Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lypka
11. júl 2012

@aduskatt ja sa s nou doťahovať nejdem, rovno to podpíšem nech ma predvolajú, zaplatím pokutu a budem mať pokoj

careamell
11. júl 2012

Ahojte, zaujímalo by ma, keď sa MMR očkovanie nestihne do 18 mesiaca ( kvôli chorobe, alebo niečomu inému), môže sa zaočkovať aj neskôr, alebo sa po 18. mesiaci už nemôže zaočkovať?
Inak som napísala mail Dôvere poisťovni, aby mi vysvetlili stanovisko našej Dr., že musíme zaočkovať do 16. mesiaca. Zatiaľ mi len odpísali asi 3 krát, že to postúpili tomu a tomu oddeleniu, aby mi mohli dať adekvátnu odpoveď. Je to už viac ako týždeň 😒

hajanka
11. júl 2012

@careamell preco to vobec riesis so zdravotnou poistovou?
zakon predsa jasne vymedzuje obdobie ockovania 15-18. mesiac zivota, absolutne by som sa tym na tvojom mieste nezaoberala 🙂
ci mozu zaockovat aj neskor? ano mozu 🙂 nasi lekari mozu vsetko 😀

careamell
11. júl 2012

@hajanka Chcela som dať lekárke dôkaz, že sa zaočkovať nemusí do 16. mesiaca. Že je to len jej podmienka, kvôli peniazom. Ako som sa tu dopočula, tak majú na to dva mesiace, aby jej za tú vakcínu zaplatili.
Som zvedavá, ako mi na to poisťovňa odpovie. Aj druhá mamička (poistená v Dôvere), ktorá ale zaočkovala, písala, že tiež musela zaočkovať do 16. mesiaca.

prevenar
11. júl 2012

@lypka neopovaz sa cokolvek podpisat !! je to uplne protizakonne .. NIC , nikdy NEPODPISUJ.

prevenar
11. júl 2012

@lypka k tomuto pristupu sa tu uz pisalo vela ..ale tak znovu

1) ta pokuta je nelegalna ..a tie peniaze patria tvojmu dietatu a nie tym smradom !
2) ak nebudes "bojovat" tak sa ich naroky budu len stupnovat ..ako v madarsku a polsku ..aj u nas . za poslednych 6 mesiacov zmenili vela zakonov ktore boli v nas prospech. dnes to bude 320 eur , potom to zrazu bude 12x 320e ..a jedneho dna ti odoberu dieta .
3) peniaze ktore im das pouziju na propagaciu vakcinacie
4) ver mi ,ze cesta privolenia k tomuto bezpraviu vedie rovno do pekla. mozes zobrat jed na to, ze ked k tomu bude takto pristupovat kazdy tak ked bude mat tvoje dieta dieta uz 320e nebude stacit ...

len tolko , porozmyslaj nad tym ...

prevenar
11. júl 2012

@careamell radi znicia zdravie tvojmu dietatu a zarobia na tom peniaze aj neskor ..aj skor , aj hocikedy. nemusis mat o to vobec ziadne obavy. cize bud v uplnom klude, uz sa na vas tesia. 😕 😕 😕 😕

hajanka
11. júl 2012

@careamell tak jej vytlac ZAKON trubke jednej!

hajanka
11. júl 2012

@careamell http://www.ruvztn.sk/ockovaci_kalendar2012.pdf
to kedy ona kupila vakcinu pre TVOJE dieta (a ze vobec ju kupila) nie je tvoj problem! ty si ju o to neprosila alebo snad ano??? bez detaby 😉

lypka
11. júl 2012

@prevenar ked mám obavy, aby potom nebola nepríjemná voči mojej malej, ked bude chorá, ináč veľmi ma prekvapil jej prístup lebo ináč je aj proti antibiotikám a dáva ich fakt len v nutných prípadoch

prevenar
11. júl 2012

@lypka pff , pojdes k dalsej , je tam toho 🙂 +skusila by , stiahol by som ju za ziva z koze mrchu.

-heh, na antibiotikach nezarobi tolko ako na vakcinach ..to uz naserie 😀 + tvoje dieta zrejme ostane ovela zdravsie ako ockovane ,,cize totalne pokazeny biznis. normalne ju chapem ^^

denduska
11. júl 2012

@careamell áno, môže sa to stať, poisťovňa si to môže obmedziť ako chce (to sa netýka len očkovania, oni si určujú všeobecne koľko výkonov, kedy a kde sa preplatí). Vycúvaj z toho tak, že doktorke navrhneš, že jej vakcínu zaplatíš sama (stojí okolo 10 €) keď budeš chcieť očkovať 😉 Je to bohužiaľ tak, aj keby človek chcel očkovať hoci všetko, ale trebárs rozdelene, inými vakcínami alebo v iný čas, platí všetko sám.

duracikova
11. júl 2012

Aj takéto informácie by ste si mali prečítať:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/radime-vam/rod...
a potom uvažovať.

z.vrablova
11. júl 2012

viete mi poradit ako sformulovat informovany nesuhlas (resp. ziadost o odlozenie ockovania) pre pediatra. dakujem.

crysmile
11. júl 2012

@z.vrablova ja som len povedala ze chcem prelozit, zaznacila do karty a bolo..

prevenar
11. júl 2012

@z.vrablova

informovany nesuhlas a odlozenie ockovania su dve pomerne odlisne veci.. aspon podla mna. 😕

- ale ak ta zaujima odklad , tak ziaden "odklad" ockovania neexistuje, resp nase zakony ho nepoznaju .. kazda vakcina ma casovy rozpon v ktorom ho mas vykonat.

a) ked si vyberies dajme tomu posledny den , tak lekarke oznamis, ze dieta das zaockovat v tento termin . na to nemusis nic pisat
b)..ak to v danom rozmedzi neurobis porusis "zakon" ..teda protiustavnu vyhlasku. 😕

"ziadam odlozit ockovanie mojho dietata X.Y. latkou ABC na datum 0.0.0000. dakujem . " - pricom datum musi byt rozmedzi ako urcuje ockovaci kalendar 😕 😕 😕 ..nemas zac. 🙂

hajanka
11. júl 2012

@duracikova hahah o tomto sme sa tu bavili pred.... 20 stranami? 😀 dakujeme za upozornenie 😉

aduskatt
11. júl 2012

@duracikova no, prave uvazujem.ze ako je mozne, ze sa siria osypky, ked podla momentalnej situacie v EUROPE BY MALA BYT DRVIVA VACSINA DETI OCKOVANA?....tak toto mi je ale zahada? pouvazujeme nad tym?

duracikova
11. júl 2012

@hajanka To hahah by som si odpustila. V takejto diskusii sa ani nie čomu smiať, len v nemom úžase čítať.

duracikova
11. júl 2012

@aduskatt Nemusime dlho uvažovať, žeby tým, že ľudia cestujú aj mimo Európy?

hajanka
11. júl 2012

@duracikova no naozaj, nedalo mi 😀 ... citaj, mozno sa niecomu priucis

prevenar
11. júl 2012

@duracikova

hmm.. "informacie"

- v ktorej oblasti daneho statu zuri tato "epidemia" ? (aby som tam nechodil)
- kolko je nakazenych ludi. ?
- ako su tito ludia rozmiestneny v priestore .. 20 v jednej dedine , alebo 20 v ramci 65 milionoveho naroda ?
- kolky z nakazenych su aj zaockovani ??

toto su take "detaili" ktore su v ramci skutocnej informacie dost podstatne, ze ..kedze mozu vyraznym sposobom zmenit charakter celej "spravy" . teba napriklad nezaujima kolko tych ludi vlastne je a ci nahodou neboli zaockovani ??

totizto uz pred rokom sme tu mali "epidemiu" osypok vo francuzku ... islo o 7 ludi ktory prisli z afriky 😀

takze dakujeme ti za tieto "informacie" ..zachranila si ludske zivoty ..a teraz sup, sup ..rychlo sa bezte vsetci zaockovat , aby ste on nas nedostali nejaku pliagu. paaa 🙂

aduskatt
11. júl 2012

@duracikova no ale ak ta drviva vacsina ockovanych cestuje mimo europy, tak tam sa hadam ucinok tej ockovacej latky nevypina.takze pre mna toto bol dost slaby argument z vasej strany

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
11. júl 2012

@duracikova

😀 😀 😀 - (vysvetlenie k tomu liku)

manof
12. júl 2012
manof
12. júl 2012

@duracikova
A Ty by si si mala najprv prečítať toto, kým sa rozhodneš uveriť PR článkom.
http://www.slobodavockovani.sk/news/poplasne-sp...
Ak nevieš, čo je PR, tak po slovensky jednoducho povedané: Prefíkaná Reklama.

lypka
12. júl 2012

@prevenar ked toto je už naša druhá a malá má len 15 mesiacov, takže do 18 rokov ich vystriedame asi všetky 🙂

petah82
12. júl 2012

@lypka radsej striedat doktorky ako trpiet blbe pripomienky, ty si sef, ty jej davas peniaze...

petah82
12. júl 2012

@careamell urcite ti ho zaockuju aj potom, sak budu radi, ze sa ockuje. nam nasa dr najskor tvrdila, ze uz nikdy mi ho nikto nezaockuje, ked to nedame teraz, tiez MMR... a potom o par minut, no jasne, keby ste si to rozmysleli, pridite a zaockujeme aj v dvoch rokoch... najskor, ze to si musite sami potom platit a potom, ze sak mate na to narok, poistovna zaplati... tak si vyber, ani ona nevie ako to je. tak sme to odmietli...