Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
16. jún 2012

@bobocka jeeej, a Ty si bola ktorá? Hrozné s vami, dievčence... Prídete a ani nepoviete, že: ahoj, ja som tá a tá z Koňa.

kajulka1
16. jún 2012

@manof a to co stvaral Dr. Paul Offit, teda to si naozaj dal napichat tolko vakcin? On bol za ockovanie alebo bojuje proti?

vefi89
16. jún 2012

@manof 😀 😀 😀 hanbíme sa za identitu 😀 sa tvárime inkognito 😀😀
ja som letela závratnou rýchlosťou, lebo krpec bol doma v horúčkach 😅

inak zaujímavé, a kopírujem zas zo súkromnej témy
"moja neter dostale rubeolu...ma 2.5 roka, v 15 mesiacoch klasika ockovana MMR...a potvrdena 100% rubeola..ze doktorka len : "no to sa obcas stava" a ze keby zaockovana nebola, tak by mala ovela horsi priebeh...teraz bola vysypana, ale inak nic, ani horucky..len nesmela chodit von...ale aj tak...no comment. "

prevenar
16. jún 2012

@kajulka1 precitaj si poznamku pod clankom pod ciarou.

bobocka
16. jún 2012

@manof ta ukecana co sa furt pytala 😀 😀 😀 v takych ciernych dlhych satoch bez ramienok.ja som vedela co od toho mam cakat,mne islo o to,aby to pocul i moj drahy,lebo on je ten typ cloveka,co sa o tieto veci moc nezaujima,lebo on je ok,ja tiez,dietatko mame ockovane sice s neziaducimi ucinkami,ale vyzera ,ze nie s trvalymi...proste som chcela aby videl,ze si po veceroch nevymyslam ked mu info pod nos hadzem ,ale ze je to ozaj tak ako som mu predtym vravela a ze nad ockovanim svieti cerveny vykricnik.
inak mna tam zaujalo to s tym dojcenim a koli tomu nacasovanemu MMR.moj maly bol dojceny do 28mesiacov ,ockovany bol (s pomocou thuye) v 18mesiaci. ako je to asi s jeho protilatkami? teda ja mu chcem dat zistit ako je na tom s protilatkami ked mu bude dr najblizsie brat krv,dovtedy si zistim kde a ako sa to zistuje.

manof
16. jún 2012

@kajulka1 to bol oneskorený prvý apríl. Teda originál bol načas, ale môj preklad bol oneskorený. 🙂

manof
16. jún 2012

@bobocka však profesor sociálnej práce Dluholucký by mohol vedieť, kde v BB sa dajú zistiť protilátky v krvi.

bobocka
16. jún 2012

@manof hmmm,neviem ci prave s nim chcem mat docinenia 😝 .maly ma o dva mesiace preventivku u pediatricky v troch rokoch,tak sa jej na to opytam.vsak ja nepotrebujem vediet presnu hodnotu protilatok hned teraz,to bolo ciste teoreticke.uvidime co bude.maleho pediatricka je proockovacia(dokonca mi povedala veticku,ze -vsak ale co ak bude chciet vas syn studovat v usa na skole ? to bez ockovania ho tam nepustia 😝 😅) aaale zas je homeopatka a je otvorena debate.ona je strasny dobrak,no je sialene ovplyvnitelna.

inak mna napadlo,ze by nebolo odveci nejak ziskat sponzorske(netusim ako to funguje) a spravit taku mini brozurku pre pediatrov.ked mozu farma firny rozdavat letaky,tak moze aj sloboda v ockovani dat vediet pediatrom,ze uplne koser to nie je.proste nieco v style tych chorob,na ktore sa u nas deticky ockuju,vypisat tam tie grafy klesajuceho vyskytu chorob uz pred zavedenim celoplosneho ockovania,nejake tie myty o ockovani ,nieco ako bolo dnes na prednaske...proste spravit taku mini brozuru,kde by sa pediatri dozvedeli i protipol ockovania,vypisat neziaduce ucinky vakcin,vypisat latky ,ktore su obsahom vakcin...proste taky rychlokurz negativ.ziaden pediater nebude z vlastnej iniciativy citat 200stranovu knihu o negativach ockovania pokial mu farma firma na prednaske povie ake je ockovanie superbezpecne a dobre.lekara uz potom moc nezaujima riesit nieco ine.ale ked pride maly letak ,tak si ho aspon narychlo prezrie,mozno ho prave nejaky fakt tam zaujme,zacne sa o to viac zaujimat.je mi jasne,ze rozhodenie brozurok po pediatroch nebude znamenat to,ze teraz vsetci zahodia vakciny do kosa a nebudu malych pacientov ockovat,ale mozno im uz bude svietit vacsia kontrolka a nezaockuju dieta s miernou teplotou ,ci tecucim soplikom,alebo nedonoseniatko s vahou 4kg.ze si daju nacas a skutocne im bude zalezat na tom,aby zdravotny stav ich maleho pacienta bol 100% v case ockovania.mozno budu riesit aj rodicov a prihliadat na ich pripadne AE ci alergie a spol.ja viem,ze to znie jednoducho a samotne ziskanie financii a tlac a spol nie je take jednoduche,ale ono ja si ozaj myslim,ze treba dodat pediatrom info aj z druhej strany,trosku ich prinutit rozmyslat nad tym,mozno tak skor pochopia tych rodicov,co ockovanie odmietli.ja osobne zbieram clanky o vakcinach a ockovani a potom to vytlacim a odnesiem nasej pediatricke na precitanie.ciste len debatu chcem otvorit.proste chcem vediet,ako by sa ona ako matka spravala a ako by jednala,keby mala take info ako mam ja.nechcem hned za nou dobehnut,ze mila moja,ty uz viac moje dieta nezaockujes a tu mas paragraf a neopovaz sa ma nahlasit lebo...ja chcem praveze otvorit debatu,nech si ona precita to co citam ja a nech mi potom povie svoj nazor na to.

vefi89
16. jún 2012

@bobocka myslím si, že toto by nešlo len z toho titulu, že ak to má byť v čakárni a má si to "pacient" čítať, tak zákonite by mal aj otázky a tie lekáry neznášajú

eniii
16. jún 2012

@prevenar aj ostatni, pls mozem poprosit o radu? par stran dozadu sa tu vela pisalo o kliestoch a sposobe ich vyberania atd. dnes si moj muz nechtiac kliesta na tele odskrabol a ostala mu pod kozou uplne malinkata cast z neho (urcite nie cela hlava ale len miniaturna bodka cierna) a nejde to uz nijak vybrat, je to take podrazdene zacervenane jak sme sa to snazili odtial dostat von, ale neslo...co by ste s tym robili dalej?
uz sme to len potreli alpou...ci zle?
diki moc za kazdu radu

bobocka
16. jún 2012

@vefi89 ako ktori.ta moja napr uplne v pohode debati.ked som chcela daco prebrat s nou,tak mi vzdy povedala ,ze mam prist do pondelkovej poobednej poradne ked ma miminka a tam sa vzdy cas nasiel na debatu dlhsiu asko 5 min.napr o febrilnych krcoch sme sa bavili asi polhodku,len ciste teoreticky,ze co ak pridu,tak co s nimi. a aj ked je proockovacia,tak napr chripku ci kliestovku mi rovno povedala,ze to nech ani neriesim,ze to je hlupost.ona sa drzi tych povinnych a tie nepovinne nepropaguje pokial rodic sam za nou nepride,ze chce info o tom ci hentom. a velmi zalezi aj od toho ako je info lekarovi prezentovane.a aj od toho ktoremu lekarovi je to podavane.lebo ak sa pride za 55rocnou pediatrickou s neockovanim,tak jasne,ze prska,lebo ona predsa ma dlhorocnu bezproblemovu prax(ako vacsina tvrdi),ale pokial ide o pediatra mladsieho,ten je podla mna otvorenejsi diskutovat.vacsinou mladi lekari su otvoreni novym veciam a su hladni po info,kdezto ti stari sa spoliehaju na info svojou superdlhou praxou overene.
napr co sa tych brozurok tyka co som navrhla,tak uz aj samotny nazov by musel byt trosku diplomaticky.nie nieco ako - novinky v ockovani.a pritom by neslo o nove vakciny,ale o nove info o vakcinach,ktore sa medzi ludi este nedostalo. lebo ak by sa to volalo,napr myty a famy o ockovani,tak to hned kazdy pediater zahodi,lebo si povie,ze zas nejaky neockovanec mi chce rozumy davat.proste treba ludi -pediatrov nejak navnadit si aspon par viet precitat.no ta brozurka musi byt tak robena,ze kazda jedna veta tam bude mat silnu vypovednu hodnotu .ziadne omacky-proste fakty cez pomlcky.nech sa uz aj co i len jedna precitana veta zaryje do pamate.
ja viem,ze si to cele superjednoducho predstavujem,ale to je len navrh do plena.bolo by dobre,aby rodicia zacali chodit s navrhmi ako medicinskej verejnosti prestriet dolezitost otazky vakcin.nieco sa predsa musi dat robit.mne ide hlavne o slobodu v ockovani.nech maju rodicia pravo sa rozhodnut ako bude so zdravim ich dietata nalozene. ja sama som teraz niekde medzi ockovanim a neockovanim.este vela mi treba citat,este mam par otazok,ktore si potrebujem zodpovedat.ale v otazke slobody v ockovani mam jasno.

bobocka
16. jún 2012

@eniii no ja viemz,e mnohi ma tu mozno ukamenuju,no ja osobne by som si doma veru kliesta nevyberala.to nie.kliest na tele sa u mna rovna navsteva lekara.nech si ten s tym poradi.ja osobne si sama netrufam doma seba ci mojich blizky odkliestovavat.radsej nech zbehne za dr ako doma experimentovat.s kliestami nie je sranda.drzim palce nech to nic nie je 😉

eniii
16. jún 2012

@bobocka diki, asi tam pre istotu skocime

bobocka
16. jún 2012

@eniii pre istotu chodte.vsak co,mozno vam povedia,ze to nic nie je a vy si vydychnete.alebo povedia,ze dobre ,ze ste prisli a poriesia to,vyberu.lepsie ako sa doma nervovat,ze co ak daco...

bobocka
16. jún 2012

@eniii inak mne sa zda,ze sa dava olej ci ocot na kliesta aby vyliezol,ale to si fakt nie som ista.teraz,ked je uz drviva vacsina von, je asi zbytocne niecim to potierat,mrcha je uz mrtva,nepolezie von,uz len mini cast z nej ostala. mozno bude treba narezat trosku a tak to vybrat von.kazdopadne je to podla mna zapalene z toho,ze ste to sami doma pitvali a nie preto,ze ta mala cast zapal sposobila.no asi by som si to ozaj k dr sla overit.sila ako taka mala sprostost vie cloveku skomplikovat zivot a vystrasit ho 😖

prevenar
16. jún 2012

@eniii

1) ked si chces vybrat doma kliesta so 100% uspesnostou pouzivaj toto http://www.mojmilacik.sk/o-tom---haciky-na-vybe... dostat to snad v kazdych potrebach pre zvierata 😀 . vybral som s tym zo psa aj nas stovky kliestov. kliesta nikdy "nedus" olejom, kremom a pod... akurat ta moze nainfikovat.

2) ked je uz zatrhnuty , tak ja osobne by som to vydezinfikoval liehom/benzinalkoholom ..a pod. a nechal tak. ono ako sa koza obnovuje , tak sa nakoniec dostane na povrch a vypadne ..alebo zacne hnisat a vylezie aj s hnisom. ..aj ked skor sa deje ta prva varianta.

3) da sa to vysparchat ihlou ..ale vacsinou je to zbytocne.

4) ak je to nejak zapalene , treba ist k lekarovi, ci to nie je borelioza a pod .. da na to antibiotika.

vefi89
17. jún 2012

@bobocka jasné, ako nápad sa mi to pozdáva, ja len som strašný negativista 😀 a potom sa teším, keď niečo vydá 😀
u nás je ani neviem dokopy koľko, možno 8-10 pediatrov... ale veru na rozprávanie som našla jednu ochotnú (moju ped. z detsvta) ale to už som tu písala, keď sa ma opýtala,. čo je to MMR, tak som stratila záujem viac komunikovať... a to som sa s ňou zamerala čisto len na ne-očkovanie.. a vždy som ju mala za ako tak normálnu, ale tá ako mala vymytý mozog tak to bola hotovka 😀 no a je tu ešte jedna mladá, vraj skvelá lekárka, myslím má aj ambulanciu na ktorejsi základnej škole... ale to keď si vezmeš do pomeru, tak je to 1:10 , čo by s tým asi nemala problém 😅 lebo ostatné sú staré korytnačky - nevravím, že zlé lekárky, ale v tomto asi trošku vzhladom na svoj vek obmedzené 😀
a mňa mrzí jedna vec, že mi Maňo neposlal skôr maila, teda že ja som ho skôr nečítala, lebo som chcela pozvať pediatra, čo mi domrvil očkovanie 😅
a ešte ma napadá, aj tá lekárka, čo nevie čo je MMR 😀 mi vtedy hovorila, že by sa niekedy chcela zúčastniť takej diskusie (možno krok vpred?) asi ppracujem na tom do budúcna 😅

spuki
17. jún 2012

@manof všetko sú to len tvoje sofistické špekulácie bez opory vo faktoch a dokonca aj vyslovené lži a ohováranie.
na základe toho- jedna baba povedala... Túto diskusiu s tebou týmto považujem za ukončenú.

vefi89
17. jún 2012

na FB som vylustrovala zaujímaú tabuľku

prevenar
17. jún 2012

@spuki nesledujem vasu diskusiu , takze netusim o co ide ..ale ked chces nejake podlozene informacie ohladom ockovania , tak davnejsie som prelozil par viet. mozno sa ti to hodi ..

.....................................................................................................................................................................................................

pripady polia v pakistane
http://naturalsociety.com/pakistan-to-punish-fa...

volny preklad

-napriek tomu, ze dokazy vravia o tom,ze 78% pripadov polia v Pakistane su sposobene priamo vakcinou, Pakistan pristupil k tvrdym opatreniam voci rodicom, ktori odmietaju dat zmrzacit vlastne deti. na tychto rodicov su uvalene financne sankcie a zakaz vstupu pre taketo deti do skoly. polio je prepuklo v ockovanej komunite deti a epidemia je bez akejkolvek kontroly. podla "National Institute of Health" zo 136 pripadov polia 107 detom bola podana vakcina vo forme kvapiek. pripady s spojene so sirenim polia z oralnej vakciny boli tak zavazne, ze "Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)" doporucila absolutny zakaz pouzivat tuto vakcinu. napriek tomu je tato forma siroko pouzivana nadalej v ramci celeho sveta napriek znamemu vysokemu riziku pre zdravie. najsokujucejsie je ze samotna sprava z "Centers for Disease Control (CDC)" tvrdi ,ze je "mozne" ze u tychto deti bolo polio sposobene samotnou vakcinou.

vakciny a autizmus
http://endoftheamericandream.com/archives/vacci...

volny preklad

-podla udajov z "Centers for Disease Control and Prevention" v USA stupol pocet deti s autizmom o 78% oproti minulosti. v sucastnosti trpi autizmom v USA 1 dieta z 88 deti. skoly su totalne preplnene detmi so "specialnymi potrebami" , miliony rodicov sa snazia dopatrat preco ich deti maju v takom masovom meritku taketo problemy. vacsina z nich tvrdi ,ze vyvoj bol v prvom - druhom roku zivota uplne normalny a potom zrazu nastala dramaticka zmena. o co to mohlo byt ? tajomstvo ktore by sme nemali vediet je to ,ze za to moze vakcinacia. mnozstvo vakcin stupa z roka na rok a rovnako tak stupa aj pocet deti postihnutym autizmom. v niektorych statoch USA deti do tretieho roku zivota dostanu viac ako 30 vakcin. mnozstvo ortute (silny neurotoxin) sa kumuluje v tele neunosnym sposobom a vysledky na seba nenechaju dlho cakat. dokazy ktore spajaju vakciny s rapidnym vzostupom autizmu su farmaceutickym komplexom horuckovito odmietane. kazdy rok tisice rodicov zanesu svoje absolutne zdrave dieta k lekarovi na vakcinaciu a kratko po vakcinacii sa zmenia na chore trosku, ktore prestanu rozpravat a nikdy sa uz nezregeneruju. rodicia takychto deti su uplne zdevastovani. farmaceuticky priemysel samozrejme nikdy neprizna zjavnu spojitost, kedze v "hre" su BILIONY dolarov ..takze sa tvaria extremne "zacudovane" nad tym,ze co tento narast moze sposobovat.

zatlkanie je ale stale narocnejsie , kedze uz aj na CNN (prava ruka korporacii) sa objavuju spravy ako tato
http://edition.cnn.com/2012/03/29/health/autism...

-v rokoch 2000 -2002 sa odhadovalo 1 dieta s autizmom zo 150 deti. o 2roky neskor to uz bolo 1 zo 125 , v roku 2006 1 zo 110a najnovsie data ukazuju ze v roku 2008 to bolo 1 z 88.

thimerosal vo vakcinach ..
http://www.epa.gov/hg/effects.htm

z tohto si kazdy uz moze spravit vlastny nazor , popripade to docitat v anglickom jazyku.. pod clankom je aj zaujimava diskusia.
.....................................................................................................................................................................................................

tak, snad som sa trafil +snad je to k teme o ktorej ste sa bavili 😝

vefi89
17. jún 2012

17-mesačná... meningoková sepsa.. náhoda? 😨
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/dce...

keziah
17. jún 2012

@prevenar mam dojem, ze mamof a spuki riesili zaockovanost v romskych osadach

eniii
17. jún 2012

@prevenar dakujem!

mihic30
17. jún 2012

Ahojte, uz som tu dlhsie nebola ale stiham vas pomaly citat. Chcela by som vas poprosit o radu. Moj maly (17m, ockovany len TBC, doteraz nebol chory) pred par tyzdnami zacal kaslat takym dusivym, drazdivym kaslom, vzdy len v leziacej polohe pri spanku.Cez den nezakasla. Asi 3tyzdne som ho liecila sama-vitamin C, cibulove caje atd.., nepomohlo a na 4tyzden nastupili aj sople ale take ze sme vysavali aj 4x za noc a popri tom stale kaslal. Cez den bol mrzuty, zly, podrazdeny, pchal si vsetko do ust. Ja som to pripisovala zubom a naozaj mu v tom "soplavom"tyzdni vyliezli 4stolicky a 1ocny zub. Sople, kasle stale trvali a po 5tyzdnoch bez spanku som mu dala spravit CRP, mal 20 a dala som mu tie atb, na ktore ma dr.nahovarala uz 2tyzdne. (Ja som k nej chodila priebezne aby ho pocuvala, lebo tie kasle boli hrozne, isiel si pluca vykaslat a ona mu diagnostikovala zapal nosohrtana. )Po 4dnoch kasle, sople prestali, maly vyzdravel. Odvtedy ubehli 2tyzdne a opat v noci zacal kaslat, cez den je to s nim na nevydrzanie, takze opat sa mozem pripravit na bezsenne noci...Len tentokrat by som sa chcela vyhnut atb. Mali ste niekto taketo stavy pri prerezavani zubov?? Ako mu to mozem ulahcit? Dakujem za kazdu radu, pisat mozete do IP.🙂

prevenar
17. jún 2012

@keziah aha 🙂 tak nist potom , to som sa moc netrafil 😀 ..v podstate je to uplne jedno 🙂

manof
17. jún 2012

@spuki
To nie sú z mojej žiadne špekulácie z mojej strany, ale denno-denná skúsenosť s detskými lekármi, či už moja, alebo stoviek iných ľudí, ktorí sa mi so svojimi skúsenosťami zdôverujú.

Celý Tvoj príspevok mi pripadá byť v štýle: "Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!".

Pravdou je totiž opak toho, čo tvrdíš - nie ja, ale Ty nemáš absolútne ničím podložený nijaký z Tvojich argumentov. Niektoré Tvoje výroky vyzerajú, ako keby si žila v úplne inom svete - jak nejaká Majka z Gurunu. Videla si vôbec niekedy v živote neprispôsobivého Róma a hard-core rómsku osadu?

Ja som jednu takú mal cestou z a do základnej i strednej školy plných 10 rokov, takže si dovolím tvrdiť, že naozaj viem, o čom točím, čo však zjavne vôbec nie je Tvoj prípad.

A podaktorí to majú na tanieri dodnes... Spýtaj sa na životný štýl zanedbanejších Rómov trebárs tuto @vefi89 ...

"Milujem" ľudí ako Ty, čo nemajú ani šajnu o tom, o čom "zavätene" rozprávajú, a tak si potrebujú dokazovať svoju "pravdu" bezdôvodným a ničím nepodloženým osočovaním oponenta, a ak vôbec poskladajú nejaký kvázi-argument, tak je to "ad hominem", čiže klasický logický prešľap, pričom keď už nevedia, kam z konopí, tak "túto diskusiu považujú za ukončenú".
🙂))))))))))))))))

eaka
17. jún 2012

@manof Vôbec s ňou nestrácaj čas..to je nejaký provokatér..možno pán profesor soc.práce...alebo jeho dcéra/syn..študentka/študent.. či kolegyňa urbančíková... 😉

kkl82
17. jún 2012

@bobocka ja si myslim, ze vacsina nasich pediatrov je tak zmanipulovana, ze by taketo letaciky skoncili rovno v kosi. aj ked niektori by sa mozno dostali az na druhu stranu, kym by pochopili o co ide... "novinky v ockovani" v uz existuju, dostavali sme v porodnici v tom sponzorskom balicku - hned prvy clanok bol "Radsej zomriet ako neockovat?", takze si domysli...

manof
17. jún 2012

@kkl82 chcela si napísať
"Radsej zomriet ako ockovat?"
?

bobocka
17. jún 2012

@kkl82 vsak ten nazov bol len priklad toho,ze by tu brozuru bolo treba nazvat tak,aby ju hned pediatri nehodili do kosa,ale aby ich prinutil ju aspon otvorit a par viet precitrat.a ja osobne si myslim,ze by to zbytocne nebolo.aj keby sa len 10%pediatrov na to chytilo,tak by to bolo lepsie ako nic.podla mna treba prichadzat s napadmi ako preniest info z druhej strany aj lekarom.vzdy lepsie male kroky a male uspechy,ako len negativny pohlad a frflanie,ze je to zbytocne a neuspeje to.
osobne si myslim,ze neockujuci rodicia riesia z drvivej vacsiny len to,ako sa ozbrojit voci pediatrovi,ako sa vyhnut pokute.ale pochybujem ,ze za lekarom pridu a otvoria debatu o tom,na zaklade coho sa rozhodli neockovat,ze lekarovi daju na prestudovanie par dokumentov ci statistik,ktore ovplyvnili ich nazor neockovat.podla mna je to maximalne zla cesta.pokial chceme aby nas pediater pochopil,tak mu treba ozrejmit dovody neockovania a nie sa ozbrojit paragrafmi .to je podla mna v poriadku,ale rodicia by to mali mat v zalohe ako plan b.