Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
9. okt 2012

@majusqwa maze vsetky svoje prispevky v diskusii 🙂 len par ich tam asi ostalo 🙂

pectore
9. okt 2012

@halienka az na to ze vakciny boli dvakrat kontrolovane a ani pri jednej kontrole sa nic nepreukazalo...takze zistovanie co sposobi cez krvne riecisko je otazne...a predsa cez creva sa vsetko strebava aj do krvy... a pomocou crp testov sa potom zisti bakterialna cinnost v tele....

hajanka
9. okt 2012

@zaockujteajslnko prosim, informuj nas o priebehu, budeme ti velmi vdacni 🙂 drzime palce

halienka
9. okt 2012

@majusqwa asi si mala na mysli @hajanka , lebo ja s pani Blankou nekomunikujem, ale čítala som tam nejaké príspevky, aj tie jej a skutočne je to zas tá totálne obohratá pesnička, ktorú furt omieľajú a pritom nemá absolútne žiadne skutočné dôkazy na tieto reči. Šak to fakt už človek nemá chuť ani k lekárovi ísť... a najhoršie aj keď už máš ozaj problém ktorý ťa dokope tam ísť a ja tak ti prd pomôže...ako ja naposledy, zapálený čeľustný kĺb, ako mám milú lekárku, ale dostalo sa mi iba dvoch liekov od bolesti a oznamu, že to si musím už zvyknúť, je to na celý život 😖 ani len rengen si už asi nezaslúžim, nedajbože návštevu reumatológa... 😖 zbytočne zabité 2 hodiny v čakárni, som si mohla za 5 minút ten ibalgin kúpiť aj sama...

majusqwa
9. okt 2012

@halienka hyyyy, prepac O🙂 som sa asi troska kopla 🙂
k tym lekarom - v pohode, spoluziakovi jeho obvodna povedala po rontgene, ze "mate nieco cierne na plucach, asi to bude nejaky zapal!" a neriesila to. a predstav si, ono to bol pneumotorax! ohlasil sa o pol roka. potvora jedna! skoncil v ruzinove o minutu 12, operovali ho este v ten den, asi hodinu po prijati (inak by mohlo byt neskoro). takze tolko k ich "odbornosti"

vlnka81
9. okt 2012

lidicky ten troll dal uz tou konkretnou sarzou zaockovat seba aj svoje dieta - ak vobec nejake ma - ked tu zas strasi??? vsak ak ma take dobre styky s GSK tak nebude mat problem nejake tie vakcinecky zohnat. ahaaa - ze teda uz bola zaockovana a to su tie neziaduce ucinky - odpalena logika a nezrozumitelny blabol???

eaka
9. okt 2012

@majusqwa
@halienka nestíham ani ústa zatvárať!!!
to je inak typický prístup na sk... "veď čo by ste chceli v takom a takom veku" a "keď Ťa po 30tke, 40tke, 50tke ráno nič nebolí, tak si asi mŕtvy"...
a podobne

vlnka81
9. okt 2012

@hajanka myslis pani Blanku, ze maze prispevky? aky ma alias? a kde sa objavuje? nieco mi asi uslo...dik

abbey1
9. okt 2012

K tým nežiadúcim účinkom asi len toľko. Oni sú nežiadúce len podľa nás mamičiek a našich detí. Lebo ako mne odpísali z UVZ BA, to sú účinky žiadúce-odozva na podanú vakcínu a znak, že dieťa má imunitnú odozvu. To si len my všetko zle vysvetľujeme. 😠 😠 😠

A môže mi tu už niekto skutočne objasniť, ako odhalili täú kontamináciu po roku? Našli na foto labáku smietku a tú zhodnotili?
A prečo sťahujú niečo, čo je 100% OK?
Asi som blb, ale toto im niekto zožerie? 😠

hajanka
9. okt 2012

@vlnka81 ano, dochodkyna mikrobiologicka Blanka Burjanova https://www.facebook.com/blanka.burjanova a diskusia je tu pod clankom dole, cez facebook http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/pozor-z... ostali tam tusim len 2 prispevky, musis sa popreplietat cez prispevky 😅 je tam vela reakcii na nu ale povodne prispevky su fuc 😖

petah82
9. okt 2012

@abbey1 kopec ludi im to zerie. kukni par diskusnych prispevkov pri clankoch a uvidis, kolki im slepo veria, ved to je len preventivne stiahnutie! vsetko je ok, to len my sektarske matky mame teraz taku modu vsetko zvelicovat a nafukovat a proti vsetkemu bojovat!

abbey1
9. okt 2012

@petah82 ☹ To ma naozaj šokuje.

vlnka81
9. okt 2012

@abbey1
@petah82
inac vela diskutujucich su len farma-firmami plateni studenti, kt cele dni nic nerobia len bruzdia po nete a hladaju kde pridat nazor za ktory ich platia nemenovani. zial je to tak ☹ myslite si ze trol s maslickami vo vlasoch ma tie svoje blabotania z vlastnej hlavy? nuz ehm, mozno aj ano 😀 😀 😀 cim mas viac prispevkov tym mas viac peniazkov ☹ a funguje to tak pri mnohych inych veciach, v roznych forach...zial to formuje nazor mnochych ak sa daju nachytat. ja vacsinou uz kupujem az ked mi iekto poriadni z prvej ruky...

heimdalls
9. okt 2012

p. Dlouholudsky svoje vakcínky ubráni vždy a za každú cenu...nedopustí na ne ani za nič

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/lekar-stah...

sirinka
9. okt 2012

@heimdalls uzasne zodpovedna firma, ked si nedokazu postrazit sterilne prostredie...

vlnka81
9. okt 2012

@hajanka vdaka. skusim pozriet vecer, ja ked zapnem FB tak mi padnu ostatne stranky a je straaasne a ide strasne pomaly.

halienka
9. okt 2012

@heimdalls a bohovsky zodpovedná, keď na chybu prídu až o rok a pol...že kontroly kvality, no istééé 😖

eaka
9. okt 2012

@heimdalls Zodpovednosť, aspoň teda akú-takú, by dokázala firma tým, že by sa taká vakcína na trh vôbec nedostala...a ktovie, čím iným sú ešte kontaminované, o čom sa nikdy oficiálne nedozvieme..

jizzlgirl
9. okt 2012

... toto len tak na okraj: http://zdravezdravotnictvo.etrend.sk/udalosti-a...
mozno ste uz citali o tomto skandale. Netestovala tato firma svoj liek??? Samozrejme, ze testovala. Ved predsa na pacientoch!!!!

vlnka81
9. okt 2012

@jizzlgirl tak to je brutalny brutal. keby to nebolo tak strasne smutne tak by som sa nad ich vetou aj zasmiala... po 50 rokoch „Chceli by sme, aby ste naše dlhé mlčanie chápali ako výraz šoku, ktorý nám váš osud spôsobil.“...4 roky bol liek na trhu a nic nezistili!! velmi smutne...

eaka
9. okt 2012

@vlnka81 Tak tá veta je neskutočná, oni sa ešte aj v ospravedlnení svojim obetiam vysmejú... ☹

lucy581
9. okt 2012

je pravda, že detičky sa prvýkrát očkujú už v pôrodnici po narodení?!!!!!

eaka
9. okt 2012

@lucy581 Ty si kde doteraz spala?? 🙂 Už sa neočkujú (aspoň nie povinne), ale očkovalo sa na 4.deň proti tubere...

lucy581
9. okt 2012

@eaka nie som matka, zatiaľ sa informujem... 😝

abbey1
9. okt 2012

@heimdalls Práve sa ma manžel dnes pýtal, či sa už dotyčný profesor vyjadril 😝

manof
9. okt 2012

@nikimax
Doplnená ďalšia zásadná nezrovnalosť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-je-podoz...

Poslal som to aj GSK na komentár (pôvodný článok i doplnený). Zatiaľ ticho.

manof
9. okt 2012

@xlucia
Pozri, mne je to jedno, len vravím, čo tým myslí ÚVZ SR, a ako to nakoniec je aj logické.

manof
9. okt 2012

Skoro som sa uchechtal k smrti...
http://kyberia.sk/id/6870159

anduk
9. okt 2012

@manof Statny ustav pre kontaminaciu lieciv 😀 😀 😀

manof
9. okt 2012

vlastne sa to sem dá dať aj priamo: