Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

racerunner
26. júl 2012

@hajanka Protože jste se mě opakovaně ptali, KDY a KDE jsem to asi tak mohla vidět? Tak co na to má člověk napsat? Z okna autobusu?

racerunner
26. júl 2012

@didulka85 a ty víš jaké mám názory?

didulka85
26. júl 2012

@racerunner ale kup si dvojku. Ja tu knizku kupim aj svokrovcom na Vianoce. 😀 😀 😀

hajanka
26. júl 2012

@didulka85 nie, napisala, ze ked bude mat zlu reakciu uz ho ockovat neda 🙂 potom velmi rychlo zmeni nazor 😉
presna ako som jej v uvode pisala,
" nehovor hop pokial nepreskocis, nejednemu lekarovi sa otvorili oci az ked prave JEHO dieta utrpelo skaredu reakciu alebo dodnes trpi nasledkami ockovania"

prevenar
26. júl 2012

@alenka600 to som teda nevedel 😀 ..v kazdom pripade som rad ,ze som v tvojom srdci siril radost 🙂

hajanka
26. júl 2012

@racerunner neeee... z videa 🙂 sorry
to je proste reakcia na reakciu... preco sa tomu cudujes? ty si reagovala na nas, my na teba... ty reagovat mozes, my nie? ja nemam problem diskutovat konkretne o vakcinach, ty mas? fakt by si mohla prispiet aj niecim "k veci" nie len riesit zabomysie vojny 🙂

kaja73
26. júl 2012

@racerunner tu istu knihu,ako didulka, som ti aj ja odporucila,plus jej prvy diel a aj knihu od nemeckeho pediatra Hirteho-Ockovaie pre a proti a od autorky Doby jedove aj jej novu knihu o ockovani-tam v tom linku o Elekovej je na nu odkaz.
Plus som ti odporucila prezret si grafy poklesu chorob pred zavedinm povinych ockovani-to len aby si mala ak Dr prehlad.
Ale ty si vytrhla z toho celeho len amaterskost MUDr Elekovej. 😒

didulka85
26. júl 2012

@racerunner vsak to tu citam. Cierne na bielom.
Musis to chapat, ze mnohi prispievatelia do tejto temy si vdaka ockovaniu presli peklom a nechceme uz hrat rusku ruletu.

manof
26. júl 2012

@racerunner
Heh, len ono je sakra rozdiel podať ten "hovädzí materiál" spolu s megadávkou alergiu vyvolávajúceho adjuvantu, a rozdiel bez neho.

Inak my sme vegetariáni, takže riziko príjmu toho hovädzieho materiálu máme asi oveľa nižšie, než si myslíš.

Časť viny je na pleciach lekárov, uznávam. Ale veľká časť viny (ťažko povedať, ktorá časť je väčšia) je aj na samotných vakcínach, pretože aj keď sa podávajú dokonale zdravým deťom v klinických skúškach, stále majú nezanedbateľné nežiaduce účinky.

Nie je to o filosofovaní, je to o faktoch. Stačí si prečítať príbalové letáky.

P.S.: Súhlasím s Tebou, že reakcie niektorých účastníkov diskusie boli neprimerané, na druhú stranu by si mohla tiež uznať, že ani Tvoje prvotné zapojenie sa do diskusie nebolo zrovna najšťastnejšie. Neviem, či to mám nazvať iróniou, alebo ako, ale konštruktívna diskusia vyzerá inak.

heimdalls
26. júl 2012

@racerunner - podrobne som si prečítal všetky tvoje príspevky a reakcie na ne.......ja by som ťa naopak, aj napriek tvojmu diametrálne odlišnému názoru na začiatku tvojich príspevkov k téme očkovania pochválil a vyjadril ti svojim spôsobom podporu. PREČO?..........si jedna z mála, ak nie jediná lekárka, s titulom MUDr ktorá prejavila vôľu a ochotu o tejto pálčivej problematike na tomto fóre (s nami odporcami očkovania) diskutovať. Poväčšine, lekár na tému rizík očkovania nadškrtnutú rodičom dieťaťa pri samotnom očkovaní v ambulancii, ani len nezareaguje, maximálne ak tak dehonestujúco, arogantne a cinycky o diskusii na internetových fórach vinímajúc ich účelovú www.sprievodcaockovanim.sk ani nehovoriac. Presne tadiaľto raceruner vedie cesta....cesta dialógu a vzájomného naslúchania vo vzťahu lekár - rodič. Bolo by vinikajúce, keby lekárov na podobných fóra, akým je toto tu na MK bolo čo najviac, keby aj napriek svojim ortodoxným názorom o neškodnosti očkovacích látok prišli a vypočuli si názor druhej strany, na ktorej sme my rodičia, zúfalí, dezorientovaní a zastrašovaní pokutou RÚVZ v zovretí strachu o to najcennejšie čo máme.

hajanka
26. júl 2012

@heimdalls tomu ty hovoris diskusia o ockovani?
ved to nie je nic len, ten ma urazil, ta utoci, ja ja ja.. a potom zase to iste... 🙂

manof
26. júl 2012

@racerunner
V ktorom roku si videla ten záškrt v Motole?

Trochu som sa po tom obzeral a našiel som napr.:
Podle statistik Státního zdravotního ústavu nebyl za posledních deset let (1999 - 2009) v České republice prokázán jediný případ onemocnění.
http://tema.novinky.cz/zaskrt

"V ČR je výskyt záškrtu vzácný, poslední případ byl registrován v roce 1995"
http://www.ped.muni.cz/z21/texty/rozpracovani_p...

Praha, 22. srpna 2011
"Za posledních deset let nebyl v ČR zaznamenán jediný případ záškrtu."
http://www.gsk.cz/pro-novinare/zpravy/vyroci-de...

nulový výskyt záškrtu v grafe už dlhé roky:
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm

Podľa ECDC bolo v Česku v 2006 až 2009 nula prípadov záškrtu:
http://ecdc.europa.eu/en/publications/Publicati...

Podľa WHO v rokoch 1996 až 2011 bolo v Česku 0 prípadov záškrtu:
http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...

Takže kedy sa teda ten prípad stal? Tento rok?

denduska
26. júl 2012

@manof ona nepísala o krupe ale pseudokrupe...ak som si dobre všimla.

manof
26. júl 2012

@heimdalls
aj @denduska je MUDr.
A máme tu viacero zdravotných sestier, ale tie už radšej ani nebudem menovať. 🙂

manof
26. júl 2012

@denduska
No dobre, ale to teda nie je záškrt. Či áno?

denduska
26. júl 2012

@manof nie, je to klinicky podobné ochorenie..ak som dobre pochopila, išlo o to, že skutočný záškrt je ešte omnoho horší.

hajanka
26. júl 2012

Na co som narazila....... ludska naivita a hlupost nepozna hranice 😲
viem ze to asi nie je slusne, ale musim to sem prekopirovat

uzivatelka pise:
"Včera sme boli druhý krát očkovať, celé poobedie plakal a večer to bol plač až kričal ako keby mal dáke strašné bolesti. Dnes večer sa to opakovalo. Plač taký až kašlal :( Stretli ste sa s tým? Neviem vôbec čo by mu mohlo byť, ale to sa nedá počúvať. Trhá to srdce"

odpovede:
1. uzivatel: "je urieknuty, kup cistec, uvar a okup ho v tom" 😲
2. uz.: "pocikanou plienkou ho poutieraj na cele,zahlavi,zapastia ruk a dole na nozickach nad clenkom"
3. uz.: " opisujes presne ako urieknute dieta. aj moja to robila, tri vecere ani jest nechcela.. nakoniec bol velky grg a od unavy zaspala. ja som jej potom robila uhliky ..."
4. uz: "ani mi nehovor ja som bola uz zufala presne aj nas maly to istenic ani prsnik, ani hracku ,,,,ja neviem co to moze bitajmne zaspal od unavy od placu ja som si myslela ze namide zub ale nejde nic nevidim ze by sa zubcek tlacil ja neviem co to je"
5. uz: "obliz si oba palce malemu 3krat pretri viecka ( hovori sa pri tom ze chlapske ureky, babske ureky, detske ureky chodte prec ) potom si utri palce za chrbtom a sprav malemu krizik na cielko ...a daj mu cervenu snurku na ruku ja to robim malemu pravidelne"
6. uz: " aj moj maly maval niekedy taketo stavy,... a tiez som odriekavala,... aj dve hodiny vkuse plakal mala som ho ja muz babka a nic nepomohlo az kym sa neunavil a nezaspal,... potom som odriekavala a bolo lepsie,."

atd atd. 😲 su slepi, nevedia citata, alebo su naozaj tak sprosti? 🤐 🤐 🤐 🤐

manof
26. júl 2012

@racerunner
Čo takto najprv si prečítať celý článok Dr. Elekovej a až po jeho prečítaní vysloviť hodnotenie?
Toto je prístup doktorky medicíny?
Že si ani poriadne neprečítaš to, čo kritizuješ?
Dokážeš zostrojiť aj nejaký iný protiargument proti jej článku než osobný útok na ňu?

manof
26. júl 2012

@denduska
No dobre, takže nikoho umierať na záškrt nevidela.
Potom nechápem, prečo tým argumentuje.

tean
26. júl 2012

@hajanka
niektore nazory uzivatelov mi pridu ako vykopirovane z knih z 19. storocia 😲
Tymto ludom by som odporucil tu novu knihu od Struneckej, kde su popisane NU po ockovani
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

anicka87
26. júl 2012

@hajanka ahoj, viem ze ty si dost "zbehnuta" v tejto teme. chcem sa ta spytat, ci mi nevies povedat ako to prebieha s odmietnutim ockovania /nechcem dat MMR/. ci su aj nejake rizika, ak nedam a pod. dakujem 😉 idem vas zacat citat, veru mam co dobiehat 😀

hajanka
26. júl 2012

@anicka87 ahoj, ja nie som urcite tak zbehla ako niektori uzivatelia tu 😅
pre zaciatok by ti mohlo pomoct precitat toto http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_... ak budes mat otazky, pytaj sa 🙂
zaklad je, strucne oznamit ze odmietas pichnut vakcinu Priorix (nie ockovanie) a nic nepodpisovat, ak ta lekarka oznami RUVZ tak cakaj predvolanie na priestupkove konanie, kde si musis svoj postoj obhajit, hrozi ti pokuta do vysky cca 330e.

denduska
26. júl 2012

@manof veď to som písala vyššie...že si vie predstaviť ako asi vyzerá skutočný záškrt.

mikymiky
26. júl 2012

@anicka87 ahoj, iba by som chcela poopravit @hajanka, pokuta 330 ecok je ak odmietnes vsetky ockovania, ty predpokladam odmietas iba MMR, tak to bude nejaka alikotna ciastka. Ale vsetko zavisi na prislusnom RUVZ, niekde nedavaju pokuty vobec, niekde aj za to, ze si pri priestupkovom konani kychnes. Tak vela stastia.

tean
26. júl 2012

@mikymiky
nie je pravda, viem o pripade kde neodmietli vsetky ockovania a dostali 330 eur pokutu

anicka87
26. júl 2012

@mikymiky no vraj u nas v ZA je to najhorsie s tymto 😒

mikymiky
26. júl 2012

@tean naozaj? Kde konkretne sa to stalo, ak to nie je tajomstvo? Ja som doteraz zila v tom, ze to funguje tak, ze za vsetky odmietnute ockovania najvyssia mozna pokuta, za ciastkove odmietnutia prislusna alikotna ciastka. Nehadam sa, iba som o tom bola doteraz presvedcena.

mikymiky
26. júl 2012

@anicka87 No najhorsie je to vraj u nas v TT, kde su veeeeelmi snazive pani doktorky, ale to som tiez iba pocula, zatial nastastie nemam autenticku skusenost.

prevenar
26. júl 2012

@anicka87 mozem si odporucit na zaciatok precitaj poslednych 300 stran . ..a potom sa pytaj 🙂 ..budes mat uplne ine otazky ako teraz 😉

kaja73
26. júl 2012

@denduska lenze ockovanie proti zaskrtu na pseudozaskrt nefunguje pokial dobre viem,preto je tento argument na nic.
ved ludia zomieraju aj na ine choroby-zialbohu- a nema to nic spolocne s ockovanim na zaskrt-tak ako ani toto nema.
ja som tiez videla zomierat deti aj dospelych-zialbohu-a aj ty asi-ale to nema nic spolocne so zaskrtom ,jeho vyskytom a jeho ockovanim.
Proste prave toto nie je argument v prospech ockovanie nan-ved ludia zomirali aj na choleru,mor....a nikdy sa na to neockovalo a pohlad na tych ludi tiez musel byt strasny.