Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

janano
11. aug 2012

my ked sme nasu lekarku obtazovali s eu kart. poistenca, tak ta nam potom karty vydala s usmevom, bola rada, ze sa nas zbavila 😀 sme jej nestali za tie papierovacky 😀

manof
11. aug 2012

@racerunner
Lenže na poriadny monitoring treba zákon a spôsob, ako ho vymáhať u naozaj všetkých.
Akýkoľvek rodičovský monitoring bude odpísaný ako zaujatý, tým si môžeš byť istá.

manof
11. aug 2012

Tak, a záhada, že kde nabral prof. Dluholucký tie svoje autosedačky, je vyriešená:
"Očkování: co lékaři vědí a co ne"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-co...

hajanka
11. aug 2012

@macka23 ja chapem, ale ked povie ze odchadza do zahranicia, kde bude mat dieta poistenie a lekara, tak v tom pripade musi odhlasit dieta na SR, nie?

janano
11. aug 2012

@bonaqua111 @macka23 @hajanka ked clovek odchadza zit/pracovat do zahranicia, zvycajne sa prihlasi do poistovne tam. Tu je povinny do 8 dni od prihlasenia tam sa odhlasit a vratit preukaz poistenca. A tym to konci. Tam si clovek plati dane, poistne atd.

A co sa tyka zdravotnej dokumentacie, tu si asi nikto brat nebude, kedze by jej aj tak nik nerozumel.

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@barbyes
korupcia a podvody neplatia len vo vakcinach a farmafirmach vseobecne, ale kdekolvek, vzdy a vsade sa falsuju vysledky testov, vysledky zlozeni, vysledky akekolvek, aj nasa firma bola donutena k falsovaniu vysledkov, ako vsetci

tara
11. aug 2012

@nae ja to hovorim, ze 100ludi, 100 nazorov. vystihla si to. 😉

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@macka23
preco by dieta nemohlo visiet vo vzduchu bez lekarky?..........nikto na to nepride, ani zdravotna poistovna ani nikto vobec nikdy, az pokym nebude "cas" na dalsiu preventivnu prehliadku, a kedze ani nebude nikto kto by ohlasil ze prehliadka nebola vykonana (vsak ziaden lekar nebude) tak ani potom na to nikto nepride.......a mas pokoj....

priepstupkyu su po 2 rokoch ajtak premlcane, cize keby na to niekto prisiel aj potom, ajtak z toho nic mat nebudes..... dokonca premlcacia lehota na preciny a trestne ciny je vseobecne 2 roky, okrem tych zavaznych precinov, co je pomerne smiesne kratka doba..... tak pockas a stale bezi cas na premlcanie, kazdym jednym dnom pokym niekto nezacne konat.....

nakoniec vzdy mozes tvrdit ze zijes v zahranici, hlasit to nikde u nas nemusis ze nezijes v SR 😀

cize paradoxne ked chces poskytovat svojmu dietatu to to ti zakon umoznuje aby sa mu urobili len take ukony ktore ty ako rodic dovolis, tak nesmies mat zazmluvnenu ziadnu pediatru 😀... takto to na slovensku asi vyzera...

tara
11. aug 2012

@racerunner promin, ale ja tomu rozumim 😉 ale urcite ti to tu nebudem vypisovat, aby som ta dovzdelavala, kedze vsetko beries tak ako beries. skus si to nastudovat sama, ja som tiez musela a hladala som studie vyse pol roka, aby mi to vsetko sedelo a bolo logicke. mam pocit, ze ma len skusas, ale ja nie som na skuske, ani v sutazi. a myslim, ze ako lekarka, by si mala na vsetky tie opytane otazky vediet odpoved, pretoze sa pytas na pomerne jednoduche vazby. zaskocila si ma hned aj s otazkou na priepustnost EB u deti. ja len verim, ze to naozaj ovladas a vies, aka je priepustnost a kedy sa EB uzatvara. to ze mam skusky z chemie, a venujem sa jej aj neprofeisonalne, neznamena, ze som robila nejake odborne studie na uvedene temy. k tomu si urcite nedovolim vyjadrovat sa, pretoze to nie su moje studie. este mam otazku, si naozaj lekarka???? nakolko podla tvojich otazok sa mi to nezda. ☹

zaockujteajslnko
11. aug 2012

ja vlastne nemam podipsanu s pediatrou dokonca ziadnu zmluvu o poskytovani zdr. starostlivosti mojmu dietatu, cize vlastne dokonca tato lekarka pacha podla mna podvod voci zdravotnej poistovni ked si uctuje ukony na ktore vobec nema narok, a ked sa do toho obujem, mozno bude musiet vsetky peniaze za ukony ktore vykonala nezakonne poistovni aj vracat....

tara
11. aug 2012

@denduska vobec tomu nerozumies a nazor nezmenim. musis vediet, ze sa nevyrabaju v danej farmafime len vakciny, ale dalsie ine lieky, potrebne na liecenie napr. aj vaznych ochoreni. a kedze nemozes vediet, na akom oddeleni dotycna osoba pracuje a co tam vlastne robi, tak prepac, ale nebudem to tu dalej rozoberat s niekym, kto nema ani predstavu o tom. koncim tieto prispevky na danu temu, nemam naoazj uz chut tu stale nieco vysvetlovat uplne cudzim osobam. prajem ti len vela krasnych myslienok, krasny den este. 😎

janano
11. aug 2012

@zaockujteajslnko ale ty nie si povinny podpisovat zmluvu s lekarom

denduska
11. aug 2012

@tara jaj, hlavne že ty rozumieš všetkému a vieš ako to všade chodí, vieš že ja nič neviem a nerozumiem a vieš aj aké ja mám predstavy 😀 Aj tebe pekný deň a nabudúce si čítaj po sebe...aj akože niekto opakovane dostal maláriu..a dokonca z očkovania proti malárii..ty ako vševedúca osoba by si nemala predsa takéto nezmysly písať a potom sa opravovať, že to len "tak" 😉

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@janano samozrejem ze som povinny mat podipsanu zmluvu, resp. ona ak si cche nieco uctovat od poistovne musi mat odo mna suhlas a zmluvu, inak je to podvod z jej strany!, bez toho moze poskytnut starostlivost len v pripade nudze, zivotzachranujuco

tara
11. aug 2012

@nae a este k tomu svedomiu...a lekar ma ake svedomie, ze picha detom taky koktail? TO by som nedokazala, TO by bolo pre mna ako keby som niekoho pripravila o zivot. Pichnut do 2mesacneho telicka zmes jedov a s vedomim, ze stat sa moze cokolvek a ze hadam nebudu ziadne NU. to je podla mna hnusnejsie, ako pracovat niekde, kde sa vyrabaju aj prospesne produkty, ktore zachranuju zivot. vakciny su len sucastou celej vyroby. takze svedomie je tiez tazka tema si myslim.

janano
11. aug 2012

@zaockujteajslnko obvodneho lekara si vyberas podla obce, ulice atd. S tymto lekarom nemusis uzavriet zmluvu o poskytovani zdravotnej starostlivosti, kedze si lekara vyberas slobodne. Ak by si vsak zmluvu neuzavrel so ziadnym, nebude ti pri navstebe ambulancie poskytnuta vseobecna, ale len neodkladna zdravotna starostlivost.

tara
11. aug 2012

@denduska pisala som vseobecne o ockovani proti exotickym chorobam a preto tam bola ja malaria - ktora je exoticka choroba, ci? dalej som uz nepisala, ze na malariu su antimalarika a nie ockovanie. myslela som, ze ludia to tu beru automaticky, ked hovorime o tejto teme. predbehla som myslienky, no co uz. verim, ze aj ty to chapes a vies ako to funguje. nemusis sa hned urazat 😉 😉 😉

denduska
11. aug 2012

@tara ja sa vôbec neurážam 🙂 Písala si že opakovane dostali niektorú z tých chorôb..najčastejšie maláriu..to už je jedno z čoho by ju dostali ale opakovane? a ešte po takej hroznej chorobe znova dobrovoľne cestovali a znova ju dostali..? 🤐

A druhá vec, neobhajuj to tým že v tej firme sa vyrábajú aj život zachraňujúce lieky...to je ako obhajovanie potratu pri výrobe vakcíny proti rubeole...firma má obrovský zisk z vakcín - aj vďaka tomu môže vyvíjať trebárs aj prospešné nové lieky - je to správne? Že zarobí na kaličení detí? A že lekár je na tom horšie? Keby nemal kto tie vakcíny vyrábať a nemal kto mu masírovať mozog tak nemá ani čo, ani prečo pichať. On si nemá ako fyzicky overiť ako tie vakcíny vyrábajú aj keď už začne pochybovať. Rozmýšľaj o tom trochu.

macka23
11. aug 2012

@janano ano ale aj v slovenskej poistovni ta odhlasia az ked preukazes ze pracujes a platis si poistenie v inej krajine, aspon tak to bolo par rokov dozadu.
@zaockujteajslnko ze som sa sem vobec zamotala 😕 taketo veci ja neriesim...wow, mi to pride az take ze lekari su najuhlavnesi nepriatelia a treba sa ich stranit 😔
a suhlasim s @janano dokumentacii by nikto nerozumel 😀
@hajanka odhlasujes sa z poistovne...ja som sa od lekara neodhlasovala, kartu by ma ani nenapado pytat si 😀

Tak asi tak 😕

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@janano
no to je fajn, o tom viem, ale ked rodicia nie su manzelia tak je velmi otazne ci jeden podpis staci, podla mna nestaci, lebo ja ako otec mozem mat uplne iny nazor a o tom kto bude poskytovat starostlivost rozhoduje v takom pripade len a len sud..... ale RUVZ neuznava ziaden zakon cize ajtak by to bolo zbytocne

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@macka23
za to ze ludia lekarov neznasaju si mozete sami.......... alebo kto vam to sposobuje? 😀 kozmicke relitktne ziarenie, alebo len martania? 😀 😀

tara
11. aug 2012

@denduska myslim teda, ze toto je ina tema, tak to mozeme uz nechat tak. ja mam iny nazor, ty iny, to nezmenime. existuje dalsich neviem kolko farmafiriem, ktore tiez vyrabaju a zamestnavaju tisice ludi. keby tam nerobili, tak by sa nic nevyrabalo, takze je to kolotoc. takze posledny prispevok k tejto nasej teme 🙂 idem si pozriet radsej nieco o vareni 😀 chcem piect moravske kolace, tak hladam recept 😎

nae
11. aug 2012

@tara Lekári majú svoje svedomie, ale aj svoje zákonné nariadenia, podľa ktorých musia vykonávať svoje remeslo. Pokiaľ by lekár nezaočkoval z vlastnej vole bez kontraindikácií (aj keď s tým može mať morálnu dilemu), má problém. Tlaky z vyšších miest, nazvime to takto diplomaticky...a može ísť aj sedieť, keby sa stali rozne situácie z nezaočkovania.
Nerob zase z lekárov sadistov, v podstate možeš odmietnuť všetko, resp. k lekárom vobec nemusíš chodiť. Alebo si v súčasnej dobe možes slobodne vyberať, komu zveríš seba či svoje deti.
Keď ale niekto pracuje vo firme, kde sa robia veci, ako si popísala, a može slobodne odísť, nemože mu predsa stačiť, že niekomu o tých praktikách povie a očistí si tak svedomie. Može odtiaľ ale slobodne odísť a zamestnať sa inde (u lekárov je to ale beh na dlhé trate a neviem, či je vobec možná zmena špecializácie. Možno tak odchod do nemocnice na oddelenie či bežnú ambulanciu z povodného miesta obvoďáka/pediatra - ale to by vedela lepšie vysvetliť @racerunner ).
Ale to by bolo na dlhú debatu a polemizovanie. Je to podobné ako napríklad u potravinárskych firmách - neviem, či si niekto zo zamestnancov naozaj kupuej a konzumuje párky od firmy, kde pracuje (napríklad) 😉

tara
11. aug 2012

@nae uz bolo k tomuto vela mojich odpovedi, nebudem sa teda opakovat. co clovek to nazor. nemam moc ani pravo sudit ludi a nerobim to. z lekarov sadistov nerobim, hovorili sme len o svedomi. ako som uz pisala, koncim tento temat. nech si kazdy urobi svoj nazor. 😉

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@nae
lekar pediater moze odmietnut podavat informacie o svojich pacientoch s odvolanim sa na eticky problem co ma, nech mu to RUVZ dokazuje ze je to jeho povinnost, nie je, lekari pediatri udavaju svojich pacientov svojvolne, navyse informacie o zdravotnom stave a konani osob su tajne!!! cize tymto porusuju vsetko co odprisahali tou svojou hippo prisahou. a robia to radi a este sa z toho tesia ze niekomu daju pokutu za to ze ich nepocuva!

zaockujteajslnko
11. aug 2012

takym hajzlom co porusuju doveru odkazanych ludi voci nim zelam ja iba smrt

aaluska
11. aug 2012

@petot Ahoj, čítam si ten dokument o hliníku vo vakcínach. Zaujalo ma, že aj dojčené dieťa dostáva hliník z mlieka. Asi je to z matkinej stravy, resp. zo životného prostredia. Avšak nemá zmysel, aby som sa ja teraz detoxikovala (ak sa to vôbec dá), pretože to by sa začalo vylučovať asi viac rôznych škodlivín z môjho tela.
V každom prípade "ak sa vakcíny skombinujú do jednej, obsah hliníka sa sčítava". Po tomto som pátrala. Teraz teda viem, že pri jednotlivých vakcínach/chorobách by toho hliníka malo byť menej.
Ešte ma zaujalo, že "u malých detí sa hliník ukladá v mozgu v omnoho vyššej miere než v staršom veku, kedy už prevláda skôr ukladanie v iných tkanivách tela". To by znamenalo, že aj očkovanie vo vyššom veku/dospelosti je menej ohrozujúce z pohľadu hliníka a jeho účinkov na mozog.
A čo ten fluór? Nepridáva sa náhodou do všetkých zubných pást? Tu sa píše, že "fluór, ktorý aj v minimálnych dávkach formuje s hliníkom mimoriadne toxické fluórohlinité komplexy". Tie komplexy asi tiež nebudú priaznivé, hm... Na fluór ma pred časom upozornila aj jedna rodinná známa, ktorá si, ako jedna z mála, myslí, že nie som šibnutá (že sa vôbec touto problematikou zaoberám).

aaluska
11. aug 2012

@manof Odbúravanie hliníka: kurkuma, jablčný ocot, vitamín C - súhlasíš?

radkatom
11. aug 2012

@aaluska mne poradili este chlorelu 😉

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@aaluska
fluór aj hned ked je v ustach 2-3 minuty a potom sa vyplachne tak asi ake brutalne mnozstvo sa ho dostane do krvi?!