Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vlnka81
27. sep 2012

@labaga ale okrem toho ze waldorfovia neockuju tak waldorfsku pedagogiku vobec neuznavam, na povrchu vyzera velmi lakavo ale ak clovek skuma hlbsie tak je to skor vymyvanie dusi ☹

labaga
27. sep 2012

@majusqwa hipokratova prísaha už nie je je len sľub, ktorý je dosť pozmenený od. pôvodnej verzie. 35 000 detskému obvodákovi 🙂 🙂 ale v ostatnom máš pravdu. O deti sa starame ale náš majetok niesu

labaga
27. sep 2012

@vlnka81 neviem prečo si myslíš že práve vitamín D je zárukou a podmienkou zdravia

majusqwa
27. sep 2012

@labaga aj tak pochybujem, ze v tom slube je napisane: ber uplatky na ukor zdravia pacientov :D a tych 35 000 nemyslim v cistom, ale v naturaliach. nekecam, fakt to vyjde priblizne tolko. za kazdu vakcinu ide lekarovi provizia "na ordinaciu" + provizia na ruku za predpisovanie vyrobkov + "kogresy" vo forme dovoleniek (v tom horsom pripade v tatrach, v tom lepsom ine destinacie) a mnohe ine benefity. scitaj si a mas vysledok ;) a to nie len obvodaci, na klinikach napr. v BA - starom meste to je aj dvakrat tolko pre lekara, co nema este ani atestaciu ;)

manof
27. sep 2012

@didulka85
Nechápem. Mne to funguje.

manof
27. sep 2012

@cinnamon111
Heh, no niekedy padne jablko ďalej od stromu a niekedy aj nie. 🙂

didulka85
27. sep 2012

@manof uz mi to ide... Pokakalo sa mi zase cele Magio...

manof
27. sep 2012

@labaga
Sa zobuď a prečítaj si aspoň abstrakt, keď nie celý článok:
Children having received measles, mumps, and rubella vaccination showed an increased risk of rhinoconjunctivitis, whereas measles infection was associated with a lower risk of IgE-mediated eczema.

Táto téma je o očkovaní, tak som pochopiteľne vybral ten aspekt štúdie, ktorý pojednáva o očkovaní.

Na tom nie je manipulácie ani ň. Manipuluješ akurát ty, lebo vo všetkom, čo kde kedy ceknem, chceš silou mocou vidieť manipuláciu.

Myslím, že Tvoje ďalšie námietky typu "@manof manipuluje", sú tu už naozaj nežiaduce, lebo okrem toho, že to nie je pravda, tu už snáď všetci vedia, že si na mňa vysadená a fakt to nie je potrebné opakovať každý týždeň.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
27. sep 2012

@vlnka81
Dovolím si nesúhlasiť, ale keďže táto téma je o očkovaní, nie o pedagogike, nebudem to tu viac rozoberať. Môžeme to prípadne v nejakej pedagogickej téme nakúsnuť.

labaga
27. sep 2012

@manof vysadená na teba, trošku paranoické, ak ta niekto nehladká tak je všetko proti tebe iste že ad hominem. Prečítala so si tebou preložený článok, no nemala som pocit že autor chcel povedať to, a tak ako si to interpretoval ty. @racerunner ta v podstate odhadla správne. Ty nespochybnitelný 😉

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
27. sep 2012

@labaga
Keby si naozaj čítala ten článok, tak by si zistila, že ja som ho ani nenapísal ani nepreložil, iba zverejnil.

A Swanson nie je farmaceutická firma. Vyrába (resp. necháva si vyrábať) a dodáva len prírodné vitamíny, bylinky atď., žiadne syntetické chemikálie.

A to je už naozaj posledný príspevok, čo Ti adresujem. Komunikácia s Tebou je totálne o ničom. Absolútne zabitý čas.

labaga
27. sep 2012

@manof ešte že si mi odpovedal k veci.... to je podstatné že si ho nepreložil.Nepreložil nenapísal ale skomentoval. No tak. članok je v prvom rade o niečom uplne inom ako si ho tu v tejto téme uviedol. Iste swanson - robia si biznis ako každá ina firma - oni predávaju výživové doplnky http://www.swansonvitamins.com/ vyrábaju predávaju zdôraznujem predávaju nie rozdávaju. Ale ich máme za dobrých lebo to robia z prírodných vecí ako sú okrem iného aj koraly /coral calcium complex/ 😉

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alikaa
27. sep 2012

Ahojte, odporucam precitat si cast "Katka: Co sa deje? System prestal fungovat" Na konci lovi v pamati co mohlo sposobit zmeny v spravani - bud ockovanie alebo zavedenie prikrmov. A vraj nemala ziadnu reakciu po ockovani, aj ked samozrejme pri ockovani revala ako o dusu. http://baby-web.topky.sk/Clanky/a3960-KLUB-tehu...

reni93
27. sep 2012

@brumka111
ahoj, moja mala teraz 8 mesiacov a tiez doteraz neplakavala, az teraz zacala. pise sa o tom ako o prvom obdobi vzdoru a tzv. separacnej uzkosti, plus este viac prilnula ku mne, doteraz zaspala aj sama a teraz uz iba na prsniku...a je neockovana. nechcem tym povedat, ze totvoje dietatko nemoze mat z ockovania, ja len ze mame rovnaku skusenost a neockujeme🙂 pripisujem to formovaniu jej individuality, uz sa presadzuje atd....

vlnka81
27. sep 2012

@labaga skus zit par rokov v krajine kde takmer nesvieti slnko a takmer neexistuje modra obloha a zistis sama na co vsetko je dobry vitamin D..pozrela som si tvoj profil a nemas tam ziadne info o sebe, predpokladam ze nemas ani deti. a tak som pochopila vsetky tie tvoje komenty...kym som nemala vlastne bejbino ani ja som sa nezamyslala nad mnohymi vecami a tiez by som nechapala co je to chciet len to najlepsie pre svoje dieta - ale za to ze to robili ine maminky som nikoho nekritizovala a "nedivila" som sa vsetkemu ako to robis ty. co sa tyka clanku kt komentoval @manof tak vobec nechapem o co ide, vsak sam tam dal link na ten clanok, ak by chcel manipulovat info tak to urobi inak. ale to sa zda ze je za tvojimi obzormi.... 😀

manof
27. sep 2012

@vlnka81
Myslím, že jediný naozaj konštruktívny prístup je nevšímať si príspevky od labaga.

A to je Belgicko vážne skoro stále pod mrakom?
To som veru netušil...

nikimax
27. sep 2012

@majusqwa inak si to trafila presne, načo skladajú sľuby, ked ich nedodržujú???Je to len formalita, alebo to má nejakú váhu? A že Predovšetkým-neškodiť!!! Ved už prevencia škodí a veľmi výrazne!!! Ako môžu vykonávať to povolanie, ked vedome,či nevedome poškodzujú zdravie deťom-potom ich z toho liečia a dokola... Na to treba mať plechový žalúdok! 😝 😝

vlnka81
27. sep 2012

@manof no dnes prsalo asi 10x, a ked neprsalo tak strasne fukal vietor. o 5pm vykuklo slniecko - take zamracene ale aj tak aspon ttrosku lucov tak som zobrala maleho ze na prechadzku pojdeme, presli sme asi 10 minut a spustil sa taky brutalny lejak ze som sa ani nestihla skryt a bola som komplet mokra - az na ponozky. maly to cele prespal 😀 a z vitaminu D teda nemal asi nic 😀

zaockujteajslnko
27. sep 2012

@cinnamon111
inak si si pekne opisala samu seba, tomu sa hovori projekcia 🙂
to nevidis ze ja som CHLAP 😀

mandarinkadarinka
27. sep 2012

ahojte, ak by tu bol niekto, koho deticky mali problemy po ockovani z okresu TO, BN a PE a bol by ochotny to povedat pre noviny, budem len rada a nech sa mi ozve cez IP. 🙂

zaockujteajslnko
27. sep 2012

@labaga
bohuzial zijeme v kapitalizme, to jest, kazdy sa snazi nieco niekomu predat a za peniaze si zase od niekoho nieco nakupit, cim viac zarobit tym pre neho lepsie...

ale je rozdiel ked niekto takto podnika na ukor inych - a POVINNE, alebo predava "vyzivove doplnky"...... kravinu za stovky eur s prislubom ziarenia v tme a dozivotneho zdravia si kupit nemusis, ale ockovat sa vraj musis dat......cize porovnavat farmafirmy s nejakou aj komercnou firmou na vyzivove doplnky je fakt z tvojej strany naozaj velmi trapna poznamka a svedci akurat tak o tvojej nahnevanosti na manofa a nie o faktickej stranke veci.......

zaockujteajslnko
27. sep 2012

@tin007
vsak ja som jej opisal presne to iste ze zaloba nema najmensiu sancu 😀 lebo sud by mal byt nezavisly a ziadne ochorenie pokial sa siri neumyselne nie je trestne, ani dokonca by to v obciansky sud neuznal a neprijal ako zalobu.....ved to je absurdne, proti chorobe sa neda pravne sudit......to je proste riziko zivota........to akoby sa niekto chcel sudit ze ludstvo vynaslo schody a ze on o jeden z nich zakopol a rozbil si nos 😀 pokial dotycny urobil aspon standardnu ochranu tak nevysudi nic..... a to co ustava garantuje ako slobodu tak duplom nie....

petot
27. sep 2012

@teegreen Áno, synergia mi niečo hovorí. Ja som len hovoril, že pokiaľ ide o samotný vitamín C, tak to nie je otázka výživy. Okrem toho, takú dennú dávku, ktorá pokrýva spotrebu tela, z ovocia nezískaš. Aspoň nie z takého, ktoré sa dá bežne kúpiť.

petot
27. sep 2012

@prevenar Trochu to s tou chvalou prehanas 😉

majusqwa
27. sep 2012

@alikaa tak to moje zlaticko je teraz tiet uplne ine... sme sa konecne zohrali, v piatok mala tri mesiace. sme sa tesili, ze sme konecne pokorili tu magicku hranicu... a bum, od soboty jej lezu zuby, cele zle :D a to ani ockovana nie je :P