Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
28. jún 2012

@syla nikdy nevies, co sa stane a ake dalsie nasledky to moze mat. Mame stale velmi citlivu pokozku, ona reaguje na vsetko cez kozu.

syla
28. jún 2012

@didulka85 veď áno, ono je to také zradné, len nech je ok. Prajem príjemnú dovolenku!

gubcikova
28. jún 2012

už máme aj hnačku.trochu som fotila to väčšie neni až tak vidno dobre

hajanka
28. jún 2012

Milujem taketo vyroky:

"..ale pokial zijes v state ktory ma urcite pravidla...respektuj ich...pokial sa ti to nepaci odstahujsa... pretože nabadanie k neockovaniu deti ktore je povinne ...hranici s verejným ohrozovanim. Pretoze objektívne zistené riziko neziaducich ucinkov pri vakcinaciach je neporovnateľne menšie než je rizikom infekcie."

😀 a ked si pekne poprosis zdroj tychto objektivnych informacii, tak je hlucho 🙂

hajanka
28. jún 2012

@gubcikova chudatko, drzim palce, nech sa to cim skor da do poriadku, skus chladne zabaly na tie opuchnute miesta

hajanka
28. jún 2012

a dalsi vyrok hodny ocenenia 😀

"tu vsak plati vesmirna sila typu daleko viac ludi ochrania než im ublížia..."

tin007
28. jún 2012

@nat28 moj syn chodi do statnej skolky napriek tomu, ze ma iba tbc a 2x hexu a pediatricka napisala velkym tlacenym na prihlasku OCKOVANIE NEUPLNE, CHYBA MMR (aj vypisala, ze co). riaditelku ms to vobec nezaujimalo, pre nu je dolezite, aby bolo dieta aktualne zdravotne v poriadku, plus bolo vyvojovo "prichystane" na skolku

nat28
28. jún 2012

@hajanka citam, ze vela ludi da detom len 2 davky hexy, aky to ma zmysel? Malo vobec take ockovanie vyznam, ci to bolo uplne zbytocne? Totiz ja som dcerke v nevedomosti dala 1.hexu, ale uz som poucena a tym aj koncime.

eaka
28. jún 2012

@nat28 Niektorí na to prídu o jednu hexu neskôr ako Ty 😉

nat28
28. jún 2012

Ale ked mam byt uplne uprimna, bojim sa co to bude pre moje dieta znamenat do buducnosti. Ci ju vezmu do skolky skoly, ci bude moct cestovat mimo EU, ci nebudem cely zivot trpnut od strachu pri kaslajucich ludoch a na pieskoviskach ☹ Na druhej strane som proti ockovaniu, no mam pocit, ze vsetci odporcovia ockovania dali svoje deti zaokovat, no neskor to olutovali. No deti zaockovane maju 😖 A ja mat nebudem...

nat28
28. jún 2012

@gubcikova ahoj, tu na Mk som citala, ze pred vyse rokom si sa na nejakej diskusii vyjadrila ze ockovat nikdy nedas. Co ta prinutilo zmenit nazor? Nerypem, naozaj ma to zaujima. A je mi luto tvojho babatka, aku reakciu ma ☹

ercika
28. jún 2012

@prevenar neviem či ti dal dakto link na tu analýzu z vlasu- http://www.biomol.pl/index.php/slk

petot
28. jún 2012

@nat28 Ten strach je úplne normálny, keď si uvedomíš, ako do nás zo všetkých strán hučia, že by sme bez očkovania vymreli. Vakcíny majú zo zákona výnimky, takže môžu pri reklame používať zastrašovanie! Väčšina z nás si tým prešla. Je prirodzené, že chceme pre deti len to najlepšie a bojíme sa zlých rozhodnutí. Na druhú stranu, väčšina ľudí žiadne VEDOMÉ rozhodnutie neurobila, pretože dali očkovať bez otázok a automaticky. To, že oni strach nemajú, nie je to znakom nejakej kvality, ale práve nedostatkom zamyslenia. Ináč by sa totiž ochorení museli báť aj po očkovaní (poznajúc účinnosť vakcín), a museli by sa báť nežiaducich účinkov. Kto rozhodnutie nerobí, ten netrpí dilemou o jeho správnosti. Ale to ho nezbavuje následkov svojho NErozhodnutia.

Strach z neznámeho je najhorší. Keď si čo-to prečítaš o tých ochoreniach, o ich výskyte, ako sa prejavujú a ako sa dajú liečiť, strach opadne na rozumnú mieru. Riziko ochorení existuje, ale úplne stačí rešpekt. Panika nie je potrebná 😉

Na druhú stranu, keď si viacej naštuduješ o zložení vakcín a ako ľahkovážne sa tam kedysi popridávali toxické chemikálie, a dodnes nikto poriadne nevie, čo spôsobujú, tak Tvoj strach porastie - strach z očkovania 🙂

Odporúčam napríklad materiály http://rizikaockovania.sk/dok.html

peha81
28. jún 2012

@nat28 vacsina ludi v tejto diskusii nema ockovane deti,,,ani ja nemam,,mame len tbc,,,,zálezi to od toho kedy sa ludia dopátrajú k informáciam,,,a ci sa vôbec chce dopátrat 😒
môj maly ide od augusta do jasiel,,,som sa riaditelky priamo spýtala či vadí ze nie je očkovany,,,tak povedala ze nie,,len nech dr. vyplní prihlásku ze je zdravý a schopný ist medzi ostatné deti,,,,,ono asi ako kde sa stretnes, ci ti dieta vezmu alebo nevezmu,,,,ale nikde to nemajú napísane ze nesmú brat neockované deti,,,,tusim je to aj protizákonné ze ti ho nevezmu kvôli tomu,,,,na druhej stane aj tak si najdu inú výhovorku na to kebyze ti ho nechcu zobrat kvôli neockovaniu,,,skus pozriet tu http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...

peha81
28. jún 2012

@gubcikova jeminenko chudatko male 😢 😢 😔 skus davat nejake studene zábaly na tie miesta,,,skore uzdravanie prajem 😔

gubcikova
28. jún 2012

@nat28 si si istá že ja?ja som netvrdila nikdy že očkovať nedám.a ked som niekde písala tak som musela písať že dám len povinné očkovania,ale ak mi to nájdeš prosím

hajanka
28. jún 2012

@nat28 samozrejme ze to nema zmysel, avsak vacsina ludi prave az po prvych davkach pride do styku s neziaducumi ucinkami a reakciami co ich nakopne k samovzdelavaniu, potom dalsie davky uz odmietaju.

gubcikova
28. jún 2012

@hajanka jj my sme pri dcérke o ničom takom ani netušili.všetky očkovania bez odozvy ani teplota nič.jedine sme mali problém s tbc.no a pri malom sme chceli dať len hexu a v 15mes.odmienuť.no ked vidím čo sním tá hexa spravila už nechcem

gubcikova
28. jún 2012

@nat28 a inak prvý príspevok sem na forum som dala 24.6.2011a vtedy ma netrápili žiadne očkovania,ale to či si krpca nechať,alebo nie.takže si si ma musela zmýliť.

prevenar
28. jún 2012

@mgrartdrzka gratulujem 🙂 ..kazda revolucia vacsinou stoji na jednom cloveku :-P ..tak ..vy ste dvaja, to sa este da 🙂

sirael
28. jún 2012

Mozem poprosit niekoho, kto mi pomoze? Kde najdem tu vyhlasku o "povinnosti" nahlasovat "neockovancov" na RUVZ? Dakujem velmi pekne 🙂

prevenar
28. jún 2012

@nat28 ..co ak sa nakazi aj ked je zaockovane? (co sa stava uplne bezne) co ak dostane nejaku chorobu priamo z ockovania ? co ak ockovanie sposobi cukrovku, autizmus , tazke alergie ? co ak ti zomrie na nasledky ockovania ? no, co potom ?

prevenar
28. jún 2012

@sirael najdes to na slobodavockovani.sk je to tam pekne vypisane.

prevenar
28. jún 2012

@ercika diky moc 🙂 manof mi dal 🙂 ..ale dakujem aj tebe.

hajanka
28. jún 2012

@gubcikova tak predpokladam, ze nieco aspon malo si o tom uz musela tusit, koncom roka 2011 si na fore pisala, ze radsej investujes do homeo nez do vakciny (na margo vakciny proti chripke) a ze clovek (dieta) si musi imunitu vybudovat sam, v inej diskusii si sa vyjadrila ze povinne ockovanie ano, ale nepovinne nie, mozno na toto @nat28 narazala?
este si niekde pisala, ze neterka bola ockovana proti vsetkemu a jej imunita je v keli ☹
aj sama si zazila nez. ucinky vakciny na sebe

ale to je jedno.. hlavne je ze mas v tom uz jasno 🙂 malemu prajem, nech sa mu cim skor polepsi 🙂

alikaa
28. jún 2012
prevenar
28. jún 2012

@hajanka (este doplnim) ..a dufame,ze nebude mat dozivotne nasledky ako pekny "suvenir" po ockovani.

hajanka
28. jún 2012

@sirael ja si robim nejake vypisky obcas zaujimavosti ktore sa mi mozu zist, hlavne odkazy na stranky, alebo zakony a mam poznacene toto (vopred sa ospravedlnujem, nepamatam cije su to slova):

" na úcel prejednávania priestupku podla zákona c. 372/1990 " tie udaje moze poskytnut lekar LEN v pripade ,ze je voci tebe zahajene piestupkove konanie, co ale nie je mozene, lebo legalne nemaju ako zistit kto si takze predpokladam,ze vzdy ked niekomu dojde predvolanie predchadza to nezakonnemu ziskaniu o.u. od lekara."

a toto, zavazne stanovisko vydané podľa § 38 ods. 1 písm. c) zákona č. 428/2002 Z.z.
o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov
http://www.slobodavockovani.sk/news/zavazne-sta...