Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
27. aug 2012

@bobocka vakcina zmiernuje priebeh choroby.... nato je dobra....neochrani ta pred nou... to je snad jasne...

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keziah
27. aug 2012

Inak na tento nazor, ze ockovanie, pokial pred chorobou neochrani, tak aspon zmierni priebeh choroby, mi pride ako absolutny a cisty alibizmus. Iba mne to pripada tak, ze vyrobcovia vakcin zistili, ze vakciny neochrania 100percentne, tak si vymysleli tu vec s lahsim priebehom? Ved kto moze posudit, ako by choroba prebiehala, keby k zaockovaniu vobec neprislo? Podla mna je to iba nepreukazany, a bytocne prezivajuci mytus-alebo, pokial niekde existuje dokaz, ze ockovanie zmiernuje priebeh ochorenia, sem s nim- velmi rada si rozsirim obzor. Ja som sa stretla akurat s nazorom, ze prave ockovanie proti pravym kiahnam v inkubacnej dobe najcastejsie viedlo k tazkym komplikaciam a umrtiam (vid: Buchwald)

sarkar
27. aug 2012

@pectore Právě, že jsem si to přečetla a jako snad z jedinýho člověka tady z tebe nevypadl jeden kloudný argument! Povídej, přeháněj co víš o vakcinaci? Nebo ti sem mám zkopírovat tvoje příspěvky, abys viděla, že kromě toho, že ses tady stihla pohádat s @zaockujteajslnko a dalšími lidmi o tvým pravopise a smyslu slova konspirace a dalších kravinách toho moc nebylo.
A když ti sem hodím otázky do diskuze tak se do mě radši pustíš, místo abys nějak obhájila svůj názor a tudíž mi ukázala tu druhou stranu pohledu (kvůli který tady přeci jsi, aby jsi jí ukázala i těm maminkám, který ti pak píšou do IP), tak je mi asi jasný, s jakým člověkem mám tu čest. Anebo když ti napíšu do IP co si myslíš o tom "proč třeba mor víceméně zmizel aniž by na něj někdy byla vyvinutá vakcína? Proč se nezapisují vedlejší účinky očkování do zdravotních karet dětí?" tak mi odpovíš?

eaka
27. aug 2012

@sarkar Veď ona tu tak funguje od samého začiatku.. 😉 Sa divím, že sa jej prsty nevykrivili, keď napísala, že sem vstúpila slušne a s argumentami, ale musela čeliť osobným útokom a tak sa začala brániť.. 😝

sarkar
27. aug 2012

@eaka Já si taky nemyslím, že by se do ní lidi pouštěli jen tak 🙂 Njn, jeden rád diskutuje, druhý se rád hádá...

pectore
27. aug 2012

@sarkar mor...vies este stale su okolo ciernej smrti dohady co to vlastne bolo zac...su rozne teorie o povode bakterie a niektore to dokonca spochybnuju a oznacuju mor ako virus.... Je vsak pravdepodobne ze povodcom je bakteria Yersinia pestis. Tato choroba bola typicka v obdobiach hladomoru..ked boli ludia podviziveny...a dodnes sa snou stretavame v oblastiach kde ludia hladuju.... zeby preto mor ustupil...pretoze bol viazany na tieto skutocnosti? Neziaduce ucinky su chapane ako normalna sucat ockovania... lekari a ani rodicia nepilnu na tom aby sa zdokumentovalo kazde zacervenanie po vpychu...preto sa to asi nerobi...pretoze to nikto nedramatizuje a bere sa to ako sucast procesu...taky krok si musi vydupat clovek sam....aspon zatial.

lyongirl
27. aug 2012

@pectore ja som ten tichý čitateľ a do tejto diskusie som prišla s rozhodnutím, že NEDÁM svoje dieťa zaočkovať, takže tie bláboly a hádanice, čo tu vediete s ostatnými prispievateľmi ma ani trochu nedonútili premýšľať o tom, že by som sa rozhodla inak...sú to hádky plné nezmyslov a doťahovačiek a ja fakt nechápem, čo ešte stále v tejto téme robíš 🙂
Do tejto témy chodím, aby som sa niečo dozvedela o NEOČKOVANÍ a nie, aby som čítala, ako nás tu presviedčate o opaku...pretože to mi absolútne nič nedá!!!

pectore
27. aug 2012

@lyongirl zjavne tu moje nazory niesu pre teba... tak na ne nemusis ani len reagovat ked ta tak strasne nezaujmaju...a este raz diskusia nieje lebedenie a prikivovanie si navzajom....hm ?

petot
27. aug 2012

@pectore Diskusia nie je ani nanucovanie inej temy nez zaujima diskutujucich. Diskusia nie je ani o ignorovani kritickych reakcii. Diskusia nie je o nazyvani ostatnych ucastnikov zadubencami apod.

lyongirl
27. aug 2012

@pectore máš pravdu, tvoje názory nie sú pre mňa, preto ich ani nečítam a preto na ne ani nereagujem, reagujem na tie hádanice, čo tu vedieš, reagujem na teba, ako osobu, že čo tu ešte robíš, hľadáš a uražáš/aj keď, ty si sa hádať nezačala, že?/, keď téma znie jasne NEOČKOVANIE...to ako keby do témy o látkových plienkach len preto, že je to diskusia chodili mamičky a kameňovali nás za to že látkujeme a presviedčali nás o tom, aké je len prospešné dávať jednorazovky, ale z čoho tá jednorazovka vyrobená je a čo obsahuje ani len netušia, no šak nech si len dávajú na zadok tú "šálku ropy", veď na to ešte žiadne dieťa neumrelo, že?

lyongirl
27. aug 2012

toto je diskusia, kde chceme diskutovať o NEOČKOVANÍ, tak to už prosím pochop!!!

pectore
27. aug 2012

@petot diskusia je o vymene nazorov...

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jerryjanka
27. aug 2012

Ľudia ja sa Vám divím, že vôbec ešte máte chuť, náladu, čas, a ja neviem čo ešte na reagovanie dotyčnej, ktorá nevie ani poriadne písať, nieto že by mala aspoň desatinu vedomostí o očkovaní, ktoré máte vy. Ved na ňu nereagujte ono ju to prejde.

lyongirl
27. aug 2012

@pectore kde si prišla na to, že to neviem predýchať? A tvoju radu o čaji s medovkou si láskavo strč...toľko ľudí ťa už poslalo do prdele a ty nie a nie to pochopiť 😅 , takže zjavne ti ide iba o čistú provokáciu a celý deň asi nemáš čo robiť, iba sem vypisovať...zriaď si cez IP poradenstvo, to ťa určite viac obohatí, ľudia ti budú vďační a nebudeš zavadzať v diskusii, kde o teba nemá nikto záujem 🙂

ani3012
27. aug 2012

@pectore Troll
pre ostatných: Don't feed the trolls!

ani3012
27. aug 2012

.

sarkar
27. aug 2012

@pectore Právě proto se ptám...když ustoupil mor, z důvodu, že mají lidi dostatek jídla a přístup k pitné vodě a lepší hyg.návyky, je docela velká šance, že ostatní nemoci se už vyskytují méně právě z toho stejného důvodu, aniž by to ovlivnilo nějaké očkování. A i kdyby ne, nestačí jen to vědomí, že lékaři a vědci neznají všechno - viz třeba ten původce moru? Tak jak si dovolují tvrdit, že očkování je bezpečné a účinné? Když u spousty nemocí ani neznají příčiny?
Navíc se neustále objevují nové a nové nemoci (já si tedy myslím, že některé byly vyvolané uměle, třeba prasečí chřipka), to bysme za chvilku museli mít očkování desítky. Nedávno jsem slyšela nějakého odborníka mluvit o antibioticích a ten tvrdil, že neustále klesá účinnost antibiotik, protože ty viry jsou odolnější a odolnější a lidi antibiotika zneužívají. S vakcínami to je přece totéž! Chápu třeba očkování proti žloutence u lidí, kteří dělají s nemocnými žloutenkou, ale u mimin??

sorciera24
27. aug 2012

@ani3012 my sme to tu uz viaceri zistili, preto na nu nereagujeme.....len ti, co este nevedia;)....lae obcas si pre pobavenie precitam tie sprostosti, co jej dokazu vyjst spod prstov 😀

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ani3012
27. aug 2012

@sorciera24 ja som len náhodou nakukla,prebehla pár príspevkov-popravde len z tejto strany,tiež ma to pobavilo ale neodpustila som si ten príspevok 😉

lenaluci
27. aug 2012

@pectore Na Slovensku sa nediskutuje, na Slovensku sa hľadajú spojenci a spoločný nepriateľ.

lyongirl
27. aug 2012

@pectore nepukám od zlosti ani náhodou, iba sa utvrdzujem, že si obyčajná provokatérka a vetou: budem si diskutovat kde chcem...o com chcem...
si si to priznala...

tiež som si hovorila, že nebudem reagovať, ale po toľkých stránkach bludov a toho, že mi posledných XY stránok nič nedalo, som zareagovala...ale už končím a myslím, že keď skončíme všetci, tak si milá
@pectore môže ísť písať kde chce a čo chce 😀

syla
27. aug 2012

@zaockujteajslnko k tej podpore pripomienky: do akej miery to musia brať zákonodarcovia? Len to prejednajú a môžu zmiesť zo stola?

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@pectore
ty vtrhnes do klubu sachistov a zacnes vykrikovat ze dama je lepsia a mali by sa jej viac venovat 😀

take vagne nazory na ockovanie ako tu siris ty maju male deti, su to presne tie iste kydy co im nahucali v mediach a casopisoch a povedali "dobri doktori" a proste akoby si robila sama pre GSK a Pfizer, neplatia ta nahodou za tieto kydy, lebo je vcelku mozne ze im robis nejake "promo" a dostavas za to aj prachy....

lubikaf
27. aug 2012

ahojte. môžem sa spýtať, ako to je s tou pokutou za neočkovanie....za všetky odmietnutia očkovania dohromady na všetkých prejednávaniach môžem dostať pokuty dohromady za najviac 331 EUR...to sa berú všetky povinné očkovania, ktoré sú v očkovacom kalendári do 13. roku života? čiže keď teraz odmietnem hexu a pneumokoky a predvolajú ma na RUVZ, nemôžu mi hneď vyrubiť 331 Eur. Alebo sa mýlim? Ďakujem.

pectore
27. aug 2012

@lyongirl nemam ziadnu poradnu cez IP...ale ludia mi nemozu pisat normalne do diskusie pretoze vecsina z vas je ako africke kobylky...zozeru kazdeho co i len trocha pochybuje o neockovani....takze to neni poradna ale normalne pokracovanie diskusie bez zbytocnych zhadzovaciek.... ak mas pocit ze je priznanie sa k nejakemu provokaterstvu ked napisem ze si mozem diskutovat kde chcem a o com chcem...tak ako to moze mimochodom kazdy...prosim.vykladaj si to ako pokladas za vhodne.... ja som ti nepisala...ty si mala potrebu sa ozvat... aj ked neviem naco ked len kvakotas o mne a nie o teme... 😀

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. aug 2012

@syla
pokial ja viem, tak k tomu akurat musia zaujat nejake stanovisko, napr. ze "informaciou ockujuceho rodica o zlozeni vakciny by mohla byt narusena aplikacia vakciny a teda ohrozit verejne zdravie. Rodic ajtak nerozumie obsahu pribaloveho letaku dost odborne na to aby to vedel posudit ci zlozenie vakciny je dostatocne bezpecne pre podanie dietatu, toto prinalezi lekarovi. Z tohto dovodu nedoporucujeme schvalit tuto zmenu a doporucujeme ponechat povody stav"

alias ja si myslim, ze kedze tam ide o miliardy, tak GSK a Pfizer si to vybavi aby sa za ziadnych okolnosti nedostal obsah zlozenia vakciny do ruk rodicovi pred vakcinaciou 😀 ale za pokus to stoji........mozno motyka vystreli.....