Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lucia2207
18. júl 2012

@prevenar však tak som urobila a aj somtam bola, dúfam,že nám pomôže,len neviem či nám nedala homeo len na komplikácie po očkovaní a na vyčistenie po očkovaní sa asi pozabudlo popri riešení komplikácií, nevadí zajtra jej zavolám

prevenar
18. júl 2012

@monky978 moze ..ale ..mobil ma zvacsa velmi slabu kvalitu nahravania. je to dost risk, ze nebude nic rozumiet a bude tam velky sum.

zalezi aj od mobilu, ja by som to neriskoval.

petah82
18. júl 2012

@miriem no teda, tak potom na co to je, ked aj na RUVZ ti poradia, ze "aspon nieco" a zvysok aj tak tu nie je, alebo nie je az taky strasny vyskyt... fuuha, sila.... a takto je to so vsetkym, nic nie je treba!

mimi
18. júl 2012

@petah82 potom prosim ta daj info, ako ste dopadli na RUVZ, teda, ak ta vyzvu.

petah82
18. júl 2012

@aduskatt dat to tam mozes, ten nesuhlas s poskytnutim os.udajov, aj ja som dala. aspon jej das najavo svoj postoj, co uz ona s tym urobi... aj ja som dala 🙂

katkaaalex
18. júl 2012

@adriana7 Adka, ake vyjadrenie ste posielali? A kedy?

adriana7
18. júl 2012

@katkaaalex , priamo na pojednávaní na ruvz sme od nich dostali akýsi "záznam pohovoru" v závere ktorého bolo, že sa máme v istej lehote vyjadriť k obsahu a svojim dôvodom odmietania. tak sme odpísali mailom, že to nestíhame (boli vianočné aj novoročné sviatky) a potom hneď prvý januárový týždeň sme vyjadrenie poslali. to bolo zatiaľ všetko

syla
18. júl 2012

Musím sa priznať, že v posledných stránkach som sa akosi stratila, to čo tu bolo za diskusiu 😀 😀 😀
@hajanka k tým preventívnym prehliadkam pozri 577/2004, v prílohe č. 2 sú uvedené termíny, kedy sa majú vykonávať. Páči sa mi v tom zozname preventívnych prehliadok informácia: " Očkovanie s.c., i.m. Súčasťou výkonu je kontrola zdravotného stavu pacienta po podaní očkovacej látky. " - Prečo toto lekári nedodržujú? Hneď by mali podnet na nahlásenie NÚ.

hajanka
18. júl 2012

@syla dakujem 🙂

michaela80
18. júl 2012

@prevenar sa mi paci tvoja sprava ze +++++++ vies co ? dobra sprava na dnesok je to ,ze ty NEMUSIS ockovat VOBEC NIC . je to cisto tvoje osobne rozhodnutie ..presne preto musis pred kazdym ockovanim podpisat SVOJ SUHLAS , ze chapes nebezpecenstvo atd..+++++ .mne malu zaockovali v nemocnici na TBC bez mojho vedomia bez toho aby som nieco pred tym podpisala...a ked som sa den pred prepustenim pytala ze kedy sa ockuje ze necheme ju dat zaockova tak mi sedtricka odvrkla ze mala je davno zaockovana... 😠 😠 😠 😠

prevenar
18. júl 2012

@michaela80 ..to je zrele na zalobu. urcite by som to aspon prebral s pravnikom.

pakin
18. júl 2012

Vie mi niekto poradit, ci je nejaká pediatricka v Stúrove, ktorá respektuje neockovanie?

hajanka
18. júl 2012

@michaela80 mna nikdy dr. nepytala o nejaky podpis a suhlas pred ockovanim 😠 to som vtedy ani netusila co sa ockuje 😠

hajanka
18. júl 2012

@manof @prevenar viete poradit @pakin s pediatrickou?

pakin
18. júl 2012

@hajanka díky 😉

prevenar
18. júl 2012

@pakin ahoj , napis svoju otazku sem sloboda.v.ockovani@gmail.com , urcite dostanes par tipov.

a good luck s tym 🙂

manof
19. júl 2012

@pakin
V okruhu 50 km od Štúrova o nikom rozumnom neviem, čo však neznamená nutne, že nikto tam taký nie je, len o žiadnom neviem.

manof
19. júl 2012

Z knihy:

Dr. Taťjana Obuchanyč:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

kapitola 6.: „Očkovanie ako Trójsky kôň“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

mandarinka85
19. júl 2012

@adriana7 Vies co kamoska nedala ockovat nic ale tetanovku mono chce dat..lekarka jej ju objednavala z rakuska zevraj tam je..ale dlhsie sa na nu caka...jej maly ma 18mes..tak asi aj bude nejaka🙂...a lekarka vam samozrejme povedala ze nic z toho nie je z ockovania co???inak volakedy ti dali recept a ty si si kupila v lekarni vakcinu..a teraz ti ju pichne na ambulancii hned...asi aby si sa tak lahko nedostala k letaku..lebo ked mas doma krabicku tak si precita asi kazda ale ked ti ho ani nedaju..no co si budeme vraviet nie kazda rodina ma internet alebo vobec pocitac🙂

mandarinka85
19. júl 2012

@michaela80 Ahoj ..no mne doteraz nikto nic nedal podpisat ..alebo aspon o tom neviem..ale urcite som nic nepodpisovala a ani ma neinformovali o neziaducich rizikach...:( 😠 😠 😠

miriem
19. júl 2012

@petah82 Je to jeden velky bordel. Proste chcu mat zapisane, ze smeneco ocovali a je im jedno, co vsetko, ci jednu chorobu, ci dve. Zaujimava informacia bola aj ta, ze starsiemu dietatu (2roky, ziadali sme totiz odklad ockovania do 2 rokov dietata) uz nepotrebuje byt zaockovane 3x na homofily, ze staci len raz, lebo uz ma vyspelejsiu imunitu. No a pravdepodobne sa nemozu kombinovat vakciny, ze sa da 1x hexa a 2x DTaP, tak nas presviedcali, ze teda keby sme aspon to DTaP dali, ze tie ostatne choroby sa daju "ozeliet". Ale te tetanus a cierny kasel nam urcite odporucaju, lebo tie realne hrozia. Viem, ze cierny kasel sa vyskytuje aj v nasom okrese, ale ako citam teraz o tom tetane...tak neviem aka velka je ta realna hrozba.

zuzananinka
19. júl 2012

aj ja som prekvapená, že ani mne nedali nikdy podpisať suhlas - a tiež važne rozmyslam, že dám stop dalsiemu ockovaniu . aj ked mozno dost neskoro ale predsa -- pred MMR som vela diskutovala tu v okoli s ludmi - u nas to skoro nikto koho poznam nerieši - - ale predsa jeden zaujimavy priklad - -bola som za pediatrom susedom, ktory mi vysvetlil jeho nazor na ockovanie celkovo - samozrejme odporucal - a že je to smutne ale ojedinele pripady/autizmus, diabetes a iné.../ čo sa stávaju po ockovani - vseobecne ale je prospešnejsie ockovat --- a potom sa to stalo- jeho vlastný vnuk dostal druhu davku ockovania do noziciek - ockoval ho sam pretoze pri prvej davke mal vysoke teploty a blbe stavy - - no chlapcek nakoniec skoncil v bezvedomí v nemocnici s miernym opuchom mozgu - - - a teda už mu nedaju pravdepodobne nič - moje deti mali mierne reakcie podla lekárov - aj ked ja to nepovazujem za miernu reakciu, ked dieta týžden poriadne nespi, place a neusmeje sa - a dcere "len" znekrotizovalo svalstvo po TBC ockovaní a neviem ani co dostala v siestich rokoch ale celu ruku mala spuchnutu, červenu a preplakala celu noc od bolesti - ale podla lekárov to bolo nic - - asi mam stastieže tie neziaduce ucinky boli fakt iba mierne aj ked sa modlim aby sa neprejavili nasledky ockovania neskor v buducnosti

prevenar
19. júl 2012

@miriem @adriana7 @mandarinka85

ludia , o tetane aj ciernom kasli sa tu pisalo asi zilion krat .. ^^

-tetanus a jeho existencia ^^ ..ano tetanus existuje v matematickom svete , kedze existuje viac ako 0 pripadov nakazenia. AVSAK ..v realnom svete je to trosku inak. v statistike ktory som videl bolo jasne uvedene ,ze pocet pripadov od roku 2000 do roku 2010 boli presne TRI ! 3ja ludia za DESAT rokov.

pravdepodobnost nakazenie nech si kazdy vypocita sam, ja by som koli "neexistujucej" chorobe nikdy neriskoval zivot a zdravie dietata.

- cierny kasel , cierny kasel je nebezpecny pre dieta do 6 mesiacov zivota ..mozno jedneho roka. dospely clovek si ani nemusi vsimnut ,ze mal cierny kasel a dieta starsie ako rok ho tiez prekona bez vacsich problemov. + opat , ja osobne som nikdy nepocul o nikom v mojom okoli kto by cierny kasel mal a to poznam dost ludi ^^

takze ... opat riskovat nebezpecne vedlajsie ucinky koli chorobe kt. nevidel za cely moj zivot je pre mna nemyslitelne + velmi pochybujem o realnej ochrane tejto vakciny .

cize zas ..ako som pisal uz vela krat , ak sa skutocne bojite o zdravie a zivot seba a svojich deti nesadajte do auta ! -MESACNE zomrie na cestach v ramci SR cca 15 ludi +/- to je rocne cca 180 x 10 rokov = 1800 mrtvych ludi a nasobok toho tazko zranenych . cize nie 3ja , ale 1800 😕 😕 😕 +myslim,ze na cierny kasel nezomrel nikto uz tazke roky , ale to si uz nepamatam presne.

strociatka
19. júl 2012

@miriem tak ja som prekonala cierny kasel pocas dojcenia, malinka mala vtedy len 2 mesiace a jej nebolo absolutne nic, starsia (ockovana) to schytala poriadne a odlezala si tri tyzdne 😠

realna hrozba? no mozno ani nevies, vlastne to ani nemozes vediet, kolko ludi, ktori kaslu v tvojom okoli ma cierny kasel, lebo to nikto nekontroluje, nikomu pri kasli neurobia odbery. Je uplne jedno ci si ockovana, ja som a aj tak som to schytala a aj moja 4 rocna plne ockovana to schytala, ale nic strasne sa nedialo, ako zvyknu strasit, proste sme si to odkaslali, odvracali (mladsia, ja som tiez zapasila), ale inak ma to nijak nepresvedcilo ockovat.

prevenar
19. júl 2012

@miriem @adriana7 @mandarinka85

ok, napadla mi este jedna vyborna metoda 😀 ..treba sa predsa vzdy poradit s odbornikom , cize lekarom 🙂 ..ked je teda realne nebezpecenstvo nakazenia sa tetanom a ciernym kaslom , ako teda tvrdia SPYTAJTE sa teda svojej lekarky ze :
1) KOLKO ludi zomrelo na tetanus za poslednych 10 rokov .
2) KOLKO ludi zomrelo na cierny kasel za poslednych 10 rokov.

+ nech doda ZDROJ tejto informacie.

-KAZDY odbornik to musi vysypat z rukava 😀

a) ak to nedokaze , tak si robi z huby rit a nic nevie.
b) ak vam povie skutocne cisla aj s odkazom na oficialny zdroj , tak sa im zrejme len spolu zasmejete podate si ruky a v dobrom sa rozidete 😀 😀 myslim,ze je celkom realne ,ze to cislo bude 0-0 ..ale moze byt aj trosku vacsie ako nula , ale nie o moc. 😵

pakin
19. júl 2012

@manof dakujem, tak dúfam, ze nasa pediatricka je rozumná 😅. Nás MMR ockovanie len caká-necaká, lebo nechcem zaockovat malého, ale to je este daleko. Som Vám a vsetkym maminkám vdacná za to, ze otvorili ste mi ocká 😝 Teraz uz viem, ze toto ockovanie nemusí byt dobré 😅 . Dakujem este raz 😉

miriem
19. júl 2012

@strociatka A pytala si sa doktorky, ako je to mozne, ze ste ochoreli aj napriek tomu fasa ockovaniu? Celkom by ma zaujimalo, ako to zdovodnila. Inak je to naozaj zaujimave, ze napriek 95% zaockovanosti, ktorou sa RUVZ pisi sa tato choroba kludne siri dalej a postihuje ockovanych aj neockovanych bez rozdielu. Nieco asi s tym ockovanim nebude v poriadku, ci? 😀

miriem
19. júl 2012

@prevenar A vies, ze sa to na RUVZ spytam, ked tam v decembri zas pojdeme? Ja som este chvilu zvazovala ten omielany tetanus- monovakcinu, ale pozerala som zlozenie 😖 😖 😖 a teda nehrozi. Ja si to vzdy snazim predstavit tak, ze ci je vacsia pravdepodobnost ochorenia, alebo neziaducich ucinkov... Tak som to vysvetlovala aj manzelovi, ktory bol v tomto mainstreamovy a nikdy sa nad tym nezamyslal. A zhodli sme sa, ze radsej investujeme do zdravej stravy nez nasledneho liecenia neziaducich ucinkov 😉

prevenar
19. júl 2012

@pakin ani len nedufaj a nebudes sklamana 😀

mimi
19. júl 2012

@prevenar presne to iste som povedala nasej pediatricke o ciernom kasli a zostala ticho, bez slov 😀 😀 Moj synovec mal cierny kasel pred pol rokom a co mu je, nic 🙂