Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
27. aug 2012

@lenaluci tak to si dala klinec po hlavicke ...do bodky!!!

vavrenka
27. aug 2012

ludia, prosim vas, uz sa nenechajte pectore vyprovokovat, prosiiiim nereagujte uz na nu, taketo dohadovacky a dotahovacky ublizuju teme a odradzaju ludi, ktori sa potrebuju poradit, ci ziskat nejake info zo strany neockujucich rodicov.

ja idem zajtra s malou k jednej pani neurologicke kvoli tomu, ze neockujeme, som zvedava, co mi povie, vie preco za nou idem, ze potrebujem papier na RUVZ, tak mi drzte palce, nech je osvietena a nech nemusime platit pokutu 😉

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. aug 2012

@lubikaf
ano, tak som to pochopil aj ja maximalne tych 331 + 16 eur trovy spravneho konania za vsetky povinne ockovania. Lenze ty neodmietas ockovania, ale ockovacie latky (vakciny) cize de fakto neodmietas vobec ziadne ockovanie. Cize nesmies spomenut ze odmietas ockovanie ale stale tvrd ako pokazeny magnetofon a vsade uvadzaj odmietnutie konkretnych vakcin od konkretnych vyrobcov pre obsah pribaloveho letaku. Toto by v pravnom state a dokonca aj u nas by ti malo zamedzit dostat akukolvek pokutu, lebo na toto mas proste pravo.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

lekarka je ti povinna (aj v sucasnom pravnom stave) na tvoje vyzvanie!!! pred ockovanim tu pribalovu informaciu k vakcine dat do ruk, tak si ju pozries, a povies "viete co, ja toto nechcem, tu su popisane take veci s ktorymi ja nesuhlasim a mohli by poskodit moje dieta, dajte mi na posudenie inu nahradnu vakcinu od ineho vyrobcu........." dovidenia......

splnila si zakon a nikto ta za toto nesmie postihnut.... v pravnom state

neda ti pribalovu informaciu do ruk "ale vy ste mi povinna dat ten privalovy letak, takto ja nemozem dat informovany suhlas, to je vasa povinnost ma informovat!" dovidenia.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@pectore
to je mozne ale ajtak aspon ja svoje dieta na zaklade tvojich kydov o ockovani (akoby ich produkoval Dluholucky spolu s GSK a Pfizerom spolu) zaockovat a ani seba nedam....

halienka
27. aug 2012

Nadväzujem na @ani3012 , sedí to úplne presne http://www.e-bezpeci.cz/index.php/temata/dali-r...

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubikaf
27. aug 2012

@zaockujteajslnko dakujem. jasne, odmietam vakciny, nie samotne ockovanie, to mi je jasne. a s tym pribalovym letakom to urobim, aj ked velmi pochybujem o tom, ze dr. vobec nejaky ma k dispozicii 😝

ani3012
27. aug 2012

@halienka 😉

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@lubikaf
ale to je jej problem ze nema letak k dispozicii, nech si ho zhana...... o to je jej vacsi pruser, co mozes pouzit potom proti nim, ze ani nevedeli co a ake liecivo vlastne sa pokusaju aplikovat tvojmu dietatu. Ak nema letak, okamzite sa otoc, dovidenia! A bude mat letak, pozries si ho a ako som pisal, nepacia sa mi tam tie mozne negativne ucinky........dovidenia........ak ta zacne utvrdzovat v tom ze to je vynimocne negativne ucinky..........odpovedaj zase asertivne, "ale ja ich tam citam cierne na bielom, takze ma nepresvedcujte co vidim a nevidim" dovidenia.....

ani3012
27. aug 2012

inak teraz premýšľam...keď napíšem,že odmietam akékoľvek očkovanie,tak je to väčší problém či čo? prečo mám písať že odmietam očkovacie látky a nie očkovanie?
teraz neviem,aký papier mi dala podpísať lekárka.... čo za očkovanie alebo očkovaciu látku...ale asi to očkovanie: odmietam očkovať dieťa na MMR..asi chyba že? 😝 no ale ešte chvíľku a už bude po 2 ročnej lehote....

syla
27. aug 2012

@zaockujteajslnko "informaciou ockujuceho rodica o zlozeni vakciny by mohla byt narusena aplikacia vakciny a teda ohrozit verejne zdravie" to je teda riadna blbosť, ale u nás je všetko možné 😅

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@ani3012
no lebo odmietnutie ockovania = priestupok
odmietnutie ockovacej latky = pravo rodica, resp. pravo pacienta,

tak isto ako ked povies inemu lekarovi "ja tento liek nechcem, lebo som citala ze po nom je ludom zle" a lekar ti ho nesmie predpisat a ani ta nikam udat ze nechces papat nim predpisany liecik.... vynimky kedy ti mozu podat liek bez tvojho inforormovaneho suhlasu su pokial viem len ked si v bezvedomi, nie si svojpravna, alebo si akutnom psychotickom stave, alebo akutne ohrozujes infekcnym ochorenim niekoho ineho...... co preventivne ockovanie nesplna, cize musia od teba dostat informovany suhlas vzdy na pouzitie danej ockovacej latky, a ked ho nemaju tak ockovanie tou vakcinou sa nesmie vykonat a je to ich problem nie tvoj... majy vyrabat bezpecne vakciny, nie zivotunebepecne sracky...

prevenar
27. aug 2012

@ani3012 vymenuj vsetky ockovacie latky na nasom trhu 😉

http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

vavrenka
27. aug 2012

@halienka som uzasla, som ani nevedela, ze existuje aj taketo hobby. presne!
cize ludia prosim ignorovat, ignorovat, ignorovat pectore. ak totiz na nu zareagujete, ju to bavi. fakt ju to bavi a spozitkom vam odpoveda, uplne si to uziva. vazne. nerobte jej radost.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@vavrenka
je mozen ze ma zakazku od GSK aby chodila po forach a sirila "osvetu", podla mna to je velmi realne.....proste za to ze siri opacne nazory dostava prachy..... inak si to vysvetlit uz nedokazem........ lebo naco by tu travila cas, ked je opacneho nazoru a tu s nou nikto suhlasit nebude..

ani3012
27. aug 2012
syla
27. aug 2012

@zaockujteajslnko to by mohla alebo radšej nech maľuje, to jej ide lepšie! V poslednej dobe je tu stále, stará sa vôbec o svoju dcérku?

alenka600
27. aug 2012

@zaockujteajslnko ved to uz konecne pochop, iba zabija cas. Nehlada suhlas, hlada pozornost a vzruso akehokolvek druhu, zn.:konfrontacia vitana

vavrenka
27. aug 2012

@zaockujteajslnko nemusi byt platena, ju nazoja bavi provokovat, fakt si to uziva, ked cita, ako ludi vie vytocit a nic jej nemozu, je to o pocite moci. a ak ju niekto najal, tak urcite nie na sirenie osvety, lebo ju nesiri, ale co sa jej podarilo - zatial - rozvirit tuto tomu do emocionalneho tornada za ucelom ju rozvratit. vid link o e-net trollovi od @halienka a aj toto mozu byt platene sluzby 😀 , ale skor mi to vychadza na zalubu vo volnom case 😉

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@alenka600
vsak ja viem ze ako extrovertka hlada vzrusenie, ale ta jej angazovanost a pritom hlupost je prilis okata, na to aby len hladala vzruso, podla mna za to nieco ma... navyse ked robi "v mediach" cize moze byt za to platena....

mikymiky
27. aug 2012

@vavrenka nielenze si to uziva, podla mna robi zamerne pravopisne chyby, aby na to ludia poukazovali, potom sa zas ozvu dalsi horlivci, vacsinou taki, co chodia otravovat a robit mudrych aj do dalsich tem, aby sa jej zastali a nas pokarhali za to, ze sudime ludi podla gramatiky. Lenze co s nou (alebo skor s nim, je to takmer urcite chlap) ked furt niekto reaguje na tie jej evidentne dristy...

vavrenka
27. aug 2012

@mikymiky muz? ups, podla mna ma velmi zenske reakcie

vavrenka
27. aug 2012

inak, na RUVZ ma strasili klasika ciernym kaslom. keby moja dcerka 14m nahodou nanho ochorela- ako sa to vlastne leici? strasili ma udusenim.. 😝 a cierny kasel je pritomny,moja sestra ho mala pred dvoma rokmi, skoro si pluca vykaslala a kym prisli na to, co jej je, tak to trvalo mesiac, neviem si predstavti, ze by to zvladlo male dieta.. nevie mi neikto k tomu nieco povedat? vdaka

mikymiky
27. aug 2012

@vavrenka no neviem, mne sa zase zda, ze v jej (jeho) prejave je nieco, co mi na zenu vobec nesedi, aj ked to neviem presne definovat. Ale zas je pravda, ze som citala iba tie uplne prve prispevky, po asi tak tretom som to prestavala psychicky zvladat, odvtedy vsetko, kde svieti dotycny nick preskakujem. Kazdopadne, niekto sa urcite naramne bavi.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@vavrenka
ako pises "strasili ta"....
niekto tvrdi ze tieto choroby su prijemne? ale co je to v porovnani s chronickou chorobou (autizmom, cukrovkou, astmou) alebo smrtou hoci si ziadnu z tych chorob nikdy nemusela chytit........ ja som mal mumps, ovcie kiahne, a rubeolu, a zijem a skoro si to ani nepamatam...

dalsia vec, na cierny kasel skor ochorie ten ktory bol nan ockovany, cize ak si myslis ze ockovanie = istota, tak skor opacne...

abbey1
27. aug 2012

@pectore Ja som konkrétne reagovala na tvoj príspevok, že sú tu všetcu vymetení a treba si počkať na infekčnú pliagu a ako budúú letieť očkovať. To si myslím, že nebolo dobre formulované, či myslené, od teba. Preto mi nedalo napísať.
Inak tiež tu potichu často len čítam, osobne sme rozhodnutí a svoj názor nemám potrebu si tu odobrovať, ale ani znevažovať. Často sa ma ale dotknú poznámky na našu adresu o nezodpovedných, či vymetených neočkovancoch.

vavrenka
27. aug 2012

@zaockujteajslnko mna zaujima, ako pomoct zvladnut takto malemu dietatu taketo ochorenie. lebo, realne sa cierny kasel u nas nachadza, preto ma to zaujimalo. lebo, predsa len, ked ho dostala moja sestra,t ak uz to pre mna nie je tak v niecom "imaginarne" ako napr. zaskrt alebo tetanus, vies ako to myslim. ale urcite zaockovat proti ciernemu kaslu nedam, preto sa pytam na liecbu.

vavrenka
27. aug 2012

@abbey1 skus na nu nereagovat, vazne. 😉