Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

megy
28. aug 2012

@mata1976 já rozhodně ne

sissmiss
28. aug 2012

@megy ty si neuvedomujes jednu vec, tu to nie je kurnik pre sliepky, ty..... ! Mat len cast vedomosti o tom ako vakcina ponicila zdravie nasich deti, ich vyvoj, su tu mnohe matky ktorych deti maju prave z nejakeho ockovania dozivotne nasledky. Ako sa mozes takto primitivne vyjadrovat ze "bez si postezovat mamince"... Ty nemas tusaka ako moc bolestne sa nas toto dotyka. Nemas ziadne informacie o ockovani, hned z fleku si nas tu ale vsetkych zodpovednych odsudila. Hnus! Posplietala si svoje domnienky a to co si ty myslis a s takym zlepencom si sem prisla. Hned v prvych troch prispevkoch totalna neznalost problematiky, tvoj dojem a pocit ze sme zaockovani tym istym svinstvom ako nase deti, vzapati ked ti to niekto vyvrati, tak urazas...magorizmus je ockovat co najneskor...po vyvrateni zase len urazka....
Ty pracujes v zdravotnictve ??? 😕 😕 😕 😕 No spanombohom a zakladne vedomosti o ockovani nemas....

lenaluci
28. aug 2012

@hajanka aky je rozdiel medzi poskodenim zdravia liekom ktory musim a nemusim vziat?

megy
28. aug 2012

@sissmiss věř, že mám kamarádku, která byla dokonce jako jedniná v republice alergická na očkovací látku engerix a musela jít na přeočkování, má malou holčičku doma a ty nervy bych taky nepřála, jakou jsem měla starost o ní a celou její rodinu.

jen by mě zajímalo ,jak byste v budoucnu vysvětlily svému dítěti, který nedej bůh někde na pískovišti se píchne o jehlu s hepB, a není očkovaný, že má zdrav. problémy??

no nic, končím, protože co člověk, tak jiný názor.

a mimochodem, svou práci dělám velmi dobře - a je pravda, že nepracuju s očkovacími látkami.

prevenar
28. aug 2012

@mata1976 ahoj 🙂 mam pre teba dobru spravu ! ..tvoja dilema ma velmi jednoduche riesenie. a to ,ze sa dokazes velmi jednoducho rozhodnut sama po ziskani vedomosti o vakcinacii a ze tieto informacie su zhrnute v tejto diskusii , rovno pred tvojim nosom ! zla sprava je ,ze si ju musis precitat sama , lebo rozhodnut sa mozes jedine ty na zaklade vlastnych poznatkov , kt mozes ziskat jedine studovanim. odporucam poslednych od poslednych 350 do 50 poslednych stran ( poslednych 50 stran je totizto bezcenny odpad z hladiska akychkolvek informacii ☹ )

v pripade nejakych nejasnosti sa kludne pytaj , ludia ti radi poradia ako najlepsie budu vediet 🙂

sorciera24
28. aug 2012

@megy ty vazne pracujes v zdravotnictve? a ako co?.....je to pre teba nepochopitelne....ale ved som ti vysvetlila fakty...tak comu nechapes...ja nerozumiem zas tomu preco ma byt tak male dieta ockvoane proti hep. B???vysvetlis mi to?

nae
28. aug 2012

@megy ahoj, ja tiež pracujem (resp. som pred MD) pracovala v nemocnici a s infekčným materiálom. Očkovanie proti hep. B sme mali povinné.
Nechápem ale, prečo by malo byť povinné pre kojenca? Tak tam mali švihnúť očkovanie proti hep.A, na to by bol aspoň argument, že je to "výzbroj" do školkárskeho veku...
Tetanus a záškrt - v ČR podľa vakciny.net posledný zaznamenaný výskyt v r. 1975 (záškrt), tetanus v r. 2001 - hovoríme tu však o jednotlivcoch, nie o epidémiách. Keď už sa človek/dieťa zraní a je tam nejaké riziko či obyčajný strach z tetanu, v ktorejkoľvek nemocnici dostane na pohotovosti tetanovku (práve dnes som sa dívala, v ČR sú regitrované dokonca 2 monovakcíny).
Čierny kašeľ - tak jedine tohoto by som sa momentálne obávala, ale... je to ochorenie nebezpečné hlavne pre deti v prvých 4 mesiacoch. V ČR teraz posunuli prvú dávku hexavakcíny už na 9. týždeň veku (pred časom sa ešte očkovalo na konci 3. mesiaca prvýkrát). Podľa vyhodnotenia dr. Petráša (plus iné štúdie) je najlepšia forma imunizácie po dvoch mesiacoch, tzn. aj keď dieťa dostane ČK po prvom očkovaní, nie je vlastne chránené. Po druhom očkovaní už prekonáva kritickú hranicu 4 mesiacov veku, kedy by sa to už malo dať zvládnuť v nemocnici. (Samozrejme, toto ochorenie by som nerada mala ani ako dospelá, nieto ešte ako malé dieťa.) Druhá vec, že existuje veľa prác dokazujúcich, že práve táto zložka vyvoláva najviac vedľajších účinkov a pritom nezaručuje dostatočnú imunitnú ochranu - ba čo viac, chorí a prenášači ČK sú zo zaočkovanej populácie.
Detská prenosná obrna - v ČR od r. 1961 krivka výskytu na nule. Momentálne je endemický výskyt hlavne v Indii, Afrike, v Európe nula.
HiB - za posledných 30 rokov v ČR do 150 prípadov ročne, očkuje sa od r. 2001, odvtedy do 50 prípadov ročne, minulý rok okolo 10 prípadov. Tiež by som to nebrala ako veľkú hrozbu.

Keď už očkovať, tak v staršom veku, s vyvinutou hemato-encefalickou bariérou - to je aspoň jeden argument.
Keď už očkovať, tak pri tom aspoň trochu rozmýšľať - dám očkovať a možno dieťa neochorie napr. na ovčie kiahne (pokiaľ mi nevadí, že doňho budú pichať rozne toxické látky), alebo: stojí mi za to byť s mrzutým dieťaťom nejaký čas v izolácii za cenu všeobecného nepohodlia, keď bude mať kiahne (plané neštovice), a viem, že je potom doživotne chránený?

Očkovanie sa proste hodí do tejto rýchlej POHODLNEJ doby.
Nie som proti očkovaniu, princíp je dobre vymyslený, len tie nástroje sú zlé.

lenaluci
28. aug 2012

@hajanka ci chces povedat ze ked tvojmu decku pojde o zivot tak ty pojdes studovat pribalove letaky a vyskumy a co ja vie co este

sissmiss
28. aug 2012

@lenaluci predstav si ze mas chripku. Dr ti odporuci nejaky liek, nie atb, mas chripku, a vo vedl.ucinkoch je napisane ze nesmies ak mas problemy s ladvinami, ak si alergicka na to a na to, ak mas vysoky tlak...Ty mas problemy s ladvinami, vysoky tlak a si alergicka na tie veci ktore su spomenute v pribalovom. Tak povies ze ee, toto nie, liek vratis do lekarne. Budes pit caj, potit sa a lezat. A teraz si vezmi ze je to ockovanie a ty si neni chora ale zdrava. A mas tam vedlajsie ucinky a nemala by si podla pribaloveho letaku tu vakcinu dostat. A oni ti povedia ze no no no, musis posluchat inak pokuta. To je ten rozdiel.

sorciera24
28. aug 2012

@lenaluci ked pojde mojmu dietau o zivot, tak mu asi sama nebudem podavat lieky, ale asi budem volat zachranku......inak trosku scestne porovnanie s vakcinami...aj ekd ani nie....(aj pri podani vakciny....moze ist a velakrat aj ide o zivot 😖 )

sissmiss
28. aug 2012

@lenaluci ak mas dieta ktore je ohrozene na zivote tak sa asi robi vsetko pre zachranu zivota, prinos prevysuje riziko.

lenaluci
28. aug 2012

@sissmiss ja by som ich neposluchla a hotovo, ale co s tými vsetkými liekmi ktore berieme a skodia, trebars kvapky do oci a bum o 5 rokov rakovina, alebo pripravok na odlicovanie, hocico.

lenaluci
28. aug 2012

@sissmiss ako vies ze bude prinos prevysujuci riziko v jednom pripade a v druhom nie?
@sorciera24 a v nemocnici co mu daju?

sorciera24
28. aug 2012

@lenaluci ja som napr. kvapky do oci, ci odlicovac nikdy nepouzila...asi som cudna 😀 (ale fakt comu sa da vyhnut, tomu sa vyhybam..)...inak v zime mojmu malemu hnisali trochu ocka....dr. mu predpisala nejake kvapky do oci a tam, ze nez. ucinok : smrt...no dovi dopo....a nakoniec stacil aj harmancek...trvalo to liecenie sice dlhsie mozno,ale aspon som neriskla tie nez. ucinky (stav sa samo nezhorsoval.....)

sorciera24
28. aug 2012

@lenaluci asi nechapes...ked ide o zivot, ide o zivot.....a vtedy zachrana zivota prevysuje riziko...ale neda sa to porovnat s ockvoanim...uz som ti to raz napisala!!......pri ockovani nejde o zivot.....teda neockovani......ako vravim, pri ocovani vidim viac rizik.....(tam sa nebavime o zachrane lud. zivota)

dankakk
28. aug 2012

Priatelia, mám jednu otázku. Ked ockovanie nechrani na 100% ale (alibisticky) zmiernuje priebeh ochorenia, potom na akom princípe funguje kolektívna imunita???

lenaluci
28. aug 2012

@sorciera24 hnisave ocko je jedna vec a vysoky tlak, dna a podobne neduhy druha. Niekedy sa proste liekom neda vyhnut hlavne na stare kolena alebo ked ste v nemocnici s niecim vaznym a 10 krat sa meni liecba.

sorciera24
28. aug 2012

@lenaluci ano, s tym suhlasim...ale ty si pisala o kvapkach do oci.....jasne, ze su choroby, kde lieky treba....ok.....u starsich nepochybujem (ale starsi clovek a 3, ci 6 mes. dieta?.....tiez cudne porovnavat.....)....ale vysvetlim ti to este raz.....liek dam naozaj nevyhnutne, ked ho treba.......ockovanie nevyhnutne netreba (lebo je to akoze prevencia....).....cize toto nebudem riskovat......

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@megy
hexu svojmu dietatu nedam, lebo nie som idiot..... okrem tych sraciek co to obsahuje navyse, nevidim dovod zatazovat imunitu mojho dietata 6 chorobami naraz........ proste nie som idiot.........

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
28. aug 2012

@mata1976
hexa vakcinou+vakcina proti pneumokokom ju mozes v pohode aj zabit, takyto pripad sa v SR nedavno stal...... ale ako chces, tvoje dieta...

lenaluci
28. aug 2012

@sorciera24 ty nevies ci prave tvoje nezaockovane dieta nedostane mumps s komplikaciami ktore mozu sposobit smrt je to jedno dieta z 10 000 ale stat sa to môze, to predsa musite vediet

tean
28. aug 2012

@dankakk
vyborne postavena otazka vzhladom k debilnej nepodlozenej teorii, ktora tu bola dnes spomenuta 🙂

tean
28. aug 2012

@lenaluci
uved zdroj prosim

pectore
28. aug 2012

@megy dam ti jednu radu so slnieckom nema cenu ani len komunikovat...na tych jeho reakciach sa mozes len rehotat....ostatny komunikuju na urovni ale on je neockovaci fanatik a veri aj modremu z neba ked je to na neockovacej stranke... to jak by si sa hadala ...uz som to myslim aj niekomu pisala...no akokeby si sa hadala s petrzlenom... nepocuje, nevidi...len tu svoju beletriu na slobodevockovani studuje... 😀

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@dankakk
kolektivna imunita tvorena z ludi kde je ucinok vakcin velmi pochybny?.........no tak si odpovedz sama, povedzme ze ockovacie latky funguju na 100% (co nefunguje ani jedina) tak na akom systeme funguje ta legendarna "kolektivna imunita" ked dospela populacia je zaockovana tak mozno na 30% a to som velky optimista 😀 a mala by teda byt ockovana na 95% aby to udajne fungovalo.....

kto tu nechutne klame?!?......... ja viem kto klame RUVZ a UVZ, ved oni ani nemaju statistiky prenosnych chorob z vela rokov v zaznamoch, proste to vobec nesledovali, v o b e c to nesledovali, ale ohanaju sa velkymi recami.....

toto nie su kydy, ale realita, vsetko sa da dohladat a dokazat co pisem...

sorciera24
28. aug 2012

@lenaluci mumps s komplikaciamiak by bolo podla teba 1 z 10 000(aj ked toto cislo ma od slov. statistik veeelmi daleko)...ale dajme tomu, ze by tu to riziko bolo....tak vacsie riziko je vo vaz. nez,. ucinkoch....opakujem...zas....pre mna su nez. ucinky vakcin vacsin rizikom ako to, ze dostane mumps s vaz. komplikaciami......proste ci chces , ci nie...momentalne je situacia opacna......kym na SR nie je za posl. roky zaznamenany ziaden pripad komplkovaneho mumpsu s vaz. NU, tak nez. ucinkov prave po tejto vakcine je teda kopu (len okolo seba by som potrebovala aj 3. ruku ,. aby som to mohlo zrata...ak nie 2)

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
ja som mumps mal a zijem, ani som popravde nepocul o nikom koho mumps zabil..... ale rad sa dozviem, vies o niekom takom?

tean
28. aug 2012

@lenaluci
ale to je 1/10000 chorych na mumps, nie kazde 10000 dieta