Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
19. júl 2012

@radkatom spravne!

mikymiky
19. júl 2012

@radkatom to je mi velmi luto, ze si na to musela prist takymto sposobom. Ja sa tiez uz prebudzam pomaly, sice som nebola tak surovo konfrontovana s realitou ako ty, ale pokial ma clovek oci a usi otvorene, neuniknu mu suvislosti. Niekedy mam ale pocit, ze som otvorila Pandorinu skrinku a najradsej by som ju zavrela. To zistenie, ze niekto je kvoli prachom schopny ublizit tym najnevinnejsim, je fakt hrozne. Asi preto sa ludia zdrahaju tomu uverit...teraz hovorim o ockovani, ale viem si predstavit, ze aj rakovinovy biznis (toto slovne spojenie je uplne priserne) funguje podobne. Uprimne, pred tym, nez som tak zacala riesit ockovanie, som bola akasi bezstarostnejsia...Clovek si zije vo svojej bublinke a zrazu praaaaaask. Ale radsej realny zivot so vsetkym, co obnasa, nez nejaky ruzovucky Matrix...
Vidis, nie si sama, co sa potrebuje vyliat🙂)).

prevenar
19. júl 2012

@vierka0 to je dobry postreh ..lenze je postaveny na presvedceni "ze vakciny su zodpovedne za znizenie chorobnosti" , ked si predstavime ,ze tento vyrok by nebol pravdivy , tak potom by padla cela tato teza ..

no a pravda je taka,ze pravdivy nie je 🙂 vysvetlim..

-z historickych statistik vyplyva,ze za poklesom chorobnosti je hlavne zlepsovanie zivotnej urovne, hygieny , kvalita stravovania , antibiotika a pod.
dajme tomu nech je rok 1900 tvori pre nas virtualnu hodnotu 100% z hladiska chorobnosti ... plosna vakcinacia zacala zhruba v roku 1960 +/- no a v tomto roku boli pocty chorych u vsetkych ockovanych chorob na urovni 20% oproti roku 1900. cize do roku 1960 bol pokles chorobnosti o cca 80% oproti roku 1900, ..prirodzeny ..bez vakcinacie. potom prisla vakcinacia , samozrejme pokles pokracoval dalej ..len teraz to zrazu bolo koli vakcinacii a nie samovolne 🙂 tieto udaje najdes na nete ked sa trochu pohrabes.

-dalsi fakt .. napadlo ti,ze preco nezomierame na mor, choleru, tyfus a pod. ? ved tieto choroby stale existuju a nikto nie je voci nim zaockovany ? proste tieto choroby mali tu smolu,ze sa vytratili este pred nastupom vakcinacie a tym padom nemohlo byt ich zmiznutie pripisane vakcinam. ak by existovali este v dobe ked zacali plosne ockovat garantujem ti , ze ockovanie proti moru by bolo povinne ..aj keby sa jednalo o 3 pripady za 10 rokov ..ako tetanus ^^

-dalsia zaujimavost 😀 zrusenie vakcinacie proti TBC 😀 ..ved stale su stovky pripadov ..napriek tomu ho zrusili . pred par mesiacmi by ta zastrelili pri mure koli ohrozovaniu verejneho zdravia ak by si nedala zaockovat dieta ..a hla zrazu to potrebne nie je . kde sudruhovia z NDR urobili chybu ? ..toto ockovanie malo tolko vedlajsich ucinkov na detoch ,ze sa v tom uz zacali vrtat media , tak ho proste obetovali , aby mali pokoj. uz sa o nom ani nemukne ..aby si ludia nevsimli ,ze sa vobec nic nezmenilo 😀 ..nikto neumiera , ani nebude umierat , TBC nakazenych bude presne rovnako ako doteraz .. a to najdolezitejsie ..aby ludom neprislo,ze toto plati o kazdej jednej vakcine .

- dalsi trik - porovnavanie "minulosti" a pritomnosti ... vacsinou za "minulost" povazuju cas pocas druhej svetovej vojny a kratko po nej . co je skutocne absurdne porovnavat zivotne podmienky z tohto obdobia s tymi v roku 2012 napriklad.

-posledna zaujimavost na zaver.. ockovanie je DOBROVOLNE zhruba v 80% europy ^^ ...krajiny ako rakusko, nemecko , anglicko , skandinavske ..atd maju ockovanie uplne dobrovolne ..a hla , ludia tam ziju celkom dobre ,,aj ked na niektore choroby maju 4% zaockovanost . cize ano, ludia preziju aj v state , kde nie je 98% zaockovanost 😀

-dalo by sa pokracovat na vela dalsich stran 🙂 ..ale to sa mi uz nechce lol

je to fantasticky vymyslene a clovek ak sa tomu nevenuje mikroskopom tak lahko pod tlakom propagandy sadne na lep.

radkatom
19. júl 2012

@mikymiky ja som tu skrinku zatvorila a teraz to velmi lutujem. Tak strasne to lutujem a dufam, ze sa s tym moj susnik nejako vysporiada, i ked clovek nikdy nevie ci alergia v buducnosti alebo dnes uz bezne coroby som nesposobila tym, ze som do maleho nechala pichnut to svinstvo. Vzdy som pred ockovanim mala strasne stavy a obavy, ci to bude OK a ukludnovala som sa, ze vsak som ho pripravila homeopatiou, tak to bude dobre. Dnes uz viem, ze to bola obrovska moja chyba a isla by som proti vsetkym aby som uz maleho ochranila.
Rakovinovy BIZNIS, BIZNIS vakcinacie... vsade to je. Farmaceuticke firmy ovladli medicinu v hroznom meradle a pokial clovek nezazije nieco strasne, malokto si uvedomi aka je realita. Preto Ta velmi obdivujem a obdibvujem vsetky zodpovedne matky a otcov ktori sa nespoliehaju na druhych a chrania svoje poklady.

prevenar
19. júl 2012

@vierka0 hmm zas dobra uvaha 🙂

-hej , mamicky ktore maju o ockovani strasne vela informacii a vedomosti ta strasia ... oops , lenze z reklamnych letacikov 🙂

preco nepouzivaju placebo ? to je jednoduche , lebo to by namalo tie ucinky ktore potrebuju .

1) vytvorit armadu chronicky chorych ludi, ktorych potom budu "liecit" do konca zivota . cim viac chorych, tym viac zakaznikov ..tym viac penazi. to je jedine co ich zaujima. tvoje deti su im srdecne ukradnute.
2) to by sa nedalo utajit,ze je to len placebo +kazdy "vedec" (typu Mengele) si rad co to vyskusa na ludoch ..ze co to spravi , ked im pichneme toto ...aha ..oops ..tak nic, toto nefungovalo, HA! skusme nieco ine a uvidime !
3) dalsim efektom vakcinacie je dlhodoba sterilizacia obyvatelstva / a nasledna kontrola plodnosti ..znizovanim poctu obyvatelov su "elity" sveta uplne posadnute .. bavili sme sa o tom tak do 5 stran dozadu, tak sa mi to nechce pisat znovu 🙂

urcite by sa nasli aj dalsie dovody ..

agatkag
19. júl 2012

Včera bola moja dcéra na preventívnej prehliadke po troch rokoch. Nie je očkovaná, zatiaľ stále zdravá a doktorka sa nás posledný rok už na očkovanie ani nepýtala, lebo vie odpoveď. Ale včera u mňa "zabodovala" a to s otázkou: A čo očkovanie? Moja odpoveď: Bez zmeny. A ona: A tetanus? Ak ho dostane, tak zomrie!!!!!! A ešte to zabila tým, že mi na potvrdenie do škôlky napísala, že malá nie je očkovaná. Som z toho na nervy...doteraz bola celkom v pohode, a teraz toto.
Takže odvčera študujem tetanus a došla som k záveru, že žiadne očkovanie proti tetanu sa konať nebude.
Všetkým tu držím palce a stojte si za svojím rozhodnutím.

prevenar
19. júl 2012

@mikymiky Matrix to vysvetlil uplne presne a jasne .. mozes si vybrat ako len chces.. modru, alebo cervenu pilulku ..ked prehltnes cervenu spoznas realitu, ale zaroven tvoj opatovny navrat do Matrixu uz nebude mozny. smola 🙂

mimi
19. júl 2012

@prevenar ty nemas niekde zverejneny pribeh, ci clanok ako u vas prebiehalo neockovanie, jeho dosledky, natahovacky s RUVZ a tak?

mikymiky
19. júl 2012

@radkatom Nemas si absolutne co vycitat, robila si to v dobrej viere, ze si vyberas "mensie zlo". A maly aj ma nejake problemy, ci je v pohode? Prepac, ak si to uz pisala, mne sa uz vsetky tie osudy dost zlievaju.
Dakujem inac, kym mala nebola na svete, tak som bola taka ignorantka az strach, az jej narodenie ma uplne zmenilo🙂)

prevenar
19. júl 2012

@mimi nie, ale pripravuje sa 😀

mimi
19. júl 2012

@prevenar tak rychlo sup, sup s tym 😀 😉

prevenar
19. júl 2012

@mimi dockaj casu, ako hus klasu 🙂

radkatom
19. júl 2012

@mikymiky ale mam. Naschval som necitala a nestudovala aj ked mi nieco vravelo, ze by som mala. Dokonca moji rodicia ma lamali, ze preco by to malo byt skodlive ked sa tym ockuju male deticky? Slepa dovera... Teraz sme vsetci niekde inde. Chvalabohu si dali aj moji rodicia povedat a maju uz aj oni oci otvorene a aj vdaka tomu sa tatinovi zdravie lepsi.
Moj susen nema teraz ziadne viditelne problemy. Po Hexe mal vysoke teploty a dychavicnost, tak sme leteli na pohotovost. Vraj asi v nom bola nejaka viroza a uz to nezvladol. Po vpichu mal miesto velmi dlho zacervenale a bolestive, tak mame aspon od koznej potvrdenie, ze to bola reakcia na ockovanie. Moja Dr. to na 100% nenahlasila...
MMR (v 15 mesiacoch) uz som nedala a ani nedam.

mikymiky
19. júl 2012

@radkatom Podla mna je podstatne, ze teraz uz sa na to pozeras inac...este sa da vselico zachranit. Tak nech sa tatinovi aj malemu dari🙂)).

prevenar
19. júl 2012

...este kto by nahodou nevedel kt. scenu som opisoval , tak tu je 😀

https://www.youtube.com/watch?v=xFhn_GUAhGU
tean
20. júl 2012

@prevenar
ano, tato scena pekne opisuje rozhodnutie rodica... chcem alebo nechcem vediet viac ?.
Teraz si ma namotal na ten film, aj by som si ho dopozeral. Matrix som uz dlho nevidel.

manof
20. júl 2012

z knihy:

Dr. Taťjana Obuchanyč:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

kapitola 7.: „Vyhýbavá definícia bezpečnosti očkovania“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

manof
20. júl 2012

Tak toto nám tu chýbalo ako soľ:

Vakcína proti obezite dáva falošný prísľub štíhlosti dokonca aj pri nezdravom stravovaní sa:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakcina-pro...

sabiatko
20. júl 2012

@manof to uz co je? uz len vakcina proti sprostosti tu chyba....

tean
20. júl 2012

pre tych co vedia po rusky.
Mame tu niekoho, kto tomu rozumie ?
Ja som z toho pochopil akurat, ze k dievcatku volali 2x zachranku a nakoniec zomrela. predtym bola ockovana tusim na zaskrt.
http://leva-net.webnode.cz/news/ruske-televizni...

sissmiss
20. júl 2012

@prevenar k tetanu sa chcem spytat. Ak sa vyskytli 3 pripady za 10 rokov, nie je to prave pre to, ze sme cele predch.generacie boli zaockovane? Ak mal niekto uraz, kde mohla nastat nakaza, lekar automaticky zistoval ci je ockovanie este platne a ak nie, tak preockoval. Takze aj tu sa riadme faktami. A je nieco ine vakcinacia teraz a pred 20-30 rokmi, vtedy sa ockovalo niecim inym, ten sajrajt co tam davaju dnes nekomentujem.

tamix
20. júl 2012

@sissmiss ohľadom tetanovky jeden môj zážitok. Brat si skoro odťal prsty na kladke. Prišiel do nemocnice a lekár mu povedal, že by potreboval tetanov, ale vraj na celom Slovensku sa nedá dostať(dochádzalo k zmene dodávateľa vakcíny), tak len musí čakať, či sa mu niečo nestane. Našťastie nestalo. Prežil to aj bez očkovania. Zaujímavé je to, že keď raz štát nemá, tak je dobre aj tak. Keď má, tak to do nás tlačia.

mikymiky
20. júl 2012

@sissmiss uz sa tu spominalo viackrat, ze drviva vacsina dospelej populacie nie je proti tetanu preockovana. Odhaduje sa ze asi 80 %. Ty chodis na pravidelne preockovavania kazdych desat rokov? Tolko sa totiz odhaduje ucinnost vakciny (ak vobec). Aj napriek tomu je ale umrtnost na tetanus miziva. A vraj ak nastane uraz, ak nemas platnu protitetanovku, tak ti je ta "okamzita" platna akurat tak vies na co. Protilatky sa totiz tvoria niekolko tyzdnov a tak sa pouziva iba ako booster existujuceho ockovania. Vacsina tetanu vo svete je inak novorodenecky tetanus, ktory u nas ale uplne vymizol s nemocnicnymi porodmi, nie ockovanim.

sissmiss
20. júl 2012

@tamix mna raz pohryzol pes a nemala som lekara v meste kde som studovala, tak dr z intraku volal mojej lekarke a ta mu dala info ci mam ci nemam platnu tetanovku. Uz si nepamatam ci mi ju vtedy pichal. Ale to je jedno. Rozumiem co si chcela napisat. Ale vsade su aj zodpovedni aj nezodpovedni, aj medzi lekarmi, a slovensko specialne je take, ze nariadenie vyssej moci je svate, takze ak sa musi ockovat tak sa musi (pohlad statu), a ak neni ockovacia latka, tak sa vlastne nic nedeje (pohlad statu). Ale toto je taky postkomunisticky prezitok, snad o tri generacie to nebude 😅 Toto by som ale nebrala ako standard, proste mi ide len o to, ze kedysi sa k tetanovke, myslim tym generaciu 25 rocnych a starsich, pristupovalo prisnejsie a vakcina bola myslim len mono. A preockovavalo sa pri uraze vacsinou, aj ked ano, nejake vynimky boli. Ale za komunistov si ludia nemohli extra dovolit nieco odmietat a vymyslat, takze sme asi naozaj vsetci boli celoplosne zaockovani. Preto sa mi zda skreslujuce hovorit o troch pripadoch za desat rokov, kedze sa jedna o obdobie kedy sme boli vsetci zaockovani plosne, ako o dokaze ze ockovanie proti tetanu netreba. Teda to nepovazujem za fakt hovoriaci v neprospech ockovania proti tetanu. Netvrdim tym ale, ze je to fakt v prospech ockovania proti tetanu. Len mi to nepripada logicke.

sissmiss
20. júl 2012

@mikymiky ano, som zaockovana proti tetanu posl.desat rokov. To o tom podani v pripade urazu ze nema ucinok som nevedela. Preto sa pytam. Lebo skusenost mam taku, ze pri uraze ju pichnu (aj ked samozrejme realne poznam len par pripadov z mojho okolia, tak to nemozem povazovat za vseobecne pravidlo) a ja zaockovana som. A tie pripady, tie tri za desat rokov, boli v obdobi kedy si myslim ze este sme zaockovani boli. Ze dnes je to inak, beriem

prevenar
20. júl 2012

@sissmiss nie ..totizto tato vakcinacia , ziadnym sposobom neblokuje nakazenie ako take. nakazi sa kazdy bez ohladu na ockovaci status ..rozdiel by mal byt v tom,ze zaockovany clovek by mal byt nejakym sposobom imunny na toxin, kt. tetanove bakterie zacnu produkovat ak sa dostanu do spravnych podmienok. ..mimochodom, ti 3 ..vsetci aj zomreli 😕 ..bohuzial , z nejakeho "magickeho" dovodu, nase urade neeviduju udaj, ci boli - alebo neboli ockovani . samozrejme , je vysoky predpoklad ,ze ockovani boli ..

sleduju sa 2 hodnoty nakazeni a umrtia .. na slovensku by to malo byt 3-0 lenze je to 3-3 ..cize ,zeby 100% neucinnost ? hmm.. skutocne efektivne vynalozene miliardy z verejnych financii - nasich penazi. totalny tunel ??

prevenar
20. júl 2012

@tamix ohladom ockovania clovek najde vzdy vela "zaujimavosti" 😀

sissmiss
20. júl 2012

@prevenar ak je vysoky predpoklad ze ockovani boli, tak je vysoky predpoklad ze ockovani boli v tom 10rocnom obdobi takmer vsetci, ze?
Lebo ak nebolo 80% ludi zaockovanych ako pisal vyssie @mikymiky tak ani ti traja asi neboli ockovani.
Ale vychadzam z toho co pises teraz ty, ze urcite zaockovani boli, co si inak aj ja myslim, pretoze naozaj v rokoch 2000 az 2010 sme este mnohi mali ockovanie platne (ak vychadzame z predpokladu ze plati 10rokov...platne myslim ucinne, ale ved si asi rozumieme)
Pokracujem, ak zaockovani boli skoro vsetci a len traja zomreli na tetan...stale to nehovori nic v neprospech ockovania proti tetanu...chapeme sa?

prevenar
20. júl 2012

@tean 🙂

jo, treba pozriet este raz ..aj 2x . clovek najde kadeco .. odporucam aj dalsie filmy , toto je taky dobry zaklad 🙂

- Matrix
- V-for vendetta. (jednoducho ikona , nepoznanie tohto filmu je trestne ^^ )
- Dark city (skoro neznami film , ale totalny "must to see" )
- Day breakers (toto fakt len pre ludi s dobrym zaludkom a pevnymi nervami lol )

prevenar
20. júl 2012

@sissmiss

tak ako pises "ASI" ..asi je samozrejme nepripustne . statne urady predsa pre boha musia sledovat taky udaj , ci niekto bol, alebo nebol ockovany .. ved to je uplne klucove.

- kedze to "nesleduju" tak z toho ako poznam statne urady vyplyva, ze boli ockovani .. totizto ak by neboli boli by toho plne noviny 😀 ..ze ake je neockovanie smrtelne nebezpecne .

inak ,, je to v podstate jedno ci boli, alebo neboli ... bavime sa o TROCH ludoch za DESAT ROKOV - 5 milionovom narode ! cize aka je asi realna sanca ,ze ty budes dalsia ? vs aka je sanca ,ze budes mat vedlajsie ucinky po vakcinacii , lahke, alebo aj tazke ? myslim,ze cisla su vysoko proti vakcinacii .

- ale to len podla mna 🙂 nikoho nepresviedcam ..komu sa tato vakcina paci, kludne si ju moze dat pichnut , urady a farmapriemysel sa len potesia 🙂

.
......nikto tu raz pisal , ze je to proste o veku ,,ze ti traja boli proste stari ludia / tz. velmi zle prekrveni . kyslik v krvi totizto zabija tetanove bakterie , preto je tak extremne malo pripadov .

uz som to pisal minule v situacii ked zomrie na cestach kazdy mesiac cca 15 ludi bavit sa o 3 za DESAT ROKOV je uplne absurdne - je to totalny financny tunel nic viac. ..ale znovu. kto v tom vidi logiku kludne moze ockovat. ja ju nevidim, co neznamena ,ze tam niekde nie je ,ze 😀