Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tara
10. aug 2012

@racerunner vcelku dost ani nie. ale vlastne ved Vy MUDr ste strasne MUDri a nasati informaciami z konferencii a kongresov. ale v samej zakladnej podstate Vam chybaju dost hlboke vedomosti o ockovani. za tym stoji nie medicina, ale skor chemia, biochemia, a ine pribuzne vedne odbory. tu by si mala zacat a tam aj pokracovat. len nie kazdy dokaze chapat chemiu ako taku, potom je tazke porozumiet aj dalej. krasny den zelam 😉

tara
10. aug 2012

@eaka ja som pri svojom porode zazila 5 predomnou. vsetko odrodil jeden porodnik s dvoma asistentkami. 😲 a videla som ako kmitali, kazdy porod bol iny, a kazdy aj trval rozne dlho. a z toho 3 skoncili cisarskym, takze mne sa to zda dost narocna praca. a zodpovednost za dva zivoty nie je tiez sranda. sama som bola pri porode ohrozena a moje dieta tiez. len vdaka profesionalnemu pristupu lekara to skoncilo dobre. takze ja si pracu porodnika velmi vazim.

lyongirl
10. aug 2012

@hajanka ďakujem veľmi pekne, takže nahlasovať to nemusí a ona to nahlásiť chce, no pekné... 😝

eaka
10. aug 2012

@mravvcek nájdeš, hoď do gúglu: očkovací kalendár 2012 😉

tara
10. aug 2012

@racerunner a dufam, ze nepouzivas aj pri diagnostikovani stale jednu a tu istu diagnozu, ze si naozaj vyborna lekarka, lebo podla tvojho stale opakovaneho argumentu: "to je dobre, jen tak dale" sa stale len opakujes. nic v zlom 😉 😉 😉

eaka
10. aug 2012

@tara ach jaj...nikdy som nepovedala, že pôrodník je na pôrodnici pre srandu králikom.. len som sa pozastavila nad tým slovným spojením, koľko toho ten pôrodník odrodí... 😉 keďže pôrod odrodí žena.. nevadí.. pokus o žart.. neúspešný.. 😅

racerunner
10. aug 2012

@manof Právě proto ti celou dobu píšu, že dokud to někdo nezačne monitorovat, tak jsou vaše argumenty jen výkřikem do černoerné tmy...bohužel. Však jestli to je, jak píšeš, měly by mít ty děti v kartách lékařů , že jsou vpodstaě zdravé, nějaké ty banální věci zvládnuté doma bych snad ani nepočítala a máte to. Já netvrdím, že je to jednoduché, ale je to jediná cesta. Dík vaší iniciativě, která pokud mám správné informace, je na Slovensku silnější než zde, máte zřejmě více neočkovaných dětí.
Víš, Marián , mé poslední slovo k té diskuzi o pertussi. Jsi inteligentní člověk, zdá se ti korektní cos mi napsal do toho posledního přízpěvku o tom překladu? "Já nemůžu za to, jak to někdo přeložil?" Já tedy jen přeložil autora? Vlastně jsem o tom nepřemýšlel, jen jsem to přeložil, protože je to proti očkování...🙂
Nevím, promiň , je už asi zbytečné dál pinkat názory, které ani jeden nezměníme. Víš už dobře, že vcelku nejsem proti finální myšlence tohoto tématu, jen nejsem ve stadiu přikonit se na jednu či druhou stranu. Mě prostě mrzí, že se velmi těžce hledá objektivita. Něco bez emocí a bez jasného názorového zabarvení. Věci na tvých stránkách jsou velmi zajímavé, jen člověk bohužel musí hodně filtrovat. Což mně jde obtížně a nevím, zda filtrují a maminky, které si ty články čtou...Zrovna třeba tohle o té pertussi, ač opět by se mohll zdát opak... nic o něbezpečí očkování proti ní neříká. A ejhle, jak snadno se může zdát, že očkování je zlé, protože způsobilo epidemii....

kubinca
10. aug 2012

@majusqwa dakujem za info 😉 teda ochota ohladom ockovania 0b,ale sak co ine sa dalo cakat 😒 ja som uz rozhodnuta MMR nedat...

gubcikova
10. aug 2012

dcérka toto má už od marca a nemizne to.nik nevie čo to je.prvý krát sa jej niečo také objavilo po druhej dávke hexi

gepe
10. aug 2012

Je preockovana cela spolecnost, proto neni tolik nemoci a lide nabivaji dojmu ze neni potreba ockovat. Deti ve skolkach nic nechytnou, protoze nemaji od koho - ostatni jsou ockovany tim padem chraneny, tim padem chrani i neockovane. Co se bude dit, az bude prevazovat vice deti i lidi neockovanych? Na to si pockam a jsem na to zvedava 🙂
Kazdy ma volbu, ale co mi vadi, ze matky ktere nenechavaji ockovat sve deti, po dohode s lekari nosi do skolek potvrzeni o individualnim ockovacim planu i kdyz je to lez. Jak samy vi, bez ockovani by jim deti do skolky nevzali.
Kdyz neockovat deti, nest si za to i dusledky, je to to same jako u domacich porodu. Je to rozhodnoti matky, potazmo rodicu, proc by to mel odnaset nekdo jiny.
A ted me muzete kamenovat 🙂

mravvcek
10. aug 2012

@gubcikova toto sa jej objavilo po ockovani?Po ktorom? Moja zlata

eaka
10. aug 2012

Prosím všetkých diskutérov, nepúšťajme sa do ďalších strán hádok s ďalšou prispievateľkou (gepe)... táto diskusia už nie je o ničom inom! Mám pocit, ako by sa niekde dohodli a vždy, keď jeden odíde, príde druhý. Nemá to zmysel! Kto chce, info si nájde, kto nechce, nie je naším cieľom ani zmyslom tejto diskusie ich presviedčať!!!

eaka
10. aug 2012

@mravvcek po druhej hexe

gepe
10. aug 2012

@eaka Jsi normalni? 😕 ja se neprisla hadat! Takze laskave na me neutoc a zklidni sve hormony prosim. Pouze jsem byla zvedava, co vede lidi k neockovani a to co jsem napsala je proste hola pravda.

gubcikova
10. aug 2012

@mravvcek prvý krát sa jej to objavilo(som to tam zle napísala)po tretej dávke hexa vakcíny a odvtedy sa jej to objavilo 2krát.no tetno rok to už má od marca

gubcikova
10. aug 2012

zle som pri foto napísala po tretej dávke hexi v 11mes.

gepe
10. aug 2012

@gubcikova pokud jste jeste nebyly, zajdete si k nejakymu dobrymu dermatologovi.

hajanka
10. aug 2012

@gepe ako vysvetlis "epidemie" siriace sa prave v ockovanych skupinach???
citaj napr.

"V Česku přibylo příušnic, spalniček a zarděnek. Před všemi třemi nemocemi chrání stejná vakcína, její účinnost ale časem slábne. Onemocní nejčastěji právě mladí lidé, kteří jsou řádně očkováni!!!! Údaje vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS)" http://zpravy.idnes.cz/pribylo-spalnicek-zarden...

gubcikova
10. aug 2012

@gepe keby si si čítala diskusiu vedela by si že väčšinou tu čo sme ľudia neočkujeme po nežiaducich účinkoch

gubcikova
10. aug 2012

@gepe robili nám testy krvy,boli sme u dermatologičky-predpísala advantan,boli sme u kožnej predpísala beloderm

heimdalls
10. aug 2012

@gepe - Netreba nikoho kameňovať, je to Váš názor a Vaše rozhodnutie očkovať. Odporúčam Vám stránku www.rizikaockovania.sk a vlastne celý internet, kde sa o nebezpečenstvách samotného očkovania dozviete určite mnoho. Ak máte žalúdok aj na tragické príbehy kde sa očkovanie skončilo absolútnou tragédiou, pozrite si tu na MK fotoblok Katrenka. Máte typické informácie dôverčivej matky a veríte systému, ktorému ste absolútne ukradnutá. Informujte sa, študujte, hľadajte....nežerte im to čo Vám podsúvajú ako samozrejmosť.

gepe
10. aug 2012

@hajanka sama jsem jako dite byla ockovana a detskymi nemocemi jsem prosla jako vy vsechny 🙂 nebo jste nebyly ockovane? tim, ze dite nebude ockovane, tim se zvysuje riziko, ze tim projde take, ale v horsim prubehu.
@gubcikova necetla, to priznavam, proto se ptam, zda jste s malou byli u dermatologa?
@heimdalls ale presne tak mi podsouvate prece i Vy, Vase argumenty odkazy proc ne/ockovat.. Ja nikoho nekamenuju, pouze jsem zvidava a zajimaji mne vas vsech argumenty, stejne jako tech co jsou zastankynemi ockovani. Ja neprisla s tim, ze se tady chci hadat, ale rozumne diskutovat a nikomu nebrat jeho pravo rozhodovani a nazoru. Bohuzel ihned jsem byla napadena.
Vidim, ze ne vsechny jste tady fanaticky a hned nevrcite na nekoho noveho kdo prijde a zajima se.

gubcikova
10. aug 2012

@gepe druhý syn sa po druhej hexe nemohol nadýchnuť.dnes sme 44dní po tom očkovaní a stále máme hrčky na stehnách.takže každý tu máme nežiaduce účinky

hajanka
10. aug 2012

@gepe nie, ja som proti vsetkym chorobam ockovana nebola, prekonala som prirodzene napr. mumps - bez problemov vdaka dobrej imunte (nepokazenej ockovanim) a ty si tiez nemohla byt proti vsetkemu ockovna 😉 neviem aky si rocnik, ale vyhladaj si info, od kedy sa na SR ockuje plosne....

gepe
10. aug 2012

@gubcikova mela jsem taky alergickou reakci a kupodivu po obycejnem ockovani tetanusu, kdy jsem mela zapalenou celou pulku zadnice do fialova. Taky jsem mela alergicke reakce po injekcich na alergie jako mala, kdy jsem mela hrcky na rukach jeste skoro cca 3 roky po vpichach. Takze kazdymu se stane, ze ma nezadouci ucinky. Nemluve o tom, jak jsem prosla ockovanim proti chripce a odpadla jsem pak na mesic na neschopenku. 🙂 Takze mne kamenovat opravdu nemusite.
@hajanka ja byla jeste za CSSR ockovana, rocnik 1978 ;)

heimdalls
10. aug 2012

@hajanka - bod 9 - http://ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-ocko...

Ak ste boli obvinení z priestupku viackrát, t.j. odmietli ste niekoľko očkovaní, tak sa podľa § 57 zákona o priestupkoch prejednávajú všetky priestupky v spoločnom konaní a podľa § 12 ods. 2 zákona o priestupkoch vám môže byť udelená pokuta len za jeden priestupok najprísnejšie postihnuteľný (max do výšky 331 eur). Takže je výhodné, ak ste odmietli viac očkovaní, aby sa o tom RÚVZ dozvedel čo najneskôr tak, aby sa o nich mohlo uskutočniť spoločné konanie. Inak by sa mohlo stať, že pri ďalšej povinnosti očkovania podľa očkovacieho kalendára bude proti vám začaté ďalšie priestupkové konanie. Náš právny poriadok neumožňuje opakované ukladanie pokút za rovnaký skutok (s určitými výnimkami – napr. poriadkové pokuty). Ak teda vaše dieťa aj napriek rozhodnutiu o uložení pokuty rovnako nenecháte zaočkovať proti chorobám, proti ktorým už malo byť zaočkované podľa očkovacieho kalendára a za ktoré ste dostali pokutu, potom RÚVZ síce môže opätovne postupovať podľa bodov uvedených vyššie a uložiť znova povinnosť nechať dieťa zaočkovať, ale novú pokutu už uložiť nemôže. RÚVZ teda vec prerokuje, ale bude nútený konanie zastaviť z dôvodov uvedených v § 76 ods 1 písm. g) zákona o priestupkoch, pretože o tom istom skutku už bolo právoplatne rozhodnuté.

janano
10. aug 2012

@gubcikova mne to pride ako exem, mojej dcere sa tiez vyhodil po tomto ockovani, neviem, ci to bude dobre vidiet, na krku. Najprv tam, bola cervena ako paprika, potom na licach, brade, pod kolienkami, na stehnach... Dnes ma skoro 3r. a nastastie sme sa toho zbavili a uz sa to nevratilo a modlim sa, ze sa uz nevrati. A to bol len jeden z ucinkov... 😠

gepe
10. aug 2012

@gubcikova a nikde vubec nic nezjistili ani z rozboru? To je divny, protoze jakykoliv zasah do organismu, ktery se projevi nezadoucimi ucinky by mel byt na rozboru krve jakkoliv zretelny v tom smyslu, ze nektere hodnoty by byly odchylene. Hm..
@janano u me takhle vypada spalova angina 😕 tu ma pry clovek jednou za zivot, ja ji mela 2x a v obou pripadech jsem skoncila na infekcnim v nemocnici 😀