Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
30. júl 2012
luthien.k
30. júl 2012

@manof bože bože, a s tím média nevyjdou na první stránky...?

katka0905
30. júl 2012

@racerunner to bola teda alibisticka odpoved. Cakala som nieco ine od cloveka s lekarskym vzdelanim ako zensky emocionalnu odpoved. Mimochodom, lutost je velmi zla emocia, lutostou ludom nepomahas, len ublizujes.

tamix
30. júl 2012

@nae aj ja si myslím, že obrovským dôvodom je tá ekonomická stránka (nehovorím o ziskoch farma firiem), že matka nemusí ostať na OCRke 3týždne, ako to robievali naše maminy. A toto boj aj jeden bod v reklame na rotarix (myslím), že výhoda je tá, že matka môže kľudne pracovať. Až na prípady, keď očkovanie spôsobí vážne následky a do roboty sa už nikdy nedostane

alenka600
30. júl 2012

@tamix Veru ekonomicky tlak....vcera predvcerom tu odznel argument "ale 330E na pokutu nemame" co bol inac aj argument v tej "magickej" diskusii o urieknuti, co davala link @hajanka. Nikomu do rodinnej kasy nevidim, nemoze odsudzovat, casy su dnes tazke a nech sa do mna teraz nikto nenavezie, ze to sa mi to hovori, ked zijem v zahranici, (=casta logicka konkluzia - som teda bohata), pretoze nedostavam matersku ani tu, ani na slovensku, moj prijem je nula. Ale ked uz niekto tuto otazku ockovania riesi pocas tehotenstva (lepsi pripad), tak si myslim, ze dietatko by bolo tisic krat radsej zdravsie, ako by malo vybavicku a dupacky a kocik a neviem co. Takze po par eur mesacne sa hadam da odlozit aj na tu pokutu...
vravim, su urcite aj rodiny, kde sa nenajde aj tych par Eur nazvys, nechcem sa nikoho dotknut, ale ruku na srdce - v kolkych rodinach je argument"dame ockovat lebo nemame na pokutu" naozaj realnym argumentom a kolko krat je to alibizmus?

didulka85
30. júl 2012

@alenka600 a v konecnom dosledku ta ockovanie bude stat viac ako 330 eur. Ked pocuvam reci mamiciek kolko dali za kadejake pripravky na imunitu. Dcera zacala mat problemy s kozou v 3 mesiacoch. Ked sme to s mm pocitali, tak sme len na kadejake masticky a somariny dali 300 eur za par mesiacov. Potom sme davali kazde 2 mesiace 60 eur len za telove mlieko a sprchac. A nehovorim o jej citlivosti na potraviny, chemikalie, cize dcera ma az na obcasne vynimky komplet bio stravu.

nikimax
30. júl 2012

@racerunner zaujalo ma to o tej TH1a TH2. Náš syn dostal spolu prevenar (neživú)a priorix(živú) vakcínu naraz. Postupne cez encef. krik, poruchy trávenia, hnačky...... upadol do autizmu. Bol v priebehu roka 13 (slovom trinásť) krát chorý -podľa pediatra väčšinou "virozka". Zaujímalo by ma, čo sa v jeho tele odohrávalo, ak by si vedela vysvetliť, nevieme sa ku konkr. odpovedi dopracovať. Samozrejme lekárka si neni vedomá chyby, úrady zatlkajú a nám zostalo po úžasnom preventívnom zásahu- ťažko zdrav. postihnuté dieťa, vdaka za odpoved, kludne aj IP.

eniii
30. júl 2012

ale ale aky clanok, odkial tie cisla asi tak maju hm 😲
http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani...

sissmiss
30. júl 2012

mozno to tu uz niekedy zaznelo, ale nevidela som. Dnes ma napadla taka myslienka ze rocne na srdcovocievne ochorenia zomiera na sk kvantum ludi ale nepoznam ziaden program, ziadne vladne nariadenie, nic co by podporovalo zdravy zivotny styl a nutilo pod hrozbou pokuty, sudu a podobne stravovat sa zdravo, jest denne ovocie a zeleninu a sportovat...A tak "nechapem" logiku ockovania, kde vlada na nieco nepotrebne a neucinne doplaca a dotuje pharm.firmy aby zabranili dvom trom umrtiam za desat rokov...ktore sa zda sa nastavaju aj ked sme plosne zaockovani, ale aj ked nie sme, cize to nerobi rozdiel...fascinujuce...

sirael
30. júl 2012

Ahojte, neviem ci sa to tu uz rozoberalo, ale vrta mi hlavou - v com su horsie osypky, ked ich dostane dospely clovek, ako ked ich dostane dieta?

bobocka
30. júl 2012

mili priatelia,mam na vas malu prosbu.nemate niekto link na vaccination the hidden truth ,ale s titulkami ceskymi ci slovenskymi? potrebujem to skopcit kamaratke,ktora anglicky vie pomenej,tak nech nesedi nad anglickou verziu sto rokov so slovnickom.vopred velmi pekne dakujem 🙂

eniii
30. júl 2012

@petah82 hned sa mi bude lepsie spat 😀 len este keby aj manofove vsetky clanky vydavali v kazdom casaku a davali do tv atd....hned by bol svet krajsi/zdravsi 😉

bobocka
30. júl 2012

uz som nasla 🙂

manof
31. júl 2012

@eniii
To je recyklovaný PR článok Pfizeru. Tu je môj podrobný komentár:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

manof
31. júl 2012

@bobocka
Toto aj ďalšia vakci-videá nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/odkazy/videa/

vefi89
31. júl 2012

Ako to je s predčasniatkami? aj tí sa očkujú pofľa kalendára? 😕

@bobocka môžeš mi prosím poslať link?

tean
31. júl 2012

@vefi89
mozem potvrdit, ze predcasne narodene deti ockuju podla kalendara, nezaujima ich, ze sa dieta narodilo skorej 😒

syrik
31. júl 2012

Naša má za sebou prvé očkovanie a po ňom sa jej začalo zhoršovať dýchanie-opuchnutá sliznica v nošteku, už aj hlieny a má to doteraz...a to je už mesiac...nič jej nezaberá...o dva týždne ideme na očkovanie a stavím sa, že na tieto problémy nebude vôbec prihliadať...a zaočkovali nás skôr, ako iné deti, ktoré sa narodili pred nami...dovolenka...zrejme kvôli tomu...

keziah
31. júl 2012

@vefi89 moj syn sa narodil takmer mesiac pred terminom a pedinu to absolutne nezaujimalo, ockovala presne podla kalendara

lubikaf
31. júl 2012

@syrik pozeram, ze si tiez z Banoviec, mozes mi prosim ta napisat, k akej pediatricke chodis? dakujem 😉

radkatom
31. júl 2012

zdravim vsetkych 🙂 Dnes som narazila na super clanok na detox od ortute http://www.badatel.sk/kpm/detoxikacia-organizmu.... Pre nasich susnov je najvhodnejsia chlorella, ktora pekne na seba dokaze naviazaj aj hlinik. Pekny den

syla
31. júl 2012

@vefi89 lekári očkujú predčasne narodené detičky podľa bežného očkovacieho kalendára 😀

@radkatom som zamorená ortuťou až strach 😕

vefi89
31. júl 2012

@syla to ako keď sa narodí povedzme, s váhou 1,5kg, tak do neho hneď štopli TBC a potom DTP? to nie je nejak aj váhou učené? 😕

adra22
31. júl 2012

@vefi89 nie TBC so môže podať pri váhe 2500 gramov a najneskor do 6 týždňov veku( teda keĎ sa očkovalo TBC) Viem to sme narodený v 26 tt.
A očkovanie ako ktorý pediater ale čo viem tak podľa korigovaného veku resp. po odsúhlasení neurólogom.
Ale poznám detičky ktoré boli očkované podla kalendárneho veku.

nae
31. júl 2012

@verinka100 áno, áno, takže všetci - pozor na túlenie!!! 😀 😀 😀

vefi89
31. júl 2012

@adra22 😕 je to smutné 😔

labaga
31. júl 2012

@manof uvedomujes si ze Jarcuska je niekto komu nesiahas po paty??? trapne komentare si odpost, Jarcuska nie je typ cloveka odkazany naPfizer, ten človek v Ke manazuje ludi s hiv, prejde mu pod rukami vsetko infecné co na polovici slovenska sa objaví. že komentar??? ty sediš za netom a chytas za slovicka..... trapne chytanie za slovicka... cela tvoja práca, pekne ukladanie faktov do ¨tvojej stavebnice ale aspon že ta to tesí že mamičky ta žeru..... ides na uroven Petot... s jehom megacečkom kde gro knihy stojí na faktoch ešte z 40 rokov, zvyšok 60, 70, 80.min. storočia. prečo je medicina tam kde je... ?? nie vdaka takým

bobocka
31. júl 2012

@vefi89 tam v tych videach na slobode v ockvani to je.to je uplne skvele,vsetky dolezite videa pokope 🙂