Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
20. jún 2012

@eaka Ako kaufláž.

kbeata
20. jún 2012

@heimdalls vdaka 🙂 ,pozriem aj toto video...

manof
21. jún 2012

@prevenar
No veď - v porovnaní s tým sú nejaké meningokoky len trápnym škrabancom.

manof
21. jún 2012

@prevenar
@strociatka
Inak najväčší gól by bol, keby to tá pani mala z meningokoka sérotypu B (čo je na Slovensku najrozšírenejší typ), proti ktorému však doposiaľ nebola schválená nijaká vakcíne. To by jej to očkovanie potom fakt pomohlo... leda tak do hrobu. Obzvlášť keď zvážime, že

1. očkovanie proti čiernemu kašľu (tzn. proti baktérii Bordetella pertussis) 40x zvyšuje riziko nákazy príbuznou baktériou Bordetella parapertussis:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

2. očkovanie proti pneumokokom zvyšuje riziko nákazy tými kmeňmi pneumokokov, čo nie sú pokryté vakcínou:
http://www.slobodavockovani.sk/news/plosne-ocko...
a tiež celkovo zvyšuje počet komplikácií zápalu pľúc (ktorých zníženie je paradoxne jedným z argumentov za očkovanie proti pneumokokom):
http://www.slobodavockovani.sk/news/analyza-vak...

strociatka
21. jún 2012

@manof bod cislo dva je nas pripad, na detskej pohotovosti mame uz prechodny pobyt 🙄

manof
21. jún 2012

No bolo nám to treba?

"Ukazuje sa, že očkovanie proti pneumokokom v skutočnosti zvyšuje výskyt bakteriálnych infekcií, proti ktorým by malo chrániť"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ukazuje-sa-...

meg_junova
21. jún 2012

@prevenar Ja som to skor myslela formou peticie, nez mat potvrdene pripady zo strany farma priemyslu .. Je mi jasne, ze take korporacie si chybu nepriznaju, ani keby betonove kolace padali z neba..
🙂 Vsak ale ja pouzijem u svojej pediatricky aj argument, preco v rozvinutych krajinach povinne ockovanie zrusili a niekde ostalo len minimalne, kdezto u nas ockuju uz dobre ze nie aj proti nadche..

prevenar
21. jún 2012

@meg_junova ..ona ti povie toto "ano a preto tam maju ovela vacsi pocet nakazenych" ..lebo to im povedali na "skoleni" 😀 ..nema to absolutne ziaden zmysel sa s nou vobec bavit . ..ale skusit samozrejme mozes 😀

didulka85
21. jún 2012

@meg_junova register neziaducich vedlajsich ucinkov lieciv ma vytvarat SUKL. Na Slovensku sa problemom po ockovani zaobera v SUKL pan Gibala. A kazdeho posle do p... s tym, ze kedze nemozes poskytnut dostatok informacii, tak pripad tvojho dietata nemoze byt zaznamenany ako neziaduci ucinok po ockovani.
Ja som sa o to dost intenzivne pokusala a nic sa mi nepodarilo. Akurat mi to pomohlo otvorit oci.

manof
21. jún 2012

Včera som bol na RÚVZ Levice, priatelia.

To bol fakt zážitok. Nebol som schopný detekovať ani najmenšie stopy logického myslenia u tých dvoch doktoriek.
Mali by dať lekárom povinnú štátnicu z matematickej logiky, lebo toto je otrasné, kto všetko dostane na Slovensku doktorát za bezduché papagájovanie bez štipky samostatného myslenia.

kkomtesa
21. jún 2012

@tean
ano, příbalové letáky si seženu a prostuduju.
PS. viz dole.
Ale nevím, jestli budu mít v nejbližší době čas o tom diskutovat. Proto jsem se zeptala tak, jak jsem se zeptala - odpověď mi přijde jednoznačná.
@kkl82
proti černému kašli jsem očkovaná a nebojím se ho dostat.
@bobočka
černý kašel se nedá přeočkovat, pokud už je nákaza, to je u vztekliny.
@prevenar
Trapně se necítím.
@manof
díky za odpověď. Černý kašel - beru. Vzteklina - brala bych to od Vás jako důkaz toho, že očkování není potřeba, ale jestli je to pro Vás vážné porušení integrity, tak dobře. Mimochodem - co byste tedy doporučil někomu, kdo už pokousán byl - aby nechodil na očkování? Dříve se prý dával na vzteklinu tužebník jilmový.
Jinak Vaši minulou odpověď jsem nenašla, proto jsem to napsala znovu.

Zatím mi stačilo tohle - co na to říkáte?

http://justthevax.blogspot.sk/2011/05/still-no-...

peha81
21. jún 2012

@manof hej pocula som 😀 písala som si s tou pani na fb ze si ta zavolala na obhajobu,,,ja som to absolvovala cca pred 2 týzdnami 😀 😀 riadne útočné sú pani MUDr.-e v LV 😀 a kazdy argument skoncil tým ze odkial to mate, to sú laické vedomosti,,kde je taká štúdia.....dokážte to.... 😕 😕
a neviem kolko casu maju na rozhodnutia,,ale tuším 15dni,,co je prave dneska,,zatial nic neprislo tak som zvedava, čo pošlu ak poslú 😕 😎 😎 uz sa chystám na odvolanie 😀

prevenar
21. jún 2012

@kkomtesa ..ved to 😲

stastnamamulka
21. jún 2012

@manof dobry den,moze vas poprosit o vysvetlenie pojmov ziva-neziva ockovacia vakcina?totiz nasa pediatricka ma stale odbija argumentom,ze hoci maly zareagoval zle na zivu BCG vakcinu,ostatne vakciny su nezive-teda podla nej neskodne 😝 samozrejme,ze sa mi chcelo smiat /alebo plakat?/z jej odpovede 😖 nakoniec sme sa dohodli na "kompromise",poslala nas na imunoalergologicke vysetrenie...myslim,ze 1-2strany dozadu ste popisali"problem" imunita verzus ockovanie,to sa mi hodi 😉 zaujal ma aj vas odkaz,ze je mozne odmietnut poucenie o ockovani,tym padom nemoze byt dieta zaockovane...mozem byt teda "nahlasena" za odmietnutie poucenia?dakujem za odpoved/e/ 🙂

peha81
21. jún 2012

s tými pneumokokmi je to pravda,,,kolega dal ockovat svojho syna a o par mesiacov skoncili v nemocke s pneumokokmi 🙄 načo bolo potom dobré očkovanie 😠 😠 😖

tara
21. jún 2012

@petot Bkomplex ako taky je dvojsecna zbran. na jednej strane komplex beckovych vitaminov, na druhej strane podporovac rastu buniek a bohuzial aj tych nezdravych - zhubnych, ktore mas pritomne tiez v tele. preto pozor na uzivanie Bkomplexu, treba ho uzivat naozaj len v pripade potreby a kratkodobo. 😉 preto je vhodnejsi len B1 pre ochranu pred hmyzom.

manof
21. jún 2012

@kkomtesa
Pohryznutým ľuďom by som odporučil zvážiť
1. možnosť výskytu besnoty v lokalite, kde boli pohryznutí
2. dostupnosť a preukázateľnú úspešnosť alternatívnych terapií
3. riziko a preukázateľnú úspešnosť očkovania proti besnote
a následne buď
a) neočkovať z dôvodu extrémne nízkej pravdepodobnosti, že by dané zviera malo besnotu
b) vybrať si alternatívnu terapiu, ak je dostupná a preukázateľne úspešná, ak zároveň má menšie riziká než očkovanie
c) vybrať si očkovanie, ak zvážia, že riziko nákazy besnotou je väčšie než mizivé, menej riziková a aspoň rovnako úspešná alternatívna nerapia nie je dostupná a očkovanie sa javí byť menším rizikom než samotná besnota KRÁT pravdepodobnosť, že došlo k nákaze ňou

Čo sa týka štúdií, potvrdzujúcich Wakefieldove zistenia, ide o tri síce súvisiace ale predsa len samostatné veci:
1. že problémy s tráviacou sústavou (nešpecifická kolitída) sú nasledované vývojovým regresom s postupným úpadkom do autizmu
2. že u autistických detí sú tieto problémy štatisticky výrazne častejšie než u neautistických detí
3. že k takýmto problémom dochádza "podozrivo" často po očkovaní MMR vakcínou.

Netvrdím, že všetkých tých 28 štúdií potvrdzuje VŠETKY Wakefieldove zistenia naraz. Možno jedna to, druhá ono.

Autor odkazovaného článku však vychádza z a hodnotí na základe predpokladov, ktoré si sám svojvoľne stanovil práve tak a práve preto, aby mohol diskvalifikovať všetkých 28 štúdií. Na podrobnejšie rozobratie všetkých 28 komentárov teraz nemám čas, lebo to by bolo niekoľko desiatok hodín práce a momentálne makám na účtovníctve (deadline za 9 dní). Ale asi bolo zaujímavejšie nechať samotného Dr. Wakefielda, aby sa k tomu vyjadril, keďže práve on (ak som to dobre pochopil) je autorom toho zoznamu. Skúsim mu napísať.

manof
21. jún 2012

@peha81
Bežne mesiac to trvá, niekedy aj dva.

manof
21. jún 2012

@kkomtesa
To, že prianie autora (a nie skutočné hľadanie pravdy) bolo otcom jeho článku, dokladuje aj fakt, že so štúdiou č. 4 sa vysporiadal úplným odignorovaním. Je síce pravda, že citácia na Mercola.com je neúplná, ale v čase zostavenia zoznamu zrejme bol daný článok v tlači, takže nebolo možné uviesť presnú citáciu. Keď si však človek naň klikne, zobrazí sa PDF "article in press". Stačí skopírovať názov, dať do Googlu a hneď máme presnú citáciu:
J Neuroimmunol. 2006 Apr;173(1-2):126-34

Autorovi článku:
http://justthevax.blogspot.sk/2011/05/still-no-...
teda očividne nešlo o pravdu, ale len o budenie (klamlivého) dojmu, inak si jeho "lenivosť" kliknúť na odkaz neviem vysvetliť.

Keďže však tá štúdia už medzitým vyšla, doplnil som do článku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vedecke-dok...
presnú citáciu.

heimdalls
21. jún 2012

@stastnamamulka - Noooo....pediatrička má pravdu, ostatné su neživé (Hexa a prevenar v 3, 6 a 12 mesiaci), až kým vaše dieťatko nedosiahne vek 15-18 mesiaca života, potom prichádza na rad jedno z najnebezpečnejších a najhoršie deťmi znášané očkovanie MMR priorixom, živými oslabenými výrusmi mumpsu rubeoly a osýpok. V tejto diskusii je mnoho príbehov kde táto vakcína u detí spôsobila cukrovku a poruchy autistického spektra. Čitajte, dozviete sa viac.

syla
21. jún 2012

@stastnamamulka tak taký istý argument použila aj naša mudra, že ostatné sú neživé vakcíny 😀 Vyšetriť imunitu nechce, lebo "keď stále kojím, tak to aj tak nič nepovie" 😀 Tak budeme kojiť a nebudeme očkovať 😵

syla
21. jún 2012

@didulka85 ja som si nežiadúci účinok na ŠÚKL nahlásila sama a aj overila neskôr a majú ho v evidencii. Čo ale s tým potom už robia, ťažko povedať.

syla
21. jún 2012

@strociatka tiež som to pozerala a vyznelo to tak "teraz všetci sa rýchlo choďte dať zaočkovať". Ale zarazilo ma to, že "javilo sa to ako chrípka" a pani aj tak musela ísť na dovolenku, namiesto toho aby zostala ležať v posteli doma.

syla
21. jún 2012

@kaby mňa by tiež zaujímali osobné skúsenosti, keď sa detičky neočkujú... teraz je problém niekde očkovanú chorobu chytiť, aby sa prekonala prirodzene. Nebýva potom horší priebeh, keď sa prekoná choroba v dospelosti? Napr. ružienka, osýpky...

eaka
21. jún 2012

@syla ibaže ružienku a osýpky môžeš dostať v dospelosti, aj keď si očkovaná... posledné preočkovanie je tuším v 11.roku... to myslíš, že ako ešte stále "chráni", keď máš trebárs 30?? 😉

strociatka
21. jún 2012

@syla fiha a da sa to aj spatne? myslim nahlasit?

luba41
21. jún 2012

@strociatka ja som prednedávnom nahlasovala tiež sama /po roku od očkovania/ Lebo pár mesiacov mi trvalo, kým som si zrátala 1+1 😒 doktorku ani "nenapadlo", že výsyp môže mať niečo spoločné s očkovaním. Tiež som si myslela, že je už neskoro. Ale niekde tu bolo písané, že do 2 rokov sa môže nahlásiť.

strociatka
21. jún 2012

@luba41 do dvoch rokov? asi sme uz za horizontom 😕

tin007
21. jún 2012

@strociatka mozes to nahlasit kedykolvek (co viem, tak miliharmi nahlasovala milenkinu smrt tusim po 3 rokoch), otazka je, do akej miery to zohladnia, ci to vobec zahrnu do statistik, resp. vyradia, lebo to nesedi na rok 2012. ale nahlas, budes to mat k "dobru", ak by vas zavolali na priestupkove konanie na ruvz

syla
21. jún 2012

@strociatka ja som nahlasovala po 6 mesiacoch od očkovania, až vtedy sa zahojila chránička po bcg.