíše, ale možno som to len prehliadla. DMSA považuje za veľmi rizikové a píše aj prečo. všetko klinicky overené, je to lekárka, a aj matka autistického dieťaťa, takže seriózne veci.

Ako veľmi spoľahlivú metódu odstránenia ťažkých kovov z organizmu a aj detoxikácie ako takej uvádza - pitie čerstvých surových doma pripravených štiav, z ovocia, zeleniny. Je to jednoduché, chutné, účinné, bez nežiaducich účinkov. A to je to, čo som Ti chcela napísať ako hlavné, keď sa už pýtaš na tú chlorellu, predpokladám, že na zlepšenie imunity.
No a ako špecialitu uvádza, nazbierať v lete zrelé plody bazy čiernej, zamraziť bobule do mrazničky a každé ráno dodať trošku do šťavy, za malú lyžičku. Čiernu bazu označuje za najsilnejšie antivirotikum.

Ale celý ten jej program nápravy črevnej dysbiózy je veľmi zaujímavý. A úplne bežným javom je, že ak je niekde v rodine dieťa, čo má nejaké problémy s imunitou, tak celá rodina potrebuje pomoc, je to v celej rodine, len u každého sa to prejavuje inak. Takže ak by si túto dcérku dala očkovať, asi by to bolo riadne poznať.

eaka
29. máj 2012

@alexis617 hrozia neprávom, nič také zatiaľ nehrozí

jezibosorka
29. máj 2012

@alexis617 haha, tak si sa zlakla a dovolila ockovat napriek tomu,ze si vedela, ze moze mat problem, ako neriesim Tvoje rozhodnutie, je tvoje...... ja by som nedala, a mozu mi vsetci vyskocit na hrb.....

alexis617
29. máj 2012

@eaka
@jezibosorka bola som nútená ostala som ako posledná nebolo mi to po chuti našťastie to bolo bez problémov

eaka
29. máj 2012

@alexis617 našťastie

monikamajova
29. máj 2012

@denduska
@l81 ja užívam už 7 rokov od firmy Green ways a túto môžu aj nedonosené bábätká a jačmeň má Ph materského mlieka..moj malého ešte kojím a neočkovaný a chlorelu a jačmeň som muzačala postupne dávať odkedy som ho začala prikrmovať..od 3 rokov je chlorela-čo je doplnok výživy a to je väčšinou napísané preto,aby si ju dieťa nevzalo samé kôli uduseniu alebo nepchalo do nosa,lebo také máme zákony-aby sa to mohlo predávať v lekárni alebo v obchode,tak tam musia napchať nejaké prídavné látky a ak je niečo 100% vstrebateľné a čisté bez chémie,tak to môžu až deti od 3rokov-no ved očkovacie látky sa predsa môžu už od narodenia ☹
@monky978 dakujem krásne,je to ťažké si pripustiť,keby jedol tak mu tú chlorelu napchám..aj kozacie mlieko by som mu dala

jezibosorka
29. máj 2012

@alexis617 ako v pohode,ja som len nahnevana,takymto laxnym pristupom rodicov, lebo,keby si bola nieco pozrela na nete o ockovani,tak by si zistila,ze ti hrozi akurat pokuta a na silu ta nikto ockovat nemoze,ani tvoje dieta.... a drzim palce, aby to bez problemov ostalo aj nadalej,,,,

eniii
29. máj 2012

@jezibosorka mna tiez hneva ten laxny pristup rodicov, ktori si nedaju ani len tu namahu nieco si o tom ockovani nastudovat....vid moj posledny zazitok s byv.spoluziackou, ktora ma 5mes.dievcatko a pyta sa ma, ci aj moja ma nejake problemy, napr.s kožou...ja ze nie, preco? no lebo ze jej malu chytil ekzem... a ja ze, ockovala si ju? Odpovedala s velkym udivom, ze ANO, ved je to POVINNÉ!!!!!!! 😨 zrovna v tej chvili si uvedomila ze ekzem sa jej vyhodil prave v obdobi po ockovani...zatial si zacala citat linky ktore som jej naposielala a velmi dufam ze sa tym zachrani dalsie babatko, pretoze mala v plane o 2 tyzdne ju dat nadopovat dalsou hexou....
Ale tesi ma, ze stale viac mojich znamych zacina uvazovat triezvo a prestavaju ockovat resp. vobec nedavaju....uz ich je viac ako tych "pro-jedovych" 🙂

prevenar
29. máj 2012

@alexis617 samozrejme ,ze "nemusis" je to cisto tvoje rozhodnutie. ak nepodpises informovany suhlas, nikto nemoze tvoje dieta ockovat. "trestne stihanie" je pochopitelne blud. neockovanie je "priestupok" a maximalna vyska pokuty je 320e . samozrejme da sa branit aj voci tej pokute. ..ale presne o tom je tu tych 1185 stran.

ak dieta malo raz takyto vazny neziaduci ucinok je dobry predpoklad ,ze sa situacia bude kumulovat a zhorsovat ..pricom nasledky mozu byt znicujuce a nezvratne. najdes tu mamicky ktorym dieta ostalo rozne trvalo postihnute , alebo aj zomrelo . je lepsie sa informovat dopredu a takymto situaciam predchadzat. ked sa to stane bude to do konca zivota tvoj problem a nie milej panidoktorky ani ziadneho uradnika.

prevenar
29. máj 2012

😲 😲 😲 http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/galko-t... ..to ,ze protizakonne ma v tomto pripade ani tak netrapi ..skor ten ucel "na vyrobu vakcin"

slovensko centrum europskeho vakcinacizmu? mozno by sme na to mohli lakat turistov! po dvoch vakcinach s 50% zlavou dalsia zadarmo ! 😨 😕

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
30. máj 2012

Zdá sa, že Amíci nás už majú za teroristov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/slova-ktore...

denduska
30. máj 2012

@samiana díky moc, ja sa na tú knihu tiež chystám, ale neviem sa dokopať...no my máme problémy s imunitou všetci štyria 😀 😝 no nič, musím viac študovať a skúšať, hádam nájdem niečo čo nám zaberie...stále si vravím, že sú na tom ľudia a detičky aj horšie a nám vlastne nič nie je, tak sa snažím nesťažovať. Len ma mrzí, že sa snažím, a aj tak sa trápime. Mne už srdce puká, malinká je už úplný koštialik, vysilená, tváričku má drobnú, len oči na nej vidieť....stehienka má ako ja zápästia...uplakaná, unavená, len do kočiara sa pýta. Čo ho ani vidieť nechcela predtým. Tak nič, musíme bojovať.

vefi89
30. máj 2012

@prevenar 😕 😲 😲 😲 to je dúfam iba blbý vtip 🤐

prevenar
30. máj 2012

@manof no, ked za toto z niekoho spravia "teroristu" tak to ma rovno zastrelia na hraniciach lol 😀 😎

prevenar
30. máj 2012

@vefi89 to bohuzial neviem , ale je to tam napisane cierne na bielom ..takze 😲 . hmm.. mozno to suvisi s tou novou novelou "zakonov" co uz tolko chystaju , ze po jej zavedeni bude slovensko potrebovat vlastnu vyrobnu vacin 😲 uz som nedockavy co v nej bude 😠

eaka
30. máj 2012
eaka
30. máj 2012

Aj ten, čo na píše WHO, je terorista... ups... a som v r...

januss24
30. máj 2012

@alexis617 fúúú, teda,mne malý po druhej hexe nehýbal nožičkami "len" pár hodín, ale už nič do neho pichnúť nedám..a môžu hroziť čím len chcú 😒 ..
tiež nám navrhovali očkovanie v nemocnici pod dohľadom, v správe od neurologičky je dokonca napísané,že popríde podať diazepam..no ďakujem, aby zakryli nejaké nežiadúce účinky a my sme boli vytešení,že je všetko ok..nech si nechajú svoje vakcíny a tú dávku diazepamu nech si dá ona, keď jej poviem,že už neočkujeme, pretože podľa nej by sme bez očkovania boli už všetci mrtvi 😉 ...
no a už som na zozname teroristov aj ja 😀 😎

prevenar
30. máj 2012

@eaka nie, ale vyzera to dobre 😉

eaka
30. máj 2012

K tomu jačmeňu, ak by niekto vedel, zaujímalo by ma, čo by bolo lepšie, tablety či prášok... je tam 320tbl, veď to je pre 1 osobu skoro na rok.. 😉

jezibosorka
30. máj 2012

@eniii no ja som nahnevana, lebo moje 3 zname, dali ockovat aj tak, po tom ako som im povedala, ze ja nedavam a svoje dovody, ako nakupili cipky, a ze to zvladnu, ze sa nechcu netahovat s lekarom, a uradami 😕 ako,ked im vlastne dieta za to nestoji,,,, 😢
ako som smutna, a potom mi vypisuju, ze diata nechce jest, nevie sa prist, pritom doteraz papalo v pohode, ako naco mi to pise???? co ja s tym teraz urobim,,, ???? ma co chcela, ale trpia deticky, odvtedy uz fakt nikoho nepresviedcam, ked sa ma opyta tak poviem svoj nazor, ale je to stratena energia,...

jezibosorka
30. máj 2012

@manof hehe, no to by zanamenalo, aj to, ze farmako firmy su teroristi tiez, lebo u nich sa tieto slova vyskytu asi najviac :D zeby konecne na nich prisli???? 😨

eaka
30. máj 2012

@jezibosorka Ja som známe tehuľky zásobila článkami a info... a po nejakom čase som prestala.. hučím iba do najbližšej kamarátky, čo má 7mes.bábo.. ale tiež ma prekvapila, hučím do nej od tehotenstva a v troch mes Dr. zahlási "ideme očkovať" a ona dieťa vyzliekla a bolo.. mne povedala, že "to nečakala a nebola pripravená na konfrontáciu".. :-/ čo dodať.. ale druhú dávku zatiaľ nedala, tak uvidíme..