Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

gepe
10. aug 2012

@gubcikova a nemuze to byt prave reakce na atb? Me jako malou cpali penicilinem, ze jsem si proti nemu vytvorila imunitu 😕

gubcikova
10. aug 2012

@gepe nie lebo to mala už aj predtým

zaockujteajslnko
10. aug 2012

@tara
ludia si myslia ze si "kupuju zdravie" v ockovacich latkach, ze proste je to akysi "obchod" a dokonca je to pre nich benefit kedze akysi "zakladny balicek" ockvoanich latok maju zdarma 😀 .......aspon vidno ako su ludia s myslenim na tom uz uboho. Vobec im nedojde ze ockovanie nerovna sa zdravie, ockovanie nerovna sa "vykupenie" ockovanie je zataz na organizmus, poskodnie organizmu umyselnym sposobom.

Otazka preco take krasne a farebne reklamy v ordinaciach ked ockovanie ma byt beznou vecou? preco sa klame ohladom ockovania ked je to predsa bezna vec? preco teda ockovanie stoji peniaze ked ockovanie je bezna a potrebna vec?.........

radsej nerozmyslat, to plati pre beznu populaciu nizsie inteligentnych ludi, radsej nerozmyslat a pekne si dat napichat aj to nieco "navyse" ved "ja si to mozem dovolit" a podobne stadovite vyroky 😀

gepe
10. aug 2012

@gubcikova ahaa, tak to pak jo. Zkus si vydupat tu imunologii a alergologii. Drzim pesti at se to spravi a prijde se na to, cim to. Radsi odsud mizim. pa

janano
10. aug 2012

@tara ale na malariu ockovanie neexistuje, takze tu asi neockovali. 😉 Ak ju mala dostala, tak potom brali tablety, ale to v pripade, ze uz ju dostala. Tam je riziko velke. Celkovo cestovat do exotickych krajin sa neodporuca s malymi detmi, aspon do toho 5 roku zivota, prave kvoli imunite.

petah82
10. aug 2012

@gepe cierny kasel sa NEvracia, on tu vzdy bol. len velakrat nebol ani diagnostikovany, bo si dr aj pacient mysli, ze je ockovany, tak nemoze mat cierny kasel. prepacte vsetci co citate pozorne, ale zas musim to tu pridat: TREBA citat aspon 20 stran dozadu, ked chcete nieco polemizovat, stale dokola sa tu ludia pytaju to iste.
k tomu ciernemu kaslu (plati pre nas vsetkych, nie len USA):
Vakcína aP obsahuje izolované bielkoviny baktérie Bordetella pertussis. Jestvuje však aj iná baktéria, ktorá môže spôsobiť čierny kašeľ: Bordetella parapertussis. Nová aP vakcína chráni len pred B. pertussis, nie však pred B. parapertussis, zatiaľčo stará wP vakcína chránila pred obomi baktériami (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15121300). Preto môže byť návrat čierneho kašľa v USA po prechode k aP vakcíne spôsobený selektívnym odstránením B. pertussis, čo dovolilo očkovaniu odolnej B. parapertussis obsadiť uvoľnené miesto.
z knihy Dr. Taťjana Obuchanyč: „Ilúzia očkovania"
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...
je to najkratsia knizka o ockovani, imunite a konkretnych chorobach, len citanim o chorobach a o tom, ako vakciny nefunguju a nechrania proti mnozstvu inych virusov a bakterii sa da zbavit strachu z chorob... aj v dalsich knihach toho najdes veeela, len treba mat cas, ale vsetci Tu si ho radsej najdeme na ukor blbeho vymyvania mozgu telkou.

gepe
10. aug 2012

@petah82 mame doma tv, ale mame ji pustenou tak max. 2hod. za tyden, tak me prosim nehazej do jedne skupiny s ostatnimi, prosim. Nerekla jsem, ze kdo je ockovany, nic nedostane, pouze ze prubeh nemoci muze byt klidnejsi a rychlejsi. Sama jsem jako dite byla ockovana na zardenky, spalnicky, priusnice atd. a mela jsem je 🙂
Nerekla jsem tady ani jestli jsem pro ockovani nebo proti ockovani, to je taky tady problem u vas v diskusi.. Jinak diky za doporuceni na tu knizku. P.

prevenar
10. aug 2012

@janano vyzera to na ekzem ..ako u nas ..ak budes pokracovat v ockovani mozes cakat zhorsenie , v tom lepsom pripade. v horsom pripade bohvie co este.

janano
10. aug 2012

@prevenar ja viem, ze je to exem, nastastie bol, uz to nema a snad sa uz nevrati. A odvtedy uz neockujem ziadnu dcerku.

petah82
10. aug 2012

@gepe nie, ja som na nikoho neutocila a uz vobec nie na teba, som rada, ze sa zaujimas, kopirovala som to, co som pisala 10 stran dozadu, tak ako som na to aj upozornila. nebud vztahovacna. ja len, ze kazdy rodic ma malo casu, moje dieta je od narodenia nespavec a ked som sem prisla, citala som minimalne 100 stran dozadu + stranka sloboda v ockovani a potom som sa pytala, ukrajujem volny cas a cas na spanok na studium po nociach. neutocim na telku, sak aj ja ju pozeram 🙂

petah82
10. aug 2012

@gepe tu je ta kniha aj v pdf na stiahnutie http://ulozto.sk/xCjSfVf/vaccine-illusion-sk-pdf

gepe
10. aug 2012

@petah82 nejsem vztahovacna, jen jsem si tady za tech par chvil dneska "uzila" svoje co se vrcelo se na me hodne, tak uz jsem radsi v pozoru 🙂 diky a opatrujte se! 🙂

racerunner
10. aug 2012

@tara, Nic jsme si neudělaly, máme jen trochu odlišný názor. Nikomu z této diskuze neubližuju, ani v budoucnu nehodlám. Nepůjdu nikam veřejně demostrovat za povinnost očkování, jen nejsem tolik jako vy všichni zde přesvědčená o jeho škodlivosti.
Uznávám bezevší pochybnosti , že chemii rozumíš a obdivuji to. Mě bavila, chtěla jsem jí dokonce jít studovat, ale už je to dávno.
Ujišťuji tě, že rozhodně nemyslím, že jsem nejlepší doktor pod sluncem, a že znám víc než jednu diagnosu 😀.
Co jiného mám psát než že "to je dobře jen tak dál" Všichni dokola argumentujete osobní zkušeností. Tu já vám neberu, dokonce věřím. Jen stále chybí vědecký důkaz toho, že většina z těch věcí je z očkování. Ano, uznávám, že nežádoucí účinky očkování má, vídám je a nehodlám to zapírat, koneckonců, to je to, co mě vede hledat pravdu.
Taky uznávám, že ve zdravotnictví je minimální vůle tento důkaz hledat...
Jenom mi přijde, že na něj zase nelze svádět všechny neduhy všech dětí, přestože se třeba zdají v časové souvisloti blízko. Spousta věcí, které zde maminky popisují jako následek očkování může mít uplně jiný podklad i spouštěč...
Myslím ale, že naše odlišné názory nejsou důvod k tomu, abychom se zde urážely ... to té pravdě fakt nepomůžeme...hezký víkend

racerunner
10. aug 2012

@petah82 vy máte na Slovensku vyšší výskyt parapertusse od doby , co se očkuje acelulární pertusse? U nás je hlášeno dokonce míň případů. I parapertusse podléhá povinnému hlášení a u nás jich hlášeno víc není, dokonce míň....

luthien.k
10. aug 2012

@gubcikova jak už jsem Ti psala jinde - kožní projevy z velké části souvisí s tím, co se děje v trávicím traktu. Proto je třeba začít tam, obzvlášť, pokud měla přemnoženou Candidu a další potvory (což mohlo být klidně následkem očkování, které nepříznivě působí na střevní flóru). Ideální, kromě probiotik, by bylo najet na stravu podle tabulky, na kterou je odkaz v tomto článku: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...
Co se týče kosmetiky, kortikoidy absolutně ne (už jste měli a nikam to nevedlo), ale hydratovat a léčit (nemastný emolient a na to léčebnou pastu).

steggy
10. aug 2012

@14petulka88 u nás ak bol problém po očkovaní BCG chodievajú deti na imunologické vyš.

steggy
10. aug 2012

@petah82 pertussis spôsobená Bordetellou pertussis sa bežne vyskytuje....len má miernejšie priebehy...ovšem ak zvracanie pri kašli, teploty 40 a neskutočnú slabosť s dávivým kašľom pokladáme za mierne ... poznám za túto zimu a jar 6 prípadov s takými priebehmi a to všetci boli očkovaní ....

janano
10. aug 2012

@racerunner ono je to vsetko pekne, ako si to napisala...uznavas, ze ockovanie ma neziaduce ucinky, len ti stale chyba vedecky dokaz, ze vacsina je z ockovania....takze u teba plati aj ovca cela aj vlk nazraty, alebo ja drzim aj s tymi vpravo aj s tymi vlavo 😉 Chcem sa ta ako lekarky opytat, odporucila by si mi dalej ockovat dcerku po tom, ako jej po ockovani vyskocil exem? (prosim ta, nepresviedcaj ma, ze to nebolo z ockovania 😉 mala vtedy 3 mes. plne kojena, v rodine ziadna minulost s exemom zo ziadnej strany) Je podla teba lepsie "zabranit" tetanu atd., ale zit s AE?

mirabelka212
10. aug 2012

ja som ani necitala vsetky tieto reakcie...stacil mi len nadpis. NECHAPEM, zenske...co vobec vypotia taku kravinu..ze nesuhlasia s ockovanim.......riskuju zivot svojich deti......denne ockuju milion deti....a je to nezodpovednost nedat svoje zaockovat!!

janano
10. aug 2012

A je to tu zas...no comment 😝 niekomu k zaockovaniu staci precitat si nadpis, uff.

petah82
10. aug 2012

@racerunner @steggy ja som len citovala knizku, ako som napisala, ktoru som chcela priblizit zaujemcom o pohlad z inej strany. aby si nieco precitali a potom sa tu pytali. nemam statistiky, to ze to plati aj u nas, som dala preto, ze je v clanku spomenute, ze v USA sa pouziva taka vakcina, ale ona sa pouziva asi vsade, ta acelularna.

sorciera24
10. aug 2012

@mirabelka212 a vies preco? pretoze nam ockvoanie dokalicilo zdravie nasich deti...preto s nim nesuhlasime.....zena, co to nezazila, to malokedy pochopi......inak, to mozem povedat aj ja, ze riskujes zivot svojho dietata, ked ho ockovat davas......(a za tym si stojim)

eaka
10. aug 2012

@sorciera24 Také komentáre najlepšie prejsť úplnou ignoráciou.. keď si ony nedokážu odpustiť sem svoje vele múdre príspevky dávať, my by sme si mali odpustiť na ne reagovať 🙂

mirabelka212
10. aug 2012

@sorciera24 to ma mrzi...moja..to ja neviem..co sa ti stalo....Ja zas poznam taky pripad ked matka nedala zaockovat svoje dieta a dieta ochorelo a malo z toho nasledky...kazdy ma pravo na svoj nazor...a moj je taky ze ja som za ockovanie! pekny den (a za tym si stojim 🙂 )

luthien.k
10. aug 2012

@janano a ani žádné alergie, astma? Problémy se zažíváním? Celiakie? Nemoci na autoimunitním podkladu (diabetes, porucha štízné žlázy, revmatoidní artritida a další...)? Ono totiž atopický ekzém obvykle začíná kolem třetího měsíce věku a to i u dětí, co očkované nejsou...

sorciera24
10. aug 2012

@mirabelka212 a na aku chorobu ochorelo, ak mozem vediet?....vies, tu v teme nas je drviva vacsina tych, co nase deti mali vaz. nez. ucinky po ockvoani...preto uz neockujeme....ekdysi sme vsetci boli na tvojej strane a mali podobne zmyslanie....ale, clovek sa uci na vlastnych chybach.... 😒 bohuzial.....a aby som poopravila.....nie sme ani tak proti ockvoaniu...ale skor presadzujeme slobodnu volbu v ockovani (na ipresnenie)......tzn. ze ty ekd chces si ockuj, my co enchceme ockovat, chceme tiez toto pravo...neockovat 😉

janano
10. aug 2012
zaockujteajslnko
10. aug 2012

@mirabelka212
a tu je prezentovany nejeden pripad, kedy matka dala zaockovat svoje deita a dieta len zomrelo....

luthien.k
10. aug 2012

@janano v tom případě bych já už neočkovala...Například obě moje děti měly atop. příznaky již ve věku před prvním očkováním.

patulka83
10. aug 2012

Ked je mamina rozhodnuta neockovat dieta kvoli strachu z moznych nasledkov, potom pre nu neexistuje ziadna "povinnost". A ta pokuta je uplne smiesna oproti nasledkom, ktore by mohlo na dietatu zanechat...Na druhej strane, ak dostane dievcatko taku rubeolu a ostane v dospelosti neplodna, neviem ako by som jej to vysvetlila...Je smutne, ze ockovanie je o riskovani :(