Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tara
15. aug 2012

@amulienka to tak byva, ze setra ma viac rozumu a zodpovednosti ako MUDri.

amulienka
15. aug 2012

@tara a to nepisem o tom, ze to vsetko picha sestra 🙂

zigzag
15. aug 2012

@amulienka keby neaka zodpovednost bola,tak by ockovala lekarka a nie sestricka 😝 jasne, prv ockovat a potom poziet, ci sa vobec ockovat moze, este ze sestricka ma kus rozumu...

tara
15. aug 2012

@amulienka bozemoj, ked uz, tak to ma pichat lekar....chvalabohu, ze sme to vsetko nemuseli absolvovat, az na BCG v porodnici. ja som od toho casu, ako sme liecili nezahojenu chranicku po tejto vakcine, uz chodila s malym uplne vsade. neplatilo pre mna, ze vy ostante von, my ho vysetrime, my ho pichneme, my mu ideme brat krv. odvtedy som bola stale pri nom, a ked mali s tym problem, tak som im vysvetlila, ze zo zakona moze byt rodic pri osetrovani dietata a nemozu mi to zakazat, je to protipravne. a ked mi lekarka povedala, ze tam, kde odoberaju krv je malo miesta, tak som jej uz fakt nastartovane povedala, ze mna to nezaujima a nech sa presunu do vacsej miestnosti. mseli to akceptovat tak, ako by mali aj to, ze tie hnusne vakciny ma pichat lekar, nie sestra.

tara
15. aug 2012

@14petulka88 tak toto je naozaj vazna reakcia. a co na to povedali lekari???? to nikomu naozaj nedochaza??? dufam, ze si to pozrie aj racerunner 😠 moje zlate, a takto donicia male babo. a potom budu hovorit niektore mudre matky, ze no co uz, malinki mali reakciu, vraj je to bezne. ako to mozu vypustit z ust. ale necudujem sa, minule mi jedna znama povedala, ze malicky po hexe nevstal 3dni z postielky, lezal ako handrova babika + ma vysoke stadium ekzemu, ktory sa ako inak zhorsuje. ked som jej povedala, ze je to z ockovania, tak krutila hlavou, ze PANI DOKTORKA, povedala, ze deticky takto reaguju na ockovanie, ze telicko sa mobilizuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 nemam slov. a ako to vyzera teraz, zlepsuje sa to dufam kazdy den.

lucia2207
15. aug 2012

@asimon ahoj, tiež mám známu ,ktoréj dcérka bola neskutočne kľudná až to úplne bilo d o očí,že niečo nie je OK.Ako rástla dávala hlávku stále do boku a aj ju tak držala , dr. vôbec nejavila o tento problém záujem , v roku a pol na upozornenie matky ju poslala na rehabilitáciu, tam sa dr. niečo nezdalo a dieťa putovalo rovno na mag. rezonanciu a krutý záver bol nádor na mozgu. Toto dieťa malo príznaky už dávno, žiaľ nikto sa nesnažil riešiť problém ☹ a očkované bolo riadne všetkými vakcínami :-/

lucia2207
15. aug 2012

@tara JA som priam alergická na odpovede tipu PANI DOKTORKA POVEDALA, hlavne ak ide o tento problém. 😖 😖 😖

lucia2207
15. aug 2012

@tara tak ja som nikdy v živote nevidela , že by naša dr. pichala vakcíny 😒 stále len sestra NO našťastie už ani neuvidím,lebo končíme s očkovaním 😀

mimi
15. aug 2012

@lucia2207 ja si vzdy overujem, co mi lekarka povie, predpise, nastastie mam svoje zdroje a po vascinou sa odlisuju a clovek si moze vybrat. Ako potom mam verit lekarom? 😖

tara
15. aug 2012

@lucia2207 presne aj ja, neznasam takyto argument, ze co povie pani doktorka, tak to je svata a nedotknutelne.

tara
15. aug 2012

@mimi nam ked lekarka nieco predpise, tak idem najprv domov, precitam na nete pribalovy letak a ked to ma viac NU, ako prospech liecenia, tak sa poradim s homeopatom a liecim homeopaticky, samozrejme ked je to mozne.

lucia2207
15. aug 2012

@mimi no ja som táká istá, overujem ,preverujem , čítam príbalové letáky liekov ,našťastie už dlhšie som nemusela študovať žiadny leták, liekom sa snžím vyhýbať oblúkom :-/

asimon
15. aug 2012

@lucia2207 aj mojej sestry maly teraz uz 5 rocny...okolo roku zacal mykat hlavickou tak samovolne aj ockami sa tak cudne pozerat...bol ockovany...dr.povedala ze z toho vyrastie :-\ tak zacali sami chodit po vysetreniach...boli aj v Ba hospitalizovani...milion vysetreni...nastastie nic zle sa nepotvrdilo...ale ci eeg vsetko negativne...docent nechapal...natocili si maleho na video ze to bude ukazovat medikom a na konferenciach...dali mu lieky...co sa davaju aj pri epilepsii...maly z nich len spal v kuse...tak mu ich sestra zrusila...robi to stale ale menej...myslite ze sestra bude teraz v 5 rokoch ockovat?!? :-P

tara
15. aug 2012

@mimi nechtiac som stlacila "uz sa mi to nepaci", ale samozrejme opak je spravny. 😉

amulienka
15. aug 2012

PRECO po ockovani musim zostat 15 minut v cakarni
PRECO mi povedia, ze viete, to je pre istotu, keby nastala nejaka vazna reakcia
PRECO ma naplasia, ze moje dieta moze po ockovani prestat dychat a preto mame cakat 15 minut
PRECO potom stale tvrdia, ze ockovanie je BEZPECNE?????

mimi
15. aug 2012

@tara 🙂

monuska342
15. aug 2012

ahojte pri prvom som odmietla ockovanie mmr pri druhom chcem odmietnut vsetko zatial nam prislo iba poucenie mate skusenost s tym ze ak odmietnete viac ockovani predvolaju si vas?som s TT

tara
15. aug 2012

@amulienka PRETOZE im to tak povedia na konferenciach, aby to tak povedali rodicom. a vobec nerozmyslaju o tom, ze naozaj moze dojst k vaznym reakciam. naposledy ked sme boli na poradni a ockovali tam deticky, tak jedna matka vysla so syncekom na rukach, strasne plakal. lekarka kazala cakat 20min. cakali a maly stale velmi plakal, az bolo mne do placu. to kvilenie, strach v tych jeho ockach, vykrucanie sa na rukach....povedala som mamicke, nech zaklope, ze jej stale maly place. predsa by tak dlho nemal plakat. vysla von sestricka a povedala, ze nech si ho ide utisit domov, ze je to normalne, asi je viac precitliveny 🤐 stretli sme ich asi o polhodinku na zastavke a chlapcek stale plakal, tak zvlastne vzlykal...... ☹

tara
15. aug 2012

a ozaj, minule som si vzala brozurku o ockovani. v kolonke "otazky a odpovede" bolo napisane: je hlinik vo vakcinach skodlivy? nie je, a netreba za tym nic zle hladat. treba zobrat do uvahy, kolko hliniku prijmete denne v potrave, pouzivate hlinikovy pribor ( neviem sice kto ho este pouziva ) a nic sa nestane. zabudli ale napisat uz pre nas dobre zname, ze je rozdiel prijat hlinik jedlom, vzduchom, a prijat ho injekcne rovno do prekrveneho svalu, odkial sa okamzite dostave do obehu. a to nehovorim o dalsich vdacnych otazkach a odpovediach. 😝

prevenar
15. aug 2012

@monuska342
ahojky, tvoje otazky si vyzaduju rozsiahlu odpoved a zaroven napovedaju ,ze mas o danom probleme velmi malo informacii . skutocne by som ti odporucil precitat par 100 stran od zadu, aby si mala lepsi prehlad. na taketo nieco sa neda odpovedat jednou vetou.

v zasade neodmietas ockovanie ,,ale konkretnu latku. lekarke nic nepodpisujes, lebo zo zakone proste nemusis. vsetko co podpises bude pouzite proti tebe. viac na predchadzajucich strankach, najdes tu vela odkazov na dalsie dobre zdroje informacii.

vela stastia v boji.

sartira
15. aug 2012

@careamell tiez si myslim ako niektori, ze Tvoja nova tema je trosku zbytocna, v tejto teme su ludia, ktori aj mne novej odpovedali bez zbytocnych omacok, co citam chodia sem aj ti,ktori suhlasia s ockovanim,neviem ci si chcu len rypnut alebo co.... kazdopadne mamicka,ktora neockuje je tu v anonymite, tak trosku nechapem preco by sa bala napisat svoj nazor... hlavne ked diskutujuci su velmi prijemni

sartira
15. aug 2012

@hajanka o tom suvise s oblickami som nevedela ani, pomaly citam 🙂)) skladacka sa mi pekne doplna

monuska342
15. aug 2012

@prevenar ahoj pri dvoch drobcoch nemam cas citat sto stran dozadu 🙂 asi som sa zle vyjadrila to ja viem ze nic nepodpisujem len sa cudujem ze si nas nepredvolali ze ci ked odmietneme aj teraz ci si na nas uz neposvietia 😎

sartira
15. aug 2012

@14petulka88 tiez som ti chcela napisat, ze je mi luto co sa stalo babu, krasne je 🙂)) zaroven som ti chcela poradit jeden krem teda je to prirodny prodkut: ozon v olivovom oleji, vola sa sanyzon, bezne ho nemaju v lekarni, iba na obj v lekarni,ale mozno stoji za to si vygooglit a precitat si o nom, je to cesky patent, mozno by pomohol... podla mna je to zazrak, ja ho pouzivam a raz som ho pouzila aj pri mojej malej 😀

prevenar
15. aug 2012

@monuska342 bohuzial organizacia studia je len na tebe 🙂 takze .. vacsina deti ma dvoch rodicov, starych rodicov atd.. ale to je uz na inu temu a mna do toho nic. ako pisem vzdy kto nema cas moze si byt isty, ze oni si ho na vas najdu.

ono, maju teraz celkom "naval" 🙂 ..ale nicoho sa neboj URCITE na vas nezabudnu a vcas si spomenu 🙂 takze mozes byt kludna 😀 niekedy to trva aj rok aj viac.

samantha543
15. aug 2012

@prevenar ale po 2 rokoch uz je premlcacia doba takze uz mi mozu tak vies co 🙂 ked si spomenu neskor ja studujem ked sa da viem ze maju naval konecne sa zacali burit rodicia a doslo im to...bohuzial nie vsetkym poznam pripady ktore si za ockovanie aj zaplatia

samantha543
15. aug 2012

@samantha543 pomylila som sa a napisala som z druheho nicku ale snad pochopis 🙂

prevenar
15. aug 2012

@samantha543 to je pravda ..v drvivej vacsine si spomenu este pred premlcacou dobou 😀 ..zaroven povinnych ockovani ,ze je ze nekonecno a ockuje sa do neviem kedy ..takze ked sa nahodou aj z jedneho vysmyknes odchytia ta na dalsich 🙂

zatial to bohuzial doslo velmi malo rodicom, ale dobre je ,ze ich pocty rapidne stupaju. 🙂

samantha543
15. aug 2012

@prevenar no ved to a ako to je mozu ma pokutovat za kazde odmietnutie?alebo to sa nemoze?toto som nejak nenasla ze ci ma mozu pokutovat za kazdu odmietnutu vakcinu

seva
15. aug 2012

@baranovadanka
ahoj, ja mam syna (15 mes.) neockovaneho, tiez je sledovany u nefrologicky pre nevyvinutu 1 oblicku (momentalne este funkcnu na 20%). mozem Ti napisat, ze nefrologicka Ti odklad ockovania bohuzial pravdepodobne neodporuci (bude tvrdit, ze riziko, ze dietatko ochorie na niektore z ochoreni, proti ktorym sa ockuje, mu moze oblicku zatazit a poskodit). je to cisto Tvoje rozhodnutie. ja som posluchla svoj instinkt, a ockovat som nedala a do buducna ani nedam.