Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
12. sep 2012

@mimi ahoj, ako casto byval chory dovtedy, kym nastupil do kolektivu? Je mozne, ze tato chorobnost u neho prave nastartuje imunitny system a jeho telo si tvori protilatky a buduje odolnost voci chorobam do buducnosti, tj. utuzuje si tymto a buduje ziskanu imunitu. Dieta so zdravou imunitou by malo byt cca 2-3x do roka chore, bezne choroby, nachladenia, takto si posiluje a utuzuje imunitny system.

nae
12. sep 2012

@merja
Možeš začať aj napr. v 8 mesiacoch veku, druhú dávku v 10 a tretiu v 16 mesiacoch (tretia dávka sa dáva pol roka po druhej, pokiaľ sa jedná o schému 2 plus 1 a nie 3 plus 1, čo je štandard "podľa predpisov") a stále je to v súlade s Vyhláškou MZČR a nikto ti nič nemože vyhadzovať na oči. Je to na tebe, ako sa rozhodneš, a tiež v akom stave bude malý, či nebude mať momentálne soplíky apod. Tiež sa nedoporučuje očkovať v zime a za úplňku 🙂

--- Je možné v půl roce přidat nějakou vaxínu, která třeba už obsahuje proti žloutence... ?
Teraz úplne nerozumiem - myslíš pridať nejakú vakcínu, keď má dieťa pol roka, alebo si mala na mysli pri tej tretej dávke multivakcíny, ale bez anti-hep. zložky? Pozri:
-hepatitída A je tzv. choroba špinavých rúk, u kojenca zbytočné očkovať - očkujú často rodičia až deti nastupujúce do školky (je to nepovinné)
-hepatitída B - prenosná krvou, pohlavným stykom (citujem: Ke krevnímu přenosu může dojít ve zdravotnických zařízeních, při manikúře, pedikúře, akupunktuře, tetování nebo piercingu. Významný je také přenos nechráněným pohlavním stykem.) - u kojenca zbytočné očkovať, pokiaľ nebude chodiť na pedikúru 😀
- hepatitída C - nie je proti nej očkovanie

---Jak by jsi tedy postupovala - název výrobku, doba očkování, ... Děkuji
Ja osobne by som nedala očkovať kojenca vobec a staršie dieťa možno (s veľkým otáznikom) proti tetanu.
Momentálne z jedného dovodu ale očkovať budem musieť, a tým dovodom je budúca návšteva predškolského zariadenia 😖 Ale ešte stále zisťujem a pátram po alternatívach.
Inak, ak by chcel byť človek v súlade s vyhláškou MZ ČR, proti čomu pediater nemože prndať ani v najmenšom, zvolila by som alternatívu: hexavakcína 1.dávka v ukončenom 8.,9., alebo 10.mesiaci, druhá dávka po dvoch mesiacoch od prvej a posledná dávka pol roka po druhej dávke (celkové očkovanie do 18 mesiacov veku).
Čo sa týka očkovania MMR (príušnice, zarděnky, spalničky), vo vyhláške je daná len spodná hranica, že sa može začať očkovať od 15. mesiaca veku. Nie je dané, dokedy sa musí uskutočniť očkovanie, konkrétne z vyhlášky:

§ 5 - Pravidelné očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím
(1) Základní očkování se provede živou očkovací látkou, a to nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte.
(2) Přeočkování se provede za 6 až 10 měsíců po provedeném základním očkování, v odůvodněných případech i později s tím, že horní věková hranice pro podání očkovací látky není omezena.

Čo sa týka konkrétnych názvov očkovacích látok, možeš si vybrať podľa sympatií 😎
Ako štandardná hexavakcína sa pichá Infanrix Hexa (výrobca GSK), ostatné možnosti sú tu: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm . (Možeš skombinovať aj napr. Pediacel plus monovakcínu proti hep. B, ale zase - množstvo hlníka a ostatných adjuvancií sa sčítava, plus vpichy naviac.)
Čo sa týka povinnej MMR vakcíny, tiež si možeš vybrať: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm

Ešte ťa chcem upozorniť na to, že deti, ktoré majú alergiu na vajcia, by mali byť špeciálne posudzované, pretože vakcíny obsahujú zložku, ktorá im vyvolá alergickú reakciu.

Možeš byť rada, že žiješ v ČR, tu je to stále ešte relatívna pohoda (keď nepočítam psycho boj s pediatrami) čo sa týka odmietania očkovania.
P.S. pokiaľ budeš moc vymýšľať a kombinovať, pediater ťa asi radšej odošle na "masáž" do nejakého očkovacieho centra.
školka - vyhlaska

petah82
12. sep 2012

@manof kto vie po nemecky, kuknite video, otras, az mi zle prislo a zimomriavky po chrbte behali. dieta malo po druhej davke hexa a prevenaru v ten isty den problem s dychanim, modre flaky, poskodenie mozgu a oni obvinili otca z tyrania, caka ho sud a vazenie, lebo sa odmietol dohodnut na priznani, ze ho fakt tyral a matka, aby dostala dieta spat z detskeho domova, musela slubit, ze sa s muzom nebude stykat... apropo muz lavak udajne dal facku synovi na prave lice a hematom v mozgu bol na lavej strane... tolko lajdackost posudku sudneho znalca, samozrejme kopec vysetreni ani nerobili, sak naco, z ockovania to predsa nie je... @manof 😖

https://www.youtube.com/watch?v=MVuIHm6ADQ4
nae
12. sep 2012

@merja Ešte raz - tvoje rozhodnutie očkovať - čo, ako, kedy - je len a len na tebe. Záleží, či chceš byť v súlade s vyhláškou, alebo nie. Vakcíny sa dajú nakombinovať rozne, ale zase treba myslieť na to, že tie prídavné látky typu hliník sa budú znásobovať.

prevenar
12. sep 2012

@petah82 je to hroza ☹ ...bohuzial ludia sa tazko poucia na cudzom nestasti ☹

nae
12. sep 2012

@rintintyna ahoj, dovolím si kopírovať zo stránky rozalio.cz:

Nic se nemění ani na právní úpravě, která zakazuje lékařům podávat z vlastní iniciativy hlášení hygienické stanici o tom, že došlo k odložení nebo odmítnutí očkování. Ze staré právní úpravy i z nového zákona o zdravotních službách vyplývá, že lékař je povinen zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech, o kterých se dozvěděl v souvislosti s poskytováním péče. Výjimky z mlčenlivosti stanoví zákon, ovšem pro hlášení neočkování není stanovena žádná výjimka.

Ze zákona o ochraně veřejného zdraví vyplývá pouze povinnost lékaře umožnit pracovníkům hygienické stanice nahlédnutí do zdravotnické dokumentace nebo zaslat na žádost hygienické stanice seznam dětí, které má v péči, s údaji o jejich očkování. Také je povinen hlásit vedlejší účinky očkování. Z žádného zákonného ustanovení ale nevyplývá, že by lékař sám z vlastní iniciativy a bez vyžádání hygienické stanice byl oprávněn cokoliv jiného hygienické stanici hlásit. Takové hlášení je tedy porušením povinné lékařské mlčenlivosti s tím spojenými důsledky.

Doporučujem si vytlačiť a našprtať sa celý článok, zdroj je tu:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

😎

jajatko
12. sep 2012

Ahojte mamičky, rada by som sa spýtala, ako je to s tým očkovaním celkovo. budúci mesiac nás čaká prvé očkovanie, no chcela by som vedieť, čo ma vlastne čaká a neminie, o aké očkovanie vlastne pôjde a aké máte skúsenosti vy. Budem vďačná za každú odpoveď a radu. Sama neviem s čím súhlasiť v podstate musím a na čo mám práva. Ak by tu boli mamičky, ktoré si nakombinovali očkovania, nech mi prosím napíšu ako to vlastne funguje. ďakujem

olivia6
12. sep 2012

@syla boze ludia, nebojte sa tak toho RUVZ, deti vam za to stoja, trosku zabojovat s uradnickym simlom, nie? Ludia zachranovali zidovske deti, schovavali partizanov, tlacili samizdaty a vy sa tu teraz poserinkate z nejakych uradnikov?
Ved im tam precitajte ten pribalak a povedzte im, nech si to daju pichnut pred vami 😝
Nestrasme sa tu navzajom, ale sa podporujme. Nikde na RUVZ z vas neodhryznu. Vy mate pravo aj povinnost branit si deticky pre hnusnymi chemikaliami!!!

hajanka
12. sep 2012

@petah82 😲 🤐

zaockujteajslnko
12. sep 2012

@jajatko
na to co chcu tvojmu dietatu pichnut sa opytaj predsa detailne lekarky co jej to chce podat!......ak ti nebude vediet povedat nicovite nic, alebo s tym nebudes spokojna, tak jej tie informacie si nechaj od nej doplnit az pokym budes spokojna a informovana, a dovtedy odmietni akekolvek podavanie akychkovelk latok.....

povinnost informovat a dostatocne je povinnostou lekarky !!!! ak toto nepoda a nepovie, tak nie si povinna nicim.....

hajanka
12. sep 2012

@jajatko mas co dohanat 😅 to je fakt nadlho...

prevenar
12. sep 2012

@jajatko ahojky. popripade si precitaj moj prispevok zo strany 1473 o 20:58 🙂 adresatku evidentne nezaujal, mozno zaujme teba 😀 paa .

v kratkosti ..

-ockovanie je totalna pohroma pre imunitny system dietatka aj zdravie ako take .
-po odmietnuti na ktore mas ustavne pravo ta caka v najhorsom pokuta 320e ale zvacsa je to od 40 do 120 +/- ..ale boli uz aj tie "tristovkove"
-citaj, citaj, citaj ..a budes vediet . mozes sa totizto rozhodnut iba na zaklade svojich vedomosti.

prevenar
12. sep 2012

@olivia6 konecne nieco rozumne 😀 😉

hajanka
12. sep 2012

@zaockujteajslnko tak.. ale lekarka ju moze informovat tak, ze ockovanie je bezpecne, ucinne, spolhlive, zivotu nevyhnutne... atd atd... ale nie o rizikach a ona moze byt spokojna, lebo o tom nic nevie 😅

@jajatko v provom rade si od lekarky vypytaj k nastudovaniu pribalovy letak a cas na rozhodnutie.

" v prípade povinného očkovania si musí lekár vyžiadať so zákrokom informovaný súhlas, čiže musí najprv informovať, dať dostatok času na slobodné rozhodnutie atď. Podľa § 6 Zákona č. 576/2004 Z.z.
V prípade, že lekár nedodrží tento postup, rovnako tak v prípade, že nevyšetrí dieťa bezprostredne pred očkovaním, alebo keď neposudzuje zdravotné kontraindikácie podľa príbalového letáku, je to dôvod na podanie podnetu na ÚDZS. Rovnako tak je dôvodom na podanie podnetu na ÚDZS, aj keď lekár nepredloží v písomnej forme príbalový leták vakcíny bez vyzvania a pred očkovaním, čo mu prikazuje Zákon č. 545/2006 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach v § 25 ods. 11. To, že príbalové letáky sú na internete, nie je dobrovu výhovorkou, lebo v menovanom paragrafe sa píše o písomnej informácii, nie o akejkoľvek informácii a už vôbec nie o elektronickej informácii."

a potom po dokladonom prestudovani pribaloveho letaku, kazdej jednej zlozky v nom (ako reaguje v tele, co sposobuje..atd) a kazdeho neziaduceho ucinku sa rozhodni a posud, ci toto chces do svojho dokonaleho dietat dat vpichnut.

Ak nie, jednoducho odmietni podat vakcinu 😉

ps: nezabudni si prestudovat aj choroby proti ktorym sa ockuje, chorobnost, vyskyt, liecenie... atd atd.. je toho fakt vela...

prevenar
12. sep 2012

@zaockujteajslnko @jajatko srandista jeden 🙂 "opytaj sa lekarky " 😀 ..pre vysvetlenie , slnko len zartoval samozrejme lol ..nemusis, lekarka ti povie ,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neho do roka vsetci zomriete ^^ +/- a mas odpoved aj bez lekarky 🙂 usetril som ti cas 🙂

hajanka
12. sep 2012

sakraaaaaa... tolko preklepov 😅 sorry to preto ze pisem velmi rychlo 😀

hajanka
12. sep 2012

@prevenar 😀 😀 😀 "ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neho do roka vsetci zomriete"

jajatko
12. sep 2012

@zaockujteajslnko
@prevenar
@hajanka
ďakujem Vám a vy ste odmietli očkovanie, ak sa smiem spýtať? lebo ja sama neviem čo robiť, aby som si to potom nevyčítala v budúcnosti že som ju nedala zaočkovať a dostane nejaký vírus alebo také niečo. momentálne teraz sme obe choré a berieme antibiotiká, ťahá sa to už druhý týždeň, vyše štyroch dní mi mala 39 stupňové teploty ja som mala 40-tky. keby nemám na pomoc svoju maminu tak sa zbláznim 😖 najhorší pocit je, keď je dieťa choré 😒

petah82
12. sep 2012

a tuto je este k tomu videu clanok ako sa da zamenit Neziaduci ucinok ockovania so Syndromom traseneho dietata 😢 😖 http://www.margit.cz/nezadouci-ucinky-anebo-tyr...

olivia6
12. sep 2012

@prevenar vsak teda no! Co furt ake "bojim sa a neviem co lekarka a neviem co RUVZ..." okaslat ich. Ani lekari, ani RUVZ vam nepomoze s tazko postihnutym dietatkom po ockovani. Zapru aj vlastnu mater a vy si rieste co ste si navarili (lebo nasilu vam dieta predsa nikto nezaockuje, musite suhlasit).
Mame snad nejake gule, maminky, ocinkovia, nie? 😉

prevenar
12. sep 2012

@leishmania to je 0 bodov, na megaskorbaticku liecbu sa to neda pouzit koli bodu 6.1 . pri rakovine a pod potrebujes denne do tela dostat cez 30g vitC (30 000mg a viac) ak by si pouzila tolko ampuliek na potrebnu davku C tak tie pomocne latky by ta proste zabili.

musi to byt cisteC vo fyziologickom roztoku a take nieco tu nikto nevyraba a ani to to nepripravi ..a keby aj pripravil, tak ti to nikto nepichne ..ale kedze ti to fakt nikto nepripravi , tak druhy bod je bezpredmetny 😀 heh, sam som patral a hladal 😉

jedina cesta ako to spravit , nastudovat postup, niekde "zohnat" fyz. roztok. kupit ciste C , zmiesat a sama , alebo s pomocou rodinneho clena si to pichnut . ..resp. nechat tiect . na nete su navody , ale az tak podrobne som sa s tym nezapodieval.

zaockujteajslnko
12. sep 2012

@jajatko
no to si pis ze dieta ti chore este len bude - ak ho das zaockovat.....

okrem ineho "vtip" je v tom ze ziadne ockovanie nechrani pred tou chorobou, dokonca ju moze prave sposobit..... tot ale pradoxy, ze?.........ale toto sa od lekarky nedozvies, lebo to je tajne, psssssst! to by si potom neockovala, a to by sa $$$ nesypali....... takto veris ze ockovanim nieco dietatu vylepsis, a tak to ma byt 😀 😀 😀

prevenar
12. sep 2012

@olivia6

kazdy sa boji niecoho ineho, co narobis 😉

heh, no ..este nedavno som gule veru mal. dufam ,ze sa tom od vtedy nic nezmenilo LOL !!

sirael
12. sep 2012

@petah82 Tak to je cista katastrofa ten clanok ☹ A najhorsie je, ze to je fakt skutocnost!!

hajanka
12. sep 2012

@jajatko vies co mas robit, studovat, studovat... aby si si bola ista svojim rozhodnutim, nebudes uz pochybovat, budes so svojim rozhodnutim spokojna, ista ze robis pre svoje dieta to najlepsie. Tak studuj a potom sa rozhodni.

100% suhlasim, ze vidiet vlastne dieta chore je hrozne, kvoli tomu sme vsetci tu ☹

prevenar
12. sep 2012

@jajatko jo jo , odmietli ..hned ako sme dostali ako "bonus" atopicky ekzem ^^ ..ved kto by nieco take nechcel , ze 😖

co sa tyka horucky a ATB ..proste ATB je super, ked ide o zivot ..ak nejde tak je to pre telo fakt velkou zatazou. takze rada na pekny vecer znie : nech niekto ide do DM a kupi 100g cisteho C stoji to cca 2e. vyzera to nasledovne 🙂 http://img.dooyoo.de/DE_DE/175/apotheke/nahrung... az na to ,ze ta nova krabicka je biela.

do 1l chladneho caju (napriklad, alebo vody) si zamiesaj 2 polievkove lyzice (zarovnane) prasku. mozno pridaj med, bude to FAKT kysle 😉 a pi to v priebehu dna .. do vecera to vypi . je dobre postupne zacat z mensej davky , potom prejst na plnu a postupne uberat .. verim ,ze zlepsenie nastane v ten den a vyliecenie tak 3+ ..ale to je individualne.
pre davkovanie pre dieta napis sem > @petot 😉

-proste to co som povedal , ked ti bude lepsie precitaj aspon 300 , alebo 500 poslednych stran .. zvladnes to snad za 2-3 hodiny a budes vediet 1000x viac ako teraz 🙂

olivia6
12. sep 2012

@prevenar a neoxiduje to takto naraz? Nie je lepsie robit si mensie davky? Vsak ono to urcite aj tak zabera, ja viem, len ci C-cko na vzduchu prilis "nevyprcha" 😉

prevenar
12. sep 2012

@jajatko inak .. tu mas nieco o teplote , aj po ockovani 😠 aj vseobecne. oplati sa na to pozriet.

http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

nieco o vitC

http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf (chvilu trva kym sa to nahra)