Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alenka600
12. júl 2012

@duracikova Skus sa opytat vo Francuzskej teme, tam Ti baby potvrdia, ze vo FR (aj ja tu zijem) nic o tomto strasnom bubakovi menom epidemia osypok nepocut - uz sa nas niekto na to pytal a priamo baby z tych oblasti potvrdili, ze to je pekna blbost.
Takaze fakt niekedy neuskodi aj pohnut rozumom a neverit vsetkemu, co sa napise (ci uz je to pre-alebo proti)

vefi89
12. júl 2012

@duracikova nedávno tu bol nejaký článok (neviem kto dal link) že deti nar. 99 neboli preočkované a deti nar. 2008-2009 neboli očkované MMR vakcínou a dokopy to bolo až 300 neočkovaných detí.. vezmime si, koľko detí z cigánskych osád (nie som rasista) nie je vôbec očkovaných, žijú v otrasných podmienkach, prevažne na východnom slovensku... AKO JE MOŽNÉ, že tie deti stále NEDOSTALI OSÝPKY? však epidémia je na hraniciach slovenska s Ukrajinou aj Poľskom... PREČO TEDA NIE JE EPIDÉMIA UŽ AJ NA SLOVENSKU??

alenka600
12. júl 2012

@vefi89 Ako jedna mamicka poznamenala - asi nakupili vela vakcin a potrebuju sa ich zbavit, tak trosku postrasit teraz v cestovatelskej sezone nezaskodi, no nie? 🙂

vefi89
12. júl 2012

@alenka600 nemyslím si, že nakúpili, ale skôr biznis je biznis, a prečo teda nevyvolať paniku... teraz sú to osýpky, potom to bude ďalšia zabíjacka chrípka, a nakoniec to zabijú s nejakým modifikovaným e-coly vírusom 😀 vraždiace choroby, ja sa len divím prečo stále žijeme? 😀

manof
12. júl 2012

@alenka600
@vefi89
Celé očkovanie je jeden veľký obchod so strachom, takže je celkom logické, že PR (reklamné) články majú za účel naháňať strach - bez ohľadu na fakty a pravdu.

tinki
12. júl 2012

@vefi89 ja súhlasím s vašim názorom na očkovanie...len chcem podotknúť, ja som z východného Slovenska, máme tu, bohužiaľ, aj my osadu, ale tam očkovaní sú... tí cigáni sú tak prestrašení z chorôb, že oni dobrovoľne chodia za lekármi a sami si žiadajú očkovanie, dokonca chcú aj zadarmo tie, za ktoré sa platí...Ale to je o inom..
Len aby ste neboli na omyle..čo sa tých osád týka..

vefi89
12. júl 2012

@tinki nevykajme si 🙂
ja som súdila dľa toho, že mi tu máme tri osady (stredné slovensko) a veru tu tie deti ani nie sú evidovaný u dr, nie to ešte v ZP... je tu veľa žltačky, s tým sú neustále problémy.. z toho som vychádzala len... ak to tak nie je u vás na východe, tak to ma dosť prekvapilo 🙂

tinki
12. júl 2012

@vefi89 aj mňa, ale sama som videla, ako chodia tí neumytí po poliklinike...majú tam nejakých svojich pracovníkov, a myslím, že odtiaľ vietor fúka..
Nemôžem, samozrejme, hovoriť, za všetkých...ale viem, že sa boja všetkého, takže spolupracujú.

manof
12. júl 2012
manof
12. júl 2012

@tinki
Nevedomým je ľahko nahnať strach.

Každopádne, nikto nehovorí, že zaočkovanosť je v rómskych osadách úplne nulová, reč bola (ak si dobre spomínam) o 25% až 35%, takže možno tá vaša rómska osada patrí k tej zaočkovanej menšine.

monky978
12. júl 2012

@vefi89 keď spomínaš zabijackú chrípku.. poznám osobne jedného čo dostal počas epidémie prasacej chrípky túto chrípku... dnes je na tom veľmi zle... začali mu odchádzať pľúca a dali ho do umelého spánku na 4 mesiace... po prebratí sa mu nenaštartovali ľadviny a je čakateľom na nové... to aj z inej strany 😖

janynkaaa
12. júl 2012

@monky978 moja znama cakala babo a dostala prasaciu chripku tak jej museli malu uz ked bolo zle rychlo vybrat a ona zlyhala na srdce aj v reflexe to bolo ☹
@vefi89

vefi89
12. júl 2012

@monky978
@janynkaaa ja nevravím, že neexistujú zlé choroby... ale z môjho pohľadu je to všetko vypestované v laboratóriach aby sa im šírili zisky...

lucula73
12. júl 2012

ahojte
chcem sa spýtať,boli ste už niekto s nezaočkovaným dieťatom mimo Europy?nebali ste sa??
ja viem že nás strašia kde tade,ale nevidím dovod sa báť,však chceme ísť na hotel...ale som to dnes spomenula doktorke a tá sa chytila za hlavu.....som len pregulala očami.....malý má 2,5 roka 😒 😒

monky978
12. júl 2012

@vefi89 ani ja nevravím, že to ty hovoríš 😉 to len k tomu názvu zabijácka chrípka ma napadlo.. a áno máš pravdu. Umelo vytvorené pre biznis. A je to dosť smutné. Konkrétne tento chlapec to dostal v Írsku. Boli toho plné noviny a následky má doživotne. Ale viem, že určite by sa nedal zaočkovať... @janynkaaa

luba41
12. júl 2012

@monky978 Tak ten mal smolu. 😒 Kolegyna mala potvrdený vírus prasacej chrípky, ležala aj v nemocke a je bez očividných následkov. A takisto u nás v nemocke zomrel vtedy v 2009 chlap /40r/ tiež bol u neho potvrdený vírus pras. chrípky, ale bol fajčiar, aj viac holdoval alkoholu a kým mu nebolo ešte "až tak zle" chodil do práce /bol živnostník, asi ho naháňala nejaká zákazka/ . Tak tým si pomohol... 😒 Ten skončil hned na ARO a postupne mu pozlyhávali orgány 😒

hajanka
12. júl 2012

@vefi89 a zaujimave je, musim dodat, ze ich nikto kvoli tomu nenahana, ziadne predvolanie na RUVZ, ziadne priestupkove konania, ziadne pokuty 😠 😠 😠

hajanka
12. júl 2012

@tinki tak o tom som este nepocula 😨

hajanka
12. júl 2012

@lucula73 je tu takato diskusia, konkretne o cestovani bez MMR, skus vyhladat, rodicia pisu, ze v pohode cestuju s nezaockov. dietatom aj mimo europy, ale rozhodnutie je aj tak len na tebe 😉

duracikova
12. júl 2012

@prevenar Mozog? To aj ty určite vieš čo je. Keď si taký odborník/čka. Určite pracuješ na vysokom poste, v nejakom vedeckom tíme alebo si robíš doktorát? 😀 . Ale to by asi nebol čas vysedávať na internete, že? 😀 😀 😀 Škoda ťa tu. Spoločnosť by ťa určite potrebovala inde.

vefi89
12. júl 2012

@hajanka koho teraz? 😅 lebo ak myslíš tých "pestovateľov" tak sú ruka v zadku jeden druhému 😀

hajanka
12. júl 2012

@vefi89 myslim tie mensiny 😅

vefi89
12. júl 2012

@hajanka doplo mi 😀 neskoro, ale predsa 😀
načo by ich aj naháňali... ja neviem, ale tu u nás pokiaľ neponúkneš osadárom euríčka, ale pálenku, tak nespravia nič 😀 a to by farma firmy stálo viac ako dovolenky so školeniami pre Pudr 😀

lucia2207
12. júl 2012

Ahojte baby, neviem ,ale myslíte si že neočkované deti sú zdravšie??Mne sa fakt zdá,že áno 🙂

erikasadek
12. júl 2012

@lucia2207 za seba ti mozem len potvrdit.. ano su zdravsie.. 😉

stastnamamulka
12. júl 2012

@lucia2207 ja mozem porovnat moje dievcata/bohuzial vsetky ock./ a maleho/ock.len BCG vakc./ a ak neratam vsetky komplikacie po ockovani,tak ano,je chvalabohu zdravy ako buk🙂je 11,5mes. bez ock. 🙂

nat28
12. júl 2012

ahojte, pocujte co si myslite, mam dat popredu vediet pediatricke ze odmietneme ockovanie, alebo nie? Pretoze sa mi zda, ze teraz to funguje tak, ze lekar si ockovaciu latku musi kupit popredu a az potom mu ju ZP preplati. Mam s nou korektne vztahy, takze nebolo by dobre vopred jej oznamit ze ju nemusi kupovat?

hajanka
12. júl 2012

@nat28 rob ako myslis 😅 konkretny navod tu aj tak nedostanes, ale ak myslis, tak jej to vopred oznam 🙂

nat28
12. júl 2012

@hajanka mne skor islo o to, ci je to tak ako sa mi zda, alebo sa mylim. Ze ci si ona, dr., musi danu vakcinu najprv kupit...?

hajanka
12. júl 2012

@nat28 ano oni ich nakupuju vopred automaticky zo svojich penazi (potom davaju preplacat zdr. poistovnou z tvojho poistenia), nepytaju sa ta vopred ci chces alebo nie 😖