Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

racerunner
10. aug 2012

@tara A ta dobrá známá, která ví o těch praktikách v té firmě pracuje nadále? A mě tady bude někdo kázat o tom, že konám zlo...

zaockujteajslnko
10. aug 2012

Dluholucky je napr. preto zakupeny takyto "sedy kon", lebo to ludske superego je vzhladom na prapovodne zaklady vzdy naucene pocuvat autority.........cize staci si zakupit cloveka autoritu (alebo staci domnelu autoritu) a ta bude kokrhat svoje blbosti tak nasledne 80% ludi pojde tym smerom............ so zbytkom 20% si poradia cez akesi pokuty a ajtak tato cast populacie bude bojvat najma so svojim superegom...

dalsim sa natlacia pekne farebne letaciky ako symbol niecoho "pekneho" a "noveho" a teda "pokroku" a pojdu za tym na sposob "videli ste a poculi ste o tom novom, hura, nieco nove bla bla bla"

je to taka psychologicka hra kde sa vyuzivaju a zneuzivaju tie poznatky co vieme o tom ako clovek z hladiska psychologie funguje

velmi malo ludi ma skutocne pevne a silne ego

denduska
10. aug 2012

@tara prepáč za drzú otázku ale tá tvoja známa z tej nemenovanej farmafirmy toto všetko vie a svedomie jej dovolí tam naďalej pracovať a podieľať sa teda na tomto "vraždení"..? hm tomu sa hovorí hrošia koža alebo veľmi pekný plat že jej to je jedno 😅 a také veci o svojom riaditeľovi vynáša, a ešte stále sa nezbavili jej ani jeho? ja si žiadne ilúzie už o ničom nerobím ale toto mi pripadá fakt ako z filmu so Seagalom, neber to v zlom 😉

tara
10. aug 2012

@kaja73 neockuje sa ani tyfus, cholera, mor....a kde su? preco vymizli tieto ochorenia aj napriek tomu, ze sa nikdy proti nim neockovalo????? hm......asi preto, ze sa nikdy neockovali a tak si ich tu neroznasame medzi sebou. vymizli celkom prirodzene, dovody si najdite, nechce sa mi pisat 😅

denduska
10. aug 2012

@racerunner 😀 myslíme na to isté

tara
10. aug 2012

@denduska tak mozno seagel, mozno stalone...ako pre koho. preto pisem nemenovana 😉 ci veris, alebo nie, mne je to jedno, uz som si zvykla, ze kazdy ma iny nazor. a pracuje tam ako jej dalsich tisic kolegov a prave preto to hovori, aby to svedomie mala lahsie. ci veris, alebo nie je na tebe. vela veci sa deje ako v scifi filme, ale bohuzila realita je ina a je niekedy tazke uverit, vsak?

tara
10. aug 2012

@racerunner ano, pracuje, pisem o tom nizsie.

hajanka
10. aug 2012

@mirabelka212 aaaah, sladka nevedomost ........................................ 🙂

hajanka
10. aug 2012

@dankakk nevie, sak to sama napisala 😀

denduska
10. aug 2012

@tara ak by to bola pravda + ona to vynášala, už ju dávno vyhodia a ostane skrachovaná existencia, predstav si že aj ja mám niekoľko známych na vysokých postoch a trošku viem ako to tam chodí a čo kto o čom a o kom môže hovoriť a ide aj o oveľa menej dôležité veci, pre bežného človeka až somariny..a nie že takéto "kauzy" 😉
takže svedomiu uľaví a penaženka ostane plná 😉
zas všetko s mierou 😉

kaja73
10. aug 2012

@tara a ty mi preco pises???
ved ja nie som za ockovanie a to vsetko co pises davno viem-si si ma s niekym pomylila.

tara
10. aug 2012

@kaja73 ale ved ja som to pisala ako info, nie ako

tara
10. aug 2012

@kaja73 pre ostatnych, nie ako nejaky negativny vyrok... 😉

kaja73
10. aug 2012

@tara ved Ok,len nechapem preco to adresujes prave mne 😕 ved je tu dost ocko maniakov, naco to pises anti ocko rodicovi..

racerunner
10. aug 2012

@tara Ne já ti to i věřím a nedělám si iluze o výrobě vakcín, na něčem ty viry musí kultivovat, to je jasné, akorát mi pak nejde do hlavy to samé, co @denduska . Tos mi něco připomněla. Jednou mi na jiné diskuzi někdo argumetoval nějakým autorem knihy o tomto tématu, co taky pracoval ve farma firmě na vakcíny (ve vysoké pozici a vše to viděl) , znhuseně odtatumtud po letech (!) odešel a začal si vydělávat tím, že vydává knihy o svědectví odtamtud...Všichni ho nyní adorují, jaký je to borec, že z toho zla vypadl.... Je chytrej, léta vydělával na firmě jako její součást a pak vydělá na tom, že jí pomluví..Akorát to mělo háček - jako důkaz neúčinku vakcín a léčiv obecně tehdy použil příklad z praxe- sám má Diabetes mellitus I.typu, měl by si píchat insulin, ale nepíchá a je fit jako ryba...No tak to mi o věrohodnosti toho pána naprosto stačilo ...Nevím, možná blbej překlad, originál knihy to nebyl, jen tomu autor chtěl dodat grády 🙂...
Ale chtěla bych se tě na něco zeptat. Jako chemik bys to nejspíš mohla vědět.V jaké formě je tedy hliník v hexe přesně ? Co se děje s hydroxidem hlinitým v našem těle? Reaguje s něčím? Rozpadá se na prvkový hliník? Všichni se bojíme hliníku v hexe, jak přestupuje hemtoencefalickou barieru a cvičí nám s neuronama a teda především mikroglií. Je v této formě je rozpustný? Ukládá se pak tedy asi do buněk celý ? Zajímá mě to a nevím to ...díky

eaka
10. aug 2012

@racerunner Napríklad z faktu, že sa za posledných 10 rokov vyskytol na SK tetanus 3x a z toho, že kde a za akých okolností môžeš tetanus dostať.. neviem, či máš také info, ako podaktoré pediatričky, že tetanus je aj v prachu na stole v detskej ordinácii 😉 ale ja mám veeelice odlišné 😉

tara
10. aug 2012

@denduska nedovolila by som si nieco take vrdit, keby to nebola pravda. ide aj o to, ci sa niekto boji niekoho a niecoho, alebo proste nieco unikne aj von. uz skoro kazdy ma podpisany dodatok o mlcanlivosti, napriklad aj ja. nepis prosimta o vysokych postoch a nedrz sa toho, co sa kde moze a co nie. stale vravim, bud ver, alebo never. je to len na tebe.

bonaqua111
10. aug 2012

@zaockujteajslnko chcem sa spytat, ak mi vies odpodvedat. My sme mali uz pojednavanie v Trnave a nezaplatili sme pokutu dostali sme rozhodnutie - nezaplatili sme ale sme sa odvolali a poslali to do BA. A mam na poste dva listy z BA, jeden z regionalneho uradu verejneho zdravotnictva a druhy z nejakej druhe institucie - uz sa tesim na pestre citanie - existuje moznost, ze nam odvolanie preslo??? Ale zas mam na poste len pozvanku na nejake dalsie vymyvanie mozgov.
V blizkej dobe planujeme odchod zo SR do Rakuska, kde nie je ziadne ockovanie povinne. Bude sa to tu v SR s nami vliect roky, ci to nasim prestahovanim a zmenou trvaleho bydliska skonci???
Dakujem za radu.

racerunner
10. aug 2012

@eaka to mi stačí, dík, já myslela, že máš nějakou převratnou novinku On tetanus už z planety zmizel, že? Vakcína totiž nefunguje, je to jen tahák na finance z nebohých rodičů, tetanus prostě lidé nemají proto, že se vypařil.... A ještě chybí přidat argument, že když budem jíst jeho spory, tak si vytvoříme imunitu...

racerunner
10. aug 2012

@careamell No jo, je tam ta cukrovka...akorát v tamtom textu byl uveden i ten I. typ ...

kaja73
10. aug 2012

@racerunner k tomu tetanu-v mojom okoli poznam len par dospelych ludi, co sa davaju pravidelne preockovavat -teda u dospelakov asi nie je prockovanost bohvie aka-to sa moc nekontroluje- a aj tak tu dako vela pripadov tetanu nemame.
Ono ide skor o to, ze nie je nebezpecna bakteria-ktora je inak ozaj na vela miestach-,ale nebezpecny je toxin ktory produkuje a ten sa zacne tvorit len za velmi specifickych okolnosti-teda mozeme mat povodcu tetanu aj priamo na kozi,dokonca aj v rane,ale ak je tam kyslik a rana krvaca nie su vytvorene podmienky na tvorbu toxinov.
Na to treba napr hlboku ranu od vidli spinavych od konskeho trusu,ci zavazna havaria s hlbokou ranou ,ale pri takychto ranach ti v nemocke aj tak daju protitetanove serum-myslim ze su to uz hotove protilatky na tetanus-teda sa necaka na ucinok vakciny-ani sa ta to nepytaju ci si preockovany aj tak ti to podaju.

racerunner
10. aug 2012

@kaja73 dík za vysvětlení tetanu, už je to dlouho, co jsem se to učila 😀

kaja73
10. aug 2012

@racerunner ked to vies naco sa pytas? A vyznam takehoto ockovania- ak mas tieto info ,by ti mal prist prinajmesom cudny.

zaockujteajslnko
10. aug 2012

@bonaqua111
RUVZ trnava ti musi odpisat ze ze postupili odvolanie na Urad verejneho zdravotnictva, cize to je ten prvy list...

a Urad verejneho zdravotnictva ti mozno odpisuje ze potvrdzuje toto rozhodnutie (cize zamieta odvolanie), zalezi v akom casovom rozostupe to prislo na tu postu, odovlanie by malo prist do 60 dni od dorucenia od RUVZ

neprevzatim listov sa po 3 dnoch ajtak hladi na ne ze akoby si ich prevzala, akurat sa nedozvies co je tam napisane a nemozes sa mozno v casovom limite odvolat proti tomu co sa tam pise.

racerunner
10. aug 2012

@kaja73 na to, na co se ptám...vždyť si to přečti...

kaja73
10. aug 2012

@racerunner A smím se zeptat z jakého materiálu jsi nabyla přesvědčení o "veeeeeľmi malé šanci získať" tetanus ?

tu je tvoj dotaz,sice nie mne,ale ja si pre to, co ti pisem- a ty tvrdis, ze to vies tiez- myslim ,ze sanca ho ziskat je ozaj mala.

tara
10. aug 2012

@racerunner zle si citala moje prispevky. neviem odkial mas, ze som chemik. moja setra je biochemicka, nie ja. pisala som o chemii, ze jej musis rozumiet. ja som ju mala ako sucast studia, rozumiem jej, mam z nej skusky, ako aj z toxikologie a mikrobiologie. pokial si chces doplnit vedomosti o Al vo vakcinach, staci si precitat knihu prof. Struneckej, ktora sa tomu velmi uzko venuje, pripadne clanky od MUDr. Elekovej. urcite tu nebudem rozpisovat to, co uz ini napisali. ja som si to prestudovala, tak skus aj ty. http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-hlin...

denduska
10. aug 2012

@tara okej neverím 🙂 Teda nieže neverím že by to mohla byť pravda, že vakcíny obsahujú kadečo alebo svinstvo. Ale určite to nikto priamo z firmy netrúbi do sveta a popritom tam veselo pracuje ďalej a berie parádne peniaze. A že ho kvári svedomie, ale peniažky sú dobrou náplasťou. Však čo, umrie zas zopár tisíc detí, hlavne že ja o tom viem a mám sa fajn. Tak jej odkáž, nech s tým vyjde na verejnosť, môže zmeniť svet a tisíce rodičov detí poznačených očkovaním jej budú ruky nohy bozkávať že sa konečne niekto od jadra postavil za dobrú vec. To ale nestačí, neurobí to - kvôli peniazom. Veľkým peniazom. No fuj. Tisíckrát horšie než radový pedoš, čo len jednoducho úprimne verí vakcínam, lebo bol tak naučený.
A to ty si bola prvá, ktorá sa tu opakovane oháňala vysokými postami, nie ja.

Brú noc 😉

tara
10. aug 2012

@kaja73 pridala som to len ako info. nic ine, fakt 🙂