Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
19. sep 2012

@cigaretka5 Prečo by nevzali do škôlky očkované deti?? 😉

manof
20. sep 2012

@prevenar IP je zbytočný medzikrok. Nech rovno píšu na sloboda.v.ockovani@gmail.com

supocka
20. sep 2012

Ahojte,chcem vas poprosit o radu.Dcerka bola ockovana raz,ked mala 3 mesiace a odvtedy je stale chora.Vecne nachladena,kasle,trva to uz 10 nesiacov.Som rozhodnuta ju neockovat,ani som ju odvtedy nedala.Teraz ma 13 mesiacov,ale lekarka tvrdi,ze prave kvoli oslabenej imunite by som mala ockovat.Neviete mi niekto s tym poradit.
Nemate niekto podobny problem?C cko je davam asi 3 mesiace,zatial bez zmeny.Zacinam byt z toho uz zufala.dakujem za kazdu radu

sorciera24
20. sep 2012

@cigaretka5 u nas problem nebol, ani v sukromnej, ani v mestskej skolke;)

shakti9
20. sep 2012

@pependo behaju mi zimomriavky po chrbte, ked citam vas pribeh... a po takychto pribehoch nam tu bude este niekto nadavat do sliepok, co veria bludom... vasmu synovi drzim palce.

sofi333
20. sep 2012

Baby z CR stretli ste sa s tým, že by vám dietatko nevzali do školky kvoli tomu, že nemalo povinné očkovania ?? 😕 My máme ísť dnes proti spalničkám, príušnicím a zardenkám a chcem to odmietnuť

manof
20. sep 2012

@supocka Koľko vitC jej dávaš a akým spôsobom?

manof
20. sep 2012

Očkovanie počas prerezávania zúbkov? Pekne blbý nápad!
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

Čím menej sa očkuje proti chrípke, tým menej chrípky?
http://www.slobodavockovani.sk/news/cim-menej-s...

netrep21
20. sep 2012

@supocka a kolko C-cka jej davas?

iwesska
20. sep 2012

Scitane zienky, poradte 🙂 Maly mal byt ockovany MMR v 15.mesiaci. Najprv sme ale museli absolvovat kontrolne vysetrenie na plucnej klinike, kvoli zvacsenej uzline, ktoru mu pravidelne sleduju po BCG vakcine. Takze sa nam ockovanie posunulo...sestricka nas volala na dalsi termin, ale to mal akurat siestu chorobu...uplynul dalsi mesiac. Nasledne mala Dr. mesiac dovolenku. Dnes ma 19 mesiacov a nikto nas nevolal. Ide o to, ze my mu chceme dat kvoli tej uzline odklad, kym mu nezmizne /a potom sa uvidi ci vobec bude ockovany/. Neviem ale, ci sa mam dobrovolne hlasit u Dr. s vlastnou ziadostou o odklad, alebo mam to nechat na nich, ci sa ozvu? Chcela by som mat tuto zalezitost na jednej strane uz vyriesenu, na druhej strane, kedze viem, ze Dr. ma problem s ockovanim, nemam chut si na seba upliest bic. Co by ste robili vy? Mam zvolit vyckavaciu taktiku, ci zavolaju, alebo je mojou povinnostou sa ozvat, aj ked chcem odklad ale nemam ziaden termin ockovania?

ajja21
20. sep 2012

@iwesska Ja by som hrala mŕtveho chrobáka 🙂

moniaak
20. sep 2012

@manof vdaka za odpoved...no to si ma nepotesil ozaj🙂 tipujem inac ze ich po tych dovolenkach caka pekna kopka "prace" s odmietacmi

miriamzag
20. sep 2012

@iwesska Ja mam tiez problem ci dat zaockovat svoju 14 mes. dcerku. Mame tiez reakciu po ockovani BCG vakcinou. Mame uzlinku pod pazuskou. Uz od novembra min. roka berieme antituberkulotika a uzlinku mame stale. Po vcerajsej kontrole v Tatrach na plucnom, nam pani doktorka povedala, ze pravdepodobne zostane.To len k tomu, ze cakat kym uzlinka zmizne... My zatial nemame ziadne ine ockovanie... A zatial stale cakame, kedy nam povolia..a druha vec ci dat ockovat... Uvazujem hlavne nad ockovanim MMR....

iwesska
20. sep 2012

@miriamzag Fuuu, tak to ste na tom horsie, moj maly nebral nastastie nic...chvilu bola velka, potom sa zmensila, potom zase zvacsila a teraz je v regresii, pomalilinky sa straca. Bolo mi povedane, ze tak 2-3 roky moze trvat kym zmizne. A aku velku ma mala tu uzlinku? Vies lebo moj uz ma vsetky ockovania, akurat toto MMR sa bojim dat, kedze ten mumps napada lymf. uzliny. Naozaj nepotrebujem, aby mu to rezali, ked uz to ma na ustupe. Dr. nam na plucnom povedala, ze nemalo by sa to zvacsit, ale ze nevie to nikto s istotou, takze je to na nas. Hlavne ze do spravy napisala, ze ockovany byt moze. Tak preto chcem ten odklad, ked uvidim, ze sa s tou uzlinou uz nic nedeje, tak mozno dam, ale teraz to nechcem riesit. Raz sa mu to spontanne zvacsilo a nebol ani po chorobe, ani po ockovani a Dr. vobec nevedela z coho. Tak pichat do osieho hniezda nechcem. U vas je dobre aspon to, ze vam to ockovanie nechcu povolit, nasa s tym problem nema. Chuda malinka, nema problemy z tych liekov, ked ich tak dlho uziva? Mne hovorili, ze to len kratkodobo by jedol a ze keby nezabralo, tak jedine vyrezat ☹

miriamzag
20. sep 2012

@iwesska Nam sa tiez raz zmensila, raz zvacsila a to bolo pocas liecby. Vcera nam lieky uz visadili. O mesiac ideme zas na kontrolu a verime ze bude dobre. Uzlinku sme mali max.13,2 mm, stale sa menila ale viac nemala. Lieky mala znesala celkom dobre. Kazdy mesiac kontrola krvneho obrazu a pecen. testy, ale vysledky sme mali dobre.Pani doktorka nam vzdy vravela ze lieky su mensia zataz ako vybratie uzlinky, ktora sa robi v celkovej anesteze.
To ze po rokoch uzlinka zmizne som este nepocula. Pri dalsej kontrole sa opytam.

vlnka81
20. sep 2012

@pependo to je mi fakt luto ☹ ziadne dieta si nezasluzi taketo detstvo ☹ ruky nohy dolamat a izolovat zo spolocnosti vsetkych tych co vedia o vakcinach a aj napriek tomu je im zisk prednejsi ☹

cigaretka5
20. sep 2012

@eaka neockovane , som sa sekla

martinba
20. sep 2012

@cigaretka5 nasa mala isla teraz od septembra do skolky a vobec sa nas na ockovanie nikto nepytal. Treba akurat papier od pediatra, ze dieta je sposobile navstevovat kolektiv. Pocul som vsak, ze niektori akcni lekari tam radi dopisuju, ze sice moze ist do kolektivu ale nie je ockovane, tak pozor !!! a potom zblbnuta pani riaditelka skolky moze vydedukovat ze to nie je vhodny jedinec pre ich kolektiv a robit problemy...

prevenar
20. sep 2012

@sofi333 @cigaretka5 teoreticky sa to moze stat ,,, ale je to nelegalne. neockovanie podla zakonov nemoze byt dovod na odmietnutie .. jediny dovod na odmietnutie priatia je nevyhovujuci zdravotny stav - cize stav ak je dieta infekcne.

prevenar
20. sep 2012

@miriamzag ak ti mozem poradit, pred tym nez znicis zdravie svojmu dietatku,ze totalne dalsimi vakcinami si precitaj aspon poslednych cca 400 stran tejto diskusie a mrkni si tieto dve videa. mozno ta prejde "chut" . paa a vela stastia.

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

https://vimeo.com/40119480

@iwesska info vyssie 😉

sorciera24
20. sep 2012

@miriamzag fuuu a to po tejto skusenosti mate este odvahu ockovat?

miriamzag
20. sep 2012

@sorciera24 Vobec nie som rozhodnuta ockovat. Zatial nemame povolene a to je momentalne stop aj pre nasu detsku lekarku, s ktorou to nebudeme mat lahke. Ona je totiz za ockovanie.

sorciera24
20. sep 2012

@miriamzag ani sa necudujem, po tomto vsetkom, cim ste si presli 😒 mas cas, hlavne si o tom vela nastuduj, na lekarku sa mozes vies co......zdravie tvojho dietata je predsa prvorade...

cigaretka5
20. sep 2012

@martinba my mamme tiez taku akcnu dokinu, ale ak nevezmu zmenim dokinu, uz som volala s inou ze ona to do prehlasenia nedava , sak sa na to nikto nepyta

sofi333
20. sep 2012

@prevenar vdaka... ale malá je už zaočkovaná.. nakoniec sme išli 🙂 rozprávala som sa k doktorkou, tak snáď nebude mať princezná vedľajšie účinky 😉

zaockujteajslnko
20. sep 2012

@miriamzag
uprimne mi prides dost "mimo" to tvoje dieta trpi po vakcinacii BCG, trpi chodenim po doktoroch, trpi liekmi co do neho pchate, trpi stale...............este neprestalo trpiet a ty chces aby trpelo znovu a viac zase po MMR?

zvlastne rozmyslanie..... zamyslela si sa nad tym asi ako to citi a vnima to vase dieta? alebo je ti celkom jedno?!

co ta po vasej pediatricke, hadam je ona tvoje dieta?..... za svoje dieta si zodpovedna len ty nie tvoja doktorka, a ked sa tvoje dieta opyta preco si mu znicila detstvo tak povies "lebo pani doktorka to tak chcela?!".... panzeboze....

majusqwa
20. sep 2012

@manof ved aj to uz je ;) teda, podobne. bolo to sice robene s dietatom, ktore nie je z SVK, bolo kdesi zo severskeho statu (nepamatam si, skade presne), ale podstata ostava rovnaka. dietatko bolo neockovane, plne dojcene, prikrmovane od ukonceneho siesteho mesiaca. prikrmy boli robene doma - myslim tak, ze mrkva, brokolica, marhule varene v pare, jedla varene maminou - ziadne kupovane mixovane telacie so zeleninou (si zoberte, co musi byt v tom pohari, aby mixovane maso vydrzalo stat mesiace v nechladenych regaloch :/ ble 😠 ). rodicia obaja vysokoskolsky vzdelani, snazili sa o zdravu zivotospravu (aj ked nie vzdy im to vyslo :P), snazili sa o vela pohybu, menej telky a pod.. DNA bola porovnavana v 6. a 24. mesiaci - naslo sa sice par "defektov", ale tomu sa neda pri prepise DNA zabranit, prepis nikdy nie je 100%-tny. rozhodne lepsie ako pri ockovanom dietati. apropo, tu prednasku uz nerobi - zakaz zhora, takmer ho to stalo miesto... ale ja som to stihla, nehehe 🙂

prevenar
20. sep 2012

@sofi333 ..ved uvidis ^^

hajanka
20. sep 2012

@supocka prave preto, ze ma znizenu imunitu, je ockovanie KONTRAINDIKOVANE, mala by si mudr. vyzvat, nech si precita pribalovy letak vakciny

hogofogo
20. sep 2012

Neviem, ci mi tu bude vediet niekto poradit, ale min. tyzden som oznamila pediatrovi, ze uz tretiu davku hexy davat zrejme nebudeme, ani mmr povedal mi zopar veci, s ktorymi som tak trochu ratala, napr. ze mame prist obaja podpisat odmietnutie...no povedal i to, ze si budem musiet "preplatit vakcinu" (aj napriek tomu,ze som mu svoje pochyby avizovala uz pekny mesiac vopred). stretli ste sa s tym niekto?
dalsia moja otazka, ak ma predvola ruvz v pb (na zaklade trv.pobytu), je mozne poziadat o "prevelenie" do tn?
no a posledna, ako riesite dalej svoje neockovanie, myslim...urcite sa snazite co najviac posilnovat imunitu, ale mate niekto skusenosti aj s homeopatickymi "nozodami" ? Ak vie niekto trosku poradit, vopred dakujem