Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

heimdalls
15. jún 2012

@monky978 : ""gratulujem" at.ekzem jak hovado :( ked je oslabena imunita sa zhorsuje..."

Môže to byť úplne kľudne alergia na nejaké ovocie, alebo hocičo iné.

prevenar
15. jún 2012

@heimdalls ..to je casto problem ako vobec charakterizovat tieto ochorenia ..lebo alergia a "ekzem" je de facto to iste .. resp. jedna sa o autoimunnu poruchu bud prirodzenu, alebo vyvolanu a tato ma rozne prejavy ..ludia len dali roznym prejavom rozne mena , ktore sa ale prekryvaju ..vlastne rozdiel medzi tym nie je.

ak som po pochopil spravne , tak ci mas flaky na kozi, tecie ti nos, alebo ta svrbia oci, ze je to vlastne to iste len na kazdom cloveku sa to prejavy inak. ..a samozrejme z toho vyplyva,ze preco nemoze "masticka" na kozu, "sprej" do nosa a ani "kvapky" do oci ...

bobocka
15. jún 2012

ludia z BB a okolia-chcela by som dat len do pozornosti besedu o (ne)ockovani s marianom fillom zajtra v banskej bystrici .od organizatorov mam info,ze trva od 12:00 do cca 13:30.vstupne je 5euri na dospelu osobu,dochodcovia a ztp 2euri.plati sa pri vstupe do arealu.je to ale na vsetky prednasky v ramci celeho dna .ide o festival slnovrat http://www.cez-okno.net/slnovrat-zahrada . http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-m... 🙂

prevenar
15. jún 2012

@heimdalls ..to je casto problem ako vobec charakterizovat tieto ochorenia ..lebo alergia a "ekzem" je de facto to iste .. resp. jedna sa o autoimunnu poruchu bud prirodzenu, alebo vyvolanu a tato ma rozne prejavy ..ludia len dali roznym prejavom rozne mena , ktore sa ale prekryvaju ..vlastne rozdiel medzi tym nie je.

ak som po pochopil spravne , tak ci mas flaky na kozi, tecie ti nos, alebo ta svrbia oci, ze je to vlastne to iste len na kazdom cloveku sa to prejavy inak. ..a samozrejme z toho vyplyva,ze preco nemoze pomoct "masticka" na kozu, "sprej" do nosa a ani "kvapky" do oci ...

prevenar
15. jún 2012

ohh ^^ a je to tu 2x sorry :/

spuki
15. jún 2012

@sonica ako to , že nie je možné zistiť zaočkovanosť , veď každý obvodný pediater vie, koľko detí vo svojom obvode nemá zaočkovaných- a to sa hlási. Aká námatková kontrola?
Chcela by som vidieť toho pediatra, ktorý by do zdravotnej dokumentácie napísal, že je dieťa zaočkované, a pritom nie je. To ste sa zbláznili? A to, že niektoré dieťa nie je evidované u pediatra- to je tiež riadna blbosť. Na preventívne prehliadky síce nechodia úplne pravidelne, ale v ambulancii je ich návštevnosť možno častejšia ako u iných detí. Počet narodených detí je predsa sledovaný už v pôrodnici. Toto sú úplne absurdity- netvrdím, že sa nemôže vyskytnúť nejaké dieťa, ktoré nie je evidované u pediatra- ale to sú také extrémy- ktoré určite neovplyvnia štatistické údaje. A čo sa týka nízkej zaočkovanosti Rómov- je nízka v porovnaní s ostatnou populáciou- 95% je menej ako 97-98%. Ale v tejto diskusii by som sa veľmi divila, keby niekto pripustil, že nemá pravdu- aj keď ju nemá!
A čo sa týka toho, že vy beriete zodpovednosť za svoje dieťa- pozor- v našej populácii sú aj deti, ktoré majú ochorenie / po chemoterapii, liečené kortikoidmi.../, vďaka ktorému aj keby boli zaočkované, nedokážu vytvoriť protilátky, ktoré, by ich chránili. A ak vaše dieťa ochorie na niektoré z ochorení a môže to prežiť, ale nakazí takéto dieťa, to môže s veľkou pravdepodobnosťou zomrieť.

ajkalc
15. jún 2012

ahojte.chcem sa spytat,ake je vlastne znenie vyhlasenia,ktore daju podpisat rodicovi pri odmietnuti ockovania.su tam nejake paragrafy?díky za odpoved

elbe
15. jún 2012

@spuki predstav si, že tvoje milovane dieťa dostane ťažkú reakciu napr. po antibiotikách. Budeš mu ich dalej podávať a ohrozovať jeho život? Pochybujem. Väčšina z nás si na vlastnej koži (alebo presnejšie na koži našich detí) vyskúšala, čo sú to nežiadúce účinky a chceme len chrániť naše deti. Ak je očkovanie také účinné a super, tak čoho sa bojíte? Mám ohroziť život mojho dieťaťa len preto, že môže podľa tvojich slov potencionálne ohroziť iných?

cherry1981
15. jún 2012

Chcem sa opytat, ma vyznam davat ockovat 12 rocnu dcerku roti MMR? Ako malinka bola ockovana touto vakcinou, vtedy sa este nepropagovalo tak ockovat, neockovat, ale velmi zvazujem ci ju dat preockovat, je tu niekto kto nedal druhu davku a prvu ano?

prevenar
15. jún 2012

@ajkalc myslim,ze kazdy fasistickovakcinacny utvar si vymysli svoje znenie. nejak si ich nezbieram , tak ich neviem porovnat ..ale videl som dve a boli rozdielne. bud nemaju ziadne, su aj taky ..alebo potom nieco zosmolia.

bobocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
15. jún 2012

@cherry1981 tak v prvom rade by si sa mala rozhodnut sama na zaklade informacii ktore si schopna ziskat. ..ked ti poviem,ze skoc do studne tak skocis ? lebo to s ti moze stat ak das na prvu "radu" kohokolvek bez rozmyslenia ..ci je to lekar , alebo nie . inak presne o tomto probleme je tu tych 1200 stran. samozrejme k sucastnosti je relevantnych takych 300 poslednych , ale vyborne je precitat si aj celu diskusiu.

nikto ti nepovie "co mas spravit" je to tvoje dieta a jedine TY nesies zodpovednost za jeho zdravie zo vsetkymi nasledkami ktore s tym suvisia.

prevenar
15. jún 2012

@bobocka je to prvoaprilovy zart 😕

bobocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
15. jún 2012

@bobocka ved ti vravim,ze je to vymyslene , vyslo to prveho aprila. pozri si originalny clanok, vysiel prveho aprila. nie je to realne, je to akoze zart. netusim preco to manof zverejnil.

bobocka
15. jún 2012

@prevenar jaaaj,ok potom.lebo mne to cele fakt hlava neberie 😀

prevenar
15. jún 2012

@bobocka chapes to by boli desiatky litrov tekutiny 🙂 ..to by sa nedalo, aj keby to bola rovno cista voda 🙂

bobocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
15. jún 2012

@bobocka ..ako, zas deju sa daleko, daleko, daleko horsie veci ako potencionalna samovrazda jedneho lekara. oni kludne spravia vyskum na nic netusiacej skupine deti s ktorych niekolko desiatok zomrie. proste ti zabiju/zavrazdia dieta , kedze sa citia ,ze na to maju moralne pravo nic sa im nestane. zaplatia pokutu a pokracuju dalej. toto sa deje pomerne bezne po celom svete.

..alebo ta sprava WHO ,ze 83% chorych deti na polio v pakistane bolo sposobene ockovanim. to co robia je totalna genocina. svojvola par chorych mozgov proti ktorym je jednotlivec bezbranny ..hlavne v krajinach kde je este nizsia vymozitelnost prava ako u nas. ..a takych krajin je velmi vela , tam maju vrahovia a psychopati uplny raj. to ,ze maju oblecene biele plaste nic na veci nemeni. taky nosil aj mengele. ...pre stovky ludi to bolo to posledne co videli - postavy v cistych bielych plastoch.

bobocka
15. jún 2012

@prevenar Článok bol vydaný hudobnou skupinou The Refusers (Odmietači) 1. apríla 2012. V tom zmysle ho, prosím, chápte. 🙂 to je tak ked niekto necita veci pod ciarou.to som cela ja 😀 😀 😀 😀

prevenar
15. jún 2012

@bobocka stava sa aj v lepsich rodinach 🙂

bobocka
15. jún 2012

@prevenar 😀 😀 😀

miliharmi
15. jún 2012

Včera v magazínu Klíč byl rozhovor s maminkou neslyšící holčičky a ta řekla, že holčička byla mírně nedonošená asi o měsíc a že ji v porodnici naočkovali (nejspíš TBC), holčička dostala těžkou meningitidu, rodiče jsou přesvědčeni, že očkování bylo hlavní příčinou.
Tento týden jsem byla na praxi v zařízení pro těžce mentálně postižené, jedna z žen s nejtěžším mentálním i tělesným postižením, těžké spasmy, neschopnost verbální komunikace, imobilní, inkontinentní, prostě nejtěžší forma postižení mozku a do dvou let byla normálně se vyvíjejícím dítětem, pak přišel těžký zánět mozku a kupodivu krátce před tím tam figuruje očkování. Pořád jsem musela myslet na Milenku, že by nejspíš dopadla podobně, pokud by závěr své nemoci přežila.
Ale píšu to hlavně proto, že mě nepřestává překvapovat, kolik podobných tragedií má očkování na svědomí a že se o tom neví, protože se to tiše přechází a nikdo to neřeší.

ajja21
15. jún 2012

@kuratko Zatiaľ úplne nič 🙂 Uvidíme dokedy....

monky978
15. jún 2012

@heimdalls mas "pravdu". Ja mam at.ekzem a ked zjem cokoladu ci citrusove ovocie tak takto podobne vyzeram ako to dievcatko... Tak co to je potom???

sonica
15. jún 2012

@spuki
vies vobec co je statistika???
presny sucet nepresnych udajov 😀
a ze ty mas nieco voci manofovi nie je moj problem 😀
ja zbieram informacie zo vsetkych dostupnych zdrojov, nie len ze by som slepo verila jedincovi... 😝
a vas nikto nenuti neockovat, tak neviem preco sa navazate do ludi co si vybrali druhu moznost, me stacilo to co som po ockovani s malou zazila raz, viac ju tomu vystavovat nehodlam 😠 riadim sa osobnou skusenostou 😠
a neobhanaj sa chorymi detickami, mozno su chore prave vdaka ockovaniu, ale to nepripustis, co? 😝

petot
15. jún 2012

@miliharmi A nikto to riešiť nebude, kým nezačneme my, obete, robiť riadny krik. 🙄 Ono je to ťažké pre toho, komu očkovanie vážne poškodilo dieťa, ale práve v tom treba nájsť tú vnútornú silu a ísť s tým von, do médií, apod, aby sa to nedialo ďalším deťom.

To bolo všeobecné konštatovanie, viem, Mili, že Ty si už svoj príbeh zverejnila.

petot
15. jún 2012

Chcem dať do pozornosti nanovo prepracovaný článok Štatistiky: infekčné ochorenia a očkovanie. Ukazuje realitu, ako vyzerajú historické štatistiky ústupu ochorení na Slovensku a kedy bolo zavedené očkovanie. http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

vefi89
15. jún 2012

@petot čo ak čierny kašel len zmutoval a teraz potrebujú vymyslieť ďalšiu účinnú vakcínu? 😀 😀 (sorry, to ma napadlo ako prvé, pri tom grafe 😀 )

vefi89
15. jún 2012

@manof čo si ty urobil tým ľuďom, že ti dávajú také prihriate otázky? 😅