Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

14petulka88
14. aug 2012

@prevenar Ja si vsetky lekarske spravy prefocujem a nechavam na kazdej jednej mam napisane post. po bcg vakccin.... som velmi zvedava co mi na toto povedia..

syla
14. aug 2012

@14petulka88 moje krásne, vyzerá to fakt hrozne 😒 To naša jazvička je proti tomuto vášmu nič...
Prajem vám nech sa už s tým netrápite a má sa malý dobre!

heimdalls
14. aug 2012

Určite, kto budete mať zajtra doobedu čas, pozrite si na Viasat Hystory reprízu z dnešného dňa - Podivíni medicíny - o 9:00 ráno. Bolo to veľmi zaujímavé, odporúčam všetkým.

prevenar
14. aug 2012

@14petulka88 postup super , co ti povedia ,, tak na to som extremne zvedavy aj ja . urcite sa podel.

podla mna povedia ,ze ok toto bolo z TBC , ale to nevylucuje dalsie vakciny .. s tym ,ze inak by si ohrozovala verejne zdravie ^^ ..ale ako som povedal, sam som zvedavy .

heimdalls
14. aug 2012

@heimdalls - history (ospravedlňujem sa za ten y-silon v rýchlosti, brrrrrrr...všimol som si to až teraz)

irenkask
14. aug 2012

@14petulka88 No je to o mojej vnučke a môžeš si to prečítať na stránke Simonka webnode, tam jej spravila dcéra stránku kde je asi 70% jej utrpenia opísané. Bolo by toho utrpenia na veľkofilm alebo veľkú knihu . Pre spestrenie aj dcéra staršia sa mi zachránila v januári , máš vlastne pravdu. Tej zlyhalo úplne srdce a takmer zomrela . Aj tú som postavila na nohy a nebolo to nič ľahké. Zatiaľ žije a malinká Simonka tiež žije, krv a krvinky jej naprával liečiteľ na diaľku počas liečby. Prežila 20 chemoterapií,20 ožiarov , transplantáciu kostnej drene a polročnú udržovaciu liečbu.
Aj toto môže spôsobiť povinné očkovanie. Počas tej slávnej transplantácie je dieťa medzi životom a smrťou, bezvládne leží, chrčí, nedokáže ani plakať od bolesti, idú jej krvavé hlieny zo všetkých otvorov a dusí sa týmito hlienami. Vtedy berie riadne dávky morfia, si s ňou zavretá na prísnej izolačke, kde chodia len zdravotníci v špeciálnom oblečení s rúškami. Tam bola odstavená od materského mlieka, lebo dva týždne nevládze ani sať, má len vnútrožilovú výživu. Chce sa ti zomrieť, nevidieť už nič, musíš pozbierať posledné sily a držať dve dcéry, vnučku a po nociach plačeš, nemáš to komu povedať a tá bezmocnosť.
Tam by som zavrela na mesiac všetkých vakcinacistov ale s nimi by nepohlo ani toto......

baranovadanka
14. aug 2012

ahojte... nema tu nahodou niekto dieta ktore ma chore oblicky? ako ste riesili ockovanie? moj najmensi ma jednu nefunknu( koli cystam) a druhu zvatsenu... ma 4 mesiace a este ockovany nebol - odkladam to ako sa len da - len neviem ci mi moze nefrolog dat nejake potvrdenie ze koli vyvojovej chybe obliciek neockovat... vzhladom k tomu ze ockovacie latky obsahuju tazke kovy ktore sa vylucuju oblickami a mozu ich poskodit... 😒

syla
14. aug 2012

@prevenar a @14petulka88 mne lekárka tiež povedala, že veď to bolo TBC očkovanie a to je živá vakcína, ostatné sú neživé 😀

irenkask
14. aug 2012

@baranovadanka No ja by som neradila očkovať ani vo sne, nakoľko obličky čistia krv a vylučujú odpad z tela tak by som to vôbec neriskovala. Mohlo by nastať aj väčšie bujnenie cýst aj zvrhnutie na čosi horšie. Nech sa vyjadria aj druhí,ja by som už nikdy nič neočkovala, je to príliš riskantné.

syla
14. aug 2012

@baranovadanka mne to príde neskutočné, keď chcú očkovať s takouto diagnózou. Predpokladám, že vám povedali, že budete čakať, ako sa synov stav vyvinie? Tak nech sa čaká aj s očkovaním... Či už vyjadrením nefrológa alebo bez neho. Ale osobne by som sa bála dať očkovať.

prevenar
14. aug 2012

@heimdalls AKO si mohol !! 😀

mgrartdrzka
14. aug 2012

Neviem, ci sa to tu uz objavilo, som totiz na 1269 str., ale tak hadzem pre zaujimavost aj toto
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/170-sorosova-hla...

prevenar
14. aug 2012

@baranovadanka ..zabudni ,ze existuje nejake ockovanie . mysli si ,ze zijes napriklad v Rakusku kde je ockovanie uplne dobrovolne. ..a tym padom sa rozhodni podla svojho vedomia a svedomia. ..respektive vedomosti ktore ziskas napriklad aj na tychto , alebo dalsich strankach.

je to tvoje dieta a ty si zodpovedna za jeho zdravie ..ak sa mu stane nieco stane ty budes niest vsetky nasledky , nie lekar. staci si pozriet tie fotky o stranu dalej ..

alenka600
14. aug 2012

@baranovadanka mne sa zda, ze tak pred 2 tyzdnami sa tu riesili oblicky, urcite tu nikto taky je @hajanka, nespominas si kto to bol?dik

hajanka
14. aug 2012

@alenka600 ano spominam, ale kto... to uz neviem.... urcite to tu niekde bude, sa mi zda, ze som aj odpisovala z pribaloveho letaka nieco o neziaducich ucinkoch na oblickach

@baranovadanka napr. Priorix vakcina, z pribaloveho letaka obsahuje latku phenol rubrum (fenol je neurotoxin, pri vstrieknuti do krvneho riecista moze sposobit smrt, moze byt toxicky pre oblicky, pecen, centralnu nervovu sustavu - arytmia, zachvaty, koma, jeho ucinky sa mozu dostavit oneskorene a moze viest k smrti)
alebo Hexa latku 2-phenoxyethanol - fenoxyetanol (jed ktorý vážne poškodzuje nervy a obličky) a polymyxin ( neurotoxicky a nefrotoxicky, sposobuje akutnu nekrozu tubularnych buniek obliciek)

hajanka
14. aug 2012

@baranovadanka ci uz nefrolog potvrdi tvoje rozhodnutie (neockovat) alebo nie, trvaj na svojom (nedovol ockovat), ockovanim ho vystavis do rizika negativnych ucinkov daneho lieciva, ktore mozu sposobit aj vazne poskodenie zdravia alebo aj smrt.

Ale aby si bola spokojna, prestuduj si viac o vakcinach, o ich ucinku a o chorobach voci ktorym maju chranit (ale nechrania).

syla
14. aug 2012

@baranovadanka ty si sa už na toto pýtala o pár strán ďalej, nie?

hajanka
14. aug 2012

@syla ano? aj mne sa zda ze tuto profilovku som tu uz asi videla...

petot
14. aug 2012

@baranovadanka Viacere zlozky vakcin su oblickove jedy. Okrem toho, uz i tak je male dieta velmi znevyhodnene v odstranovani vakcinovych toxinov, pretoze oblicky este nebezia na plnu kapacitu. Ked ma dieta oblicky este viac oslabene, tak tie jedy sa budu odburavat o to poalsie a mozu dlhsie posobit na nervovy a srdcovocievny system a vo vacsej miere sa natrvalo ulozit v tele.

asimon
14. aug 2012

Ahojte, chcem sa spytat...moze ockovanie sposobit epilepticke zachvaty? Alebo stavy podobne tymto zachvatom? Napr.vakcina ktora sa dava v 5 roku?

petah82
14. aug 2012

@14petulka88 syncek ma kraaasne ocka, prajem vam uz len kopec zdravia a stastia v zivote, nech je to len skareda historka o zbytocnom ockovani. strasne ma to boli aj za vas, ako niekto moze povedat, ze dajte ho zas ockovat, ved to bolo len na tuto vakcinu... a naco? kto uz ma kontraindikacie, ked ani vy nie. a keby sa narodil o 2 mesiace neskor, nemusel by trpiet 😢 otras!

sirael
14. aug 2012

@14petulka88 ☹ Hrozne nieco - chudacik malinky ☹ Velmi mu drzim palce, nech sa mu to co najskor zahoji ☹

lucia2207
14. aug 2012

@14petulka88 moje zlatko krásne, dúfam,že ste už v poriadku.My tiež riešime komplikácie po očkovaní ☹ U nikdy viac

sirael
14. aug 2012

@irenkask Velmi tazko sa to cita ☹ Az je cloveku do placu z toho, ako musi male dieta takto hrozne trpiet!!! ☹ Drzte sa!!!

bonaqua111
14. aug 2012

@sartira ja som bola len v Trnave zatial a bolo to uplne v poho, ta co zapisovala bola velmi velmi mila a skutocne jej to cele bolo uprimne luto (asi ze ma taku pracu 😵 😵 😵 😵 ) a pani Dr. bola trosku ohadzana a casto menila farbu tvare a na krku sa jej vyhadzovali sialene fialove flaky, nepoznala mapu, menila Europu s Amerikou, nevedela kde je Nemecko a kedze moj muz ma fakt genialny mozog a pamata si doslova aj to co cital pred 15 rokmi v nejakom studentskom casopise, tak fakty co mal nastudovane pani Dr. nedokazala jeho argumenty prestrelit.
Tak sme to po hodine a pol ukoncili tym, ze sme asi retardovani rodicia a ona doslova nad nami zlomila palicu 😎 😎 😎 😎 😎 😎 . Hadzala aj take argumenty ako jedno dieta na jednom konci nemocnice bolo neockovane a na druhom konci nemocnice malo druhe dieta chorobu proti ktorej to prve nebolo ockovane a ZOMRELO!!!!!!!!! Ale ja som jej povedala, ze primitivne zastrasovanie smrtou je uz v mojej pritomnosti dost bezna vyjednavacia taktika a casto ma to aj rozveselilo aj vtedy, ked mne a mojmu muzovi vysvetlila porodna asistentka, ze neeee nedajde sa nastrihnut pri porode a UDUSI SA VAM DIETA !!!!! A to mala 30 rocnu prax. Takze asi tak. Je to tak zabavne, pokial si si ista svojim postojom a oni Ta nezlomia.

mikymiky
14. aug 2012

@14petulka88 tvoj syncek je jedno krasne dietatko a je hrozne, cim musi chudacik prechadzat. Aspon takto virtualne jemu aj tebe zo srdca zelam, nech je to vsetko co najskor za vami. A ty si nic nevycitaj! Za system predsa nemozes ani ty, ani ziaden z rodicov, ktori sa takto trpko museli popalit na vlastnej kozi.

asimon
14. aug 2012

@hajanka dakujem za promtnu odpoved 😉 My neockujeme a viem o ockovani svoje ☹ ale znami maju syna a v piatom roku im zacal v noci vracat a dostal sa do bezvedomia a RZPckari ho kriesili 45 minut...potom ARO Bratislava...a milion vysetreni...na nic sa neprislo...o tri mesiace to iste znova...☹ maly uziva lieky od vtedy...neviem kolko mal od ockovania po prvom zachvate ale iste je jedno...mal uz po nom a dovtedy bol zdravy...:-\
Taktiez dcera 12 rocna mojej znamej...zachvat podobny epilepsii...taktiez kratko po ockovani a lekari sa vyjadrili u nej v tom zmysle ze zan mozu zacinajuce hormonalne zmeny...:-\
Je zvlastne ze to vsetko do seba tak neuveritelne zapada a lekari sa v kuse vyhovaraju na genetku hormony zhodu nahod ale hlavny a aj spustaci dovod nikto nevidi...resp.boja sa ho co i len vyslovit...☹

careamell
14. aug 2012

Ahojte, založila som novú tému https://www.modrykonik.sk/forum/tema/aky-je-vas.... Mám pocit, že je to veľmi citlivá téma a máloktorá mamička, ktorá neočkuje sa opováži napísať svoj názor na toto fórum, kde všetci neočkujú. Preto som chcela túto tému otvoriť pre všetky očkujúce/neočkujúce a teda pokiaľ by sa táto téma ujala, rada by som prijala vaše názory. Chcela by som otvoriť oči všetkým, preto som tú tému nezačala očkujte alebo neočkujte 🙂 ďakujem 🙂

amulienka
14. aug 2012

ahojte, ako by podla vas zareagovali doktori, keby sme dali podpisat pred ockovanim mmr, ze su plne zodpovedni za telesne alebo dusevne poskodenie dietata, v najhorsom umrtie po vakcinacii a este ked dostane aj niektoru z tych chorob??