Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petribela
29. júl 2012

@hajanka
ty si dala očkovať?

hajanka
29. júl 2012

@petribela a co ti to vlastne napichali (sorry ked je to mimo temy, ale zaujima ma to)

dio20
29. júl 2012

Dobrý den ma niekto skusenost ak odmietol ockovanie ako to prebiehalo na urade som s košic naco si mam davat pozor a ako sa mam nanich pripravit mam us nieco nastudovane a aj podkladi ale rad privitam ak mi niekto poradi kto tam bol jedna sa o Košice dakujem Juraj

katka0905
29. júl 2012

@petribela ja sa prestanem smiat, ked mi napises nazvy vakcin, ktore sluzia na otehotnenie. Svagrina uz bola u roznych odbornikov a neponukli jej ziadne vakciny, bohuzial.

petribela
29. júl 2012

nerobím reklamu...sú to bežné vakcíny, ktoré sa dávajú po veľmi podrobnom dlhodobom vyšetrení a podľa zdravotného stavu.

petribela
29. júl 2012

@katka0905
každá liečba je individuálna, keď sa niekomu netvoria vajíčka,,podávajú sa injekcie,,je to formou vakcíny,,,akože prepáč,,ale tvoje srandovanie ma uráža

hajanka
29. júl 2012

@petribela dosial ano, posledna vakcina znicila synovi imunitu, takze my sme taky pekny priklad toho, ze cca 6 vakcin nic a potom BUM zlyhanie imuntine systemu, to na margo tych, ktori svoje PRO ockovacie nazory komentuju tym, ze na prvu vakcinu nebola ziadna reakcia, tak nebude ani na dalsiu a preto daju ockovat, povinne preockovanie uz na 100% odmietam.

katka0905
29. júl 2012

@petribela aha, uz chapem. Len som nechapala, ze pre niekoho je vakcina a injekcia to iste, ale v pohode, uz chapem 🙂 diky za vysvetlenie a neurazaj sa, uz mlcim

petribela
29. júl 2012

niektorý ľudia nedospeli k tomu, aby pochopili druhých.Všetko zlé sa raz človeku vráti.Nikdy som si z ľudí nerobila žarty,,proste sú ľudia, ktorí sa názorovo nezhodnú.Nad ľudskou hlúposťou sa nepozastavujem

petribela
29. júl 2012

@katka0905
pracuješ v zdravotníctve?

vefi89
29. júl 2012

@petribela nie, problém nemám, len ma to celkom zaujalo, počula, teda čítala som to prvý krát, a nemala som ani len šajnu, že niečo také existuje..

prevažná väčšina, čo sme tu v diskusií zapojený sme boli očkovací, až pokiaľ sa niečo nestalo, a nezomlelo... teda boli vážne nežiaduce účinky...
Ty dôveruješ lekárom, to je niečo, čo ja by som nikdy nedokázala.. Máš pocit, že lekár vie niečo o liekoch, ktoré predpisuje, že má vedomosť o tom, čo obsahujú? ja si myslím, že vôbec nie.. lebo to sú tisícky liekov, a o všetkých nemôže vedieť dokopy nič... čiže ja by som povedala, že fungujú na princípe "skúsim predpísať toto, možno to pomôže" ... jasné, existujú aj košér lekári, ale tých je sakra málo... Ja len viem, že lekári sú zatlačovaný do kúta výrobcami liakov a vakcín a tým pádom nemôžu mať o nich relé informácie.. Ale to je samozrejme zas len môj názor.

Lebo ako je možné, že tak skvelé a úspešné očkovanie- ako to radi hovoria vďaka očkovaniu sme vyhubili choroby- ktoré sme absolvovali všetci až teda do tohoto roku, narážam na TBC... ako je možné, že TBC stále nevymizla, ako je možné, že očkovaní proti TBC sa ňou nakazil? od čoho bola potom tá vakcína? prečo ak zaočkujem dieťa MMR-teda aj proti osýpkam, tak dieťa dostane vakcinačné osýpky? a vnútorný výsyp, ktorý si žiadny lekár nevšimne za celý mesiac? prečo mne potom lekár nadáva, že mamička je precitlivelá, ke´d ako dôsledok očkovania má malinký extrémne vysoké teploty, febr. kŕče, hnačky a opakovaný zápal HDC?

petribela
29. júl 2012

@hajanka
v poriadku, ja ti neberiem názor,,,si jedna z tých čo mali problémy.Ja to budem riešiť keď to bude aktuálne.Len to sa mi nepáči na ľuďoch, že keď si niekto povie názor,hneď ho zvalcujú....ja ti poviem tak, že človek keď je chorý sa chytí aj poslednej nitky.teraz máš dieťatko s nízkou imunitou, ako sa to dá riešiť?budeš hladať ďalšie možnosti, ako mu zvýšiť imunitu...keď sa mýlim mi povedz

hajanka
29. júl 2012

... ja len dufam, ze aj tym co to svinstvo (vakciny) vyrabaju sa to raz vrati 😠

@katka0905 @petribela ja to akosi stale nechapem (spala som 3,5 hodky, tak mozno preto?) 😀
tak vakciny na otehotnenie, alebo len injekcie?? vakciny asi tazko, kedze vakcina je latka, ktora ma navodit imunitu proti specifickej chorobe a v tomto pripade ma nic v tejto suvislosti nenapada 😅

katka0905
29. júl 2012

@petribela prepac, mne to naozaj prislo smiesne, ked niekto napise, ze je z lekarskej rodiny a nepozna rozdiel medzi vakcinou a injekciou a tvrdi, ze vdaka vakcinam otehotnel. A zaroven ma to zaujalo, lebo som chvilu nevedela, ci ti fakt nedali nejaku vakcinu na otehotnenie, lebo to by bol prelomovy zakrok. Drz sa, prajem uspesny koniec tehotenstva a spravne rozhodnutie, ci das ockovat dieta ci nie.

petribela
29. júl 2012

@vefi89
máš pravdu,,ale položme si otázku odiaľ tie choroby prišli,,boli aj predtým,,len detičky na osýpky umierali,,príklad v mojej rodine.Ja nehovorím, že verím lekárom,,ja som ich v živote nepotrebovala.Možno výhodou je to,že poznám tých správnych.Vieš teraz chodím na prehliadky, však každá tehotná a teraz by som nemala veriť doktorovi čo povie, je to smiešne...neviem detičky ešte nemám.Ale jedna sestrička mi povedala,,prosím ťa, keď zostaneš doma nezapájaj sa do príspevkov, pretože tam píšu veci ktoré ti zdvihnú tlak..a dnes sa to aj stalo.....Niektorí sú takí, že by tu asi strielali ľudí za iný názor...je to už od témy:o

petribela
29. júl 2012

@katka0905
možno som sa zle vyjadrila,ale kvôli tomu si nemusíš robiť srandu,,je to pod úroveŃ,,ale niekto ju nemá.Nemusíš mi želať nič.Ale ďakujem za tvoj názor obohatil ma veľmi.určite to nebudem sem písať či som dala alebo nie.

petribela
29. júl 2012

@hajanka
už som to písala v predchádzajúcom článku....treba urobiť štrajk voči očkovaniu a zmeniť legislatívu, nebude nikto očkovať a bude pokoj,no nie?

hajanka
29. júl 2012

@petribela vies, clovek by mal byt rad ak ho niekto upozorni, ja nikoho strielat nebudem 😀

... a precitaj si (obcas) aj skusenosti inych 🙂 mohli by ti raz pomoct

... nastuduj si o vakcinach (povinnych) viac do hlbky vsetky suvislosti (zlozenie, nez. ucinky, ucinnost, protilatky, imunita..) aj o chorobach, si tehu, tak na to mas este cas, aj o farmaceutickom priemysle a potom si s cistym svedomim povedz "dam moje dieta ockovat vsetkymi povinnymi vakcinami" a bude to len tvoje rozhodnutie za ktore ta nikto nezastreli, ale aspon budes vedoma toho, co mu davas pichat do tela, co to moze sposobit, ako to moze reagovat, ako to moze dopadnut, aku to ma ucinnost.... je to tvoja zodpovednost, ziadny lekar si to nevezme na triko 😉 a ty si nebudes musiet povedat "to som nevedela..."

hajanka
29. júl 2012

@petribela keby to bolo take jednoduche...

petribela
29. júl 2012

ja som si to naštudovala..aj skúsenosti.Keby si vedela,koľko zlých látok dávame do tela,,by si sa čudovala.Švagrina sa tým nezaoberala a urobila dobre,,malý je zdravý.Ja som si povedala len svoj názor,tak to prosím nerozmazávať,,nerada sa doťahujem..

hajanka
29. júl 2012

... hm.. keby tak do mna niekto pred x rokmi tukol "zisti si o tych vakcinach nieco skor nez ich dovolis pichnut" tak by som mu bola do smrti vdacna!
... pozeram, ze aj toto diskusia vznikla "len" pred dvoma rokmi, podobne ako slobodavockovani.sk

😔

tamix
29. júl 2012

@petribela jasné, každý má svoj postoj k životu a treba veci robiť tak, ako si človek myslí, že je to správne.

vefi89
29. júl 2012

@petribela ale niečo iné je gynekológ, a niečo iné je pediater... Ale samozrejme zas len môj názor.. netvrdím, že neverím lekárom celkovo.. Verím, ale iba pár vyvoleným. a viac by som verila odborníkom a teda gyn, neu. a pod. ako všeobecným lekárom pre deti a dorast.. verím čiastočne v stanovení diagnózy- ale len čiastočne, lebo zas ak zájdem s dieťaťom k dvom doktorom s jedným problémom, tak každý mi povie iné.. Ja vyjadrujem svoju nedôveru najmä voči medikamentom..
áno, máš pravdu, niekedy sa na tie choroby umieralo.. ale niekedy bola iná doba, žilo sa inak, liečilo sa inak, a zas verím aj bylinkám, vitamínom a minerálom. ale na druhej strane nevieme presné poznatky o tom, prečo tí ľudia umierali. Možno to nebolo celkom len tak danou chorobou (ale nevravím, že nemôže byť) ale napr. aj nedostatočný oddych, vyčerpanosť, možno zle nasadená liečba. však niekedy sme poznali len acylpirín a penicilín 🙂
ja som teraz na lieky úplne zanevrela (veľká vďaka chlapcom z tejto témy) a ak, tak liečim alternatívne. V preklade dopovaním organizmu vitamínmi, minerálmi.. a napr. Miškov pediater s tým nesúhlasí, hovorí, že popsujem zdravie malého. ja to vidím inak, odkedy sme sa na toto celé dali, nebol chorý ani raz 😉

Chcem ti tým povedať, že by si si mohla dať námahu presnoriť internet a prečítať si ako pozitíva, tak aj negatíva všetkého, čo sa týka tvojho zdravia, ako zdravia tvojho dieťatka 🙂 lebo potom, keď ti cvrček príde na svet nebudeš mať toľko času 🙂

petribela
29. júl 2012

@hajanka
čo myslíš?inak ja som mala oslabenú imunitu,teda skoro žiadnu,,ale teraz v dospelosti sa mi oslabila..zmenila som spôsob stravovania a vyliečila som sa...možno tomu neuveríš,,,ja som to mala z plesní v dome,,ale nie našťastie v mojom

petribela
29. júl 2012

@vefi89
máš pravdu,,ja sa liečim bez liekov,,mala som zdravotné problémy,úplne som musela zmeniť spôsob stravovania oc cukru, múky cestovín a pomohlo,,,dostala som sa z toho.Vieš ke´d človek nechodí k lekárovi nevie tak posúdiť ako ten čo tam je pravidelne.Ja mám zdravú rodinu a dúfam, že aj zostane.Uvidím akého pediatra budem mať ja:o...niekedy sa človek aj sám vylieči,nepotrebuje radu doktora..ale súhlasím s tebou

hajanka
29. júl 2012

@petribela kolko zlych latok davame do tela babetkam???? len vakciny preboha!
a kolko zlych latok si pichame priamo do krvneho obehu? len vakciny!

je rozdiel dychat vzduch alebo jest potraviny (ktore vieme pravdaze ovplyvnit ci zjeme take alebo take..) cize prechod traviacim traktom a pichat si do tela (do krv obehu) ortut, hlinik, rozne Ecka, phenol, glutamate, rozne polysorbaty, bunky z potratenych ludskych plodov, latky pomonozene na kuracich embryach, oblickach africkych opic.... atd..

si proti vakcinam (nepovinnym) a co si myslis, o co su tie povinne lepsie???
prepac, nehnevaj sa, ale mam pocit, ze o tom vobec NIC nevies (ziadne studium, ziadne skusenosti) 😒
ocividne to v tebe hloda.. a nie si si tou bezpecnou vobec ista, ale ak nemas na pokutu 🤐 ....
heh, ja momentalne tiez nemam 😅 ... ale ak bude treba, tak sa urcite najdu, tych 300e mi za to rozhodne stoji

svagrina mala stastie, ktore napr. TY mat nemusis 😔 ale uz koncim 🙄

vefi89
29. júl 2012

@petribela ešte by som doplnila k tomu stravovaniu a žitiu... jasné, že sa nedá zamedziť vniku umelých látok do nášho tela.. ale dá sa minimalizovať.. a najmä ak máš k tomu vhodné podmienky. Ja som ako dieťa nemala žiadnu imunitu. ešte v puberte som mávala problémy so zdravím, hoc nie také kritické ako za dieťaťa. A polepšil mi príchod na dedinu, pestovanie zeleniny, chovanie zvierat.. čiže zaručené BIO. Celková zmena živ. štýlu, zmena záujmov, a vôbec všetkého... používame výhradne biologicky rozložiteľné mydlá, prach na pranie, a komplet všetko, čo sa týka domácnosti. chémiu u nás nenájdeš.

petribela
29. júl 2012

@hajanka
máš pravdu neviem o tom nič, pokiaľ by som neprišla do tejto diskusie.Len ma mrzí, že ke´d nesúhlasíš stále ma napádaš be dôvodu,,ani ma nepoznáš a možno ani nevieš ako som to myslela,,,tak to necháme tak,,,som optimista a nemyslím na zlé veci,,vďaka tomu máš šťastnú rodinu,,ahoj

alenka600
29. júl 2012

@petribela Ahoj, to som zase ja 🙂 A zase vobec nejdem vyryvat, ved sme si tu obe vymenili par korektnych komentarov. Vazne nechcem aby si z tejto diskusie zmizla!!! Chcela by som Ti napisat k tomu co si uviedla, ze teraz ked si tehotna a chodis na prehliadky, tak ze je jasne, ze teraz veris lekarovi - no ja som prave v tehotenstve navstevy lekara minimalizovala ako to len bolo mozne, lebo poviem Ti, ze v tehotenstve Ta budu strasit tolkymi katastrofickymi scenarmi, ze dovidenia. Nastastie tu(FR) sa veci zdaleka tak neprehanaju ako bohuzial na SR (nenadavam na SR, vela veci tam funguje lepsie ako v inych krajinach!!!) Napr. na slovensku standardny triple test na zistenie moznych, ale iba moznych postihnuti dietata (test je priekazny asi len na 60%, a to je sakra malo). Vies co mi povedal moj lekar? Isli by ste na potrat keby ste vedeli, ze sa vam narodi postihnute dieta? A ja na to, ze nie nesla. Tak mi navrhol, nech nejdem ani na tie triple testy, naco sa mam znervoznovat dalsich 6mesiacov tehotenstva, ked je to aj tak len 60% vypovedna hodnota.....A poviem Ti, ze v teme januarcata 2013 je cca 10 bab, ktore su na pokraji zrutenia, lebo im tie blbe triple testy vysli zle, ale tie baby na potrat ist nechcu. No tak naco im je teraz tento stres????A to je jeden z mnohych prikladov. Porodila som, druhy raz som tehotna a nemam tu vseobecneho lekara, nikde sa nemusim hlasit, nikto do mna nespara, nikto ma nicim nestrasi.
A tak isto s malou dcerou - lekarska prehliadka je tu povinna az ked bude mat 9mesiacov, je zdrava pokial to dokazem posudit (jasne, ze nie som vsevedko a ak by som mala pochybnost, idem za odbornikom) , jej motorika sa vyvija primerane, no naco ju mam tahat po lekaroch????Vies napr. aj bedrove klbiky u babatiek - tusim od r 2009 sa uz ani na SR vobec nemusi "viazat na siroko" toto nariadenie uz naozaj oficialne nie je platne ani na SR a co robia lekari? Kazda jedna z mamiciek co som s nimi v skupine tu na MK dostala od pediatra pokyn viazat na siroko.......Takze podla mna je vazne si dobre viac doverovat (sama sebe), nepocuvat bludy ani u lekara ani s kamoskou na kavicke, posudzovat vsetko s triezvim rozumom, nenechat si tlacit kaleraby do hlavy a zivot bude ovela lahsi a zdravsi. Uprimne Ti to velmi prajem, aby si mala tak bezproblemove tehotenstva ako ja - na problemy dlabem a oni ma nakoniec obchadzaju.
Chcem dodat, ze lekarom som za mnohe vdacna, mala som nejeden uraz, mala som dve po.urazove operacie, aj prva dcera sa nam nenarodila "len tak z cista jasna" ale po hormonalnej stimulacii, takze bez mediciny neviem ci by som ju mala (dovolim si to ale trosku relativizovat, lebo po dlhodobom uzivani HAK som mala absolutne nefunkcny hormonalny system, ktovie ako by to bez HAK bolo? Pretoze moje "dozivotne hormonalne problemy" ako bolo predpokladane lekarmi sa tehotenstvom a vsetkym prirodzenym co je s tym spojene vyriesili ako nic - dokazom je aj to, ze zrazu moj hormonalny system funguje na plne obratky, kedze druhy potomok bol stvoreny 3mesiace po porode 😀 Takze z mediciny si treba s rozumom vyberat to dobre a to zle nechat tak.

hajanka
29. júl 2012