Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

gabika7706
2. aug 2012

@adra22
@halienka vcera som ho kupovala, v novom "vydani" 🙂

stardust
2. aug 2012

a co hovorite na ockovanie psov?

vefi89
2. aug 2012

mňa by zaujímal názor na séra... či aj tie obsahujú také svinstvá? 😕 včera som prešla medenákovi tak 20cm od hlavy a potom som rozmýšlala všeobecne, či sú séra košér 😅

halienka
2. aug 2012

@gabika7706 fíha, ďakujem, dobre vedieť, hneď si aj sťahujem foto 😉 🙂

adra22
2. aug 2012

@halienka ďakujem veľmi pekne si zlatá idem to teda dnes pohladať 🙂 hádam to už s obrázkom nájdem 🙂

adra22
2. aug 2012

@gabika7706 ďakujem za foto 🙂

manof
2. aug 2012

Ako sa vyvíjalo povinné očkovanie na Slovensku od 60. rokov 20. storočia?
http://www.slobodavockovani.sk/news/z-dejin-pov...

mikymiky
2. aug 2012

@katka0905 suhlasim s tebou - tiez si myslim, ze u nas je to ovela horsie. V USA je pointa v tom, ze mas na vyber. Ak sa rozhodnes neplatit si poistenie, pretoze ho vyhodnotis ako nevyhodnu investiciu, tvoja vec, tvoja volba. Ja som tam kedysi kratko zila, je to sice uz dost davno a vela veci si pamatam uz len hmlisto, ale ta spickova zdravotna starostlivost mi utkvela v pamati. Je pravda, ze som mala zrejme dost dobre poistenie, pretoze som pracovala pre silnu americku firmu, ktora ho ponukala ako benefit (vtedy som to neriesila vobec, preto to "zrejme"), lekara som par razy potrebovala, neplatila som ani cent, postarali sa o mna brilantne, ale som si viac ako ista, ze aj keby som nemala ziadne poistenie, neskoncim na ulici. Pokial viem, tak na pohotovosti ta osetrit musia, aj ked nemas poistenie, plus tam funguje siet roznych krestanskych a neviemakych nemocnic, kde sa postaraju aj o bezdakov, ktori okolo poistenia nesli ani vlakom. Je pravda, ze tazka choroba zivitela vie zruinovat celu rodinu, ale to aj u nas predsa. Okrem toho americania su nepomerne viac zvyknuti pomahat si navzajom, dobrovolnictvo a charita je tam uplne normalna zalezitost. Ruzove to tam rozhodne nie je, ale mne to pride omnoho ferovejsie ako nas system solidarity, ktory hadze do jedneho vreca fajciarov s nefajciarmi a frajerskych freestylerov s lyziarmi, ktori si zodpovedne zlyzuju svoju somarsku lucku a palia domov. Ja ked vidim v spravach nejakeho vyskereneho dementa, co si prave zlomil obidve nohy, lebo skusal na snowboarde nejaku paradnu zakazanu trasu pomedzi husty borovicovy les, tak by som mu tie hnaty dolamala najradsej sama. By si to trikrat rozmyslel nabuduce, keby si to musel platit sam. Nie je ziadnym tajomstvom, ze ked ma niekto dieta s rakovinou a tu od neho davaju vsetci ruky prec, v Amerike ho casto daju dokopy, pretoze sa neboja experimentovat a zariskovat. Ano, stoji to kopu penazi a je hrozne, ze ludsky zivot sa da vycislit v dolaroch. Ale tu ludia casto umieraju iba preto, ze lekari si pacienta prehadzuju ako horuci zemiak, to som mala moznost zazit v priamom prenose (vsetka cest vynimkam, ktori aj v tomto marazme neprestavaju mysliet hlavne na pacienta). Pritom sa sialene plytva, pretoze to nikto nekontroluje, pacienti sa posielaju na kopu zbytocnych vysetreni a potom nie su peniaze na skutocne dolezite veci. Mne pride uplne chore, aby si zena, ktora ide rodit, poctivo si cely svoj produktivny zivot plati poistenie a k lekarovi ide raz za uhorsky rok, musela doniest do porodnice nechutnej urovne este aj hajzlak a vlastny pribor a ak chce nebodaj nieco viac, tak musi zacvakat tak ci tak, lebo ved nedelit sa o zachod s dalsimi tridsiatimi rodickami je tazky nadstandard a partner pri porode samozrejme takisto. Pritom ludia, ktori si svoju chorobu sposobili preukazatelne sami, su lieceni uplne zadarmo a este tu bude niekto hulakat o tom, ze ak dostane neockovane dieta chorobu, pred ktorou ho malo ockovanie akoze ochranit, maju to zacvakat rodicia, ked ho ale ockovanie natrvalo poskodi, tak vsetci hajde ruky prec a ide sa zakryvat a kamuflovat. O tych pokutach ani nehovorim, to je uz uplne na grc. Touto svojou dlhou uvahou som chcela povedat, ze americky system je sice drsny, ale mne teda pride principialne omnoho spravodlivejsi, ako ten nas, kde aj ked je vsetko akoze zadarmo pre vsetkych, ku korytu sa nakoniec aj tak casto dostanu iba ti najbohatsi s najostrejsimi laktami. Dokonaly system, ktory by vyhovoval vsetkym a nezomlel tych najslabsich, este bohuzial nikde na svete nevymysleli.

kubinca
2. aug 2012

@majusqwa ahoj tak toto by veeelmi zaujimalo aj mna, ja mam tiez autoimunitne ochorenie sz, v rodine ju ma aj sestra a mamina sestra... mne a sestre to zistili v puberte, a tete az v 48 rokoch... tiez sa bojim aby to mala nezdedila, a ak je to aj vedlajsi ucinok MMR tak mam dalsi dovod neockovat, doteraz som dala vsetky povinne, ale MMR chcem odmietnut...

katka0905
2. aug 2012

@mikymiky presne si to pomenovala, vsetky palce hore 🙂

mimi
2. aug 2012

@mikymiky trochu s tebou nesuhlasim. Minule som pozerala relaciu, nebola to slovenska stanica a pani z USA musela predat dom, aby si mohla dovolit zaplatit jeden chirurgicky zakrok a este aj pri tom plakala. Dalej tam kritizovali ako do nemocnice priviezli bezdomovkynu s rozbitou hlavou, len je to tak osetrili a doslovne ju vyhodili na ulicu, lebo nemala na operaciu 😖 Potom tam bol jeden americky reporter, ktory sa zaoberal so zachranarmi z 11. septembra, ludia, ktori obetovali vlastne zivoty maju teraz zdravotne problemy, skoncili na invalidnom dochodku, ledva prezivaju a ceny liekov, ktore nutne potrebuju su pri ich podpore velmi vysoke, tak si ich chodia kupovat do Mexika. V niecom je ten americky system lepsi, no v niecom nie 😖

eaka
2. aug 2012

@mimi
@mikymiky hoci téma nie je o tom, tiež niekedy uvažujem, že ako to tam vlastne funguje, ja mám veľmi dobrú skúsenosť so starostlivosťou, ako som už spomínala, neplatila som ani cent, bolo to cez nejakú charitatívnu organizáciu, kt.poskytovala starostlivosť tehotným ženám. Absolútne žiadna podradná cenová kategória, na SK by som ťažko platila, keby som chcela rodiť tak, ako tam.. pri pôrode muž aj mama a keby som chcela, tak ďalšia rodina, samostatná izba zariadená ako obývačka, žiadne premiestňovanie na pôrod, po pôrode sama na izbe (neboli ďalšie rodičky, ale keby boli, šla by som na druhú stranu oddelenia, kde by sme na izbe boli dve), anesteziológ čakal pomaly za dverami, kedy si zmyslím, že chcem epi, do nemocnice som si nemusela vziať absolútne nič, dobré že aj zubnú kefku mi nedali, dokonca mali špeciálne jednorázové gaťky pre rodičky, veci pre malú vraj nech si odložím na doma, tam má čo mať oblečené.. Proste nádherný zážitok 😉
Za zubára sa síce cálovalo, ale dalo sa na to zarobiť.
Na druhej strane, tiež počúvam také príbehy, ako sa nepostarajú, ak nemáš poistenie, ale ja som prišla na pohotovosť, že sme mi malá padla z postele a šup nás na sken hlavičky, hoci som vôbec nevedela, či sa buchla alebo nie, lebo som ju pri tom páde nevidela..
Keď si však pozriete program o záchranke v USA, tak tam obiehajú samých ožratých černochov z nižšej soc.vrstvy.. to neviem, či je len propaganda..
No proste veľmi protichodné informácie o starostlivosti.. ktovie, či to nezávisí od konkrétneho štátu...

mimi
2. aug 2012

@eaka tak to neviem, ci to nezavisi od konkretneho statu, mozno aj ano. Ja som zila v susediacom state, ale tam bola zdravotna starostlivost zalozena na inom systeme. Mala som dobre, ale aj zle skusenosti. Prisla som k lekarovi, ze mam caste migreny, on sa ani neunuval a nezmeral mi ani tlak, len mi odvetil, ze si mam dat bud kavu, alebo ibuprofen. Na lekara to bola velmi uboha odpoved a takto skoncilo moje vysetrenie za hranicami SK 😅 A mas pravdu nase porodnice sa mozu hanbit, sama na ne nadavam 😠

mikymiky
2. aug 2012

@mimi neviem ci televizne relacie odrazaju realitu, lebo ja zas pravidelne pozeram relaciu, kde americkym rodinam, kde ma nejaky clen rakovinu, alebo im zomrel otec ci mama, prestavaju cely barak za tyzden, zatial co celu rodinu poslu do Disneylandu a asi to v reale tiez nebyva pravidlom. Nic nie je dokonale a americke zdravotnictvo uz vobec, ale mne sa zda, ze kym mas iba take drobne patalie, tak v Amerike si na tom nepomerne lepsie, ked sa ale nieco hrozne pokazi, si v prdeli aj tu, aj tam a tam mas navyse vyssiu sancu to rozchodit.
@eaka moze byt, ze sa to stat od statu lisi...ja som tiez pocula kopu hrozostrasnych pribehov o americkom zdravotnictve, nakoniec som bola milo prekvapena, skoda, preskoda, ze rodit som tam nestihla🙂)). Ti ozrati cernosi, no sak nejaka show musi byt, ked k tomu este navyse mozu byt aj politicki korektni...ja som ale teda zopar raz videla na vlastne oci, ako prisla zachranka k bezdakovi a nemala som pocit, ze od neho chcu doklad o zdravotnom poisteni. Osobne neznasam take pausalne nadavanie na USA hlavne od ludi, ktori ziveho americana v zivote nestretli. Pritom presne ako u nas aj tam zalezi na tom, v akej socialnej vrstve sa pohybujes. Toto uz je uplne off topic, ale ked raz clovek zazije pomoc americkeho policajta, je mu pri nasich autach s ich "pomahaj a chran" do smiechu (alebo skor do placu.

mimi
2. aug 2012

@mikymiky no dufam, ze nenarazas na moj komentar, ze pausalne nadavam na USA a ziveho americana som v zivote este nestretla 😀 😉 Ja som dost dlho dobu popudla v susediacom state s USA, studovala som tam na vysokej skole, kde ostro kritizovali zdrav.system v USA v porovnani s inymi krajinami, takze aj odtial cerpam info, ci je ale realne ti nepoviem, jedine ti mozem prefotit skripta, kde sa o tom zmienuju 😅

mikymiky
2. aug 2012

@mimi preboha nie, vobec nenarazam na teba, ved ty si na nikoho nenadavala. Ale furt len citam a odvsadial pocujem, aki su ti americania sprosti, uz mi to totalne lezie na nervy.

mimi
2. aug 2012

@mikymiky 😉

manof
2. aug 2012

Krátky úryvok z pripravovaného slovenského prekladu knihy ruského doktora Alexandra Kotoka "Očkovanie v otázkach a odpovediach pre premýšľajúcich rodičov":

"Problém nespočíva len v tom, že očkovaním dieťaťa rodičia riskujú postvakcinačné komplikácie. Samotné hromadné preventívne očkovanie je úplne neprirodzené a neprináša nič okrem poškodenia, a to buď okamžitého, alebo v dlhodobej perspektíve. Radšej peniaze, ktoré ste chceli minúť na drahé a nezmyselné vyšetrenia a konzultácie, použite na to, čo je prospešné pre zdravie vášho dieťa. Nezabudnite ani na to, že nemáte nijakú možnosť skontrolovať kvalitu vakcíny. Neviete, v akých podmienkach bola vyrobená, či boli dodržané všetky normy, kedy a ako dlho bola na sklade, či sa niekde neporušil tzv. chladový reťazec, čo by mohlo spôsobiť zničenie preparátu a v prípade aplikácie aj ťažké následky. Každé očkovanie je spojené s rizikom nielen známych, ale aj neznámych komplikácií. Veď nie náhodou sa očkovaniu hovorí „ruská ruleta“. Je ozaj potrebné podstúpiť toto riziko?"

manof
2. aug 2012

Ešte jeden výborný kúsok z tej knihy:
"Očkovanie je priživovanie sa spolku chamtivcov pod ochranou skorumpovaných štátnych úradníkov na prirodzenom strachu rodičov a ich túžbe ochrániť svoje deti. Jediným skutočným dôvodom hromadného preventívneho očkovania je dobre na tom zarobiť. Tak to bolo od samého začiatku, od čias „otca očkovania“ E. Jennera, ktorý si vyžobral od anglického parlamentu financovanie svojho „objavu“."

holma
2. aug 2012

Ahoj, dlouho jsem nedokázala pochopit, jak rodiče nechtějí dát očkovat své děti. Nyní máme za sebou první dávku Hexy, samozřejmě nám bylo nabízeno i očkování proti pneumokokokům. Na pneumokoky jsem dostala dva letáčky a defacto žádné jiné informace, kromě toho, kolik se doplácí a co je na co. Jeden leták mě má přesvědčit o očkování? Přečetla jsem si "Dobu jedovou" a pár informací na internetu.... ne, žádné další očkování, které není povinné. myslím, že by si každý měl přečíst, co v té knize píšou. Mě to otevřelo oči. Někomu nemusí, ale každý by měl mít informace ze všech stran.

hajanka
2. aug 2012

@katka0905 zdielam tvoj nazor o 00:26 na str. 1305, uplne si mi pisala z duse 🙂
aj @mikymiky

wewe22
2. aug 2012

ako nie som s tych co sa miesaju do tem ktore s nimi nemaju nic spolocne ale vasu temu citam aj s MM uz dlhsie a proste mi to neda
ja naozaj nedokazem pochopit nazor ze vsetko ockovanie je skodlive a je to len lobing farmaceutickych spolocnosti ved sa obzrite spat, ako sa asi vyhudili cholera, tubera a dalsie vazne ochorenia?
ja nespochybnujem vedlajsie ucinky a keby sa to stane mojmu dietatu asi by som bola zufala a zurila, ale predstavte si ze by sa naozaj prestalo ockovat, na slovensku mame XY osad romov a im podobnym individui co by sa dialo keby sa neockuje zacneme kapat ako muchy? lebo niekto nam sprepacenim nasral pod okno a mi sme sa nedali zblbnut farmaceutikmi? keby na svete zili len zodpovedne osoby a hygiena bola vsade rovnaka mozno sa naozaj nevratia tie pliagy ale...
chapem zeny ktorych deti mali reakciu na vakcinu ze nedaju uz viac zaockovat ale...

miriem
2. aug 2012

@wewe22 Zrovna proti cholere, ktoru spominas nikdy nebolo zavedene celoplosne ockovanie, takze sama vidis, ze vyhubit nebezpecnu chorobu sa da zjavne aj nejak inak ako ockovanim... Rovnako ako tyfus, sarlach a ine. Ano, choroby sa dalej vyskytuju, ale nekapeme na ne ako muchy. A vyskytuju sa aj choroby, voci ktorym je celoplosne ockovanie, vid cierny kasel, mumps, osypky... Tu nikto nikoho nepresviedca, aby svoje dieta zaockovat nedal. Vzdy je to na zvazeni toho konkretneho rodica a nikoho ineho.

sofia2008
2. aug 2012

Dnes som bola po dlhom case v praci pokecat s kolegami, bavili sme sa o detoch atd a jeden kolega mi vravel, ze jeho synovec je pred operaciou, kedy sa mu po tretej davke Hexy zdurila uzlina na krku do velkosti citrona, vraj berie nejake silne lieky a na tie dalsie lieky, aby mu neznicili pecen ☹ asi tolko dnes...

hajanka
2. aug 2012

@wewe22 a ako sa vyhubil mor a co ta spominana cholera? 😀 a ostatne choroby proti ktorym sa nikdy neockovalo 🙂
... este ma napadlo dopisat
ty si myslis, ze romovia z osad sa davaju ockovat? a napriek tomu tu nemame ziadne epdiemie a pod.? myslis, ze ich niekto na ockovanie nahana? 🙂

... nikdy nehovor nikdy, lebo vacsina tych co teraz nedavaju ockovat sa tak rozhodla az po nez. reakciach, cize dovtedy mali mozno rovnaky alebo podobny nazor ako ty 🙂

... tvoje dieta v 9 mes. ci 3 rokoch nemusi mat ziadne nasledky, ale nikde nie je napisane, ze sa neobjavia neskor, ze sa poskodenie neukaze neskor, ze prave po tej dalsej vakcine nepretecie pohar....

sorciera24
2. aug 2012

@wewe22 nechapes o co tu ide...?.....ide nam o jednu zakl. vec....slobodnu volbu v ockovani!.....nie zrusenie ockvoania......(prave preto , aby ste sa vy mohli dat zaockvoat, co chcete a aby sme my, co nechceme , nemuseli...).....poviem ti to takto....drviva vacsina ludi v tejto teme sa pozname a nase deti mali ci uz vaznejsie, ci menej vazne nez. ucinky po ockovani...preto neockujeme...(a to sme pred par rokmi zmyslali presne ako ty.... 😉 ).....nastastie uz citame (aspon ja teda urcite) literaturu aj z inych zdrojov ako od farmafiriem a mozem porovnavat moj vysledok je, ze ja sa viac bojim reakcii po ockvoani ako vacsiny chorob 😒

sorciera24
2. aug 2012

@wewe22 presne, inak proti cholere sa inak u nas nikdy neockovalo a nikto ju tu nema.....a proti TBC bolo ockvoanie zrusene.....hmmm

manof
2. aug 2012

@sorciera24
@wewe22

Ja len upresním, že proti TBC bolo očkovanie zrušené nie preto, že by bola TBC vyhubená (to nie je, stále máme pár stoviek nových prípadov ročne), ale preto, že už aj vakcinacisti skonštatovali, že očkovanie proti TBC narobí viac škody než úžitku.

hajanka
2. aug 2012

Tajny projekt - tovaren na vakciny konci 😝