Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

saska73
26. aug 2009

Vidím, že tu máte slušný prehľad, čo sa týka vitamínov. Tak sa mi skúste pozrieť na toto, či to robím správne - ďakujem, od 4 mesiaca tehotenstva si dávam každý tretí deň 1 tabletku vitamínov Prenatal od Jamieson (píše sa, že každý deň 2 tabletky ale mne sa to vidí moc, nakoľko sa snažím o pestrú stravu a je leto, tak si myslím, že tých vitamínov je dosť). Občas si dám magnézium pri pocite tvrdnutia bruškaalebopri veľkej únave. Prvé 4 mesiace som od dr. mala predpísaný vitamín B6 a kyselinu listovú.

Ešte pred tehotenstvom sme sa s manželom pri pocite, že na nás "niečo lezie" liečili 3 kombináciou: cesnak,med,citrónová šťava a musím povedať, že celé 3 roky sme neboli chorí. V zimnom období a pri styku s chorými sme si občas šupli vitamín C 500 mg.

deina
26. aug 2009

Ahojte, mozete mi v niecom poradit? Viem, ze tbc sa ockuje este v porodnici, na 4.den - ale kedy najneskor sa to moze ockovat, kebyze to chcem posunut? Do 6 tyzdnov? A ked sa do tych 6 tyzdnov babo nezaockuje, ockuje sa este neskor? Viem, ze ste sa tu o tom davnejsie bavili, len to teraz neviem najst... Dakujem. 🙂

skolara
26. aug 2009

hej deina do 6steho tyzdna sa ockuje tbc

dahlia23
26. aug 2009

teri: tie homeopatiká si kupujem v jednej lekárni, kde je majiteľka homeopatka. takže ona mi väčšinou poradí. akurát k očkovaniu som vedeľa o tej thuja 15CH, tak to som si normal kúpila. ale my kupujeme homeopatiká už asi na všetko 😉
malú zaočkovanú, bohužiaľ, mám, po druhej dávke hexavakcíny sme si to aj patrične odskákali, to som písala aj Vraničovi, lebo lekár bol názoru, že to z očkovania URČITE nie je. 😠
a MMR som odkladalaaaaaa.... dlho. potom som ju nasadila na tuhuja, asi na týždeň, dali sme sa pichnúť a ďalší týždeň sme pokračovali na thuja. Klop-klop, bolo to ok.
druhé bábo určite nechcem dať v pôrodnici očkovať, po tých 6 týždňoch asi hej, nič iné mi neostáva. ☹

deina
26. aug 2009

Vdaka, Skolara. Nuz, ked do 6.tyzdna, co tym trapia deti hned v porodnici? 😠

dahlia23
26. aug 2009

ešte vám poviem zážitok.
manžel má z prvého manželstva 10ročného syna.
jeho matka (manželova ex) ho chcela dať zaočkovať proti encefalitíde. decko úplne panika z injekcie, na dvakrát sa im ho nepodarilo zaočkovať, prvýkrát reval ako zmyslov zbavený a druhýkrát normálne stav pred kolapsom - začali sa mu odkrvovať končatiny, obledol, akože des.
tak sa na to, chvalabohu, vykašĺali.
boli aj u psychologičky, ale to bol asi zabitý čas. 😒 tá ho pichala do ruky perom, akože: vidíš, že to nič nie je 😖
prešiel mesiac a je treba ho preočkovať tuším na TBC. a viete ako to dopadlo? ušiel im z ambulancie.
ja byť matkou, tak to jednoducho nechám tak, veď aj lekár to musí pochopiť. o nejaký polrok, možno rok to bude lepšie a potom nech ho tébars zaočkujú.
fakt nechápem, ako mohol niekto stanoviť očkovanie ako povinné. veď je to somarina!!!

fibi
26. aug 2009

deina keď nestihnete očko do toho 6. týždňa, tak potom je TBC očkovanie odložené až po základnom očkovaní

deina
26. aug 2009

Dakujem, Fibi. 🙂 Este si to prestudujem, ci teda to nechat po 6.tyzdni alebo ako...

dahlia23
26. aug 2009

jej, fibi, si ma potešila. možno to TBC tiež takto obídeme a necháme si neskôr. ja sa to budem všetko snažiť posúvať čo najviac.
príde mi scestné pchať do 4dňového dieťaťa taký bordel. aj 6 týždňov je málo. ☹

juja2
26. aug 2009

Deina, ako si na tom, asi by si ani Ty nedala ockovat, alebo len chces posuvat, kym sa da? Tam kde budeme rodit, ako pisali baby sa ockuje v po a pia, tak ak sa tomu aj vyhneme, daju si nas vraj predvolat do spitala. Tak sa uz tesim na ten cirkus 😠

juja2
26. aug 2009

Fibi, my budeme obchadzat a vymislat, kym sa bude dat, pri najhorsom uz pritvrdim a doslova odmietnem. Verim, ze je to fakt tak ako pises - aspon trochu casu 🙂

teri3
26. aug 2009

vanish, priznávam, že tú knižku o C-čku som ešte nečítala 😉 , ale je jasné, že nebudeme jesť klobásky a rezne a potom si dáme jednu tobolku vitamínu C 😀 . A baby písali, že im dáko nesedí dávať tie tabletkové vitamíny, tak som chcela len poradiť 😕

dahlia, vďaka za odpoveď. Chcela som to vedieť hlavne kvôli tomu - neviem, či som to dobre postrehla - že sa dá aj neskôr po očkovaní aspoň časť z toho "bordelu" dostať von z tela (a či si to teda u malej aj dodatočne praktizovala). Už som to tu spomínala, že aj naša detská dr. je homeopatka, tak som veľmi zvedavá, ako zareaguje na ten odklad očkovania (a budem dúfať, že dovtedy to zdobrovoľnia, ale minimálne by som bola rada, keby sa dovtedy dali zohnať samostatné vakcíny). Na nobelovi som si čítala, že tá thuja je len na lekársky predpis - je to tak?

vanish1
26. aug 2009

teri 😉

petot
26. aug 2009

saska73: To je celkom rozumný prístup, ale nemusíš sa báť brať odporúčané 2 tabletky denne. Ani keď ješ čerstvé ovocie a zeleninu, nepredávkuješ sa. Tie dávky sú stanovené so strašne širokou medzou bezpečnosti.

V tehotenstve by som vitamínu C pridal. Záleží, či máš v poriadku obličky, metabolizmus železa a medi a tvorbu G6PD; ak áno, tak počas tehotenstva kľudne aj 4x500mg denne, s jedlom. Treba veľa piť. Kyselinu listovú treba najviac v prvom trimestri, ale nedá sa povedať, že neskôr by nebola potrebná.

Pozri si uvedenú knihu, kapitolu Tehotenstvo.

dahlia23
26. aug 2009

teri, to máš supeeeer, ž emáš lekárku homeopatku. potom daj vedieť, čo ti na to očkovanie povedala.
ja som thuju kúpila bez lekárskeho predpisu, ako aj všetky homeopatiká, aj keď okrem tých propagovaných v reklame by som nevedela kúpiť sama nič, lebo sa tomu nerozumiem.
skús sa spýtať v lekárni, kde majú homeopatiká, prípadne behni za lekárkou, nech ti to predpíše.
mne sa mm aj tak smeje, že som blázon, že tomu verím a myslí si, že som šibnutá, keď hovorím o mafii v bielych plášťoch. mňa chápe iba môj dobrý svokor. 🙂

martina46
26. aug 2009

mapriklad a sceckom v tehu, mne byva zle cel den, nemozem jest takmer nic, zo vsetkeho mi je zle, vcetne ovocia a zeleniny, uz pri pomysleni, az na vynimky, niekedy citim, z si mozem dat - dnes som zjedla par hrusiek, no snad to skoro skonic, lebo je to nemile. tym som chcela povedat, ze snad aspon tu ma pre mna nejaky vyznam prisun umelych vit. vcetne cecka..

martina46
26. aug 2009

no asi si idem lahnut, lebo som to po sebe skoro neprecitala 😀

denisocka
27. aug 2009

eweline,tí dnes nemožu pichať lebo nekončia ako sestričky ale ako asistenti 😉 v tom je pes zakopany 😉

teri3
27. aug 2009

martina, myslím si, že obzvlášť v tehotenstve nie je na škodu poistiť si prísun vitamínov 😉 . Človek napriek všetkému má tendenciu jesť niekoľko druhov potravy dookola a tehuľka ešte so svojimi chuťami či nechuťami ...

deina
27. aug 2009

Juja, nejako to budem posuvat, este neviem... ale ten 4.den sa mi zda fakt skoro. Pri starsom som o tomto vela nevedela, neockovali ho sice na 4.den, kedze bol nedonoseny, ale po troch tyzdnoch uz ano - prisli sme v stanoveny den, ked mal nad 2,2kg a dostal tu svoju davku. Nastastie z toho nic nemal, taky drobucky. 😖 Nuz, ked neprideme v ten stanoveny den, co potom? Budu nas nahanat? Boli tam maminy, ktore zabudli prist, ale ci naschval, to neviem.

lucia123
27. aug 2009

martina46, a co tak si kupi vitamin zelezo od Jamiesona? Ja ked som uz "inac" nevedela, zacala som jest to zelezo a vsetko to co pises ma preslo za dva dni som bola uz v pohodicke a plna energie 🙂 Za pokus to stoji. Nechcela som ziadne chemikalie (lebo vsetky tie vitaminy v kapsuliach chemia je) snazila som sa dopovat prirodzenou stravou, ale drobec vsetko spapa, a mne nezostala ziadne energy 🙂

martina46
27. aug 2009

Lucia, tebe prešli nevoľnosti po železe??
No, ja mám tie tehu vitamíny od jamienson.

lucia123
27. aug 2009

Tam je sice zelezo, ale maly obsah. Mam ich tiez (keby zelezo nezabralo) ale zabralo a jem ako chemiu len to zelezo bohuzial, ale casom sa to mozno napravi a nebudem musiet. V tych prvych tyzdnoch som bola unavena, slaba, bolo mi zle uz len s pomyslenia na jedlo 🙂 nic mi nechutilo, a mala som divne chute, ze hranolky 😕 a pod... Spala som este aj poobede. To zelezo mi pomohlo, hned sme isli clnkovat na vodu 🙂

denisocka
27. aug 2009

baby,nemožem najst temu o vit.C - tu našu čo sme založili,dajte rady

martina46
27. aug 2009

Lucia, čo zápcha, nemala si z neho? Ja mám teraz, no neviem si predstaviť, že by to bolo horšie, toho sa bojím ☹
No snáď aspoň dočasne by som mohla skúsiť. Sranda, že ti to zabralo tak rychlo.
Deniska, mne to tiež nenašlo, neviem, kde sa stratila, skús napísať adminom.

martina46
27. aug 2009
mucilienka
27. aug 2009

kocky k zelezu a zapche - ja tiez uzivam - skuste si pytat zelezo spolu s kyselinou listovou - napr. Maltofer fol alebo Aktiferin continuum - vtedy sa zelezo lepsie vstrebava a je to bez zapchy.. to mi poradil moj gyndos 😉

martina46
27. aug 2009

mucilienka, ja som brala maltofer ku koncu tehu (este trochu mam 😀 ) a nemala som z neho zapchu. ked by som brala to z jamiesonu a k tomu berem tie prenatal, kde kys. listova je, to by malo byt ok, nie?

denisocka
27. aug 2009

tak bola hodena ,ta naša tema do českeho MK