Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vlnka81
7. okt 2012

@katarinka81
@zuziq
pardon, opravujem, nebolo to 5 mesacne bejby, to som poplietla s tym chlapcekom co ma kasel, ten ma 5mesiacov. Ta znama je kamoska mojej kamosky (takze priamo na nu nemam kontakt, preto pisem "znama") a vtych detskych mesiacoch mam uz bordel kto kedy rodil, kto ma kolko mesiacov - ten detsky boom za posledne dva roky je neuveritelny 😀

zaockujteajslnko
7. okt 2012

@bobocka
ta vakcina bola uvedena na trh, cize tam doslo s spachaniu trestneho cinu aj povedzme z nedbanlivosti..... som zvedavy ci sa to zacne aj preverovat, ak nie, manof by mohol vyuzit svoje obcianske pravo a zviditelnit sa etse viac a dat podnet prokurature na zacatie tohto preverovania vo veci a pekne to zverejnovat ako sa "kona" ked doslo k ohrozeniu obcanov SR na zdravi a zivote.. spolocnostou GSK

bobocka
7. okt 2012

@zaockujteajslnko no ano,pravne kroky podniknut mozno,ale osobne si myslim,ze postihnutym rodinam (kiezby ziadne vazne tazkosti ziadne dietatko nemalo) to je prd platne.aj keby boli odskodneni,tak to nikdy nebude dost.ja osobne nedokazem vycislit zdravie a zivot mojho syna.cele zle toto 😠 ale mozno to pomoze odovodnit snahu mnohych ludi o slobodu v ockovani u nas.

bobocka
7. okt 2012

btw kde v tv to davali? lebo obzeram archiv tv markiza a nevidim to tam? davala to jojka?

hajanka
7. okt 2012

@vlnka81 mojho v tom case podrzali len imunostimulacne lieky, kt. bral vkuse 3 mesiace, aj 3 mesiace bol pokoj (od kasla a chorob), mesiac po ukonceni liecby sme to mali spät ako bumerang ☹ to ale uz dalsie lieky nemohol, lebo musi byt dostatocny odstup medzi nimi, tak sme sa museli pretrapit, atb som odmietala, kedze nemal ziadne znamky bakterialnej infekcie (aj vytery ok, rtg ok, krv ok), tak dalsie davky na 2 tyzdne dostal po troch mesiaco a opat, kym bral bol ok, ked predstal zas, takto sme sa potom pretrapili celu jar, az v cca maj-jun sa to zlepilo a cez leto bol pokoj, s nastupom jesene bo bolo znova... presli 2 roky, teraz mu davam len cecko, betaglukan, echinaceu, zatial je to ok, min. tyzden zvladol po dlhom case sople za 2 dni s vyssimi davkami cecka.

abbey1
7. okt 2012

@nat28 Ahoj. Pozvali si nás po asi 15 mesiacoch od nášho podpísania u lekárky a jej hlásenia k nim. Najskôr nám od nich prišlo asi po 2 mesiacoch, že je naše očkovanie v kompetencii našej pediny.

hajanka
7. okt 2012

@manof @zaockujteajslnko myslim, ze toto by mohol byt aj dostatocny podnet na nejaky faaaaaaaaaaaaaak velky protest zo strany vsetkych rodicov a ich deti povinne poskodenych touto vakcinou!

abbey1
7. okt 2012

@14petulka88 300Eur, to znamená, že 30 za každú odmietnutú vakcínu a k tomu 16 Eur trovy konania.

abbey1
7. okt 2012

@14petulka88 300Eur, to znamená, že 30 za každú odmietnutú vakcínu a k tomu 16 Eur trovy konania.
@zaockujteajslnko Dám na nich ďalšie podanie? Jedno už sa chystá u právnika. 😀

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
7. okt 2012

Prosím ešte skúsenejších a v obore zdatnejších o vysvetlenie. Ako dodatočne po rozposlaní vakcíny zistili, že bolo kontaminované, či možno kontaminované, prostredie? Veď testy a kontroly sa robia priebežne, neviem si dobre predstaviť, ako dodatočne zistili, že mohlo dôjsť ku kontaminácii a to konkrétne tejto jedinej šarže a až p jeje distribúcii, ktorá samotná trvá nejakú dobu.
Neviem, či som dobre vysvetlila, čo mi vŕta hlavou.

vlnka81
7. okt 2012

@anduk mne sa v zivote nikdy neoplatilo fejkovat, vzdy sa na to prislo 😀 😀 a to uz od ZS na pisomkach 😀 v BE mame trvaly pobyt a zijeme v danej komune, ktorej pravidla musime plnit ak v nej chceme byvat - a to plati pre cele Belgicko. myslim, ze ti rodicia urcite nie su jedini, ale zrejme ich "komuna" zazalovala a preto su na sude. manzel slubil ze sa este poobzera po nejakom tom zdruzeni ako je sloboda v ockovani. tam by mohli vediet viac ako to tu chodi...manzel vravel ze budeme menit komuny a stahovat sa kazych 6 mesiacov, aby sme to nemuseli dokladovat 😀 syn sa tu narodil...kamoska kt tu prisla s 3rocnym synom tak musela dodatocne dodat potvrdenie ze bol ockovany na SK. Otazka je, ze ak sa tu pristahuje rodina z krajiny kde nie je pollio vakcina povinna a dieta ma uz "po vakcinacny vek" co je uz 1,5 roka tak co potom? musi byt to dieta aj tak ockovane? no zda sa ze to ma vela sedych zon..len ich este vsetky vychytat 😀
ahoj @manof prosim ta dokedy moze byt pollio vakcina ockovana - ma zmysel ockovat ju aj neskor? v podstate sa ockuje preto tak skoro lebo kym je dieta malinke tak je najviac ohrozene, vsak?

vlnka81
7. okt 2012

@abbey1 dobra otazka, tam nieco pekne smrdi ☹ asi robia tie testy priebezne a az teraz po tom ako dali vakcinu do obehu im prisli vysledky. zevraj sa to tak robi v potravinovom priemysle. aspon v tom farma priemysle by mohli pockat na vysledky a tak distribuovat vakcinu - ale to by prisli o tazke miliony kazdy den...☹ kazdopadne sa zda ze za tym je nieco ovela vacsie/ spinavsie 😠

abbey1
7. okt 2012

zaujímavé je, že Český ústav udáva ako dôvod stiahnutia: potencionála kontaminázia. Nehovoria nič o možnej kontaminácii len prostredia! Tak čo je "možno" kontaminované?

zaockujteajslnko
7. okt 2012

@abbey1
ta vakcina musi mat VAZNY pruser ked uradnici na SUKL dokonca v sobotu vydaju toto rozhodnutie. Tie kecy si nevsimaj cim to "oddovodnili" to je na urovni Goebbelsa, tak humorne ze to tak akurat hra na smec dedkovi Dluholuckemu co bude tvrdit "to bolo stiahnute preventivne, ciste prventivne, len preventivne, ovcania" akurat ze nie vsetci ludia su idioti 😀

abbey1
7. okt 2012

@zaockujteajslnko Mne to je jasné, veď inak sa to ani rozumne vysvetliť nedá.

kbeata
7. okt 2012

@habibi78 nedavno som pocula o preockovani dietata teda pravdepodobne v 5-6roku,a spusteni autizmu,sice som diagnozu nevidela cierne na bielom ani chlapca,ale urcite o nejake psychicke problemy sa jednalo 😒
ale zober si to tak,ze kazda jedna vakcina podana v akomkolvek veku ma neziaduce ucinky,no ruska ruleta...

majuskacechova
7. okt 2012

my mame ist na ockovanie vo stvrtok.... uvidime co na to pediater

kbeata
7. okt 2012

@zuziq na to prestudovanie tych chorob si najdes cas 😉 nie je ich az tak vela
zisti si proti comu sa ockuje v dnesnej dobe,/povinne ock./,a urob si z toho nejaky zaver,ked si nebudes s niecim ista tu na MK ti poradia 🙂

manof
8. okt 2012

@abbey1 presne ako hovoríš, Dr. Paul Offit si to číslo doslova vycucal z prsta. Nie je to absolútne nijak vedecky podložené, prinajmenšom nie žiadnym PUBLIKOVANÝM výskumom. On len prehlásil "na základe môjho bádania" bez toho, že by to akokoľvek upresnil.

Pritom ešte treba dodať, že imunitný systém dieťaťa naozaj nikdy nie je nevyťažený - stále spracúva nejaké útoky zvonku, či v strave, či v pití, či vo vdýchnutom vzduchu, - takže aj keby mal naozaj takú zázračnú kapacitu, nemal by ju celú k dispozícii čisto pre očkovanie.

manof
8. okt 2012

@zuziq my sme posledné dieťa nedali vôbec očkovať a je najzdravšie zo všetkých. Očividne ju to nijak nepoškodilo - skôr naopak.

manof
8. okt 2012

@brambie niečo by sa našlo. Napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com

manof
8. okt 2012

@vlnka81 proti osýpkam sa očkuje až v 15. mesiaci, takže ak bábo ochorelo v 5. mesiaci, tak by s tým očkovanie v 15. mesiaci absolútne nič neurobilo.

manof
8. okt 2012

@bobocka malo by to tak byť, ale na Slovensku sa vakcíny prakticky nijak nekontrolujú.

Infanrix Hexa má expiračnú dobu 3 roky, takže ak je spotreba do 1.2014, bol vyrobený 1.2011, čiže sa ním možno očkuje už zhruba rok a pol. Možno už dokonca väčšina vakcín z tejto dávky bola použitá.

manof
8. okt 2012

@habibi78 veď dobre, ale čo si tým odkazom na článok chcela povedať

manof
8. okt 2012

»Batole se odvážně vydává do světa, a to s sebou samozřejmě nese daleko vyšší expozici poškozujícím prvkům, především infekčním podnětům«, vysvětluje prof. Jan Krejsek z Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Navíc je imunitní systém zatěžován opakovaným očkováním.

»Tyto okolnosti, spolu s tím, že se v batolecím věku obvykle vytrácí ochranný prvek spojený s kojením, vedou ke zvýšené náchylnosti batolat k infekcím s následnou aplikací antibiotik. Ty samotné, spolu s infekcí, mohou imunitní systém batolete dále oslabit. Obrazně se uzavírá bludný kruh infekcí a léčby antibiotiky, který může oslabení dále prohlubovat«, upřesňuje prof. Krejsek.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/531175

Tak neviem, či sa prof. Krejsek prekecol, alebo to naozaj chcel tak povedať, že keď je "imunitní systém zatěžován opakovaným očkováním", tak to vedie "ke zvýšené náchylnosti batolat k infekcím s následnou aplikací antibiotik".

Každopádne tá súvislosť očkovania so zvýšenou náchylnosťou na infekcie mi tak dosť udrela do očí. 🙂

liat
8. okt 2012

mam neskutocny strach, moja bola ockovana v maji, takze dost realne hrozi ze presne touto vakcinou. bola som persvedčená na 100% ze ju v zivote zaockovat nedam, dnes to je milion % ☹

14petulka88
8. okt 2012

Tak teraz by ma este zaujimalo, odmietla som ockovanie pride predvolanie bla bla daju mi pokutu a co dalej? akoze tym to hasne?

tin007
8. okt 2012

@14petulka88 pokutou si kupujes nieco ako "odpustok"