Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mimi
18. aug 2012

zienky, vsak sa uz nezapodievajte s pectore, hadam si nemysli, ze ju budeme brat vazne, vsak uz len to, ake vazne gramaticke chyby nominativ mnozneho cisla Y 😕 ved to je ucivo zakladnej skoly 😀 a cudujem sa jej vobec, ak nesuhlasi s danou temou naco sem prispieva, nevie asi efektivnejsie cas vyuzit 😝

waltea
18. aug 2012

Navrhujem, aby uz nikto na pectore nereagoval..pokial si ju budu vsimat, bude rypat, ak si ju nikto uz nevsimne, samu so sebou ju to snad bavit nebude..ci?😀

zigzag
18. aug 2012

@petah82 heh, no u nich v rodine ma "talent" asi kazdy na nieco ine :D

pectore
18. aug 2012

@manof ...prosimta ...keby sme sa mali drzat cirkevnych vyskumov celu tu dobu...tak chodime z domu do kostola a spet...nic nevieme, nic netusime a liecilo by sa exorcizmom.... Samozrejme ze sa budu rypat vo vyzkumoch ktore sa krizia s ich vierou....a vykrikovat ze je to neeticke!!! Pretoze oni iny argument snad ani nemaju...Iba ich etika...ktora v celej ich hstorii prekliala tolko krvy ze by s bohom uz davno nemali mat nic spolocne.... A taky vlci budu kazat o moralke.... co schovavaju, zatajuju..prekrucaju... to je velmi nebespecna tema... a moc by som snou nezacinala.... pretoze konkretne tato ma tolko trhlin ze je napadnutelna od predu aj od zadu....... Moralna zodpovednost je na pleciach matky...akonahle dojde k potratu...stava sa z embria material...nie dieta ktore nemalo sancu ani len zaplakat..... ..Zrovna cirkev je ukazka HODNOVERNEJ INSTITUCIE na spolupracu s medicinou a vedou.... To si uz ale vazne robis kozy. 😀

Pokusi sa musia robit aj na ludoch aby mali skutocnu vierohodnost...nemoze ti stacit nieco odtestovat na zvierati...nemusi sa nam to pacit ale jedine tak sa dopracuje k hodnovernemu vysledku......v minulosti boli vyskumy bez servitky a pekne na tvrdo.... doba postupuje..vsetko sa viac zatajuje ale aj zdokonaluje...a hlavne uz by som verila tomu ze vedci ani tak nepracuju priamo s ludmi ako s klonmy ci vypestovanimy bunkami... no koniec koncov to budu musiet vzdy vyskusat na zijucom jedincovi..a stym ziadna etika nikdy nic neuroby...pretoze je to proti zdravemu rozumu.... Hovori sa ze technika co tu mame teraz je uz 50 rokov zastarala...a pomaly sa pusta medzi ludi aby sa na jej vydobitkoch bohatlo... Vies urcite bude pharma mafia testovat svoje vakciny...na "vyspelej europe" ktora bazi po konspiraciach...a vdaka internetu su tu ludia ako ostrieze... ked si ich moze otestovat niekde v keni, ci v juznej amerike...kde sa ani nemozu poriadne ozvat a branit.... Nebudeme tak zotroceny ako to vykreslujes... prachy maju sice vsetko pod palcom, ale ludskost tu bude az kym nevymrieme....aj doktory maju rodiny a su ludia....aj ty co ockuju...keby mali take vazne pochybnosti a hlavne keby vakciny robili tolko zla kolko tu licite....ako su aj vykreslenej na tej stanke ..nevystavovali by nebezpecenstvu ludi ktorych miluju... taketo uvazovanie je totiz prirodzene...ziadna autorita ta nedonuti zabijat osobu ktoru milujes... A ohradis sa ze su fanatici... slepy ... ja to vidim vsak trochu inak..... iste percento polpulacie ludi pocitilo neziaduce ucinky...( okolnosti sa vsak tazko jednoznacne vyjasnuju.... robia sa podla kauzalnej stupnice...) tato doknuta skupina ludi to zobrala ako zasah do ich osobnej slobody , pretoze neboli vystaveny moznosti nakazy chorobou, tak preco by ich mala poskodzovat vakcina?...Nebodaj ked este pochadzaju z vrstiev so slusnou zivotnou urovnou...kde je nakazenie este o to nizsie.... ale v pripade zeby sa niekde vyskytla choroba nezaockovanie by viedlo k takemu marasu....ja viem ze boli choroby na ustupe este pred ockovanim....ale ako niekto moze povedat ze nie aj vdaka vakcinacii sa dostali na taku uroven v akej ich mame dnes??? Prave vdaka nim sa niektore chodoby stali zriedkave a hlavne lahsie liecitelne...ale ked ti niekto ublizi je ti jedno ci je to v ramci bezpecnosti ostatnych.... budes doktnuty a bude sa za to byt...pretoze zdravie ti uz nic nevrati... ibaze nemozme vsetci rozmyslat dotknute.... pretoze vykapeme hned na prvy zaskrt co sa donesie kdesi z indie.

hajanka
18. aug 2012

@petah82 jasne, ked stvrtina prispevku je kopirovana 😀 kuk interpunkcne znamienka... 😝

... ze si musi davat pozor co napise 😀 xixi
ona si mysli, ze to tak aj naozaj funguje (ako v tom tom okopirovanom clanku), individualne studium a hodnotenie pripadov, zakladne kriteria a postupy.... tu sa na to na kazdy lekar zvysky vybodne! 😉 nebolo to z vakciny a basta! Vybodne sa na teba lekar, aj cele ministerstvo, aj zakony ktore su v tvoj prospech - aj na tie sa vybodnu.... system je vyborne prepracovany, ale len na papiery, realita je na mile od toho vzdialena!
... v neposlednom rade, hlavne ze to odskodnenie nie je ziadne 😀

nech sa pozrie na katastrofalne vysledky inspekcie FDA v zavode vyrobcu vakcin Sanofi Pasteur - failed! failed! failed! jedno za druhym... ALE, co nespravia velke prachy 😉
http://www.fda.gov/ICECI/EnforcementActions/War... a potom nech nadalej veri tym blabolkam co si skopirovala do svojho prispevku 😀 @pectore

"V amerike by som vazne premyslala a bala by som sa aj zakladnych vakcin" - ona zije v tom, ze v USA sa pouzivaju ine vakciny nez u nas 😉

hajanka
18. aug 2012

... neviem neviem, ci aj na nej nerobili nejake pokusy 😀

zigzag
18. aug 2012

@hajanka no tak to si vystihla, uz je to zase ona, lebo pravopis zase katastrofa 😖 , no mala by si doriesit prv to a potom tu riesit nieco ....

pectore
18. aug 2012

@waltea bude ma to bavit....a budes nemilo prekvapena, ale chrobaky robia najlepsiu sluzbu...pretoze tu chodia aj ludia co si niesu isty....pre takych tu prispievam aby si dali zalezat na rozhodovani.....aby videli priamo v centre diania..ze to nieje az take kose....a uz sa aj nietory ozyvaju a suhlasia so mnou.... a nie jednen ci dvaja...uz ich je zopar......pretoze na tej stranke je tolko nezmyslov... ze sa bude k comu sa vyjadrovat. snad do smrti. ...len ci bude chut, ked je to polopravda pri polopravde...

pectore
18. aug 2012

@hajanka a ty si vazne myslis ze po celom svete budes mat rovnake vakciny? Zamysli sa ci je to vobec mozne vzhladom na politicku a ekonomicku rivalitu?

natas4
18. aug 2012

Ahojte, vie mi niekto poradit? Je mozne dat dieta zaockovat iba proti osypkam a proti mumpsu a rubeole nie?????

tin007
18. aug 2012

@natas4 na slovensku nie je pristupna monovakcina proti osypkam, mozes skusit poziadat o vynimku (tlacivo - niekolkostranove musi vyplnit a poslat pediater), ale pravdepodobne bude zamietnuta. najblizsia krajina, kde je monovakcina v predaji je tusim francuzsko (ale tiez na recept)

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bug_tom
18. aug 2012

@natas4 - Prečo chceš svoje dieťa dať zaočkovať niečím, čo nikdy nefungovalo, nikdy nebolo vedecky preukázané, že to funguje a hlavne, môže to poškodiť tvoje dieťa???

nikimax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
18. aug 2012

a pozrite ako sa nam tlaci do....ked uz na nu nik nereaguje 😀

bug_tom
18. aug 2012

@pectore - kedze si taky odborník na vakcináciu, tak mi prosím ťa napíš, kedy bola vyvinutá vakcína proti šarlachu, odkedy je povinne očkovanie na šarlach a aku velku ulohu zohrala vakcinacia pri ustupe ochorení a umrtností deti voči tejto chorobe...

natas4
18. aug 2012

@tin007 dakujem za odpoved...skoda myslim, ze clovek by mal mat pravo volby a vybrat si proti comu chce a nechce dat ockovat
@bug_tom moje dieta moze poskodit aj to, ak dostane osypky s tazkym priebehom...a kde je vedecky preukazane ze ockovanie poskodi moje dieta?

alikaa
18. aug 2012

@natas4 mne ako dietatu vyvolalo osypky prave vakcina proti osypkam 😕 Je to ziva vakcina, cize stat sa to moze.

nikimax
18. aug 2012

@pectore teraz mi už nič nevrav. Si jasná...

zigzag
18. aug 2012

@natas4 a kde je vedecky dokazane, ze nedostane osypky o 5 rokov po ockovani a prave preto budu mat horsi priebeh,, po mmr vakcine je najvatsie riziko autizmu,( najma u chlapcov), chces to risknut???

bug_tom
18. aug 2012

@natas4 - doležite je, aby si si uvedomila, že detske choroby su tu na to, aby deti ziskali imunitu, ak nezijes v kanali a nepijes vodu z mláky, dieta stravujes s vysokým zastupením ovocia a zeleniny, tieto choroby, tak ako pridu, tak aj odídu a dieta bude mat dozivotnu imunitu. Po očkovani toto nikdy nedosiahneš! Nikdy dieta neziska imunitu, ale akurát chorobu posunieš do vyssieho veku, kde vsetky detske choroby su už nebezpečné pre mladistvých a dospelých.
Ak nahodou nevieš, vo vakcinach su nebezpečné toxicke zluceniny, geneticky modifikované látky, zvieracie bunky, aj bunky potratených detí..atd toto chces pichnut svojmu dietatu, ktore si vynosila s laskou 9m. pod srdcom?
Tvoje dieta ti nestoji za to, aby bolo zdravé, prečo mu chces silou mocou ublížiť?

Aby si pochopila, čo vlastne očkovanie je:
Vynález očkovania v 18. storočí nám znemožnil hľadanie porozumenia tomu, čím prirodzene získaná imunita voči chorobám v skutočnosti je. Keby sme hľadali iné cesty a nevybrali si túto „skratku“, mohli sme získať hĺbkové porozumenie prirodzene získanej imunite a vyvinúť skutočne účinné a bezpečné metódy predchádzania chorobám v porovnaní s tým, čo nám očkovanie teoreticky môže ponúknuť.
Biologický pojem „imunita“ sa týka všeobecne pozorovaného javu straty náchylnosti ochorieť na celý rad prenosných ochorení po ich prekonaní. Kvôli fonetickej (zvukovej) podobnosti slov „imunológia“ a „imunita“ to človeka zvádza myslieť si, že imunológia je veda, ktorá skúma stav imunity, nie je to však tak. Imunológia je veda, ktorá skúma umelý proces imunizácie, tzn. odpovede imunitného systému na do tela vpravenú cudzorodú hmotu. Imunológia sa nepokúša skúmať prirodzené ochorenia a po nich nasledujúcu imunitu, tým pádom ani nemôže pomôcť pochopiť ich.
Napriek tomu je „poznanie“ o chode imunitného systému počas prirodzeného prekonávania ochorenia ľahkomyseľne odvodzované z vymyslených imunologických pokusov, ktoré pozostávajú spravidla z vpichnutia v laboratóriu vypestovaných mikroorganizmov (živých či mŕtvych) alebo ich častí do pokusných zvierat na nasimulovanie stavu nákazy. Keďže takéto pokusy sú nerealistickými simuláciami prirodzených pochodov, chápanie prírody imunológmi je obmedzené na chápanie ich vlastných pokusných modelov.
Imunológovia obmedzili rozsah svojho poznania na pokusné modely a nechcú sa po-zrieť nad ich rámec. Uvažovanie v týchto medziach iba posilňuje myšlienku očkovania a nevie ponúknuť akékoľvek iné riešenie problému prenosných ochorení.
Navzdory skutočnosti, že stále nechápeme biologické základy prirodzene získanej imunity, súčasná lekárska prax trvá na umelom ovplyvňovaní imunitnej odpovedi (tzv. imunizácii alebo očkovaní), ktorým sa má zabezpečiť „imunita“ bez skutočného prekonania choroby. Očkovaním vyvolané pochody, hoci nepripomínajú prirodzené ochorenie, sú stále len svojho druhu ochorením, ktoré obnáša určité riziká. A to, čo získame očkovaním, nie je imunita, ale len mizerná náhradka imunity. Z toho dôvodu očkovanie vo svojej podstate nie je ani bezpečným ani účinným spôsobom predchádzania chorobám. Napriek tomu imunológovia nie sú schopní ponúknuť nič lepšie, pretože môžu ísť len tak ďaleko, ako im ich hlboko zakorenená dogma dovoľuje.

natas4
18. aug 2012

@alikaa ano o tom viem, priebeh je ale mierny, nie su to klasicke osypky ale tzv.ockovacie osypky
@zigzag ano moze dostat osypky 5 rokov po ockovani, ale mali by mat lahsi priebeh...s tym autizmom to nie je vedecky dokazane, keby bolo neockovalo by sa...teraz mozno tazsie dostat osypky, ale co bude o par rokov?

pectore
18. aug 2012

@bug_tom niesom ziaden odbornik na vakciny, to je skor "choroba" inych tu pritomnych...co aj bez vzdelania kazu o medicine....ja to nerozoberam v odbornej, ale skor v logickej urovni.......sak si to vygugli... to vam tu vsetkym ide najlepsie...alebo viecso...poradim ti super zdoj : www. slobodav ockovani.sk ... tam najdes co potrebujes... teba aj tak co ti napisem nebude zaujmat.

sarlach je sice infekcne ochorenie ale nieje ako ostatne...pretoze ho sposobuju streptokoky roznych kmenou...mozes ho chytit viackrat....neockuje sa proti nemu...aspon o tom neviem. V desnej dobe ma lahsi priebeh a skoro vobec nekonci smrtou....nakolko uz mame ucinný penicilin.. takze tolko o sarlachu a ockovani...fakt neviem preco sa na take veci pitas...ked isto sam vies co to o tom....

hajanka
18. aug 2012

@pectore ja si nemyslim, ze po celom svete su rovnake vakciny, odkial si nabrala ze si to myslim? 😀
nech sa paci, mozes si prestudovat http://vaccinesafety.edu/thi-table.htm a to tam nie su vsetky vakciny, kt. sa v USA pouzivaju, ja som narychlo nasla min. 9 takych, co sa pouzivaju standardne aj u nas, nie tie, ktore by sa dali teoreticky pouzit v ockovacom kalendari u nas, tych by bolo este viac.
Infanrix (GSK), Boostrix (GSK), Rotarix (GSK), RotaTeq (Sanofi Pasteur, Merck), Fluarix (GSK), Varivax (Merc), Cervarix (GSK), Gardasil (Merck), Imovax (Sanofi Pasteur)

a tymto s tebou koncim.

alikaa
18. aug 2012

@natas4 preco si myslis, ze priebeh je mierny? Praveze tymi pridavnymi latkami vo vakcine sa to cele moze este viac skomplikovat, lebo dieta nebojuje len s chorobou ale aj dalsimi jedmi z vakciny v tele. Navyse vakcina oficialne chrani len par rokov, cize ockovanim tuto chorobu posuvas do dospelosti, ked uz organizmus nie je stavany na tuto detsku chorobu a vtedy moze mat ten tazky priebeh aj s nasledkami. Deti tieto detske choroby zvladaju obvykle lavou zadnou.

natas4
18. aug 2012

@bug_tom svoje dieta som vynosila s laskou a nechcem mu silou mocou ublizit!!!!!!!!!ako sa take cosi opovazujes vobec napisat? Ty mas svoje presvedcenie a ja si nedovolim posudzovat teba aky si rodic a hodnotit tvoje rozhodnutia.

Co sa tyka mumpsu a rubeoly nemyslim si, ze je potrebne ockovat...osypky su uz o niecom inom...je len skoda, ze nie je na slobodnej volbe rodica a neda sa ockovat len proti jednej chorobe z tych troch.

zigzag
18. aug 2012

@natas4 no, tak to o osypkach nic nevies, lebo osypky mavaju tazsi priebeh v neskorsom veku, napr ked ich dostane ako pubertacka, tak ich bude znasat ovela tazsie, ako ked ich dostane ako 8 rocna..... pri osypkach je dolezite nezbijat teplotu a podavt vit A,, vec to co bude o par rokov, a s tym vedeckym dokazanim autizmu si tiez na omyle, dokazane to je. 😉

molka
18. aug 2012

@natas4 tiež som chcela očkovať monovakcíny, ale nepodarilo sa mi to vybaviť, takže som potom celé MMR odmietla.
Ja tvoj strach chápem, ale napr. ja som ako malá bola očkovaná a aj tak som neskôr osýpky dostala. Tak neviem, či je to naozaj taká učinná vakcína.

hajanka
18. aug 2012

@natas4 vedecky preukazatelne, myslim, ze staci ak sa pozries na zlozenie vakciny a prestudujes si jej jednotlive zlozky a ich vplyva na organizmus, nervovu sustavu a pod.
a ci to poskodi prave tvoje dieta? tak to zistis jedine ked to vyskusas 🙂 🤐
co je podla mna dost velky risk, robit si z vlastneho dietata pokusneho kralika ...
nastuduj si poriadne konkretne ochorenie a spravnu liecbu (bugtom to pekne rozpisal)