Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
4. okt 2012

@beronsche
Nestretol som sa s tým, ale povedal by som, že by to riešili tak, že sa má doočkovať základné očkovanie podľa toho kalendára, podľa ktorého bolo začaté.

luba41
4. okt 2012

@beronsche v žiadosti o rodičovský príspevok ani v žiadosti o prídavok na dieťa som nenašla, že treba potvrdenie od det. lekára. Len v žiadosti o príspevok pri narodení a prídavku k príspevku / to sú tie jednorazové / tam bolo treba pečiatku.

hajanka
4. okt 2012

@manof ako sa tam hlasuje?

hajanka
4. okt 2012

@veronsche

http://www.employment.gov.sk/rodicovsky-prispev...

Podmienky nároku
Oprávnená osoba má nárok na rodičovský príspevok, ak:
a) zabezpečuje riadnu starostlivosť o dieťa,
b) má trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky (ďalej len „pobyt")

Riadna starostlivosť o dieťa podľa tohto zákona je starostlivosť poskytovaná dieťaťu v záujme všestranného fyzického vývinu a psychického vývinu dieťaťa, najmä primeraná výživa dieťaťa, hygiena dieťaťa, výchova dieťaťa a dodržiavanie preventívnych prehliadok dieťaťa podľa osobitného predpisu. (Z § 3 ods. 3 zákona)
Podmienka riadnej starostlivosti o dieťa sa považuje za splnenú, ak oprávnená osoba zabezpečuje riadnu starostlivosť o dieťa osobne aleboinou plnoletou fyzickou osobou alebo právnickou osobou.

manof
4. okt 2012

@hajanka klikneš na guličku pred www.slobodaVockovani.sk a potom klikneš na tlačidlo "Hlasovať".

nikimax
4. okt 2012

@manof ja,som tiež nevedela, ako sa tam hlasuje, dobre, že si vysvetlil 😉 už je to vybavenéé.... 😉

hajanka
4. okt 2012

@manof dakujem, mna to hodilo pred tym hned na vysledky, namiesto hlasovania 😀

zuzana92101
4. okt 2012

@mata1976 Ja kupujem v DMku, vitamin C v prasku. Kazdy den dam detom do pitia jednu odmerku.

tara
4. okt 2012

ahojte, viem ze trosku budem od temy, ale uz ste tu radili aj o vitamine C a liecbe nim. Viete mi niekto poradit, aku presne davku mam uzit pri nachladnuti, silna nadcha + bolest hrdla. staci mi 2g denne, alebo viac? a ako je to u 2rocneho dietata? nasla som knihu o megaskorbickej liecbe, ale chcem si este precitat Vase osobne skusenosti a rady. Vdaka 😉

tara
4. okt 2012

@zuzana92101 ten som kupila aj ja, a napises mi davkovanie pre deticky?

tara
4. okt 2012

@zuzana92101 aha, teraz som si vsimla tvoju informaciu, ze jednu odmerku, cize 120mg. 😉

zuzana92101
4. okt 2012

@tara Ako som spominala, tak ja davam detom do pitia 1 tu malicku odmerku, co je prilozena v DM vit. C, myslim, ze to je 60mg. To popijaju pocas celeho dna. Ale pokial chces cielene liecit nejaku chorobu, odporucam tuto knihu http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf, mozno si uz o tom pocula. Tam mas presne davkovania na danu chorobu, aj pre deti.
Ja davam detom teda tu jednu odmerku denne, nehladiac na ich vek, pretoze telo si zoberie kolko potrebuje a ostatne vyluci. Hlavne treba pit dostatok tekutin. 😉

tara
4. okt 2012

@zuzana92101 ok, dakujem, ale jedna ta odmerka, co je prilozena pri vit C z DM-ky ma 120mg. Mozno ta myli popis v slovencine, ze na spicku noza je to 60mg, ale dole pod nalepkou je v nemcine napisane ze jedna odmerka je 120mg. Tak len pre info, aby si vedela. ale myslim, ze aj tych 120mg je pre deticky ok, tak ako pises. nic nepokazime. 😉

mariynka
4. okt 2012

je pravda, ze ak ma dr. za kazda nezaockovanie menovite nahlasi, zaplatim za kazde jedno odmietnute ockovanie 166eur?

tara
4. okt 2012

@hajanka super, toto som hladala aj ja.

zuzana92101
4. okt 2012

@tara mas pravdu, dakujem za upozornenie 😉. Ani raz takou davkou nic nepokazime...vitamin C je len plus pre zdravie, len nasi lekari by si na to mohli niekedy spomenut...

tara
4. okt 2012

@zuzana92101 tak ako napisal jeden vedec : "lekari nemaju cas studovat"

mata1976
4. okt 2012

@zuzana92101 mozem ho dat aj 4mesacnemu babu?

zuzana92101
4. okt 2012

@mata1976 Myslim, ze ano, pokial nema zdravotne problemy napr. s oblickami. Treba ho podavat s dostatocnym mnozstvom tekutin. Doktor Klenner odporuca myslim 50mg v dojcenskom veku...treba si to ale pricitat, nepamatam si to vsetko.
Osobne si myslim, ze pokial dojcis a babatko nemas chore, tak staci MM. Pokial by sa vyskytla nejaka choroba, tak potom by som to asi riesila aj tymto sposobom. Ale to je moj osobny nazor. 😉
Moja mala ma 11 mes. a stale ju dojcim, ale vit. C prisiel do jej potravy s prikrmami, pretoze dovtedy mala len MM, ziadnu vodu ani cajiky. 😉

petah82
4. okt 2012

@mariynka nie, momentalne plati, za vsetko co kedy odmietnes mozes dokopy dostat pokutu MAX. 330e.

manof
4. okt 2012

Tu som niečo spísal k tej novej stránke o meningokokoch:

Pozor na StopMeningokok.sk! Ohrozený je hlavne zdravý rozum (+ vaša peňaženka)
http://www.slobodavockovani.sk/news/pozor-na-st...

majusqwa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucrezia
4. okt 2012

@majusqwa ja ešte ohladom potvrdenia do školky a škôlkach všeobecne:

Kedže moja dcera nemá všetky povinné očkovania, naša doktorka sa tešila ako mi to zráta pred nástupom do škôlky. V tlačive, ktoré som si doniesla zo škôlky nebola žiadna kolonka ohladom očkovania a mala som NEUVERITELNE šťastie, že ked som si to bola dať potvrdiť, akurat tam doktorka nebola a sestrička mi tam švihla pečiatku a bolo. Lenže naša pani doktorka je dodnes z toho na nervy, že ma sestrička takto lahko odbavila a pri každej návšteve mi pripomina, že ona mi to tam musi dopísať, že oni to tam musia písať....Ked som jej povedala, že tam žiadna kolonka ohladom očkovania nie je, povedala že nevadí, ale aj tak to tam ona musí napísať (jasne že zavádza), že v škôlke musia vedieť, že nie je očkovaná 😝

A ohladom tej kapacity škôlok - tak trochu ti závidím ten optimizmus, lebo situácia je momentálne taká, že škôlky su preplnené. My sme sa presťahovali na dedinu pred 2 rokmi a situacia je taká, že tu mi síce zobrali dieťa, ale v meste by som nemala šancu, kedže prihladaju v prvom rade na miesto bydliska a kedže nestíhaju uspokojiť dopyt ani rodičov z mesta, my cezpolní by sme nemali šancu. A dokonca viem, že niektorí rodičia z mesta ked sa im deti nedostanu do školky tam, tak ich nosia do škôlky do okolitých dedín. Takže škôlky su momentálne plné, môžu si doslova vyberať a že by boli 2-3 roky taká dlhá doba, že by sa to radikálne zmenilo? pochybujem 😒

labaga
4. okt 2012
labaga
4. okt 2012

@tara mnohí majú ale nebudú studovat veci z 30.r.min storočia ktoré sa neosvedčili 🙂 -na margo vit.C a liečby.

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
4. okt 2012

všetkého vvela škodí.... čo ak urobia testtoho vášho céčka z démka, ´dokážu tam takžé kovy, resp. iné polutanty.. na sposob PCB.... čo potom???? vid aféra s olivovými olejmi. toto nieje provokácia len apel na zdravý rozum

labaga
4. okt 2012

to si niekto skutočne myslí ak by to céčko bol taký zázrak -ako hliva,kolostrum, striebro, pások dr.levina, kosmodisk, sliz zo slimákov, mumio, a vsetko ostatné, prečo by sa to neujalo, prečo by to ludstvo nepotiahlo dalej

lucrezia
4. okt 2012

@labaga a ktoré cečko odporučiš ty? resp. vieš o nejakom, ktoré ma za sebou testy a je bezproblemove (bez nechcených, zdraviu škodlivých prísad)? toto tiež nie je provokácia, len normálna zvedavosť