Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

adra22
23. okt 2012

@lucia2207 ja mám swanson vit D objednávala som cez @manof

lucia2207
23. okt 2012

@adra22 aj ja mám nejaké swanson vitamíny tak toto D-čko sa pokúsim tiež zohnať, ďakujem za info.Ako dávkuješ? 🙂

adra22
23. okt 2012

@lucia2207 2 kvapky denne 🙂

zaockujteajslnko
23. okt 2012

@alikaa
nemusis podpisovat VOBEC NIC.... ci novelizovali aj ustavu SR nikto od teba nemoze vyzadovat podpis pod natlakom........tak s nimi vybabri..............tak to podpis s textom "nerozumiem textu, a je to podpisane pod natlakom mudr. XX" 😀 ...ajtak je to pravne neplatne a navyse to dokazuje ich natlak hraniciaci s precinom hrubeho natlaku..alebo vydierania..........tak ked chcu, tak im to podpis s tym dodatkom 😀

anitab
23. okt 2012

@alikaa ziadny zakon taky v platnosti nie je...existuje len nariadenie, ktore vydalo RUVZ...najdes to na www.slobodavockovani.sk v sekcii myslim pravnicke okienko...

pd900bo
autor
23. okt 2012

@prevenar
@tean opravujem mylnu informaciu zo vcera.. dcera ma 21 mesiacov nie 19 nejak mi to rychlo plynie ze nestiham ratat 😅
no to som si ani neuvedomila ze tema bola zalozena tak davno vtedy som riesila hlavne syna .. dcera bola este len v plane.. a hlavne som zmenila nazor.. vtedy som odmietala len niektore vakciny dnes vsetky 😎
esteze ma vtedy neukamenovali.. 🤐

linuska1
23. okt 2012

@manof vit D3 mi dnes prisiel....dakujem este raz velmi pekne..🙂

este jedna otazocka...

2 a 1/2 rocnemu dietatu... 2 kvapky denne?.. dakujeeem..🙂

petot
23. okt 2012

@alikaa Na portáli právnych predpisov som nenašiel žiadnu novelu zákona 355/2007. Ušlo mi niečo?

petot
23. okt 2012

@vlnka81 Nemám špeciálnu značku. Ja som zatiaľ objednával KS z domácej výroby v Lučenci, ale počul som názory, že kvalita tam v poslednom čase klesla. Aj mne sa posledná várka zdá menej účinná než prvá, ale je to môj subjektívny dojem.

Výroba KS je náročná na veľmi presné nastavenie prístroja a na kvalitu surovín, najmä vody. Účinnosť nezávisí až tak od koncentrácie striebra, tá je veľmi nízka (rádovo jednotky až desiatky ppm), ale od veľkosti koloidných častíc - čím menšie, tým účinnejšie, a vraj sú potom rozdiely účinnosti až v 1000-násobkoch. Lenže malé častice sa pri výrobe ťažko dosahujú a kvalitná výroba je pomalá. Navyše veľkosť častíc sa ťažko meria. Preto sú veľké rozdiely v kvalite prípravkov od rôznych výrobcov. Niektoré značky predávajú veľmi drahé a neúčinné koloidné striebro, a marketing ešte k tomu hlása, aké je skvelé. Ja nemám žiadny osobný rebríček a naozaj neviem, kde budem kupovať, keď miniem to, čo mám. Rád si nechám poradiť 🙂

anitab
23. okt 2012

@manof prosim Ta, budes este objednavat v blizkej dobe z www.swansonvitamins.com ? rad by som sa pridala
ak nie, poradis, kolko stoji clo a vyska postovneho? cca maly balik, mozno 3 flasticky vitaminov...Velka Vdaka

viem, ze mimo temu, prepacte, ale dufam, ze tu najdem odpoved 😉

dilino
23. okt 2012

😠 teraz pred tyzdnom zomrel v MARTINSKEJ NEMOCNICI 2 mesacny chlapcek po zaockovani hexa vakcinou ktoru stiahly s trhu zeny nedajte ockovat svoje deticky mam znamu ktorej vnucka ma rakovinu z ockovania proti tbc mala ockovanie a dostala neuroblastom uz je z najhorsieho vonku ale riziko navratu tam bude stale a hlavne nedajte sa zastrasovat do skolky drobca zoberu tak ci tak to je len hlupost s ktorou zastrasuju lekari ktorym platia farmaceuticke firmy za propagaciu vakcin nehorazne peniaze JOHN VIRAPEN o tom napisal knihu o tom ako bol riaditelom obrovskej farmaceutickej firmy ktora vyrabala vakciny ked sa na to uz nemohol pozerat vsetko poprezradzal a potom bol prenasledovani chceli ho zavrazdit aj jeho celu rodinu museli sa schovavat.

tean
23. okt 2012

@dilino
2 mesacne deti sa neockuju hexou. Nebol starsi ? Mas nejaky link ?

zaockujteajslnko
23. okt 2012

@dilino
neviem ci je to pravda, ale neboj sa myslim ze tu zhromazdenym ludom je jasne ze ockovanie je svinstvo a ide len o prachy...... vsak nakoniec v celej spolocnosti je udesny upadok etiky a moralky a vsade ide len o prachy...... falsovany znackovy alkohol, prefarbovane masa, sracky v potravinach, sracky vsade a podvody ja myslim ze kazdemu je jasne o com to tu je 🙂

manof
23. okt 2012

@xlucia to je také pomerme normálne zloženie vitamínu D v kapsulkách. Trochu problematická by tam mohla byť želatína, lebo ak to nie je upresnené ako "vegetariánske kapsuly", bude to zrejme želatína z bravčových a hovädzích koží a chrupaviek, a tá môže obsahovať všelijaké gebuziny (podľa toho, čím kŕmili tie prasce a kravy). Dá sa ale urobiť aj to, že kapsulu zlomíš a vyleješ len obsah do úst a kapsulu zahodíš.

Inak ale kapsuly bývajú zvyčajne oveľa drahšie než kvapky, tak neviem, či sa Ti to oplatí.

manof
23. okt 2012

@tean práveže sa dvojmesačné deti očkujú - Hexou sa očkuje od 10. týždňa života, tzn. vo veku (dokončených) 2 mesiacov (alebo v 3. mesiaci života, ak chceš)

manof
24. okt 2012

@anitab napíš mi to isté na mfillo@gmail.com , prípadne aj upresni, čo by si od Swansonu chcela

manof
24. okt 2012

@petot nejaká úprava zákona 355/2007 určite bola, lebo museli predsa meniť koruny na eurá. Asi si zle hľadal. Tu máš tie novely vypísané:
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-och...

petot
24. okt 2012

@manof Ja som hľadal iba v tomto roku a žiadnu novelu som nenašiel. Tam, kde odkazuješ, je novela v 12/2007.

tean
24. okt 2012

@manof
uz asi bolo vela hodin 😀
uz sa to tu niekolko krat riesilo ako sa rata vek na ockovanie ale v case pisania prispevku mi to nedoslo.

sipomar
24. okt 2012

@tasiko aj ste dostali pokutu?

xlucia
24. okt 2012

@manof chcela som ich pre deti kym nezozeniem nieco kvalitnejsie. ake by si odporucal davkovanie? jeden ma 4 roky, druhy 6 rokov a pre dospelych?
nebudes este objednavat ten od swansonu? teda to Dečko

manof
24. okt 2012

@petot
Máš pravdu, 2012 nič, ale predtým bolo 10 zmien:

ZMENY HĽADAJTE V PREDPISOCH:
140/2008 Z.z.
461/2008 Z.z.
540/2008 Z.z.
170/2009 Z.z.
67/2010 Z.z.
131/2010 Z.z. - ruší Čl. III
132/2010 Z.z.
136/2010 Z.z.
172/2011 Z.z.
470/2011 Z.z.

didulka85
24. okt 2012

@linuska1 ja davam dcere 2 kvapky.

manof
24. okt 2012

Celosvetové vyhlásenie odporu voči povinnému očkovaniu
http://www.slobodavockovani.sk/news/celosvetove...

manof
24. okt 2012

@linuska1
v 2 a pol roku by som už dával 3 kvapky

hlavackova
24. okt 2012

@manof a preco nie je askorbat vapenaty vhodny na vacsie davky?

mamaveronika
24. okt 2012

@tean mojej kamoške zaočkovali 2mesačného....

heimdalls
24. okt 2012
baciatko
24. okt 2012

Co sa tyka vitaminu D, ja radsej preferujem rybi tuk z trescej pecene. Tam je v "prirodzenej" forme. Davame ho uz od 3.mesiaca synceka, jednu cajovu lyzicku. Chut to ma celkom mnam (prirodna citronova) a vit.D je tam myslim 500MI.

baciatko
24. okt 2012

Este som zabudla, tento rybi tuk je priamo z Norska, takze sa u nas nevyraba. Ale maju ho v bio predajniach a da sa kupit aj postou myslim.