Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
7. aug 2012

@mandarinkadarinka no, urcite som zabudol na vela veci 🙂 ..spomenut vsetko a nedopisem sa ani do rana 😉

aaluska
7. aug 2012

@manof Kurkumu doma mám, poznám. Ten hliník by ublížil hneď po očkovaní alebo je tam nejaká premlčacia doba, kedy sa preberie a začne páchať zlo?

aaluska
7. aug 2012

@mandarinkadarinka zrejme ti to nedali na papier, že tie zdrav. problémy sú dôsledkom očkovania

mandarinkadarinka
7. aug 2012

@aaluska mam papier z pneumo, kde mam iba napisane, co mu robili z branickou a ze doporucuju neockovat, dokedy sa nezahoji. to je vse. ekzem ani alergiu ani imunodeficit samozrejme napriznali ockovaniu

zaockujteajslnko
7. aug 2012

@racerunner
svetozar musi prirodzenou smrtou skapat, ten je tak zadubeny ze toho neudola nikto na tomto svete, "hviezdu nebesku".

co sa tyka chorobnosti, tak ja osobne vyvraciam zase tvoje nenapadne "pochybnosti", do mna (ako typicke husakove dieta) napichali tolko sraciek teda vakcin ze mi z toho uz len v texte vo vlastnej zdr.dokumentacii je zle... ani tam nebolo dost koloniek a riadkov co som dostal vakcin.....

vysledok?.......sustavne choroby hornych dychacich ciest, sustavne, opakujuce sa, prakticky z jednej do druhej, ovela vyssia chorobnost ako u priemernej populacie...... vymeskal som viac hodin ako ktokovek v triede....... co okrem ineho aj podporuje tu teoriu ze nemam beznu nervovu sustavu a takymto detom je vysoko nebezpecne pchat sracky do tela..... bol som viac chory ako surodenec ktory sa pohyboval v tych istych priestoroch doslovne a nevykazoval ziadnu inu aktivitu navyse toboz "sport" a podobne, jedol to iste to co ja (dokonca menej pestre ako ja), a podobne., co tiez dokazuje dost ze islo o akusi zlu kombinaciu "z vonkajsich pricin"......... takze jedine zostavaju tie ockovania a moj psychotyp....

btw: mam aj zahadnu alergiu, ktory just moj surodenec vobec nema........cize? pruser........... jedine co nas odlisuje je mnozstvo a typ ockovacich latok co sme dostali, kedze tam je rozdiel roky......genetika je podobna

ale to iste ti bude jedno, lebo vsak 😀 z principu... nic to "nedokazuje" 😀

mandarinkadarinka
7. aug 2012

toto je zaujimave, rodic kazdeho dietata s autizmom opisuje, ze sa to stalo po vakcine - a to bol rok 2006. Paci sa, je to zaujimava stranka, skuste poziet aj ine pribehy deticiek

http://dr-eva-therapy.sk/sk/m-vysledky-liecby/m...

prevenar
7. aug 2012

@mandarinkadarinka "nahoda" 🤐

puclik77
7. aug 2012

@abbie vidim ze som sa tu zapojila do zbytocnej debaty...... som rada ze som mnou suhlasis 🙂 , ostatni si tu hudu svoje nazory dookola, ja len viem ze som pre svoje dieta urobila maximum, je zaockovana, chranena a aj ked nie na 100% tak minimalne na 99, cize som spokojna.
Maj sa pekne a drzim palce, abbie 🙂 pekny vecer.

eaka
7. aug 2012

@puclik77 Problém bude v tom, že nemáš absolútne predstavu, na koľko percent je v skutočnosti chránená, kde si vyčítala, že na 99%?? To určite nepíšu ani v príbalovej informácii k vakcíne. Videla si ju vôbec? Je fajn, že si spokojná a ja Ti to želám, ale to, čo si napísala, je blud.. 😉

koran
7. aug 2012

ahojte kočky, prosim vas nemam cas teraz hladat, onedlho mame druhe očko, malu nechcem dať! prosim dajte mi odkaz na stranku ako mam postupovat ked chcem odmietnut očkovania, niekde som to videla no teraz too neviem najst, dakujem

hajanka
7. aug 2012

@mandarinkadarinka sestrina dcerka ma od ockovania v sebe hemofila 😠 zaujimaveeeeee ze ockovanie ju malo pred nim chranit!!!! mala 1. a 2. hexu, tretiu uz nie, ani MMR zatial (ani uz nic nebude), ma 16mes. a stale sa v nej drzi ako kliest 😠 😠 😠

hajanka
7. aug 2012

aj tebe to adresujem
@didulka85

kbeata
7. aug 2012

@zaockujteajslnko to by si rozpoznal aj ty 😉 ,synovec je asperger a susedin syn autista,stredna forma,stacila by aj hodinka s nimi stravena,by si pozoroval,rozdiel tam je trebars vo vyjadrovani,komunikacii,ale podstata ta ista,sami by na ihrisku neprezili 😒

abbie
7. aug 2012

@puclik77 ano, ano .. je to tu ako pokazeny gramofon 😀 😀 😀 maj sa pekne

mandarinkadarinka
7. aug 2012

@hajanka no parada :( tak v ziadnom pripade neockovat - vysvetlim preco - po dalsej hexe by sa jej tak znizila TH1 imunia, ze by hemofila nezvladla a pravdepodobne by dostala meningitidu.

hajanka
7. aug 2012

@racerunner ze flakaci, tak to si ZABILA!

mandarinkadarinka
7. aug 2012

@prevenar ano, presne taka náhoda, ako ked 99 percent pediatrov povie, ze: " to je iba časová suvislost, nie pricina ockovania". smutne, velmi smutneee

hajanka
7. aug 2012

@puclik77 heh.. je ockovana, chranena 😉 (ze minimalne na 99%) no to urcite 😀

mandarinkadarinka
7. aug 2012

no, ja uz dnes nemam sil, prajem pekne diskutovanie, pa

hajanka
7. aug 2012

@koran vies preco ho chces odmietnut? myslim, ze to je PRVA najpodstatnejsia vec ktoru potrebujes vediet, ak chces ockovanie odmietnut.

potom kuk sem
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

monky978
7. aug 2012

Dnes na RÚVZ nový poznatok: vakciny nesposobuju ekzem, cukrovku, autizmus. Len, aby ste vedeli 😉

eaka
7. aug 2012

@abbie tomu pokazenému gramofónu tu prispievajú hlavne dookola sa opakujúce múdre hlavy ako vy dve a ich overené a faktami podložené hlášky typu "moja dcéra je na 99% chránená, pretože som do nej napchala všetky vakcíny sveta" a "vďaka očkovaniu sa vyhubilo VEĽMI VEĽA chorôb" a ďalšie podobné drísty..

hajanka
7. aug 2012

@mandarinkadarinka to poznam, imunitu uz ma nizku uz teraz dost ☹

abbie
7. aug 2012

@eaka keby si pozorne citala, tak by si zistila, ze som odmietla 3 hexu a MMR 😎 takze tichucko ....

eaka
7. aug 2012

@abbie Neviem, prečo by som si mala pamätať, čo kto odmietol alebo dal svojmu dieťaťu, Ty si pamätáš očkovací status mojej dcéry? Ja som reagovala na jednu osobu, ktorá vtedy ďakovala Tebe, že s ňou súhlasíš a naďalej si tu vymieňate polo-súkromné správičky o tejto trápnej debate, v ktorej si prispievatelia stále "hudú" to svoje... Nebudem predsa teraz listovať dozadu, že ako si na tom Ty s vakcínami, než niečo odpíšem..
A len pre Tvoju informáciu, som pri písaní týchto riadkov úplne ticho, takže nepotrebujem tíšiť..ďakujem

jonas17
7. aug 2012

dievčatá, moja dcéra má len tbc a dve hexy, potom sme prestali očkovať, teraz má 29 mesiacov a boli sme na nefrologií (mala zápal obličky, toto je jej jediná choroba, ktorú prekonala, tak nás tam sledujú) a má fantastický krvný obraz, bunkovú imunitu...ja si myslím, že je to aj tým, že neočkujeme...

prevenar
7. aug 2012

@mandarinkadarinka ..raz som pozeral taky popularno vedecky cyklus ..bolo to o casopriestore, kvantovej fyzike a pod. bolo tam nieco aj o nahode. chlapik tvrdil,ze ak by si mala dostatok casu , idealne nekonecno ..tak by bolo mozne vsetko. lebo kazda pravdepodobnost by mala cas na to aby nastala. napriklad, hadzala by si si mincou ..obcas padne rub, obcas lic ..ale ak by si to robila dostatocne dlho , tak sa ti proste stane ,ze 100x za sebou nahodne padne napriklad lic. trochu obsirne , ale uz sa dostavam k podstate 😀

takze sme tak privilegovani ,ze nam bolo umoznene pocas zrovna nasho zivota sledovat takuto vyslovene historicku udalost. absolutne nic co sa deje po ockovani nema s ockovanim ziadnu suvislost, je to len prasiva svinska nahoda na urovni , ze si hadzes mincou a 100x za sebou ti padne jedna strana. taketo nieco sa opakuje, predpokladam kazdych par miliard rokov. tak si tento krasny moment vsetci vychutnajme ^^

zaockujteajslnko
7. aug 2012

@monky978
na to si im mala povedat, ze v zmysle zakona o spravnom konani tento ich "dokaz" je nepripustny v spravnom konani, lebo nie je nicim podlozeny, a ty ako laik nemozes posudit ci je to pravda a teda si nimi umyslene zavadzana a zastrasovana co nie je v sulade so zakonom. Ziadat tento "vysplech" vymazat zo zapisnice a pekne ich upozornit, ze musia konat v zmysle zakonov

samozrejme vsetko mat nahrane na mobile, a podat trestne oznamenie na prokuraturu pre precin zneuzitia pravomoci verejneho cinitela umyselnym sposobom.

prevenar
7. aug 2012

@jonas17 to nie je mozne . bez ockovania urcite zomrie ..na tetanus, polio, mumps , osypky , mor, zaskrt, tyfus, zltu horucku, skorbut, choleru, tbc a dalsie. ockovanie zachranilo zivot tebe, tvojim rodicom, ich rodicom, ich rodicom, ich rodicom , ich rodicom ..pockat !? ..nieco mi tu nesedi O_o