Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulka86
21. aug 2012

Ahoj, s povinným očko kalendářem nesouhlasím, snažím se očkovat s rozumem, ale je to těžký nejsem zrovna moc průbojná a manžel se v tomhle nevyzná a nemá čas to studovat a chodit se mnou diskutovat s mudrou. žijeme v malém městě a jsem tu asi jediná co si vymýšlí s očkováním, takže už tak na mě doktorka kouká jak na exota..nebo spíš "oběť doby" jako na fanatičku co je zblblá internetem Horko těžko jsem si vymohla indiv. očko plán s tím, že mi ho schválili (přes mail, dost jsem je otravovala🙂))v Motole.Do papíru jsem napsala, že to tak chci vzheledm k rodinné anamnéze, manžel má atopický ekzém.Naposled mi dr. řekla, že to je zpřísněné, že poku není vážná nemoc, že musí mít všichni hexu:/ Máme Inf. Hib, ted doočkováváme Imovax polio a čeká nás Hep B a MMR(chci odložit min po 3. roce). Žloutenky jsem chtěla dát až ve 12-13 letech ten twinrix. Ale dr. tvrdí, že aspoň B musíme mít(když už nemáme hexu) a nejlépe ted ve 3 letech. Hrozí mi pokuta pokud odmítnu??? myslela jsem že platí to, že když není dítě naočkované hepB v kojeneckém věku, že se musí naočkovat až v těch 12-13 letech nebo mi můžou nutit engerix už teď?vůbec nevím jak to tam mám uhádat máme jít už příští týden a je mi z toho zle už ted nějaké rady?

petulka86
21. aug 2012

a ještě prosím nevíte jak se očkuje Imovax polio?máme Imovax polio 1. dávku v 18měs. pak za měsíc druhou a teď jsme objednaný na 3. dávku, ale je to 5 měsíců od 2.dávky. Mělo by to být min. až po 6ti měsících od 2. dávky nebo ne???díky za odpověď.

tasiko
21. aug 2012

@eaka ja som prečítala a stále dočítavam okolo 1100 strán tejto diskusie,a poviem Ti, že sa to stále opakuje dookola,chvíľu sa normálne k veci diskutuje,potom príde niekto " rýpať ", niekoľkí sa chytia,potom prídu na to že "tudy cesta nevede" alebo načo vôbec po nej ísť a znova a znova...myslím že keby sa tie "cesty" plne ignorovali,nemali by tendenciu rozvádzať sa do "cestičiek" 😉

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
21. aug 2012

@petulka86 No ja neviem, na čo by Vám pchala tú HepB! Veď to je najzbytočnejšia časť celej hexy.. namiesto toho, aby boli radi, že len vymýšľaš a nie rovno odmietaš.. ale možno aj preto.. sa snažia napchať toho čo najviac.. hepB by som neriešila.. k zvyšku nech sa vyjadrí niekto, kto sa tomu rozumie 🙂

mandarinkadarinka
21. aug 2012

@prevenar prepac, to som zle tukla, to malo ist inam . samozrejme sa ospravedlnujem, opravit preklepy som nestihla :( prepac

eaka
21. aug 2012

@tasiko Niekoľkých prežuješ, príde ďalší a už sa neudržíš.. takisto nám je permanentne vytýkané, že nechceme komunikovať s osobami, kt.nezdieľajú náš názor, tak to asi tiež podaktorých vedie k snahe o debatu na úrovni, kým si 1000% presvedčia, že to nejde.. 😉
Držím Ti palce a prajem silu filtrovať len relevantné príspevky! 🙂

halienka
21. aug 2012

@eaka máš pravdu ako vždy 😉 🙂
@avegod jéj, môj príspevok za tie roky čo na koňovi som ešte nikto nikdy nenahlásill 😅 to je prvý krát, musím si to zapísať do denníčka 😀 sranda, že ja som tvoj nenahlásila, neviem kto to nahlásil, a ty si nahlásila môj lebo som pri opise zopakovala tvoj "neslušný výraz" 😀 😀 no čím ďalej tým veselšie to je 😀
No nič priatelia aj nepriatelia 😀 , idem už spať a @prevenar , skúsim sa zajtra polepšiť 🙂

katja78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
21. aug 2012

@petulka86 ockovat s rozumom, to sa mi nejak bije.. snad niekto kto ma viac skusenosti s ockovanim v CR bude vediet poradit, do vasho ocko. kalendara som par krat nahliadla, ale spamati nepoznam vobec, ani zakony ani nic okolo toho ako to funguje..... takze sorry ja nie

tasiko
21. aug 2012

@eaka môj filter sa dnes zameral na Teba s cieľom akejsi "menšej" podpory - bola mi sympatická tvoja snaha... 😅 "don't give up" ,prajem ti tiež dobre "vytunený" filter ako všetkým a dík 😉

prevenar
21. aug 2012
prevenar
21. aug 2012

@halienka vsak skus a uvidis 😝 ..ja som tiez rozhodne proti neslusnym vyrazom ..fuj, fuj a este raz fuj!

manof
21. aug 2012

@avegod
Ja Ťa naozaj nemám potrebu o čomkoľvek presviedčať.
Úprimne: je mi srdečne jedno, čo si myslíš.

Keď tak daj vedieť, čo Ti odpíše admin. Som na to nesmierne zvedavý, pretože tu opakovane tvrdíš niečo, čo je na MK fyzicky nemožné, tak sa veľmi teším na to, ako Ti to isté inými slovami zopakuje admin. I keď po Tvojich predchádzajúcich príspevkoch vážne pochybujem, že by si bola schopná priznať si chybu (napriek tomu, že je tak šialene do-očí-bijúca) a zverejniť reakciu admina.

A skús uviesť meno aspoň jedného jediného admina, čo je sympatizantom tejto témy. Stavím sa, že takého nenájdeš. Naopak, našla by si odporcu, resp. odporkyňu. Prinajmenšom o jednej to viem zaručene.

Moje vzťahy s adminmi sú (veľmi slušne povedané) chladné, čo by si určite musela vedieť, keby si naozaj sledovala túto tému "už nejaký ten rôčik".

Ľahostajnosť @halienka voči mojim prípadným omylom či dezinformáciám nie je vôbec žiadnym dôkazom, že dezinformujem.
A zatiaľ neevidujem z Tvojej strany jeden jediný príklad mojej údajnej dezinformácie.

Už si napísala adminovi otázku, či som ten môj príspevok z 15:40 k údajnému očkovaniu proti malárii, na ktorý si reagovala svojím prvým príspevkom v tejto téme, dodatočne upravil po 16:30 vypustením slova "rady"?
Alebo sa bojíš pozrieť pravde do očí?

halienka
21. aug 2012

@katja78 a helééé, no ešteže som poslednýkrát kukla a že vypnem pc a čo nezistím 😀 takže ty si @avegod ??? 😅 😀 jéminku, ja snáď dnes ani spať nepôjdem 😀 😀 a taký mi bol ten štýl povedomý 😀 ale jasné, máš pravdu, kľudne mi ho môžu upraviť, a priznávam a vôbec mi to nevadí, nie som lepšia ako ty, ktorá si začala s urážaním a ja som ti to tak nechutne opätovala 😀

manof
21. aug 2012

@petulka86
K Imovaxu Polio sa v SK príbalovom letáku píše:

* * *

4.2.Dávkovanie a spôsob podávania
Základné očkovanie: tri dávky vakcíny po 0,5ml deťom od 2 mesiacov veku v intervale minimálne 1 mesiac.
Štvrtá dávka (prvé preočkovanie) sa aplikuje jeden rok po podaní tretej dávky.
- neočkovaným dospelým sa podávajú dve dávky vakcíny po 0,5ml v intervale jeden až dva mesiace.
Tretia dávka (prvé preočkovanie) sa aplikuje jeden rok po podaní druhej dávky.
Preočkovanie:
- ďalšie preočkovanie detí i dospelých sa vykonáva každých päť až desať rokov.

* * *

Zdá sa teda, že tá tretia dávka mala byť skôr (dřív) a nie neskôr (později)

mariuskaa
21. aug 2012

Lekár na sk sa správa ako Boh. Neuveriteľne. To ich sebavedomie zastrasovanie a vydieranie rodičov čo majú nedajboze iný názor ako ony. V zahraničí ak mame problém s doktorom vedia že ich je tam plno a je na mne akého si vyberiem a môžu stratiť pacienta. Alebo môžem súdiť. Si nedovolia sa tak chovat povysenecky.
Len aby ste vedeli veľa doktorov všade vo svete sú stará garda ktorá má niečo nastudovane a klapky na očiach. Ďalej sa nevzdelavaju a neberie si svoju profesiu zodpovedne. Lebo byt lekárom znamená neustále sa vzdelávať. Doba sa mení. To iste keď si účtovníctva zákony sa menia každé dva alebo koľko rokov to iste patrí pre lekárov. Neustále vzdelávanie a perijimanie iných názorov a hlavne otvorený pohľad.
A veľa je tých čo majú peniaze od farmaceutickych spoločnosti a preto tlačia ockovat. !!!
V USA je ockovanie dobrovoľne ale tlačia vsades skoro. (už mame tretieho lekára pre syna za 3roky a som super spokojná) za určitý počet plne vakcinovanych deti. (neviem či za každých 20 alebo 50 kusov - píšem kusy lebo lekári sa k nám chovaju - väčšinou ako k nezivym bytosti) majú $5000 dolárov od farmá spolocnostinprr ich office ako odmenu!!!!!!! Na sk to nebude možno vôbec inak. Prachy. Kamoska lekárka na sk, stále k nej chodia a dávajú dary aj dovolenku ponúkli ak bude prepisovať určite lieky. Odmietla.
Netreba sa báť a hlavne lekári slúžia nám!!!! Nie my im!!! Oni dali lekárske prisahu!! Musia nám pomôcť. Netreba sa báť. My platíme ich platy. Nie oni nám!!! My ich platíme. Kvôli nám a tomu že im chceme dôverovať ich mame. A oni maju zamestnanie.

manof
21. aug 2012

@halienka
WOW, tak je tu jedno také pravidlo, ktoré teraz @katja78 alias @avegod porušila:

* * *

58. Vo vlastnom záujme súhlasíš a zaväzuješ sa, že nebudeš:
a) uverejňovať Príspevky ani odkazy na akékoľvek internetové stránky obsahujúce vulgarizmy, obscénnosti, vyhrážky a osobné útoky voči Ostatným, Príspevky propagujúce, podnecujúce alebo obhajujúce potláčanie základných práv a slobôd, násilie, fanatizmus, rasizmus, diskrimináciu, hanobenie skupín obyvateľstva, rasovú, jazykovú, pohlavnú, náboženskú, politickú, sociálnu, národnostnú a etnickú neznášanlivosť, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, ani žiadny iný obsah v rozpore s platným právom,
...
t) vytvárať viac ako jednu Registráciu, Registrovať sa pod viac ako jedným užívateľským menom, Registrovať sa ako Niekto iný alebo Registrovať sa v mene Niekoho iného,

* * *

https://www.modrykonik.sk/podmienky/

Takže aj registrácia pod viac ako jedným užívateľským menom, aj obscénnosti.
A to všetko od pani doktorky, kresťanskej diabetologičky. No kto by to bol do nej povedal???

Nuž a potvrdilo sa mi aj to, že @katja78 alias @avegod nevie poriadne čítať, keďže na jednej strane tu poučuje o pravidlách a na druhej strane si "nevšimla", že podľa tých istých pravidiel nemá písať obscénnosti a nemá sa druhýkrát registrovať.

Júúúúúj, takéto rozuzlenie som vážne nečakal, i keď mi bolo divné, že niekto s nickom "Ave, God" píše obscénnosti.
A tiež mi bolo divné, že ma tu niekto vraj nejaký ten rôčik "sleduje" a pritom si založil účet dnes. A namiesto Nitry si uvedie v druhej identite bydlisko v Považskej Bystrici, aby to nebolo veľmi nápadné, hmmm...

Ale to mi teda vážne nezaplo, že @katja78 je @avegod

To fakt nemá chybu...

hamma
21. aug 2012

Chtěla bych poradit - syn má zatím všechna očkování, nějak jsem si nedokázala před doktorkou ustát odložení, ale teď už toho mám dost a pokračovat v tom nechci. Konkrétně se jedná o přeočkování Priorixem, které už prostě nechci. Měl ho dostat dnes, to se mi zatím podařilo odložit, ale v září už mu to chtějí mermomocí dát.
Chci se zeptat hlavně, jestli náhodou nevíte, jak to je, když nedostane to přeočkování - napadá mě, jestli třeba nebude náchylnější k onemocnění, než kdyby nebyl vůbec očkovaný.

hajanka
21. aug 2012

@halienka ?????? 😝 niekto sa sekol a zabudol sa odhlasit? 😀

prevenar
22. aug 2012

@hamma ahoj

- o tom ci bude tvoje dieta ockovane, alebo nie rozhodujes jedine ty ako matka, resp. "vy" ako rodicia ...a nie lekarka. k ockovaniu je nutny tvoj PISOMNY suhlas. ak ho neposkytnes lekarka sa moze aj na hlavu postavit. jednoduchy fakt, ktori nie kazdy chape.
- ockovanie proste nefunguje ,,alebo funguje velmi biedne. ..urcite je lepsie a bezpecnejsie pre zdravie neockovat ako ockovat.
- zaroven k tomuto poznaniu by si mala prist sama vlastnym studiom. mala by si sa rozhodnut sama na zaklade vlastnych vedomosti , ktore mozes ziskat jedine studovanim daneho problemu. (napriklad precitanim si tejto diskusie, resp. poslednych dajme tomu 300, alebo 500 stran.)
-pravidla su , NIC nepodpisuj lekarke, nenechaj sa zastrasovat a vydierat ..vsetko co podpises bude pouzite proti tebe. neodmietaj ockovanie ako take ..ale len konkretne vyrobky/ockovacie latky ..
- pravda je ,ze situaciu v cechach nepoznam ..v kazdom pripade vela stastia , mozno skus ceske stranky ?

halienka
22. aug 2012

@manof veď aj mne to došlo až keď mi omylom odpísala pod svojim pravým nickom, ktorý teda už vcelku poznám a ty asi tiež 😀 no tiež ma to šoklo, drahá Katja ide tebe vytýkať vraj školácke chyby, ale toto čo ona spravila je teda "iná školácka chyba" 😀 😀 😀 takto sa prezradiť 😀 ale potvrdilo sa porekadlo, kto druhému jamu kope, sám do nej padá 😉 🙂 Ale teda absolútne nechápem, prečo toto potrebuje robiť žena, ktorá je vysokoškolsky vzdelaná lekárka, vraj silne veriaca kresťanka, ktorá má 2 malé deti...Podvod za účelom rýpania do konkrétnej osoby...nuž bude z čoho sa v nedeľu spovedať 😀 😀 toto správny kresťania nerobia veru - a to je presne to čo mi na podaktorých fakt vadí, hlavné, že vie odcitovať bibliu odpredu odzadu, tvrdý až fanatický zástanca prolife, morálky plné ústa a ajhľa, skutky ukázali pravú "kresťanskú" podstatu tejto duše 😀 😀 A nakoniec, ktovie kto to naozaj je 😀 možno sa za lekárku, veriacu a mamičku iba vydáva... 😉

hamma
22. aug 2012

@prevenar Díky za odpověď, já už právě mám pocit, že jsem si udělala jasno a že už svému synovi žádné další očkování dávat nechci. Doposud jsem si nebyla jistá, takže jsem vždycky dala na argumenty lékaře, protože jsem sama neměla dost znalostí.
Nevíš, k čemu konkrétně má být druhá dávka MMR? Někde jsem četla, že to je jenom na podchycení těch dětí, kterým se po prvním očkování neutvořily protilátky.

aduskatt
22. aug 2012

@halienka myslim, ze pani veriaca doktorka sa tu uz neukaze🙂

halienka
22. aug 2012

@aduskatt toto je krásna ukážka toho, že ani vysokoškolské vzdelanie, ani silné náboženské orientovanie, ba dokonca ani kombinácia oboch, vôbec ale vôbec nezaručuje skutočný charakter dotyčnej osoby. Takže veru neviem, či pani doktorka teraz "bude chlap" (tak ako to chcela po manofovi aby sa ospravedlnil, že spravil chybu, aj keď podľa mňa žiadnu nespravil) a príde sa ospravedlniť 😀

aduskatt
22. aug 2012

@halienka nepride🙂 mne uz kombinacia oboch pride dost zvlastna v mojom ponimani sveta, nie to este zarucujuca skutocny charakter, ale nevadi..ona si asi rozumie najlepsie, ale som toho nazoru, ze sem viac nepachne.........teda nie pod tymi dvoma nickmi, mozno sa uz kdesi narodil treti🙂