Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

skolara
30. aug 2009

prakktickazena my sme odmietli ockovanie len nedavno a este nam nic neprislo postou. Potom uvidim co budem robit a nejako nestresujem. Mne proste stat nemoze prikazat ockovat a hotovo. 😝 Prinajhorsom zaplatim tu pokutu debilom 🙄 🙄 ale kocky tu radili hlavne na cas podat odvolanie a skontaktovat IURO.

petruci6
31. aug 2009
prakktickazena
31. aug 2009

skolara dakujem za odpoved a drzim palce nech to dobre dopadne.

lucia123
31. aug 2009

Prosim, neviete niekto ako to je (myslim zo zakona), ked pocas tehotenstva nechcem uz viac postupit ultrazvuk? Je to "povinne"?
Nemam totiz zaujem o zbytocne ozarovanie, a dalej, ked zistia "cokolvek" tak po cca 16 tt s tym uz nemozu aj tak nic urobit. A vobec, casto sa mylia, napriklad aj pri pohlavi dietata, takze z tohoto dovodu. Kedysi UZV nebol a vsetko bolo v pohode 🙂

vanish1
31. aug 2009

lucia, myslím, že ultrazvuk je povinný v 10., 20. a 30. týždni. Ja by som si teraz už tiež nedala urobiť viac ako tieto tri a hl. nie vaginálny. Miera nebezpečenstva záleží od dĺžky a počtu ultrazvukovaní, mala som jednu spolubýbajúcu v nemocnici, ktorej na uzv v 30. týždni zistili zlé prietoky a musela hneď do nemocnice, takže ja by som si ho asi dala urobiť, ale iba čo najkratší.

juja2
31. aug 2009

Lucka, mas pravdu, niekdey toho robia vela, myslim, ze mozes odmietnut... Aj ja tak viem, ze 3 - 4x ultrazvukove vys. je povinne. Drzim palce. 🙂

lucia123
31. aug 2009

Dakujem, volala som na ministerstvo zdrav. a tam mi potvrdili, ze mam pravo odmietnut vsetky ultrazvuky a akekolvek vysetrenia, ktore sa mi nepacia s tym ze podpisem reverz. Tak fajn, aspon ze tak... 😎

vanish1
31. aug 2009

lucia super, ale dávaj si pozor, čo podpisuješ

molnarovak
31. aug 2009

vanish, myslíš, že vaginálny ultrazvuk môže byť v začiatkoch tehotenstva pre dieťa nebezpečný?

pietra
31. aug 2009

odmietla ste niektora ockovanie proti tbc v porodnici? mozete mi napisat, ako presne postupovat? dcerka mala po ockovani mierne komplikacie, dlho sa jej miesto vpichu nehojilo a na plucnom nam primarka odporucla, aby sme dalsie deti nedali proti tbc ockovat. Ale vobec neviem, ako na to. Ved ja ani neviem, kedy malu v porodnici zaockovali 😠

skolara
31. aug 2009

molnarovak hej vaginalne by sa nemalo potvrdzovat tehotenstvo aj ked moj doktor to tak zistoval 😲 lebo je to pre malicky zarodok nebezpecne. Malo by sa to zistovat krvou.

lea79
31. aug 2009

praktickazena moja mama sa nechala zaočkovať proti chrípke a mala z toho horúčku a nakoniec aj tú chrípku, takže to očkovanie nemalo absolútne žiadny zmysel 😖 , imunolog jej povedal, že nech sa už nedáva očkovať, keď na to takto reaguje...
ja keď som sa chcela dať zaočkovať asi pred piatimi rokmi, tak mi sestrička u obvodnej povedala, aby som sa nedala, že sú z toho horúčky a jej muž aj tak ochorel po očkovaní....
odkedy som objavila túto tému, som rada, že som sa nedala očkovať

molnarovak
31. aug 2009

škoda, že som to nevedela skôr. Mne môj doktor nevedel zistiť tehotenstvo a dosť dlho mi to tam vaginálne hľadal. Potom som mala celý deň dosť blbý pocit, aj mierne bolesti. A na druhý deň potrat. Stále som mala pocit, že to spustil práve ten vaginálny ultrazvuk, ale kto to má vedieť, keď ma doktor ubezpečí, že je to absolútne neškodné??? Už mi lekári lezú na nervy stále viac!

lea79
31. aug 2009

aj mne tehotenstvo potvrdila po vyšetrení vag.ultrazvukom.....je to nebezpečné? čo to môže spôsobiť?

lea79
31. aug 2009

dnes som odmietla dať syna zaočkovať druhou dávkou Hexy a Prevenaru, keďže naša pediatrička je priam nažhavená na očkovanie, tak sa na mňa osopila, ževraj k nej teda nemám chodiť, keď nechcem dať syna očkovať...ja som s radosťou súhlasila a už k nej viac nevkročím,
inak nevyhrážala sa ničím, ale musela som jej podpísať, že som odmietla dať syna zaočkovať

valka
31. aug 2009

ultrazvuk je najbezpecnejsie vysetrenie - dietatu - embryu by uz nemal vobec skodit pri beznych hodnotach vysetrenia. je uz dostatocne velke, aby sa prejavili jeho skodlive ucinky...avsak prave pri zarodkoch je to dost problem, lebo vznikaju kavitacie (teda akesi zriedenia a zhustenia vody), co moze narusit bunkove struktury...hlavne ked sa robi dlho...a kedze je to iba par buniek, poskodenie jednej - dvoch moze mat velke dosledky...
viete o tom, ze ultrazvuk sa pouziva na premiesavanie koloidnych roztokov? prave preto, ze sposobuje akoby viry v roztoku...

lea79
31. aug 2009

ak si dobre pamätám, tak štyri mesiace ma vyšetrovala s tým vaginálnym a potom už len klasickým a to prakticky kažký meciac

martina46
31. aug 2009

pietra,
tu si precitaj, je tam vsetko dolezite, ja budem tiez tak postupovat:
http://rizikaockovania.sk/otazky.html#BCG
lea79,
a lekar je tu iba na to, aby ockoval, alebo ako to pani doktorka myslela??? 😕

a vobec, neviete niekto, ci ma lekar pravo vyradit pacienta iba kvoli odmietnutemu ockovaniu?

martina46
31. aug 2009

pietra,
v ktorej nemocnici ti primarka o tom neockovani povedala? bolo by fajn, keby sa ti taketo odporucanie podarilo mat na papieri, samozrejme so vsetkym odovodnenim. a hlavne, ked sa tak vyjadril lekar.....

petruci6
31. aug 2009

lucia ak chces prispevoj pri narodeni dietata tych 25.000Sk,tak musis absolvovat 4 povinne USG,ostatne nemusis

lenki33
31. aug 2009

tu je viacero clankov o USG
http://www.vnimavetehotenstvo.sk/tehotenstvo-ul...

petruci nezda sa mi ze by to tak bolo, musis doniest len papiere o tom ze si porodila a ze dieta sa dozilo 28dni, o USG ani inych vysetreniach v tehotenstve tam nic nie je
okrem toho ja viem len o 3 "povinnych" USG

martinka1981
31. aug 2009

Ahojte vospolok 🙂 ,
tak my sme dnes odmietli očkovanie. Lekarka nam povedala svoj nazor,ktory je pravdaže za očkovanie,ale teda že mame pravo odmietnuť len to musi nahlasiť 😒 .Inak bola mila a povedala že nas za to nemôže odsudzovať že je to naše rozhodnutie. Môj drahy sa jej spytal konkretne na čierny kašel že kolko pripadov sa vyskytlo.a ona že za 2 roky 3 pripady 😕 a ešte nam opisovala ake to je strašne ak dieťa dostane č.kašel a že videla ako ich musia operovať a čistiť im pluca,že takym malym ako je naša 🤐 .......a ešte nas ubezpečovala ake su tie vakciny bezpečne 😒 😒 😒
Toť naša skusenosť uvidime čo bude dalej ked si nas predvolaju z prislušneho uradu.......

lea79
31. aug 2009

martina ona pravdepodobne nemá právo nikoho vyradiť z evidencie, ona môjho syna ani nevyradila, ale keď som povedala, že odmietam ho dať zaočkovať, tak reagovala, tak to ku mne ani nechoďte, keď nechcete dať dieťa zaočkovať, tak som jej povedala, že dobre a obliekla som malého, schmatla kabelku a odchádzala, vtedy sa zháčila a pochopila, že to myslím vážne, tak mi syna aspoň prezrela.....ale na to som jej už z vysoka kašlala, našla som si normálnu pediatričku, ktorá bude rešpektovať slobodnú vôľu

prakktickazena
31. aug 2009

martinka 1981, ak sa mozem spytat, doteraz ste ockovali alebo sa vam vakcinam podarilo vyhnut uplne?

martinka1981
31. aug 2009

praktickazena,ja som rodila v rakusku.tam neočkuju,takže TBC očkovamie nemame 🙂 a naša lekarka povedala že stači potom v 15.mesiaci života,ale to som ešte nevedela o očkovani to čo dnes. No a dnes sme mali dostať Hexu a ešte niečo,ale neviem čo to bolo 😒 ,inak som nemala ani tušenia že ju chcu očkovať 2 vakcinami 😝 Takže mi nemame žiadne očkovanie.

martinka1981
31. aug 2009

Oprava,my ma byť s Y 😀

lucia123
31. aug 2009

Lea79 a co tak urobit "reklamu" a napis meno tej prijemnej pani doktorky, aby aj ine mamicky vedeli na koho sa mozu "spolahnut" 😉 Lekar tu naozaj nie je LEN na ockovanie, hoci z toho maju najvacsie prachy... Skoda ze to tak i vnimaju, ze.

Ziaden USG (ultrazvuk) nie je povinny! Ani pre ziskanie prispevku (akurat na kocik) 🙂 ani na ziskanie materskej (zivot na vyssej urovni) 🙂
Ministerstvo zdravotnictva mi to dnes potvrdilo, este som si to dala poslat mailom, takze tak.

lea79
31. aug 2009

Lucia 😅 doktorka Smetanová, ak chcete dať dieťa zaočkovať, tak ona Vám ho s radosťou zaočkuje

lucia123
31. aug 2009

Este Vam aj "dobre" poradi ohladom stravovania, "zdraveho stravovania"!. 🙂 Staci len zaplatit.

petot
31. aug 2009

Milé dámy, vidím, že ste sa "rozbehli". S potešením pozorujem, že preberáte do vlastných rúk zodpovednosť za zdravie, a že sa nenecháte tak ľahko zastrašiť, zisťujete si informácie a používate vlastný rozum. 🙂

lucia123 dokonca telefonuje na MZSR a nebojí sa pýtať na veci, ktoré sú jej nejasné. Ohromné!

Myslím si, že čím viac nás nadobudne aktívny prístup ku zdraviu, tým lepšie Lekári aj úradníci sú tu pre nás, takže do toho - strach bokom, a pýtajme sa. Nie "čo so mnou mienite urobiť", ale aj "prečo" a "aké sú riziká" a "prečo si myslíte, že mi to pomôže" a "koľkým ľuďom to naozaj pomohlo" a "ako sa to robilo predtým" a "počkajte, ja si o tom najprv niečo pozisťujem, než na to pristúpim"...

Moje hlboké uznanie všetkým.