Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
22. sep 2012

@miliharmi dakujem presne si to vystihla......

vlnka81
22. sep 2012

@mariynka zaockovane deti su naopak vacsou hrozbou ako neockovane deti pretoze mozu byt nositelom choroby ale nemusi sa to plne prejavit ale sirit to mozu dalej, kym deti kt su nezaockovane a dostanu danu chorobu tak su doma, neroznasaju bakterie a pekne sa liecia...co samozrejme neznamena ze zaockvane dieta nemoze mat tazky priebeh choroby...to pisem len preto ze radsej by som volila kolektiv neockovanych ako ockovanych...mam kamosku ktora ma 4 mesacneho syna kt. dostal kasle po poslednom zaockovani tusim hexou - on mal kasel aj predtym ale lekarka jej radila ockovat aj tak. nuz kasel mu uz trva asi 3 tyzdne..vobec neprechadza, a je podla jej slov mrzuty a umravcany ☹ podla nej to vsak s ockovanim nesuvisi...
dakujem @erikasadek za prispevok, viem ake su parizske metra hrozne, my zijeme v bruseli - o nic lepsie ☹ ale povzbudila si ma. ja nemozem jazdit autom tak musim vyuzivat metro a nemam to rada, vzdy podozrivo pokukujem po ludoch 😀DDD ale to by som aj s ockovanym bejbinkom robila
asi pred troma dnami som potrebovala v parku nakojit (maly od hladu krical ako najaty) a vedla na lavicke sedela zena kt si nieco slehla - evidentne bola mimo, ale lavicky siroko daleko nebolo tak som si sadla tam, asi 10 m od nej. ale mumlala si pre seba, nic s nikym neriesila, mala svoje delirium. inac velmi cisty a ukazkovy park, same maminky a deti. dokojila som, zdvihla som sa a ona zrazu na mna pozrela, zakricala Mamam a rozbehla sa ku mne. ufff ako som sa vylakala, tak som do nej len zboku drgla ona sa zatackala a ja som usla...hned mi napadla hepatitida B, mohla mat niekde ihlu...ale nic sa nestalo.mozno to zneje nezodpovedne ale ockovat proti hepa B urcite nedam. bola som tak blizko pri nej a urcite sa nic nestalo...ak by sme sli na piesok tak najprv ho pekne sama prehrabem a potom tam dam deti...ale urcite ich ockovat tym humusom nedam...a okrem toho kazdy narkoman si vacsinou svoju striekacku pekne strazi, je to pre nich tazko zohnatelny tovar a urcite nebudu na nu minat peniaze.

vavrenka
22. sep 2012

@olivia6 nereaguj na pectore, ona sem chodi iba vyryvat a vnasat hadky. uz to svojho casu riesil aj admin..

shakti9
22. sep 2012

@mariynka ...to by asi bolo hrozne, keby sme chceli neockovane deti izolovat od ockovanych 😉 neviem si to predstavit... hadam len v nejakom americkom filme, kde si komunita kupi v divocine pozemok a zije tam storocie dozadu (neviem teraz, ako sa ten film presne volal, ale mne sli zimomriavky, lebo aj ked sa mi niektore dnesne veci nepacia, nechcela by som zit niekede izolovana...)
Napokon a nastastie, nikto nenosi nalepku nabozenstvom zacinajuc... ockovanim/neockovanim konciac... takze sa spolieham na prirodzenu imunitu.
A k tomu zdraviu neockovaných deti - moje (15m.) nemalo zatial ani len sopliky, klop, klop... tak ani ja neviem: nahoda?, vrodena odolnost? neockovanie? ...bojim sa, ked dostane osypky a pod, to je jasne (+budu na mna ukazovat, to si viem predstavit 🙂 , ale to je nepodstatne, aj ked sa clovek rad paci ostatnym ludom... ) Ale viac sa bojim vedlajsich ucinkov vakciny.
Tak sa musis rozhodnut sama - je to tazke, ja viem... 🙂

mariynka
22. sep 2012

dakujem vam vsetkym 🙂 🙂 🙂 praveze mam v okoli kamosky, ktore nedali ockovat a ich deti su "cuduj sa svete" zdravucke 🙂 🙂 🙂 a kamosky, ktorych ockovane deti stale soplia,horuckuju.. 😉
..nemyslela som to tak, ze by som ho chcela izolovat, len som chcela vediet, ci ockovane choroby od ockovanych moze dostat a ci nebude tazsi priebeh.. 😉 😉 nebudem uzkostliva mamina, ktora bude s malym sediet len doma 😉

a erika, gratulujem k princeznicke 😵

majusqwa
22. sep 2012

@nae tie lysohlavky - no cely moj otec :D tiez rad pouziva toto slovne spojenie. len tu este vidim dost velke nedostatky v citani s porozumenim.

@manof asi rok dozadu sme sa ho snazili kontaktovat cez mail kvoli jednej veci, ale vobec neodpisal. tak netusim... ale co som pocula, tak to rozbiehal vo viacerych velkych veciach a v tych najelitnejsich statoch, tak by som sa nedivila, keby ho fakt bud odstranili alebo uplne zmenil identitu.

zigzag
22. sep 2012

@manof dakujem, tak potom sa ozvem, ak sa este bude dat, dakujem 😉

gubcikova
22. sep 2012

mám dotaz to C-čko s DM môžem dať 8mes.?

zigzag
22. sep 2012

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1044-13-nejd...

....zaujimave citanie, njma to s ciernym kaslom...

zigzag
22. sep 2012

@gubcikova ja davam od 4mesiacov, davkovanie je 40mg na kilo vahy na den, ked ste chory, zvysit na tolencnu davku, moj znasa aj vyssie davky ako 40mg na kilo na den....individualne 😉

gubcikova
22. sep 2012

@zigzag dakujem.len som nevedela je tam dávkovač a je pri ňom napísané že je to 60mg

keziah
22. sep 2012

ak mozem, maly OT ohladne toho, co sa teraz deje so zdravotnymi poistovnami.. http://zelnik.blog.sme.sk/c/308559/Penta-lov-na...
zaujima ma celkom vseobecny nazor. ja som vo vseobecnej, takze za seba to neriesim.

mandarinkadarinka
22. sep 2012

@mariynka ahoj, my okrem TBC sme neockovani, mame o par dni 15 mesiacov a stale sme zdravucki.... chodime denne medzi deti, aj do vsetkych centier na okolo, do minijasliciek sa pohrat... dokonca sa mi podarilo byt v styku s chorymi kaslajucimi a usoplenymi detmi a klop klop klop stale sme zdravi ako repy

zigzag
22. sep 2012

@gubcikova je tam odmerka, na 120 g, spocitaj si kolko je vasa denna spotreba a rozdel to, ja davam do vody do flase malemu do 260ml jednu odmerku, moj pije vela vody, a teraz sme aj nachladeny, tych 60mg je oficialna davka podla EU,, ale aj tu @pelot a jeho megamaskorbaticka lecba, ise,ze spotreba je 40mg na kilo, a u nas to funguje, ked je c prilis vela, tak male prezenie, vtedy treba ubrat... ale zase znamej sa mala vyhadzala po c, ale oni maju neake alergie v rodine,,, tak prv opatrne by som radila,,,,

mandarinkadarinka
22. sep 2012

@mariynka a to som zabudla dodat, ze mame kombinovanu poruchu imunity, takze logicky by mal byt maly stale chory - divne, ze? moja doktorka sa stale cuduje, ze preco je zdravy, ked ma hladinu imunity pod polovicou ako zdrave deti...teoreticky by sa na neho malo nalepit vsetko, co ide okolo, a nic... tak este raz klop klop klop

manof
23. sep 2012

@zigzag
No tak to sa teda ozvi čo najskôr.
Ten Swanson totiž nejde objednať viac než 50 ks jedného tovaru naraz, tak som to musel rozdeliť na 3 objednávky, lebo si ľudia objednali cez 120 ks. Dve som už zadal a tretiu plánujem v priebehu týždňa. Potom už nebudem objednávať - až do ďalšej sezóny.

manof
23. sep 2012

@mandarinkadarinka
Žeby to bolo tým, že nie je očkovaný?
Kiež vám to zdravie vydrží.

manof
23. sep 2012

Nechce sa niekomu z PP alebo okolia v utorok na proočkovaciu prednášku epidemiologičky z RÚVZ PP?
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-o...

Ja by som len rád vedel, ako bolo. Ale samozrejme, môžete sa aktívne zapojiť do diskusie trebárs kladením nepríjemných otázok (napr. prečo 92% chorých na čierny kašeľ bolo proti nemu očkovaných - Kalifornia 2010).
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-epid...

manof
23. sep 2012

Ako si pomôcť od neblahých následkov očkovania:
"Objavte omladzujúce a detoxikačné schopnosti kremeňa"
http://www.slobodavockovani.sk/news/objavte-oml...

zigzag
23. sep 2012

@manof , tak ked ma zaruku do maja 2013, tak tuto zimu este vydrzime, a potom na dalsiu sezonu naisto sa ozvem... 🙂 dakujem pekne,,, 😉

vlnka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia6
23. sep 2012

@vlnka81 pripajam sa
@manof k vlnke, pridam sa k tejto objednavke, ak sa teda jedna o Dcko bez divnych pridavkov (neskumala som, doverujem ze by si neobjednaval nieco "bakane").
Objednavku zrejme na mail - ktory?
Dakujem vopred.

manof
23. sep 2012

@vlnka81
@olivia6
napíšte mi na mfillo@gmail.com
počet kusov, adresu a prezývku na koni

Je to čistý olivový olej + vitD3 - nič viac, nič menej.

Prvýkrát objednávam z USA, tak neviem naisto, ale kamarát, čo už s tým má skúsenosti, hovorí, že také 3-4 týždne od objednávky trvá, kým to príde. Tzn. najneskôr do konca októbra by to malo prísť.

olivia6
23. sep 2012

@manof ten D vitamin z tvojho linku (Swanson) vychadza 4,62 eura, ked ho poslu sem, stoji 10 plus postovne?

manof
23. sep 2012

@olivia6
+ podiel na poštovnom (cca 20%)
+ clo (to ešte netuším)
+ DPH
+ kurz €/$ treba počítať ten horší (nákup), nie stredový (moja kurzová strata resp. kurzový zisk v prospech kartovej spoločnosti VISA).

Samozrejme, môžeš si ho objednať aj sama, ak si myslíš, že Ťa to vyjde lacnešie. Schválne si to skús cvične naklikať až do posledného bodu, že koľko Ti narátajú na poštovnom.

olivia6
23. sep 2012

@manof ja si nic nemyslim,ja sa len pytam co sa tak navysi, nakolko tiez este nemam skusenosti s objednavanim napriamo na SK z USA.
Kto sa nepyta, nevie. Dakujem za odpoved 🙂

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
23. sep 2012
olivia6
23. sep 2012

@manof za tychto podmienok urcite. Ako vravim, nepoznam tento system, tak ma to zaujimalo. Vdaka za vysvetlenie.

dankakk
23. sep 2012

@manof tak na tu proocko prednasku by som išla. Teda ak sa mi podari zlanarit pestunku, pôjdem. Som nenormálne zvedava na infosky z druhého brehu a formu zastrasovania. Máš nejake nezodpovedane otázky čo ťa po nociach mátaju a pani dr pompova by ich vedela zodpovedať? Sem s nimi, rada ich za teba polozim ;)