Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ajja21
6. jún 2012

@alikaa viem, že sa to nikde nezakazuje, a viem aj to, že sú aktívni pediatri, ktorí hned ku kolonke napíšu "neočkované" a v škôlke býva potom problém...len som chcela vedieť, či náhodou nemal niekto takúto skúsenosť...

alikaa
6. jún 2012

@ajja21 viem, ze tu davnejsie pisalo par mamiciek, ze im deti prijali do skolky aj napriek informacii na prihlaske, ze dieta nie je ockovane. O opacnom pripade som tu necitala. Ja osobne by som zmenila pediatra, keby som takeho mala.

ajja21
6. jún 2012

@alikaa No my máme našťastie dobrú pediatričku, nerobila problémy nikdy, rešpektovala to, že sme odmietli očkovanie, neodmietla nás (lebo veľa pediatrov potom odmietne dieťa naďalej ošetrovať), ale neviem zatiaľ čo môžem čakať od nej, ked pôjdeme do škôlky....ale ak to zariadenia akceptujú, tak to je dobre. Zrejme záleží od konkretného zariadenia...takže uvidíme ako dopadneme my 🙂 Ale aj tak ďakujem za info...🙂

lucrezia
6. jún 2012

@ajja21 ja mám pediatričku, ktorá sa mi vyhrážala, že mi to do prihlášky napíše, ale naštastie tam vtedy nebola, ked som si bola dat potvrdit prihlasku a sestrička je pohodáčka. No ked som k nej potom najbližšie prišla, tak mi povedala, že aby som jej doniesla prihlášku naspat, že ona mi to tam musi napisať, lebo škôlka vraj musí byt informovaná, že dieta nie je očkované 😅 No určite.....aby som jej nosila prihlášku naspat, by som musela byt na hlavu padnutá..... 😀 Ale zaráža ma ako klamu a oblbujú ľudí.
No a neprijat do škôlky na základe neočkovania môžu, ale samozrejme, že dajú tomu iný názov, napr. Pre nedostatok miesta☹

prevenar
6. jún 2012

@zajaciq vzdy ked na nieco poukazujes ,, dodaj link, alebo sem nakopiruj text ktory sa ti zda prospesny pre nas vsetkych. ..ked teda chces nieco aj sirit a dodat tvojmu prispevku aj nejaku realnu informacnu hodnotu. ..len vravim 🙂

ajja21
6. jún 2012

@lucrezia Tak to je choré....ja si myslím, že nám to tam napíše, ale potom sa už pripravujem na škôlku ak nám odmietnu malého zobrať. No ale aj tak dúfam, že sa to nikdy nestane 🙂

sabiatko
6. jún 2012

inak aby ste vedeli, od maja 2012 ma pediater povinnost hlasit neockovancov. sama doktorka mi tento zakon dala vcera citat v ordinacii a preto som jej musela predlozit obciansky, dat adresu trvaleho pobytu, dokonca vzdelanie mna, manzela atd.

sabiatko
6. jún 2012

@alikaa mne dokina povedala, ze mi nevypise papier, ze tieta je schopne navstevovat skolku kvoli tomu, ze ho neockujem a bez toho papiera ti dieta do skolky nezoberu.

ajja21
6. jún 2012

@sabiatko A ako si to riešila potom? Alebo ešte nechodíte do škôlky? 🙂

sabiatko
6. jún 2012

no my este nechodime, maly ma len kusok cez 2 roky, ale chystame sa. v slovenskej skolke tym padom nehrozi, ale asi ho neskor hodime do skolky v rajke.
@ajja21

lucrezia
6. jún 2012

@sabiatko tak to je super vydieranie 😠 tak to jedine zmenit doktorku.
Ja nad tým dlhšie uvazujem, ale problem je, že neviem o nijakej lepsej.....a táto nas už pozna a už si zvykla, nová by nás asi zase považovala za mimozemšťanov

ajja21
6. jún 2012

@sabiatko Aha, tak to držím palce...ja mam z tohto obavy, ale potom už pôjdem tvrdo po tom....nie je možné takto diskriminovať detičky, ktoré nie sú očkované...ako keby boli nejaký mor alebo čo....

sabiatko
6. jún 2012

@lucrezia 😀 no my sme prave uz jednu vymenili, lebo mi sama povedala, ze ak nedam adamka ockovat, tak si mam najst novu lekarku. to bola akoze vyhrazka, aby som ho predsalen dala zaockovat, ale ja som ju aj tak vymenila. pochybujem, ze sa ku mne akakolvek doktorka bude chovat s uctou alebo aspon nebude zakerna po tejto stranke a az na tuto jednu vec je uplne suprova a som rada, ze mi netlaci do hlavy furt, ze aby som ho dala ockovat. takze aspon neotravuje a taketo podrazy musim proste prehltnut. je to tazke, ked so mnou jednaju jak s krkavcou matkou, ale ina cesta na slovensku neni.

sabiatko
6. jún 2012

@ajja21 no ved to. bud ti to zmari doktorka tym, ze ti neda ten papier alebo ta odmietne skolka. oni sa o deti bit nemusia, teda aspon v bratislave. mozna alternativa by bola sukromna skolka, neviem ci aj tam treba takyto papier, popripade nejaka teta, ktora sa stara o viacere deti, nieco ako miniskolka, proste taka opatrovatelka. myslim, ze tej to moze byt sumafuk.

tin007
6. jún 2012

@zajaciq info o tom clanku v Justicnej revue som zachytila, ale nedarilo sa mi ho vygooglit, tak som dufala, ze niekto da link alebo aspon scan 😉

ajja21
6. jún 2012

@sabiatko No len či tu takú nájdem 🙂 Ja dúfam, že nám ho vezmu, no uvidime...

alikaa
6. jún 2012

@sabiatko ak by mi toto dr. povedala pri prihlaske do skolky, okamzite beriem od nej kartu. A co sa tyka toho nahlasovania udajov odmietacov pediatrami, je to blbost. Pediater ma vsetky tvoje udaje dat iba v pripade, ze sa voci tebe kona nejake priestupkove konanie. V case ked by tieto udaje samovolne nahlasoval, ziadne konanie voci tebe nebolo vznesene a tym padom porusuje zakon o ochrane osobnych udajov a mozes ju za to udat.

Vidim, ze si z BA, napis @manof ovi na sloboda.v.ockovani@gmail.com, urcite ti bude vediet poradit lepsieho pediatra.

sabiatko
6. jún 2012

@ajja21 tak to drzim palce, aby zobrali. mamina si tiez potrebuje troska oddychnut a aspon sa dieta zahra s kamaratmi.

ajja21
6. jún 2012

@sabiatko Dakujeme...presne tak, ja si myslím, že dieťa do škôlky patrí :

sabiatko
6. jún 2012

@alikaa tak bolo to prave o tychto osobnych udajoch, bolo to rozpisane na 4 stranach a vraj je lekar povinny to nahlasit, inak dostane pokutu. tak neviem, ci si to sama napisala a vytlacila, alebo to fakt tak je. zevraj len od maja 2012.

alikaa
6. jún 2012

@sabiatko Tu mas presnu citaciu toho stanoviska. Precitaj si hlavne objasnenia v diskusii pod clankom - http://www.slobodavockovani.sk/news/zavazne-sta...

sabiatko
6. jún 2012

@alikaa jeeee, dik, pozrem sa. zeby ma zasa podrazila? ☹

strociatka
6. jún 2012

http://www.slobodavockovani.sk/news/zavazne-sta... nerozumiem tejto pravnickej hantyrke, mozete mi to niekto prosim Vas vysvetlit? Co to pre mna, ako rodica co neockuje svoje deti znamena? Pripadam si ako blbec, ale nerozumiem.. 😕

alikaa
6. jún 2012

@sabiatko vyzera to tak, ze ano. Na najblizsiu navstevu si toto stanovisko dones vytlacene, nech ti ukaze, kde presne pisu o povinnosti hlasit osobne udaje. Zvyrazni jej tieto slovne spojenia v tomto stanovisku... "sú oprávnení poskytovať Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky" ..... "na účel prejednávania priestupku"

10x jej podciarkni slovo "opravneni" a "na ucel prejednavania priestupku" a ak by to stale nechapala, vysvetli jej, ze to znamena, ze tie osobne udaje moze poskytnut AZ v pripade, ze sa bude nejaky ten priestupok prejednavat, NIE pred nim. A este ju mozes na oplatku postrasit tym, ze na nu podas tresne oznamenie, ze porusuje zakon o ochrane osobnych udajov a mozu jej vyrubit pokutu do 332 tis. eur.

@strociatka prave som to vysvetlila + precitaj si diskusiu pod tym clankom, tam je to podla mna dostatocne vysvetlene.

eaka
6. jún 2012

@ajja21 tú prihlášku si nakopíruj a vždy, keď tam dopíše niečo navyše, čo tam nie je nevyhnutné, daj jej druhú kópiu a pripomeň jej, že ju žiadaš o potvrdenie, že Tvoje dieťa je spôsobilé navštevovať mš.. žiadne nové kolonky nech si tam nevymýšľa.. 😉 zaplať samozrejme len tú jednu pečiatku, tie ostatné, to môže považovať za svoj tréning, aby tá pravá bola pekná a dobre otlačená... shak za tie peniaze, čo za pečiatky chcú, môžu do tej pečiatky udrieť aj viackrát 😉

manof
6. jún 2012

@heimdalls reč bola o všeobecných lekároch, nie o chirurgoch. So sopľom či kašľom predsa nepôjdeš za chirurgom. Mimochodom, čo sa apendixu týka, zdravo sa stravujúcim ľuďom prakticky nehrozia problémy s ním.
@alla24 úprimne: je mi srdečne jedno, čo si zrovna Ty myslíš o očkovaní a ani vo sne by ma nenapadlo Ťa o čomkoľvek presviedčať. Ak niekto hľadá pravdu a opýta sa ma, rád mu odpoviem, ako najlepšie budem vedieť. Ak niekto pravdu nehľadá, ale len vyrýva, nemá to s ním cenu, pretože nie je otvorený novým poznatkom, ale zablokovaný vo svojich dogmách. To je potom zbytočná strata času a energie. To je moja osobná skúsenosť z desiatok jednaní na RÚVZ. Môžeš dať vakcinacistovi aj tristotisíc štúdií o nežiaducich účinkoch očkovania, odignoruje to, lebo mu to nezapadá do jeho viery, prípadne do kšeftu. Ako hovoria Murphyho zákony, dôkazy, ktoré odporujú preferovanej teórii, treba zničiť, zatajiť alebo poprieť ich existenciu. A presne toto vakcinacisti robia.

peha81
6. jún 2012

tak a pojednavanie je za nami 😎 ,,,,v podstate my sme si povedali svoje, ony si povedali svoje, snazili sa nas presvedcit ze nekoname dobre,,ze "náš prúd" - smerovanie je zalozene na laickych vedomostiach, a ze nas pribuda a ze ony su tu od toho aby nam vysvetlili ze nerobime dobre 😀 proste klasicke žvásty,,,tak sme sa obhajovali ako sa dalo, samozrejme na nich nič neplati, výska pokuty zostala 188e,,tak teraz budeme cakat na rozhodnutie a potom zacnem písat odvolanie
@manof @prevenar chalani dakujem za rady,,aj ostatným ktorí radili 😉 určite ma tu budete výdavat,,a aj sa vam este ozvem ked budem potrebovat poradit ohladom odvolania 😉 😉

peha81
6. jún 2012

@manof @prevenar este by ma zaujimalo....vramci dnesnej obhajoby sme dosli k jednej veci a totizto my sme trdili ze aj ockovanci sú takisto nosičmi a šíričmi týchto chorôb ako aj neockovanci,,a sama najvyššia-riaditelka nasho RUVZ tvrdila ,ze to nie je pravda,,ze ockovanci nesiria tieto choroby-bakterie,,tak aka je pravda??? 😕
priznala ze vakciny nechrania pred samotnou chorobou ale ze zmiernuju priebeh choroby,,tak to som jej rovno povedale ze naco budem teda davat ockovat, ked podstupujem riziko neziaducich ucinkov a sama vakcina ma neochrani len zmierni prízanky,,,a ona ze prave preto 😀 😀

bobocka
6. jún 2012

@manof ahoj,pisem ip 🙂

peha81
6. jún 2012

jáááj a boli tam aj vtipne momenty,,,ze napriklad preco si myslíme ze by nam farmaceuticke firmy chceli skodit,,ze ved oni to nemusia vyrabat, ,oni nam chcu dobre,,,tak sme sa zasmiali a povedali ze vsak sa tam tocia miliardy a ide o farmabiznis, ze maju dozivotnych klientov,,,a oni nie, oni nam chcu dobre 😀 😀
alebo pani dr. poznamela, ze preco ohrozujeme takto svoje dieta,,ved môzeme zomriet aj ked vyndeme von z tejto budovi a padne nam na hlavu tehla,,,a manzel poznamenal, aby sa proti tomu dali zaockovat,,a ona ze by sa aj dala ale zial taku vakcinu nevyrábajú 😝 😀 ....