Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
4. aug 2012

Nový prehľad nezávislých článkov o ovčích kiahňach a o očkovaní proti nim:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/temy/ovci...

petot
4. aug 2012

@nat28 @nelika666 Mama a ja je svojím prístupom k oblasti očkovania "milovaným dieťaťom" dua Dkuholucký & Špániková. Párkrát som im kedysi na túto tému napísal reakciu, odpovede som sa dočkal málokedy, Manželku to už tiež iritovalo, tak sme to prestali predplácať.

manof
5. aug 2012

@aaluska
Ona ešte nepozná www.slobodaVockovani.sk ?
Lebo stránka www.RizikaOckovania.sk je len veľmi sporadicky aktualizovaná, takže ťažko možno hovoriť o "aktuálnom informovaní".

manof
5. aug 2012

@xlucia
Jedna vec je, že najväčšími šíriteľmi čierneho kašľa sú očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-epid...

A druhá vec je, že keby sa proti čiernemu kašľu plošne neočkovalo a keby teda bol stále ešte bežnou detskou chorobou, tak by si po jej prekonaní dievčatá vytvorili imunitu na 30 a viac rokov a vďaka tomu by preniesli na malé bábätká (ktoré beztak nemôžu byť očkované) svoje protilátky, čím by ich ochránili v najrizikovejšom veku (prinajmenšom dojčiace matky, ale v prvých týždňoch života všetky matky, keďže aj cez placentu sa prenášajú protilátky a ich rozpad nejaký ten mesiac trvá).

Takže rodičia nebohej Sárky sa môžu za jej smrť poďakovať vakcinacistom, propagujúcim plošné očkovanie proti čiernemu kašľu.

Toto je typická vizitka plošného očkovania proti bežnej detskej chorobe.

manof
5. aug 2012

A že kto tu je hrozbou pre verejné zdravie:

"Štúdia: Epidémiu čierneho kašľa spôsobili očkované deti"
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-epid...

manof
5. aug 2012

V stredu sa mám stretnúť s prof. Struneckou. Tak ak by niekto chcel od nej podpísanú knihu, tak mi dajte vedieť.
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...

Pri objednávaní dajte ku knižke poznámku (políčko "Pripojte poznámku") napr. "s podpisom".
Uzávierka objednávok v utorok 14:00.

sorciera24
5. aug 2012

@manof ahoj, chcela by som obe knizky - Doba jedova1,2 (aj s podpisom),...poslem ti objednavku....a urcite behom prazdnin pojdeme cez Zilinu, tak by som ich vzala.....(ak nepojdes ty skor cez MT;))

manof
5. aug 2012

@sorciera24
Nechystám sa do MT.
Prídeme z Prahy 12.VIII.2012 večer. Tak od pondelka 13:VIII.2012 sa môžeš po ne staviť.

sorciera24
5. aug 2012

@manof ok, tak ja ti dam po tom termine vediet.....

tean
5. aug 2012

@manof
mam uz od nej 2 knizky, ale odovzdaj jej prosim odkaz:
Velmi pekne dakujem jej aj prof. Patockovi za knihy, ktore vydali.
Pre mna su to najvacsie osobnosti v tejto dobe, pretoze nemali strach ist proti prudu.
V ich pripade zvitazila profesionalita a schopnost objektivneho usudku.
😉

wewe22
5. aug 2012

dobre smazim sa pochopit vas zapal proti ockovaniu, len jedna vec mi nejde do hlavy, ak si stojim za tym ze ockovat nechcem preco to nechcete podpisat u lekara?

sorciera24
5. aug 2012

@wewe22 ale my podpisat podpiseme, ze enchceme ockvoat, ale na vlastnom tlacive...nie na nejakom pochybnom lekarskom (kt. tam maju kadejake bludy....co ja teda nepodpisem....svoje som podpisala;))

aaluska
5. aug 2012

@manof neviem

alikaa
5. aug 2012

@wewe22 v ziadnom zakone sa nepise o informovanom nesuhlase, iba o informovanom suhlase, ktory je potrebny podpisovat pri akomkolvek medicinskom ukone, cize aj pri ockovani. Ak ide doktor vykonat akykolvek medicinsky zakrok, je potrebny suhlas pacienta, mali by ho pospisovat aj vsetci rodicia pri ockovani svojich deti, ale malokedy to pediatri robia. Ak pacient odmieta akykolvek zakrok, neexistuje zakonom dany ziaden papier, ktory by mal pacient podpisovat. Takze vlastne nie je dovod nieco podpisovat. Vela rodicov v ramci dobrych vztahov s dr. daju aspon vlastne vyjadrenie, preco nesuhlasia, ale je to len nieco navyse. Doktor si ma len urobit v karte poznamku, aby vedel, preco sa ockovanie nevykonalo.
Napr. nasa pediatricka od nas nechcela nic podpisovat, asi ma vela odmietacov, pretoze ked som oznamila, ze odmietame ockovanie, povedala, ze v poriadku, zapisem si to do karty. Este som sa pre istotu pytala, ci chce nieco podpisat a povedala, ze nie.

manof
5. aug 2012

@tean
Počkaj do jesene na knihu Dr. Alexandra Kotoka. Vyjde v slovenčine i češtine.
To bude ešte len poriadny "nářez".
Dnes som dokončil odbornú korektúru.

manof
5. aug 2012

Aktualizovaný prehľad nezávislých článkov o čiernom kašli a očkovaní proti nemu:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

ajja21
5. aug 2012

@wewe22 Aj táto otázka tu bola zodpovedaná už nespočetne veľa krát (prečo nepodpisovať, čo nepodpisovať...) takže ak čítaš dlhšie, tak ako tvrdíš, tak si musíš vedieť odpovedať aj sama 😉

tamix
5. aug 2012

@wewe22 lebo ak Ti dá podpísať také plačivo ako mne, tak to jednoducho ani nebudeš chcieť podpísať. Ja som mala podpísať vopred predtlačené tlačivo s textom, že som bola dostatočne včas poučená o danom zákroku, bola som informovaná o možných vedľajších účinkoch a mala som dostatočné množstvo času sa sama rozhodnúť, či chcem alebo nechcem daný zákrok. A to celé je klamstvo. Po zaočkovaní malej mi strčili príbalový leták do ruky, že si ho má prečítať a mám malú sledovať, či jej nenaskočí niečo z tých vedľajších účinkov.

racerunner
5. aug 2012

@nikimax Ahoj, té 13 rozumím, netřeba slovem a netřeba do IP . Myslím, že tě nezaujala Th1 vs. Th2, ale spíš možnost mi to "vytmavit "🙂. Koneckonců, spíše než o můj názor Ti jde o takové dokazování - "tak co mi na to povíš, když jsi ta namyšlená dochtora...". Tvůj postoj ale chápu, pokud jste si prošli tímto vším.
Zajímal by mě stav tvého dítěte před touto divokou kombinací, s MMR bych osobně nekombinovala nic dalšího. Bohudík jsem také nikdy neslyšela a neviděla "upadání do autismu". Jsou maminky, které si autistických rysů všimnou pozvolna, některé dokonce naopak upozorní až někdo cizí, že jejich dítě není zcela v pořádku. Zpětně ale téměř vždy vystopují nějaké rysy PAS již např. v 1.roce života. Průšvih PAS je, že není zřetelný od novorozeneckého věku. Neříkám, že všem, ale většina maminek zbystří až v momentu, kdy očekává, že dítě začne komunikova,t ať už verbálně či neverbálně (píšu praxi, ne že to tak musí nutně být...) . Takové děti pak ale samozřejmě neočkovat...i já souhlasím s tím, že predisponované dítě může očkování zastavit ve vývoji zcela... Zajímal by mě například názor neurologa, ke kterému chodíte. Co ten řekl? Mám takovou osobní zkušenost - u nás jedna starší paní doktorka na kongresu vykřikovala, že od té doby , co očkuje Rotarix diagnostikovala již 4 autistické děti v řadách svých malých pacientů.
Nikdy před tím ale žádné...Není to trochu divné? Že za celý profesní život neměla jediného autistu? Záhada byla vyřešena - zúčastnila se totiž nedávno přednášky o PAS, kde se o nich teprve dozvěděla..V tom vidím obecně problém pediatrie.
No a k tomu dalšímu - dítě, které je 13 x nemocné by paní doktorka neměla přejít s tím, že jde vždy o virozu. Měla by ho vyšetřit a hledat příčinu. A pokud si myslíš, že se začnu divoce hádat, že za to všechno nemůže očkování, tak nezačnu. Sama opakovaně píšu, že odmítám být radikální na obě strany. A teorie Th1 a Th2 jakožto první, na co na těch stránkách o svobodě očkování narazíme, bohužel devalvuje ty stránky , což je ve finále ve vašem boji na škodu...

racerunner
5. aug 2012

@katka0905 Milá Katko, alibistická jsi především ty, pokud si myslíš, že nebudeš-li očkovat své dítě, ve všem ostatním ho můžeš šulit. Chápu, že takto někdo uvažuje, ale vytahovat se tady tím, jak jsi na to vyzrála? Nevím jakou jinou odpověď jsi očekávala. Například , že na tvém "jasném" příkladu prohlédnu a přidám se na vaší fanatickou stranu? Je to stejné , jako bych se tě já ptala , co spojuje 10ti tisíce zdravých řádně naočkovaných dětí a nedávný případ dítěte s hemofilovou mastoiditidou a následnou sepsí, jež očkované nebylo? Krom toho, že pracuji jako pediatr, jsem opravdu žena, dík že sis toho všimla...ale k těm emocím - přečti si po sobě svůj závěr o ubližování- tomu říkám skoro hysterie...Totiž na rozdíl od tebe, já novorozence do obchodních center nevozím a nenechávám je žít v zakouřeném prostředí...

tamix
5. aug 2012

@racerunner pýtaš sa nikimax na názor neurologičky. Názor našej neurologičky nás práve doviedol k rozhodnutiu neočkovať. Bola to prvá osoba, ktorá nás na to upozornila a pritom je to dobrá známa našej pediatričky. T.j. dve Dr., kamarátky s rôznym názorom na očkovanie. To je sranda 😉 . Čo ma strašne mrzí, že som stratila linky na video, kde pediater - cca 60ročný- poukazuje na štatistiku počas svojej praxe. Vo videu tvrdil, že medzi nezaočkovanými deťmi nie je ani jeden autista. Sú to všetko zaočkované deti. Možno takáto úplne jednoduchá a banálna štatistika by mohla poukázať, že koľko autistov je medzi zaočkovanými a nezaočkovanými deťmi. A netreba žiadne náročné a drahé vedecké dokazovania.

racerunner
5. aug 2012

@tamix No, akorát možná až příliš banální...protože kolik takových nenaočkovaných dětí měl v době , kdy bylo očkování povinné zcela a nikdo se nebouřil ? Jak velké a srovnatelné soubory porovnává? Ptám se, jak vidí konkrétní neurolog maminky nikimax případ jejího dítěte, protože ten by se měl vyjádřit k tomu, o co jde a co způsobilo " stav upadnutí do autismu " ...

tamix
5. aug 2012

@racerunner Ide o lekára z USA a porovnával deti, ktoré ho navštevovali počas jeho praxe.

racerunner
5. aug 2012

@tamix škoda, že to nemáš, bylo by zajímavé vědět o jak velké soubory dětí jde...

zaockujteajslnko
5. aug 2012

@racerunner
vsak definicia autizmu je tak vagna, ze kto chce co chce si nazve autizmom... neexistuje ani hranica medzi silnou introverziou a autizmom........ deta potom som aj ja autista, kedze odjakziva splnam jednu alebo aj viac z tej "triady" postihnuti co je ako definicia blbost sama o sebe samozrejme....

cize ak nejakej pediatre ukazu "toto je autista" tak zacne vidiet autistov uplne vsade 😀

zaockujteajslnko
5. aug 2012

@racerunner
pocetnost suboru deti je ti zbytocna, lebo ako kazdy clovek a jeho imunita je dost originalna tak statisticky je ajtak "subor" bezvyznamna hodnota.....

zaockujes jedno dieta a na nasledky zomrie......tak potom o com sa bavime, akysi subor hodnot je z tohto hladiska uplne bezvyznamny... mozno z hladiska statu ze kolko ludi si moze dovolit skapat

wewe22
6. aug 2012

@ajja21 tato diskusia ma 1300 stran mam dve deti zda sa ti ze mam cas docitat take mnozstvo?
na nikoho neutocim tak neutoc ani ty

racerunner
6. aug 2012

@zaockujteajslnko Nemyslím, že početnost souboru je zbytečná, i vzhledem k tomu, že na stránkách svoboda očkování se s ní také často kalkuluje právě v neprospěch vakcín ... Je mi jasné, že zrovna ty patříš mezi jeho největší odpůrce, ale svými emočními výlevy a filosofickými tezemi o zlu a dobru a podobně to ve svém boji daleko nedotáhneš...ač bych Ti to přála...
Je právě otázkou, zda dítě, které má postvakcinační reakci např. na MMR, by např. splaničky neodneslo stejně, ne-li hůře...Stále jsi to nepochopil, ale to, že nejsem radikální jako ty a Manof a dalších cca 20 maminek zde ještě neznamená, že jsem zcela proti vám...
A tak jako vy lovíte různé studie a různé pravdy z googlu, stačí zadat autismus a MMR... http://www.koalice.estranky.cz/clanky/zpusobuje...
Jenomže pouze fanatik udělá to, že se bezhlavě a radikálně přidá na jednu či druhou stranu v tom smyslu - vždyť oni to tam píšou, tak to tak prostě je a moje dítě je taky autista a "chytil to" po očkování...

ajja21
6. aug 2012

@wewe22 Ja vôbec neútočim, len som reagovala na to, čo si napísala ty a to, že ju čítaš už dlhšie.... 🙂

nikimax
6. aug 2012

@racerunner nepotrebujem ti nič vytmaviť, opísala som ti našu situáciu a požiadala som ťa o názor ako lekára. Chcela som vedieť, čo sa deje v telíčku dieťaťa, ked dostane naraz živú a neživú vakcínu.(ako funguje imunita) Pretože z radov kompetentných nám ju nikto nezodpovedal. Dieťa bolo pred očkovaním " v norme" s psychomotorickým vývojom a kedže to nie je naše jediné dieťa, ako matka to mám odsledované a tiež pediatr. potvrdené. Chcem sa len dozvedieť,či vôbec bol tento "zákrok" prípustný a opodstatnený.Myslím, že lekári by sa takýmito vecami mali zaoberať, ale nikomu sa do toho nechce, prečo? Boli sme u neurologa, ale to ti napíšem jedine do IP, pretože je to dosť osobné a neviem, či by som to mohla zverejniť. Pediatričku ,, ktorá syna očkovala, sme ihned vymenili, pretože sme zostali zhrození, že nevedela o vakcínach ani základné veci - z príbal. letáku. Teraz ju rieši Urad pre Dohľad nad zdrav. starostlivosťou, na ktorý sme tiež podali sťažnosť pre snahu "pozametať stopy".... takto to u nás "funguje" 😝 Ak nevieš odpovedať, nenahnevám sa, sme zvyknutí.... 😉