Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
23. júl 2009

Deni 😀 aj u vás je tak teplo? 😝

denisocka
23. júl 2009

hrozne,strašne ..... ešte som si aj palce na nohe asi zlomila....takže už som uplne mimo

bobulle
23. júl 2009

Ahojte,
my jsme před časem byly u Dr. Jirsenské (FN Brno), kvůli posouzení očkování (4.hexa a MMR), máme neurol. problémy, šatnou reakce na 3.hexu (vyklenutá fontanella) a silné aler.reakce v rodině....už jsem to sem psala....
a musím říct že dr. byla moc fajn.... očkování nám sice doporučila 😒 ... ale aspoň o pár měs. odložila ...
No, ptala jsem se jí, jestli ty spalničky, přiušnice a zarděnky nejdou alespoň rozhodit a říkala že ne, že je jen spol. vakcina, ale že i přes rizika očkovat většinou doporučuje, protože např. při přiušnicích je častým doprovodným znakem zánět mozku. Ptala jem se jak častý (čekala jsem pár procent) a ona že 25 % 😕 .... no je to mazec....
Zastáncem očkování nejsem, ale tohle je tuším informace, která je myslím docela důležitá....

martina46
23. júl 2009

Tých 25% sa mi nejako nezdá, nečítala som niekde niečo o tom? Hm. Petot, nevieš niečo viac?

bobulle
23. júl 2009

Martina, taky mě to překvapilo! Naší pediatričce bych to nevěřila, ale tahle Dr. je myslím odborník, kterému se dá důvěřovat.... 😕

blovitc120
23. júl 2009

No to je teda suma 😲. Petot, okomentuj prosím

denisocka
23. júl 2009

to je divne percento teda,bože uchran

petot
23. júl 2009

K mumpsu, jedna retrospektívna štúdia v Anglicku a Walese, publikovaná 1974, skúmala cca 2500 HOSPITALIZOVANÝCH prípadov mumpsu počas 11 rokov. Znamená to, že už samo osebe išlo o ťažšie prípady, lebo ľahké samozrejme nešli ležať do nemocnice.

Z týchto ťažších prípadov, 25%(chlapci) resp 18%(dievčatá) malo meningitídu/meningoencefalitídu, ale prakticky všetci sa bez následkov uzdravili, okrem 5, ktorí ohluchli (4 boli už dospelí, a ako vieme, tieto choroby je lepšie prekonať v detstve).

3 pacienti zomreli, z toho 2 mali súbežné vážne ochorenie a mumps nebol hlavnou príčinou úmrtia. Tretí pravdepodobne zomrel na penicilínovú alergiu.

Autori uzatvárajú, že mumps je ľahké ochorenie, a meningitída je síce bežná, ale veľmi ľahká, ktorá v drvivej väčšine prípadov nezanecháva žiadne následky.

Normálne opatrenia sú: tekutiny (džúsy), pokoj na lôžku. Iné lieky sú zvyčajne nepotrebné a skôr škodlivé (analgetiká, antipyretiká..). Mumps sa samozrejme dá experimentálne liečiť vitamínom C.

Zdroj: http://vran.org/about-vaccines/specific-vaccine...

vanish1
23. júl 2009

bobulle, tak to máte fakt dôvody neočkovať, a nezdá sa mi to, ja som mumps mala, aj v rodine ho viacerí mali a aj známi a neviem o nikom, kto by z toho mal komplikácie.

leniciatko, vakcína tbc je neúčinná a nebezpečná http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html
http://www.tribune.cz/clanek/11060

z vakcíny proti čiernemu kašľu deti môžu dostať samotný č.k. a taktiež si pamätám, že pri nedávnej epidémii v ČR bolo tuším 75% plne zaočkovaných detí.
Obrna je samostatná kapitola, x rokov sa u nás očkovalo živou vakcínou, z ktorej x detí dostalo obrnu, kto ich odškodní? nikto, ani sa im doteraz nikto neospravedlnil. Teraz je síce neživá vakcína, ale taktiež je nebezpečná.

denduska
24. júl 2009

petot presne, ja som tiez nasla, ze meningoencefalitida pri mumps je pomerne bezna, ale takmer vzdy bez nasledkov. To uz pani dr. zabudla dodat.
neviem, moj muz mumps mal a aj IQ ma normalne aj dieta vedel spravit 😅 tak neviem co kazdy hned strasi.... 🙄

martina46
24. júl 2009

Takže tak je to s tým mumpsom. Proste tá informácia o 25% bola neúplná. No ja som bola v nemocnici s mumpsom a nabehom na zápal mozgových blán, dúfam, že som to nepoplietla. Ale čo si pamätám, zle som sa necítila a žeby som mala nejakú extra liečbu. A vyšla som z toho bez následkov.

bobulle
24. júl 2009

Já jsem v dětství přiušnice měla taky 😉
Takže Dr. sice říkala pravdu, ale pouze půlku... 😒 .... nám zatím očkování odložili o pár měsíců, pak to můžu chvíli hrát na virozy a horečky, ale dlouho mi to procházet nebude... Pediatrička mě už "prokoukla" a je na mě docela vysazená... očkování se bojím, ale odmítat ho nebudu, jen ho chci co nejvíc posunout... 😒

blovitc120
24. júl 2009

Hm, hneď som si myslela, že to bude len čiastočná pravda. Ja som síce mumps ani rubeolu nemala a ani nie som očkovaná. Alebo som mala a neviem o tom? Dá sa aj tak? Lebo u susedov mali decká aj aj a ja som s nimi bola stále v kontakte. A prežili aj M aj R úplne bez následkov.
Počuli ste v správach, že v JAR vyvinuli vakcínu proti AIDS a idú ju testovať na zdravých dobrovoľníkoch? Samozrejme ju vyvinuli v spolupráci s USA.

blovitc120
24. júl 2009

Mi to Miška nejako odoslala, ešte som sa chcela opýtať, ako sa testuje vakcína na zdravých dobrovoľníkoch? Im ju podajú a čaká sa, či u nich ochorenie prepukne do x rokov? Vyzvú ich, aby sa správali nebezpečne a prichádzali s vírusom do styku alebo im aj ten naočkujú? Nechápem, veď tá inkubačná doba pri AIDS môže byť aj roky, či nie?

denisocka
24. júl 2009

ja som tiež mala mups,doteraz si pamätám ako mi odišiel hlas a mala som opuchnute až ucho

petot
24. júl 2009

blovitc120: MUMPS: Áno, mohla si ho prekonať aj bez príznakov, tzv. subklinicky. U mumpsu je to celkom bežné.

TESTOVANIE VAKCÍN na ľuďoch prebieha zvyčajne tak, že sa vakcína podá, a niekoľko dní, nanajvýš do 2-3 týždňov, sa majú pacienti sledovať, či spozorovali nejaké nežiadúce účinky, a vypĺňať dotazníky. Ak nebolo veľa zjavných a vážnych následkov už v tomto krátkom čase, vakcínu vyhlásia za "bezpečnú" a vhodnú k nasadeniu.

Okrem toho sa merajú hladiny protilátok v určitých odstupoch od podania jednotlivých dávok vakcíny, a ak chce byť výrobca veľký frajer, tak ešte odmeria hladinu protilátok po 2-5 rokoch. To je všetko. Ak sa vytvorili protilátky, vakcínu prehlásia za "účinnú", hoci je známe, že hladina protilátok neznamená odolnosť. Napríklad chrípková vakcína môže mať až 90% účinnosť vo vytvorení protilátok u zdravých dospelých, a jej skutočný prínos môže byť aj tak nulový v zmysle ochrany pred ochorením alebo zmiernením príznakov.

Nikto netestuje, či vakcína skutočne chráni pred chorobou! Nikto netestuje celkový zdravotný stav zaočkovaných z dlhodobého hľadiska! Ak vakcína spôsobuje chronické ochorenia (čo sa teda stáva často), tak to sa jednoducho nesleduje.

Ešte jeden detail - testovacia vzorka ľudí sa vyberá striktne spomedzi celkom zdravých dospelých. Nikdy sa netestujú účinky vakcíny u chorých, napriek tomu, že sa potom v praxi podáva aj rôzne chorým ľuďom.

Ak bude denduska chcieť, iste k tomu vie ešte čo-to povedať alebo opraviť.

vanish1
24. júl 2009

denisocka, tak my sme vysadili bielu múku a tento týždeň aj nutrilon a malá má o 70% lepší stav (myslím ekzém) 😲 , kupujem jej to z DM ryžové s vápnikom alebo ovsené, to chutí oveľa lepšie, ale nie je s pridaným výpnikom, tak jej to striedam, dúfam, že som to nezakríkla a pôjde to už len k lepšiemu. Skús sa na to ryžové mlieko s vápnikom a vit. D opýtať v lekárni, mne sľúbila, že skúsi zohnať, tak sa jej opýtam aj na to, čo majú v DM ku, či by nezohnala, lebo mi ho máme 25 km ďaleko. Dnes sme boli na alergológii a lekár mi tiež povedal, že jej nemám dávať nutrilon, ale len tie mliečne kyslé výrobky. Inak k jej stavu mi nepovedal skoro nič, len, že jej mám kúpiť probiotiká a isoprinosine nám nedal, tak asi je na tom lepšie. Čo o sebe nemôžem povedať, vraj mi vyšla veľmi zlá spirometria 😠 tak mi nasadil nejaké ďalšie lieky, a keď som si prečítala než. účinky, tak som sa normálne naštvala, že čo mi to dal.

keď som sa pýtala na očkovanie, povedal, že môžem dať zaočkovať, keď sme teda dobrali ten isoprinosine 🙄 škoda, myslela som, že mi dá zase odporúčanie neočkovať, teraz sa už len vyhýbať lekárke....

vanish1
24. júl 2009

denisočka, pozri, čo som našla
http://209.85.135.132/search?q=cache:24x6ho2jcQ...

tu je to mlieko http://www.aspsk.sk/ryzovy_napoj.htm

tieto jej kupujem Hafer drink a Reis drink calcium http://www.dm-drogeriemarkt.sk/master_cms/index...

denisocka
24. júl 2009

vanish dik,skusim sa na to opýtať v lekarni--aj ked,neviem ako ho zas navyknem,dlho trvalo kým si navikol z MM na Hipp a teraz ani to kozie nechcel .... hm

denisocka
24. júl 2009

baby,nieste niektora z LM?

vanish1
24. júl 2009

denisocka, moja mala tiež problém prejsť z mat. mlieka na nutrilon, ale pri tomto mlieku sa jej chvíľu čosi nezdalo, ale potom pila

artuse
24. júl 2009

ahoj,

tuto diskusi občas čtu 🙂 o očkování jsem se začala hodně zajímat, jsem pro individuální přístup k očkování...a mám vítr z vakcíny MMR, dcerka 3 měsíce kašlala, takže jsme MMR odložili, pak jsem chvíli dělala mrtvého brouka a dneska jsem pediatričce volala, že bych chtěla očkovat až ve dvou letech, pediatrička je fajn, říkala, že by to viděla do dvou let, takže jsme se domluvily na očkování koncem září, dcerka má 2 roky v začátkem října, takže to bude téměř ve dvou letech, v podstatě jsem s tímto posunem spokojená...jen jsem se nestačila zeptat, proč tak dr. trvá, že to musí být DO dovršení dvou let, mluvila jsem s ní telefonicky a měla pacienta, takže to nešlo rozebírat...chci se vás zeptat, očkovali jste někdo až po 2. roce života??? nebo jak moc se vám u dr. podařilo oddalovat? díky 🙂

denisocka
24. júl 2009

vanish,a to prve to v prašku možu mať aj v lekarni?

majkeela
24. júl 2009

artuse - u nás je to totéž. Doktorka trvá na tom, že naočkuje dceru do dvou let. Ptala jsem se proč a bylo mi vysvětleno, že když kontroluje hygiena mudry, tak kontrolují, zda mají děti do 2 let MMR. Jestliže ne, má z toho mudra problém u hygieny.

majkeela
24. júl 2009

artuse - moje dcera kašlala od února. Zejména v noci. Mudra mi to nevěřila, byla jsem u ní 8x!!!! Vždy ji poslechla, podívala do krku, řekla, že jí nic není a poslala domů. A dítě kašlalo a kašlalo... Dokonce mám v kartě záznam: "Matka tvrdí, že dítě kašle". Neustále mi jenom vykládali o tom, jak ji budou očkovat, očkovat a očkovat a já jsem s tím prostě nesouhlasila a nesouhlasím doteď. MMR zatím nemáme a hrubě nesouhlasím s tím, aby ho malá dostala. Celé martýrium s kašlem vyvrcholilo tak, že udělala dceři stěry z nosu a z krku a našli jí v krku masivně rozšířený nějaký bacil (Branhamella). Dala nám ATB a to už jsem zuřila. Dceru jsem sbalila a odjela s ní k mému homeopatovi. Dostali jsme homeopatika a za 10 dnů máme jít na stěry. Detailně jsem s ním rozebírala i toto očko a jeho názor je, že celé toto očkování je nevhodné, jediné, co by mělo u holčičky smysl jsou zarděnky, ale naočkoval by je daleko později. V podstatě se vyjádřil tak, že svému dítěti by dal jen tetan a obrnu.

majkeela
24. júl 2009

Chci se zeptat všech, kteří vakcínu odmítli:

"Jak jste se s mudrou dohodli o odmítnutí očkování?"

Nahlásila vás někam mudra? Naše na nás už velmi drsně tlačí a obávám se, že dojde k tomu, že jí narovinu řeknu, že očkovat nechci. Obávám se, že mě okamžitě nahlásí na hygienu a budou nás tahat po úřadech.

Další věc je, že vám dítě bez MMR nevezmou do školky. Jak jste to vyřešili? Samozřejmě, že ji jednou do školky dát budu muset, protože půjdu do zaměstnání. Obávám se, že náš systém je nastaven tak, že navdory svému přesvědčení budu muset nechat dceru naočkovat, protože ji prostě budu potřebovat dát do školky.....

díky za vaše komentáře.

artuse
24. júl 2009

majkeela: aha, něco takového jsem si myslela, díky 🙂 od jiné dr. jsem totiž zase slyšela názor, že prý dítě si nejlépe tvoří protilátky mezi 15. a 20 m, což je hloupoust (spíš asi chtěla nalákat, aby se očkovalo), ale tak jsem si přece jen říkala, jestli to očkování do dvou let nemá co dočinění s tím tvořením protilátek, ale to asi fakt ne...

vanish1
24. júl 2009

denisocka, vraveli, že mi ho zoženú, tak ti dám vedieť, či sa im to podarilo

artuse
24. júl 2009

majkeela: dceři ten kašel ustal právě po té co jsem podstoupili homeopatickou léčbu 🙂 takže věřím, že vám taky pomůže...na očkování jsem se homeopatky tenkrát jaksi zapomněla zeptat...nám malá kašlala hlavně po ráno a občas i v noci, dr. se domnívala, že by to mohl být alergický kašel, takže jsem byli i na alergologii, tam ji vyšly kožní testy negativní, imunologické vyšetření ji nedělali...

co se týče tvých dotazu, tak vím, že některé maminky, které očkování odmítly nebo je odkládají na neurčito, musely u dr. podepsat nějaký papír, dr. je pak asi může nahlásit na hygienu nebo když hygienu přijde k ní, tak je dr. asi krytá tím podepsaným papírem...

a tady je nějaké info ohledně přijetí neočkovaného dítěte do předškolního zařízení:
http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/po...

jinak co se týče těch nemocí, které jsou MMR očkovány, mně bylo zase sděleno, že nejhorší mohou být spalničky, nevím...já zarděnky v dětství prý prodělala, sestra příušnice, normální průběh.

majkeela
24. júl 2009

Vidím, že se zde dnes probíraly příušnice. Já je prodělala před 2,5 lety, když jsem byla těhotná s dcerou 14-16tt. Měla jsem je oboustranné, poměrně dosti velké otoky, nemohla jsem jíst atp. Přestála jsem je jen s homeopatiky a asi 5 paraleny, když už mi horečka šplhala k 39 (normálně jsem nízkoteplotová, takže to už na mě bylo hodně). Žádné komplikace, žádné následky na mně ani na dceři. Dcera byla prenatálně a postnatálně sledovaná na možný rozvoj fibroelastozy srdeční - prenatálně nepotvrzen, postnatálně vyloučen. Můj názor je, že u děvčete jsou příušnice sice nepříjemné, ale rozhodně nikterak závažné onemocnění. Řadím do kategorie s planými neštovicemi.

artuse - co se týče spalniček - ano spalničky jsou zcela jistě nepříjemné, ale víš, kolik bylo případů spalniček v loňském roce v ČR?? Já jsem našla na netu informaci (pokud chceš pohledám zdroj, ale byl to nějaký oficiální net ministerstva zdravotnictví o očko), že vloni byly v české republice 2! případy spalniček. Když to někomu říkám, tak to vždy přirovnávám k nějaké velmi exotické nemoci, kterou si přiveze cestovatel z tropů, takovou mohou být dva případy v čr za rok.... Dala by ses proti tomu očkovat, protože se toho bojíš? Já ne..... 😒