Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
9. júl 2009

vanish, alebo skus aj to ryzove mliekcko, ja som raz niekde v nejakej poradni o tom citala, a tam sa jedna mamickja na to pytala, ci to mozu pit male deti namiesto UM a odpovedali jej ze ano, ak je to mliecko obohatene vitaminom D a vapnikom... 🙂

ozaj baby, pisala som do jednej poradne, ze co mam robit, ked moja dcera mala reakciu na ockovanie a podla letaku by teda mala byt, ak ockovana, tak bez pertusis, iibaze sa neviem dopatrat takej vakciny co pertusis neobsahuje, tu je odpoved -
Vážená paní doktorko,
Existuje kombinovaná vakcína proti tetanu a záškrtu, která se do ČR dováží v rámci specifického léčebného programu od výrobce Sanofi Pasteur. O její dostupnosti se můžete informovat u distributora vakcíny JK Trading.
Problémem hexavakcíny zůstává obtížné rozpoznání který nežádoucí účinek způsobuje daná složka. Shodné reakce způsobuje pertuse i difterie. Někdy reakce je důsledkem mnohovalentnosti a stačí skutečně jen vakcínu rozložitt: DTaP + IPV + HBV + Hib.
S pozdravem
Dr.Marek Petráš
www.vakciny.net

hlavne ze sa ohanaju ako je to setrne ak je to vsetko v jednej 😝
a ta DT vakcina, tam je tiomerzal, tak na to nech hned zabudnu.... 😝

vanish1
9. júl 2009

vďaka denduska, skúsim také niečo pohľadať, čo sa týka tej reakcie, tak na tej prednáške jasne povedala, že je to reakcia na čierny kašeľ a také dieťa by už nemalo byť očkované na čk

petot
9. júl 2009

denduska: Tak vidis, co su ochotni priznat ked maju docinenia s lekarom. Obavam sa, ze laikovi by tie informacie na nos nevesali. 😒

vanish1
9. júl 2009

denduska, myslíš také niečo http://www.aspsk.sk/ryzovy_napoj.htm
príp, aké konkrétne kupuješ ty?

lenki33
9. júl 2009

vanish ja som kupovala ryzove mlieko v Dm, byva aj obohatene kalciom, chutovo je vyborne, je dost sladke (prirodzene) takze aj detom chuti
a nie je praskove, ale normalne v tetrapacku

denduska
9. júl 2009

vanish my mame presne toto 🙂 ale ja to najma mixujem s ovocim, takze neviem ako to chuti osamote..ale v kave je to fajn, ovela lepsie nez sojove.

kosicanka1
9. júl 2009

ahojky, kukam, ze riesite hypoalergennu stravu. Ohladne varenia denisocka, kedze ja som celiatik s alergiou na BKM, tak uz dlhe roky varim vsetko doma uplne bezlepkove, manzel sa ani raz nestazoval, myslim, ze si to ani neuvedomuje. Davno ma prestalo bavit varit 2 alebo 3 druhy jedla. Jedine co si manzel uzije lepkove, je klasicke pecivo a chlieb, ten mu drahy bezlepkovy nedam, a tiez knedliky.
Konzumujem ten bio kvaskovy spaldovy chlieb, pecu ho u nas v biopotravinach, aj rozky a zemle, uplna basnicka.
Ryzove mlieko kupujem take ako lenki v DM, v zelenkavom tetrapakovom obale, je tam napisane Reis Drink mit Calcium. Susenym instantnym mliekam neverim.
Zatial podla testov simonka nie je alergik po mne, bude dufam zdrava po ocinkovi, ale stale davam hypoalergennu stravu. Namiesto sladkosti dostane do ruky, tak ste tu pisali niektore, ryzove alebo kukuricne biochrumky a je spokojna.
no a nase ranajkove kase, to vam ani nepisem ako vyzeraju, ale su super zdrave, len manzel ked to vidi, tak vravi, ze by to nedal ani psovi 😀 : bio pohankove vlocky zalejeme ryzovym mlieckom, pridame podrveny lan a sezam, postruhane jablko, zahustime prosnou kasou. najprv to simi nechcela papat, teraz sa naucila, ze takto zaciname kazdy den a basti to o 106.

vanish1
9. júl 2009

vďaka dievčence a koľko stojí to v Dm- ku?

andy.a
9. júl 2009

vanish,ja som v DM-ku tie ryžové ,sójové a ovsené nápoje kupovala v DM-ku min.rok a vtedy stáli okolo 42-45,- Sk...čiže teraz asi 1,50 €,ak nepodraželi 😕 😉

sú vo variante s kalciom a bez kalcia,myslím,že nič iné tam nie je pridané..žiadne vitamíny alebo minerály 😒 😝

vanish1
9. júl 2009

práve o to sa bojím, aby mala dcérka všetko čo potrebuje...

denisocka
9. júl 2009

kosicanka dik,ale ja o bi obchode v našich krajoch možem len snívať,jedine bio je to,čo maju naši na zahrade a domace zvierata...a o DM ani nehovorim,tam chodím 2x ročne a od radosti neviem čo kupiť,kedže prd poznám

kosicanka1
9. júl 2009

ten ryzovy napoj v DM stoji teraz 50 Sk, takze moc nezdrazel.
denisocka, zasa ja mozem snivat o original bio zeleninke a zvieratkach z domaceho chovu a zahradky 😉 ja kupujem predrazene biozemiaky kilo za 70 sk. 😠 😖

ewelyne
9. júl 2009

denisocka, ale ved Poprad máte blízko a tam DM je Ja som tam chodila do školy ešte na gympel a spolužiaci dochádzali z Levoče každý deň. A to čo nakúpiš v DM, tak sa nepokazí, je to trvanlivé... 😉

vanish1
13. júl 2009

ahojte, tak denisocka, tu je odpoveď od damiana
Koloidne striebro mam od jednaj pani, ktora mi ho vyraba. 300 ml stoji 10 Eur. Sila 20 ppm znamena 20 milionov molekul striebra na mililiter.
3. Ak je vit C z Jamienson pH neutralny (napr s vapnikom ci horcikom) mozej dcerke davat rozpusteny. Ak nie je neutralny, nesmie sa rpzpustat, musi sa prehltnut cely a nerozkusany, inak poskodi zubnu sklovinu a pride o zuby
4. Glukozou neslad. Len prirodnym hnedym cukrom, medom, molasou a pod
5. Mlieko sa moze ovsene, ryzove pripadne kozie.
6. Z mliecnych vyrobkov moze LEN kysle (biely jogurt, tvaroh, kysle mlieko a pod)
7. Probiotika su dobre
8. Antioxidanty - http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...

Neviem teda, pri tom koloidnom striebre mám pochybnosti....

denisocka
13. júl 2009

ewelyne,do popradu chodím veeelmi malo,ked tak do prešova,do popradu len cez vikend do MAxu , a neviem či je niekde DM aj v nedelu otvorene,

vanish , no sranda,kto to može asi vyrabať doma??? mne to može predať kamoška z LR -ak poznaš tu firmu,maju vela vyrobkov z aloe. takže neviem od koho by bolo lepšie?

Inač,my sme ten Jamieson rozpuštali,podla Damiana sa to nesmie,dobre som pochopila?

a neviete ako dlho je dobra melasa po otvoreni???

denisocka
13. júl 2009

a ine ,prosim RADU pre kamošku

mala dlhšie zle vysledky cytologie na krčku maternice,doky v rakusku do nej stale hustil,aby sa dala očkovať na HPV virus,lebo ho má. kedže ma okolo 30r. a doplatok za vakcinu nie je malý,prehovorila som ju,aby to nerobila.

po čase dostala predvolanku na konizaciu,dnes je po konizacii,krčok ma odstraneny, vraj tam mala lozisko tých HPV rakovino. buniek,momentálne je vraj "čista" a HPV ma aj jej muž vo vytere,či krvi? No a zas na nu tlačia,aby sa dala očkovať, nemocnica tvrdi-že ju tp ochráni asi 50:50 ale jej gyndoš na tom trva

dajte nejake rady,že jej posuniem dalej ,dik

martina46
13. júl 2009

No ja ten jamieson dávam tiež rozpustený. Hlavne sebe teraz, malej práve vysádzam. Ale petot to tu tuším raz spomínal, to céčko a zuby, že je dôležité preto s jedlom to brať? Alebo sa mi to iba marí? Petot?

ewelyne
13. júl 2009

fuuu denisocka, co sa tyka tej kamosky neviem... 😒
ja by som bola proti... ja som taka, ze radsej hladat ozajstnu pricinu toho virusu prip.ochorenia a pomoc v alternativnej liecbe...
oskovanie nic neriesi, ale je to len moj nazor...

zitaje
13. júl 2009

Denisocka, ja som bola az doteraz v tom, ze ockovanie chrani kym sa clovek nestretne s danou chorobou nazivo, nie je to tak? Moj mediciny neznaly mozog tvrdi, ze ak uz ma ten virus v sebe, ockovat je uplne zbytocne, ved ockovanim sa ma telo vyburcovat k tvorbe protilatok, nie??? Fakt ma to zaujima, pride mi to ako ockovat proti hepatitide, ked ju clovek ma - to by zrejme nikoho nenapadlo, alebo toto ockovanie funguje inak? 😲

denisocka
14. júl 2009

zitaje,presne tak,lajicky to aj ja tak chapem - ked to už ma,tak načo? a ked to teraz nema tak po najbližšom styku s mužom to aj tak zas chyti.....

tak čakam na dalšie rady

ewelyne
14. júl 2009

denisocka, tak nech sa lieci v prvom rade jej muz...ci nie? 😖 neviem...
no inak mas pravdu, asi nikde nie je otvorena DM v nedelu,iba v BA 😉Asi jedine v sobotu.V PO je na Hlavnej nedaleko Trojice, ked ides smer PP. Aspon naposledy co som tam bola 😉

pocuj a ked uz ma tie protilatky, kedze to mala, tak to asi nechyti?nie...

petot
14. júl 2009

Ak hovorime o 1000mg neochutenych tabletkach, tie obsahuju kyselinu askorbovu. Ako uz nazov napoveda, ide o kyselinu, a z tohto titulu by pri vyssej koncentracii mohla poskodzovat sklovinu, ako kazda kyselina. Tieto tabletky nie su vhodne na cmulanie, pretoze su velmi kysle (ja som si tym dokonca popalil jazyk). Ak sa rozpustia vo vode, mali by sa prehltnut bez zbytocneho kontaktu so zubmi. Nie je na skodu, uzit to s jedlom, a po jedle umyt zuby.

Ale je to presne rovake, ako s hocijakou inou kyselinou. Ovocne stavy su tiez dost kysle a urcite vplyvaju na zubnu sklovinu, ale za tu chvilu, kym zjeme jablko, pomaranc, paradajku alebo kiwi, alebo vypijeme dzus, to nie je take hrozne, aby to znicilo zuby. Ale pri dlhodobej expozicii mozu. Napriklad ja som na zaciatku chcel uzivat iba prirodne cecko, tak som pocas choroby pil caj s mnozstvom citronov (pol citronu na pohar caju), a nasledne som mal jeden kaz, ktory mi vznikol v pomerne kratkom case. Citrony neobsahuju vela vitaminu C, ale obsahuju mnozstvo kyseliny citronovej, a zrejme ta mi poskodila zub.

Naproti tomu, beriem kyselinu askorbovu uz pol roka, vo velkych davkach, rozpustenu v citronovom caji (cca 3 gramy na 1,7 litra caju), a zatial som si nejaky vyrazny vplyv na zuby nevsimol (okrem toho, ze mi zmizli zubne povlaky a kamene, ale to sa udava ako metabolicky benefit vitaminu C ako takeho).

Takze ano, kyselina askorbova teda moze poskodit zuby, ako kazda kyselina, ked je prilis koncentrovana. Clovek ma predsa chutovy zmysel a dokaze rozpoznat, ked je nieco velmi kysle (vtedy to samozrejme treba zriedit). Pri normalnom riedeni nema kyselina askorbova o nic horsi vplyv na zuby ako citron, ktory vyzmykame do litra caju, alebo umela kyselina citronova (verim, ze tu nikto nepouziva 😉

Ano, pH neutralny vitamin C (napriklad askorbat sodny) je urcite setrnejsi voci zubom dokonca moze byt vhodnejsi aj z pohladu travenia, ale subjektivne moze horsie chutit, je drahsi a tazsie sa zhana. Ak toto nie je problem, tak ho samozrejme odporucam. Jamieson som odporucil preto, lebo z bezne dostupnych foriem vitaminu C sa mi zda najlepsi pre vysoke davky a pre deti (bez prichuti, bez farbiv, bez konzervantov). Ak niekto pozna nieco lepsie, co sa da kupit v lekarni, sem s tym. Myslim, ze lepsie veci su uz vsetky na objednavku.

Vitamin C ma v ramci metabolizmu ulohu vo vystavbe zubov, takze z tejto stranky je jeho vplyv priaznivy.

vroni
14. júl 2009

Denisočka, gyndoš je vták. A riadny. To úžasné očkovanie (a aj to len "zrejme") chráni pred prvým stykom, predpokladám, že to má kamoška už za sebou 😝 Očkujú sa dievčatá od 12 do 18 rokov, nie tridsiatničky. Rakúsko toto očkovanie "nepodporuje" (čiže vakcínu si hradíš sama) a preto by išli prašule gyndošovi rovno do vrecka. Bola som včera u mojej gynekologičky (tiež v Rakúsku) a pýtala som sa na takú situácia a potvrdila, že je to nezmysel. Veľmi by sa páčila tuto petovit, lebo som sa jej pýtala, či zaočkovala alebo zaočkuje aj svoju dcéru (má 14) a ona že nie, že vitamín C a preventívne prehliadky sú vysoko vyššia ochrana s ďaleko nižším vedľajším účinkom... Nevýhodou je, že ťa síce lekár smie informovať o negatívnych vedľajších účinkoch očkovania (nemusí!!!!!), ale nesmie ťa od neho odhovárať 😠 😠 😠 Takže kamoške v nemocnici jednoducho nesmú povedať, že očkovanie je v tomto prípade úplná krávovina a lekár si chce namastiť vrecko... Ja by som jej radila zmeniť gynekológa, ten pán nebude jediný v kraji.....

petot
14. júl 2009

vroni: s tým poučením hovoríš zrejme o Rakúsku. Na SLovensku má lekár zo zákona povinnosť BEZ VYZVANIA oboznámiť pacienta alebo jeho zákonného zástupcu so všetkými hroziacimi vedľajšími účinkami, a v prípade vakcín poučiť aj o obsahu neurotoxických látok. Mal by teda aspoň dať bez vyzvania prečítať príbalový leták vakcíny. Vieme, ako sa na to všeobecne kašle a ako sa to prehliada. Ale bomzovať pacientov, ktorí sa rozhodnú neočkovať, na to tlačia aj lekári, aj úrady 🙄

denisocka
14. júl 2009

petot,ty mi nedáš žiadnu radu? 😒 😉

petot
14. júl 2009

denisocka: Pokiaľ ide o kamošku a HPV, nemám nič špeciálne, ale môj názor je:
1, Neočkovať. Vakcína je riskantná, v podstate experimentálna, a jej účinnosť nebola presvedčivo preukázaná.

2, Zamerať sa na celkovú podporu imunity. U OBIDVOCH!
-Eliminovať stres
-Pravidelný denný režim
-Dostatok oddychu a spánku
-Dostatok tekutín
-Čistota (každodenné umývanie)
-Poriadok vo svojom okolí
-Minimalizovať priemyselné potraviny s množstvom chemických prísad
-Dopriať si ovocie a zeleninu
-Minimalizovať cukor
-Výživové doplnky -vitamín C, D, horčík, vápnik, zinok, selén, jód.

3, "Prekopať" a vyriešiť všetky nezhody vo vzťahu. V Nemecku vzniká tzv "German new medicine", kde lekári, nespokojní s väčšinovým zdravotníckym systémom, hľadajú nové koncepty a pohľady na ochorenia. Jedným takým konceptom je aj psychosomatický pohľad na rakovinu. Údajne, rakovina je fyzickým prejavom dlhodobých duševných problémov, a rakoviny ženských orgánov majú svoj základ v dlhotrvajúcich hlbokých problémoch v partnerskom vzťahu. Pre prípad, že by to bola pravda, ako aj z pohľadu vzťahu a duševnej pohody celkovo, určite prospeje vyriešiť všetky nezhody. Chlapík by mal preukazovať veľa úprimnej pozornosti, záujmu, a dať si svoju lásku na prvé miesto (ak to už robí, super.)

vroni
14. júl 2009

Petot, áno, hovorím o stave v Rakúsku, ale pravdu povediac - už si zažil u lekára, že by ťa informoval (sám od seba) o vedľajších ňčinkoch nejakého lieku (nie len vakcíny, ale napríklad aj aspirínu)? Ja veru ešte nie. Ani na Slovensku, ani v Nemecku, ani v Rakúsku (na nič som ešte nebola vážne chorá, klop, klop, klop, ale nejaké tie antibiotiká a spol. by sa našli...)

denisocka
14. júl 2009

petot dakujem 😉 posunula som to kamoške tiež,aj reakcie ostatných

vanish1
14. júl 2009

denisočka, ak to už petot spomenul, tak ti dám link, kde si to môže kamoška pozrieť - myslím princíp tej germánskej novej medicíny, ono je tam viac tých zákonitostí, nech si to pozrie http://blip.tv/file/2173894
ja by som sa tiež nedala očkovať, a pošli jej aj tú prednášku, čo sem niekto hodil na 128 strane, tam o tom očkovaní konkrétne hovoria http://blip.tv/file/2224472/

neviete niekto, kde nájdem tú tabuľku príčin chorôb ger. novej medicíny?, veľmi by ma to zaujímalo

jarka007
14. júl 2009

vanish v nemcine http://www.neue-medizin.de/html/5_naturgesetze..... Ja by som ale bola trochu opatrna. Neodsudzujem Hamera, ale bol uz niekolkokrat vo vazeni, napr. kvoli neposkytnutiu pomoci a stratil niekolkokrat povolenie vykonavat lekarsku cinnost. Mozno ma pravdu a mozno je naozaj len dusevne postihnuty, ako ho nazyvaju odporcovia.